Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

dididi30
12. jan 2009

lenka tak toto krutenia s lavickou robime aj my 🙂 nie alebo e e to pouziva hadam uz davno, to bolo prve co povedal 🙂 on na vsetko len e e ked som sa ho nieco akoze pytala tak on e e 😀
no a teraz je toho viacej, sak urcite aj u vas mama baba, dada, dede, adadada, ble, a a a, ked prdka alebo kaka, brrrm to bolo tiez medzi prvym a ked vidi tamcu tak ze taaa 😀

a dik za gratulaciu 😵

durdi,musite to mat zaujimave s tym ucenim 🙂

inak my od 7 nespime, totizto nas drahusik spinkava az na obedik a potom az okolo 4tej poobede, cela jeho segra, tak bohuzial, ja nemam spacov 🙂 😎 ale neva, o nic v zivote nepridu 😵

dididi30
12. jan 2009

jaj to bolo pre matku nie lenku 😀 😉

lenka 😀 😉

jarus kukik co porabas? 😉 dik za mailiky 🙂

greguska
12. jan 2009

gali, maťko teda ešte neslabikuje, on najradšej len kričí, a to je vždy nezrozumiteľné 😀 ale však už mi čoskoro urobí radosť 😉

inak maťko v poslednom čase začal nejako štikútať, aj 2x za deň stihne ☹

dididi30
12. jan 2009

juj a to od coho stikutka? asik len od mliecka 🙂 😉

zazana, kraaaaasne fotecky, joj mala je taka zlata a fotogenicka 🙂 a ten copik 😅 no svetova je 🙂

greguska
12. jan 2009

no buď začne hneď po papaní, alebo keď vystrája. to chápem, keď šantí, tam sa mu to v brušku poposúva, ale hneď po jedení mi nejde do hlavy 🙂

ideme sa obliekať a hajde na vzduch, majte sa zatiaľ krásne 😉

dididi30
12. jan 2009

lenka my sem tam vygrcneme, sak on furt na tom brusku ci rukach, kyvka sa kade tade a lozi vsade 🙂 ale neva nech sa len tie deti uckaju

tak ahoj aj ja pojdem von, idem sa napobedovat kym haja 😵
peknu vychadzku 🙂

graziela
12. jan 2009

Ahojte,
Greguska,
to nie-nie-nie robi aj nas Jurko, ale tiez to robi len tak z nicoho nic...a este vie robit tap-tap-tap, ale zatial nie klasicke tapusky s ruckami o seba, ale napr. po stole (a klavesnici 😲 )
Inac, som tak trochu nehnevana,
lebo od noveho roka som sa chystala, ze budem chodievat pravidelne aspon 1xtyzdenne na plavaren, a vsetky plavarne na okoli su teraz zatvorene... najblizsia je cca. 20 km a dalsia 35 km, ani jedna nie je v prevadzke...aj som si nove plavky kupila specialne kvoli tomu a takto so mnou vybabrali 😠
Ako spavaju vase deticky? Myslim tym, ci pouzivate spacie vaky na noc..Lebo nas Jurko sa zacal v noci dost odkopkavat, tak som si objednala cez MMB spaci vacik Cherokee, dnes nam dorazil, tak sa vytesujem 🙂

zuzpolka
12. jan 2009

ahojte 🙂
gtatulujeme dnešnym oslavencom 😀 😉

naša Viki tiež hybe hlavou ale to ona akože tancuje 😀 😀 😀 ked poviem tani tani tak otvori usta a hybe s hlavou 😅 je strašne srandovna pri tom.... a ešte vieme dat pa pa 🙂

juuuuj baby dnes ma prišerne boli hlava 😠 asi migrena zasa 😢
teraz čakame kym sa mala zobudi a pojdeme sa kupat jupiiiiiii 😀 snad mi bude lepšie ked si trošku zaplavam 😖

zuzpolka
12. jan 2009

zazi pekne fotky 😅 mala je zlatunka 🙂
ja už som Viki tiež skušala dat sponku do vlaskov,,,je to strašne chutne 😅 😅 😅

zaza_na
12. jan 2009

ahojteeeeee 😝
prisla som k vam kuk. boli sme zase cely vikend prec, u svokrovcov a v sobotu sme boli pozriet do Viedne 😅 😝 xceli sme ist pozriet do rakuska na bio-zeleninku a aj sa nam podarilo nejaku kupit, tak sa vytesujem. ale bio-masko sa nam nepodarilo zohnat 🙄

aj my gratulujemeeeee k 7-mym mesiacikom. myslim, ze dnes maju Thomasko, Natalka a aj Miska (ale mimus tu uz nejako nechodi 😕 ) a nasa Lili 😵 dnes som jej robila do knizky odtlacku rucicky a nozicky. juj, to bola fuska. vobec nespolupracovala a nexcela roztvorit rucicku 😀
a dakujem za pochvalu. 😉

veru zuzka, ked ta nasa ma taky chochol na hlave, tak jej to obcas zapnem sponkou 😅

grazi, nasa Lili spava celkom dobre. ona uz dlho spava vo vaku. neotaca sa zo spanku v postielke a ani pred spanim sa nejako neotaca. ten vak je dost velky, tak sa jej v nom ani neda... spava na chrbte alebo na boku 😉

tak sa mi zda, ze prve slovo nasej Lili bude 'ham'. uz ho vie celkom pekne povedat a pouziva ho, ked je hladna, alebo si xce cucnut z prsnika 😀

zaza_na
12. jan 2009

zuzi, inak nemala si problem zohnat take malinke sponocky? lebo ja veru ano. som ich nasla len na jednom mieste... 😕

erika26
12. jan 2009

zazi ahoj, blahoželáme Lili k 7 mesiačikom

erika26
12. jan 2009

zazi potom mi musíš povedať kde si kupila tie malé sponky, lebo mi už tiež máme riadne háro 😀 😀 😀 no a musíme sa aj trošku poparádiť 😉

zaza_na
12. jan 2009

erika caf 😉
nechystate sa von? ja rozmyslam, ci neist nachvilu...
sponky som kupila v tulipe v martine... 😕

zaza_na
12. jan 2009

a dakujeme pravdaze za blahozelanie 😝

erika26
12. jan 2009

zazi my sme dnes už boli tak narýchlo, som niečo potrebovala vybaviť v elektrárňach. a bola mi brutál zima tak už sa mi nechce druhý raz ☹

zaza_na
12. jan 2009

neva. ja to asi necham uz tak, lebo aj tk potrebujeme vybehnut potom kdesi este aj s manzelom. tak nebudeme behat hore-dole...
a aky ste mali vy vikend? riadna kosa, cooo? 😀

kikaamajko
12. jan 2009

Čaute, vy sa máte že sponečky do vláskou a tak, a čo mi ? žeby sme aj našim chlapcom dali sponečky? 😀 😀 😀
Gali volako ti chodím po rozume ked si ma 2 razy nechtiac napísala. 😉 Býka zabijeme na jeseň, ved ho chováme na mäso.Ale v júny budeme mať nové teliatko, neboj sa nebude nám smutno.A v marci kúpime aspoň 10 prasiat, nech mám čo pred vianocami predávať 🙂
Náš teda ešte žiadne slabiky nevyslovuje ale aj tak viem čo mi hovorí, lebo rozpráva stále. Akurát v noci ked plače a dlho nevstávam tak na mňa kričí že ..Aua, AUA....Tak to už musím vstať, to už je zúfalstvo 😉
Aj Majko mi rozumie strašne veľa vecí, pozná veľa slov, šikulka je to.
Dudri, alebo Katka ja som videla v telke že jedna mamina, čo učila trocha posunkovú reč dieťa, hovorila že sa jej dieťa v noci zobudilo a nemohlo zaspať, ponúkla mu prsník, odmietlo, tak nevedela čo a detsko jej ukázalo znak na vodu, dala mu napiť a spalo dalej. Malo 10 mesiacov. To sa mi strašne páčilo.

erika26
12. jan 2009

no to hej to bola. V sobotu som bola s malou na prechádzku poobede a ona mi 2 hodiny spala v kočíku. Taká som bola premrznutá že až. Inak som bola aj na vašej ulici pozrieť ten obchod čo je pri vás, čo si tam kúpila tú pohánku. Ja som už totiž nevedela kade sa s ňou prechádzať. 😉 No inak manžel zatiaľ čo sme s my prechádzali, tak povysával, napiekol môj bezlepkový chlieb a rožky. No proste šikula.

Inak mne sa dnes doobeda moja malá sama posadila z ľahu. som si myslela že to bola náhoda, ale keď som ju dala znovu na bruško tak sa znovu sama posadila, no šikulka moja 😲

miauka
12. jan 2009

ahojte...ja len na skok, buvame, tak si idem kuknut maily a potom asi nieco rychle uvarit.
Zazi, som si kukla fotky, mala je hrozne zlatunka, taka princeznicka. Krasne ju obliekas 🙂 A vlasky ake dlhe, ze uz mozete copik robit...my si na take este asi nejaky rocik pockame. A tiez blahozelame k 7. mesiacom.
Inak Eliska tiez uz povedala ham alebo skor take hmmm a povedala uz aj tata a mama, ale to tak nahodou, ked sa jedovala 😀

miauka
12. jan 2009

graziela, my pouzivame spaci vak v noci, ale nie je moc hruby, tak malu prekryjeme este aj deckou, ked ideme my spat. Lebo my mavame v noci mikrovetranie a moc nekurime v spalni, tak aby jej nebola zima.

zaza_na
12. jan 2009

erika, ale su do toho obchodu schody dohora, tak si sa tam aj dostala? 😕
teeeeeda, veronika je riadna sikula. tak ta uz sa naucila posadit 😲 a ty si na bezlepkovej diete? ci ako? manzel sikovny, ze upratal a napiekol 😀
miauka, dakujem 😀 to ja ju obcas tak naobliekam, ked je specialna prilezitost; a teraz ich bolo dost 😝
dakujem za blahozelanie. som kukala aj ja fotky aj ostatnych bab. tie deticky su take nadherne, na spapanie.
som myslela, ze kazde dietatko si dava v urcitom veku nozicky do pusy, ale nasu Lili to nenapadne. mozno neskor. alebo jej zavadzia jej brucho 😀
miauka, Lili ma vsade kratucke vlasy. ale na vrchu hlavy jej ostali povodne z porodnice a tie su take dlhe 😝 aj nasa kedysi v hneve povedala mama. ale to bolo davno a odvtedy to uz nezopakovala 😕
kika, tak sa chystate na zabijacku. bude maska hodne 😝

erika26
12. jan 2009

ano ja mám bezlepkovú diétu. V tom obchode vo vnútri som nebola, bolo zatvorené, iba som kukala dnu 😉

miauka
12. jan 2009

Didi, si tu niekde pisala, ze davas malemu ryzu s ovocim. Uvaris tu ryzu normalne alebo ju rozvaris a rozmixujes? Nie je to potom take mazlave? Rozriedis to aj vodou? Lebo Eliske moc ryza so zeleninou nechuti.

erika26
12. jan 2009

miuaka, ja som robila cez víkend malej zeleninu s ryžou a chutilo jej, tak skús takúto kombináciu zeleniny: cuketa, brokolica, trošku póru, ryža a žltok. No poviem ti, že mňa to nejako neoslovilo, také nevýrazné ale mala to jedla len tak fičalo. A to ona mi len tak hocičo nezje. Inak som to len tak trochu rozmixovala, a máš pravdu bolo to také mazľavé, divné. Som sa už aj ja chystala urobiť jej ryžu s ovocím ,tak uvidím čo ti Didi odpíše 😉 . No a každému chutí niečo iné, našej malej zase nechutí kaleráb, ten ju vôbec neoslovil. Keď som jej ho uvarila, hneď ho vypľula a v ten deň som už do nej nič iné kao moje mlieko nedostala. No čo už sú to výmyselníci 😀

zaza_na
12. jan 2009

erika a odkedy si na bezlepkovej? uz asi dlho, ze? to musi byt narocne, ale ty si uz urcite zvyknuta... 😨
inak, ako varite cuketu? ocistite a nakrajate na kococky a normalne povarite s ostatnym? xcem dat nejaku aj zamrazit. dufam, ze sa to da 😀 😝

miauka
12. jan 2009

erika, dik za recept, vyskusam. Zltko som jej este nedavala, ani por, ale akurat som kupila, tak skusim. A zltok si dala cely z jedneho vajicka?
Zazi, ja mam vela namrazenej cukety, nastuhanu aj na kocky nakrajanu. Teraz to uz len dam k inej zelenine povarit, staci jej par minutiek, v podstate len aby sa rozmrazila a je hned uplne makka.

zaza_na
12. jan 2009

ved to, ze cuketa sa asi uvari raz-dva. diki miauka. nebola som si ista, ako je to s mrazenim 😝

erika26
12. jan 2009

ano zazi tak ako si písala ju robím, povarím nakrájanú a očistenú s ostatným. ja všetko krájam nadrobno, tak je to tak narza uvarené a ked s aniečo trochu rozvarí, nevadí aspoň sa to lepšie pučí 😀 no a poriku som dala len 1 koliesko lebo som nevedala, či to nebude moc silné, ale bolo to v pohode.
zazi bezlepkovú diétu mam asi 3 roky, dovtedy som sa trápila so žlčníkom a žalúdkom a odvtedy pohoda

dididi30
12. jan 2009

ahojte
jaj leni veru, nejako ta mam zafixovanu ci co 😀 😉 jaj tak ty si gazdina a este k tomu kseftarka 😀 😀 😉

miauk nemixujem ryzu iba uvarim a uvarim aj jabko, sutove so do toho nedavala, aj so zeleninkou a maskom lubime 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre