Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

dididi30
15. jan 2009

jaj jarka a toto som chcela, to co zamagorku, ze chce aby sa dieta pretacalo hned ked ona chce(teda ta rehabilidebilka 😠 ) tak je logicke,ze ked dieta nema den tak sa mozes aj na hlavu postavit a toto iste aj dospeli, jaj vies co nabuduce jej povedz, ze ju posielam tam odial ..... 😅 paradon 😔 😀 😀 😀 😀

kikaamajko
15. jan 2009

Miauka, to je smola, teraz aby ste rýchlo druhý zháňali. A pritom treba dobre premyslieť.
Jarka aj ja by som si teraz iný kočík vybrala, ale čo už, ked chyby človek zistí až pri používaní. Keby sme mali viac detí tak by sme už presne vedeli čo nám treba. A ty budeš mať vlastne tento aj pri druhom ak sa Vám zadarí.
Zazi rubeola to je ako kiahne, vyrážky, horúčka. Ale v dospelosti je to nebezpečné muž môže ostať sterilný a ak to dostane žena v prvej polke gravidity tak je to strašne zlé. Mali sme vlastne šťastie že to dostal až ked som bola v pôrodnici ale ja som vtedy futr plakala lebo som chcela aby sme boli spolu. 😅
Vanilka gratulujeme k pretočeniu 😉
Gali a nejedla si mak? 😀 😀 😀 😀 😀 My máme hrozné noci, lebo predtým sa zobudil , cecol a spal a teraz sa zobudí a nemôže spať chudák aj dve hodiny 😝
Ozaj poradte mi prossím Vás malý má v poslednej dobe strašne tvrdú stolicu, tak plače chudák pri tom . Neviem prečo to je ved papá stále to isté. čo mu mám dávať aby mal redšiu?

dididi30
15. jan 2009

kikus nejedla 😉

pocuj na stolicu su dobre polievky, takze mu davaj kazdy den polievocku, neboj lyzickou v poho, aj nas tak papava a potom pekne kakuska 😉

dudri
15. jan 2009

didi ,aku polievocku?
ja som mala obed paradajkovu+kapustovu omacku. spolu dusene kurac.prsicka

kikamajko- marianko treba pit vela tekutin aj polievocku vela vody. a ja davam striedavo zeleninovu kasu a polievocku.

teraz v kupelni same hovienka...som ju drzala , som citila puk puk puk, pre istotu pozerala som plienku , bola stolica, zobrala som ju do vani(sprchovat) zase pokakala vela ☹ , umyla som ju a utierala som zadocek a znovu pokakala-tekute 😝 😝 😝 . ..... papala a teraz buva este prehodim nove fotky

dudri
15. jan 2009

kukni fotky havko

pondelok
15. jan 2009

ahojte babulky,
my sme mali dnes svokru na obed, mala narodky, tak sme mali taky rodinny obedi, potom sme sli von a mala spi od 14 hd., ja sa večer chystam na aerobik, juj ja mam taku svalovicu z toho spinnigu 😀 😀 😀 , aj sme mali ist na ples, plesat, no hovorim manzelovi, ze nemam este figuru, tak budeme domka pekne 😀 😀 😀
aj Michelle mava polievocku kazdy den, a spapa toho teda dost 😉
a kde ste vsetky?

kikaamajko
15. jan 2009

díky baby, my papáme polievku ale hustejšiu. katka krásne fotky 😉
miška aj ja mám svalovku z korčulovania 😉

zaza_na
15. jan 2009

tak to je dobre, ze mas aspon oporu v manzelovi a ze ta vypocuje. a aspon nanho neda? ked jej on dohovori... 😅 asi nie, ze? je poriadne tvrdohlava... tak nech vam ta trpezlivost vydrzi aspon kym nebudete vo vlastnom 😝
miauka, neviem, ci ma inglesima aj velke kolesa. ale mozno ti niekto este poradi nejaky kocik. my mame trojkolku quinny. ja som spokojna, ale zase nie kazdemu vyhovuje trojkolka a on vyzera tak robustnejsie...
kostri, a ten sportovy nema pasy? nepolezi v nom Hanka? my amme Lili uz v sportovom, ale teraz je vpodstate vo fusaku, ked ideme von, tak netreba ani zapasovat. a ona je tam tak na pololezmo. mne to vpodstate takto vyhovuje, lebo ona rada kuka a je tichucko a ked xce zaspinka. aj tak vonku malo spava - len tak pol hodinku... 😝
veru, aj ja som si vsimla, ze didi ma novu fotku. aj ja chvalim. sa mi paci 😉
vanilka, aj my gratulujeme k pretacaniu. vsak ono sa to rozbehne. kazde dietatko ma svoje tempo 😉
kostri a to musite este stale chodit na tie rehabilitacie? vsak uz ste dosiahli vsetko, co xceli, nie? 😕

zaza_na
15. jan 2009

kika, hej, to si myslim pamatam este z nejakej mudrej tehotenskej knizky o tej rubeole v tehu...
no a na tu stolicu, neviem, co poradit... asi len tie tekutiny. ale myslim, ze aj ked trochu zo slivkoveho kompotu pomixujes a zmiesas s niecim, aj to by pomohlo 😉

zaza_na
15. jan 2009

dudri, Katuska je podarena na fotke ako havko 😵 zlate je to.
a ta vianocna hviezda je ona, ci ten kvet? 😀 ake tam ma krasnucke tricko 😉
som az teraz kukla tvoje fotky z Vianoc. a pre tvojich rodicov je Katka prve vnucatko?

zaza_na
15. jan 2009

a ved tu nikto nie je. si pisem sama so sebou 😀
Lili spinka a manzel este nie je doma 😝

pondelok
15. jan 2009

nasa mala je v sportovom, ked ideme von tak kvazi sedi, potom zaspi a dam ju nalezato, tiez ma fusak, dietamoje este spi, uz som ju dala do zimnej zahrady, nech sami zobudi moja sipkova ruzenka 😀
byva aj taka kasa od nestle, zo slivkami, papa sa od 6 mes., a to uz mame za sebou
kika a chodis este na korculka ci len vtedy si bola?

dididi30
15. jan 2009

katka sak si pisala,ze budes varit rajcinovo-kapustovu polievocku, tak som len zhruba zhrnula co asi robis, alebo robia vsetky babule 😀 😉
a fotecky sa mi pacia, katuska je zlatunka
😵

miska, ja z teba odpadnem, ty by si len chudlaaaaa 😀 😉

lenka jednoducho urobis tu polievocku redsiu a hoci aj bude sirinu marinu tiect 😀 😉

zazi diky 🙂
jasne kazdy babo ma svoj cas, tamca sa pretacala dost neskoro, teda dost neskoro som si to vsimla 😅

pondelok
15. jan 2009

pozerala som tu Katku fakt sttrasne zlata,no ruzenka uz je hore, tak zatim pa pa

dididi30
15. jan 2009

zuzi ja casto pisem sama so sebou 😅

kati, ale ved to ma malicka na hlavicke pancusky nie? 😅

pondelok
15. jan 2009

didi ahoj, ale nie, len ma to uz jeduje, ze nic neobleciem, hlavne stehna a ritka 😀 😀 😀
nasa mala dnes jedla kuraciu, mesko, petrzlen, mrkva a dala som trosku slizkou, vsetko rozmixovala a zjedla 2,5 dc
a ona este spi, len si nieco blabotala
a co inac porabate, ja mam taky manzela v praci, pride o 18 , v telke nic neni a ruzenka spi 😀

dididi30
15. jan 2009

jaruuuuuuuus ake ste tam kocky 🙂 novy ucesik a malicka ako pekne stojka, jaj neda ti to cooooo 😀 😀 😀 😉

sak ten nas chlapisko, lozi kade tade, na mne je furt, vyleze na papaciu stolicku, hrabe sa v boxe na hracky, este neobjavil hrnce, ale aj to bude 😀 😀

kostri
15. jan 2009

jaj gali jako som sa nasmiala 😀 😀 😀 jak pekne si zacala popisovt,co kto poraba 😀 hybaj vysavat 😀 😀 😀

pondelok
15. jan 2009

no tak us sme hore, ideme papat a hrajat sa kym mama na chvilu odide, moc toho nepiste, aby som stihala citat 😉

kostri
15. jan 2009

veru gali,eda mi to 😀 muz sa mi smeje 😀 ale sak pekne stoji ne? 😀

zuz veru nemozem sa stazovat,mam velmi dobreho muza!!!! 😉
a cvicit,no podla mna sme ani nemuseli chodit,ved kazde babo sa rozbehne kedy chce,ale ked nas poslali a doktorka akoze zistila ze treba cvicit,nemozeme odmietnut,zeda mozme,ale musime podpisat nejaky papier a ked by jej nahodou v buducnosti zistili nejaku vadu,tak by nas mohli aj stihat za zanedbanie starostlivosti 😠 😠 😠 😠

gali,ja milujem grilovanu zeleninu 🙂 🙂 🙂 mnaaaaaaaam 🙂

dididi30
15. jan 2009

jarus nevysavam, muz vysava 😀 😉

jaj baby napiste mi ako vy tam s tym plynom, akoze mame prehlad, ved mame satelit, ale zas ako je to v reali, u vas doma, nemate zimu, jaj babatka moje ☹

kostri
15. jan 2009

inak nic nerobim,netujem 😀 radko sa hra s malou 😀

plyn neni ani nebude 😖 zbirame polienka 😀

dididi30
15. jan 2009

jarus 😀 no ty si vtipna, ale ja sa o to zaujimam,sak to je strasne 😕
ale sak zbieraj, zebieraj, hadam sa aj zidu 😀 😉

jaj vies co, sak aj moj sa hra s detmi , chudak 😀 ale sak on je rad 🙂

zuzpolka
15. jan 2009

ahojte 🙂
my sme mali tuto noc super, mala pekne hajala celu noc až do 7:15 😅
dnes sa mi Viki prvy krat vicikala do šerblika 😀 😀 😀 chcela som aby sa vykakala ale aj to postači 😀 😝

miauka my mame športak x-lander a som spokojna 😉 novy stoji 8-9000 sk 🙂 čo nie je vela, chcla som casualplay ale len športak stoji 16000sk 😕 😠

kostri
15. jan 2009

no sak sa snazim byt optimisticka,bo by ma tu davno uz ze setkeho porazilo 🙄

leni,mne poradila lucia na zapchu bielu sladku aktiviu davat malej a pomohlo 🙂

dididi30
15. jan 2009

a baby uz ste skusali aj jogrutky?

jarus jasne....moj partizanik zahaj na rukach, normalne cudo, on takto nezvykne, ale nespal od 12 obeda 😕 volako sa mu nechcelo a my sme sa cely cas s nim hrali, jaj to da zabrat to hranie, strasne rychlo s tym bezi cas 🙂

erika26
15. jan 2009

ahojte, nové správy : sme boli v utorok na rehabilitácii a povedali nám, že malá je už ok, už nemá ten svalový tonus, pochválila nás, že sme šikovní, no a hlavne už nemusíme cvičiť. Teda vraj to musí potvrdiť ešte neurologička, k tej ideme 29.1. ale vraj nevidí tá rehabilitačná sestrička dôvod na to, aby ešte cvičila a trápila sa s vojtovkou. Joooj taká som vytešená z toho. Viete čo sa moja malá v pondelok naučila? Dá sa na štyri, potom si hlavu oprie o posteľ a dá sa na špičky prstov a robí taký ako keby mostík, ale špicatý. No a potom sa zvalí nabok, ohromná zábava 😀 😀 😎

miauka
15. jan 2009

zazi, mne sa trojkolky aj pacia, ale sa mi to zda neprakticke, ked sa potrebujes dostat niekam, kam vedu len tie kolajnice. to musis potom tlacit len na tych zadnych kolesach. Nerobi ti to problemy?

zuzpolka, pre nas je aj tych 8000 vela. Mame predstavu tak do 5000,-.
Baby, ked ste dali drobcom prvy raz papat masko, tak to jedli hned? Lebo ja som dala dnes malej HIPPku s masom a nechutilo jej to. Takisto ked som skusila ryzu so slivkou, nechcela. Asi jej bude trvat dlhsie, kym si zvykne na novu chut ☹
Didi, my sme neskusali este jogurt. Vlastne my stale papame okrem mlieka iba zeleninu a jablcko. Veru, to hranie da zabrat. Ja niekedy uz ani neviem ako malu zabavit. Dochadzaju mi napady 😀

erika26
15. jan 2009

didi ja som dnes stretla kamošku čo má tiež májovčatko2008 no a ona dáva od 6. mesiaca normálne mlieko z obchodu a jogurty na olovrant ale iba biele. Pribináčikov ešte nedáva, vraj jej z toho malá grckala. Inak ja tiež nedávam jogurty, ešte sa bojím, aj keď neviem čoho 😲 My papáme zatiaľ ovocie, zeleninku, kašu na večeru a piškotky do ovocia na zahustenie. Inak som práve malej dávala na večeru kašu a ona mi zjedla 200ml a ešte otvárala ústa, tak som rýchlo dorábala ešte 20ml a zjedla to len taký fukot, tak neviem, ja jej dávam zatiaľ len na desiatu a obed papanie, medzitým kojím ale mám pocit, že jej to nestačí. Musím jej už dávať niečo viac poobede. Ale neviem čo, didi ty čo dávaš malému na olovrant?

gabkazabka
15. jan 2009

Ahojte,
Kika,nam na zapchu pomahal vyvar z ovsenych vlociek .Robila som jej do toho mliecko,alebo vecer kasu a stolicu mala ovela redsiu.A je to aj zdrave.To nam poradila nasa lekarka... 😉
Inac,baby ako varite tu ryzu?Ja do nej furt pcham to iste:maso,mrkva,zemiak,brokolica,vyziva,piskoty.Co vlastne nase deticky este mozu papat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre