Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

dora01
3. feb 2009

este som sa pytala doki, co si mysli, ze odkedy prve topanky, povedala, ze mame malemu kupit, ked uz robi krocky poopri nabytku, ze uz treba

a este dakujem babam, ktore mi odpisali na otazku ako sa hraju s detmi cez den 😉

dididi30
3. feb 2009

radka, no ci mu dam klobasku alebo rezen, je len a len moja vec,ale moje svetomie hovori nieco ine, a zas niebyvam v praveku,zeby som mu davala take veci 😉
e este nieco, to ze mi kradol z babovky neznamena ,ze som ho nou nadzgavala, totizto je mu dam vzdy zo vsetkeho okostovat, nechcem aby mu ostalo zle, ked tak kuka ako papame..

ribizek
3. feb 2009

didi - ja akože knihy čítam, len sa snažím riadiť hlavne sama sebou. 🙂 A najviac ma nervy berú, keď v priebehu týždňa čítam 2 knihy na rovnakú tému a rozchádzajú sa ako cesty do pekla. 😀 No reku, včul buď múdra.
Posledne to tuším bolo ohľadom lepku a jogurtov. Dokonca som sa nasmiala, lebo v jednej knihe si protirečili v priebehu 22 strán. 😀 NO, radšej neprezdradím, ktorá to bola, aby nepovedali, že im robím zlú reklamu, ale bola v zelenom obale. 🙂
A možno som tak niekedy nad vecou, že v mojom okolí je detičiek dosť, aj segra má. Zasa ak nikto nikoho v okolí nemá a nevie, s kým sa poradiť, tak niekde po rady isť musí. Niekdy taká kniha menej mudruje, ako niekto, kto chce radiť za každú cenu. 😀 😀

No, drak začína zívať, začíname s obliekaním.

dididi30
3. feb 2009

a neboj niesom nastrata, neze sa zlaknes 😀 😀 😀 😀

dora01
3. feb 2009

ok didi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dora01
3. feb 2009

ribizek suhlasim s tebou 🙂

dididi30
3. feb 2009

zibizek, no ja tvrdim ,ze knihy su super, najma take romany, z lekarskeho prostredia a tak, tie mam rada 😀 😉
mam doma knizky pre babatka, hm tak autorov mam dvoch jedna anglicanka a neviem co zac, ale tiez sa riadne v nazoroch rozchadzaju....ale tiez ma zaujima kedy lepok a tak, ale zas mi pomohli rady od annag....ona vie tak super podrzat a este aj chvalim SVOKRU ona bola proti tomu aby som prestala kojit a dala malemu umele mliecko, ked som mala pocit,ze mam malo mliecka........ale inak svokru vidim rada, tak 2 krat do roka a to asi tak 2 tyzdne v kuse , ale je to v poho 😉 😀 😀
ked som s nou byvala, som bola ineho nazoru, teraz je to ok 😉 😀

ja mam uz veget, tatino sa zobudil, ale ste idem na urad, tak zatim cafte 🙂

zaza_na
3. feb 2009

no, dopapane. chutilo 😉
didi, s tym kojenim presne viem, co myslis. Lili sa vzdy tak tesi, ked sa ideme kojit. je to hrozne zlate. mas pravdu, su to krasne chvile 😵
a veru, niekedy je lepsie nechat veciam volny priebeh a nexciet nieco zmenit hned. xce to cas 😉
dora, ale ak xces, mozes byt aj ty bosorka 😝
didi a chutila mu babovka? 😉
ribizek, to vazne s tou knizkou? 😲 no ale to mas pravdu to s tym lepkom a jogurtami. ja sa riadim podla vlasneho usudku. inak sa veru neda 😉

zuzpolka
3. feb 2009

jeeej baby ako vas tak čitam je mi luto že nekojim 😔 no čo už sa to vratit neda 😖

zazi, teraz neviem ty si reagovala na ten nakupny košik? 😨 no mna to tiež včera napadlo 1 krat 😀 ale je to super 😅

dudri, dakujem za pochvalu 😉
a nie si špion že si našla weroni 😀

dora01
3. feb 2009

zuzpolka, kukuk ip 🙂

kikaamajko
3. feb 2009

Čaute baby, u vás prší a u nás len sneží a sneží 🙂
Jaj tak ste to kojenie pekne opísali, aj ja som závisláčka, ja malému dávam iba obed a večer trocha kaše, nemôžem sa vzdať kojenia 🙂
Zazi som čítala o tom spaní, že 5 hodín hore 😲 Náš je hore tak 2,5 hodky a môže ísť spať. A poznám kopu detí takých. Napríklad jeden chlapček má už rok aj 8 mesiacov a bežne spí od 1 do 4 a o 8 už ide spať. A spí celú noc. A kamoškina dcéra 14mes. spí tak isto aj tri hodky poubede a koľkokrát 2 dooubeda. Ráno už o 9 spí a vstáv okolo pol siedmej. Kašli na knihu čo ja mám odpozorované, čím viac dieťa spí cez deň tým lepšie v noci.
Ste popísaôi o tých našich cickách. Ja už sa po druhom detsku nevyjadrujem asi pôjdem na plastiku 🙂 🙂
Jarka krásne mená, ja by som dala ingrid a rozka 😀 😀 😀
Ešte sme všetci chorý, teda ja s Majkom ani nie len ostatný. Kika kašle jak tuberák. Mňa dneska poštípala ráno osa, taká divá, neviem skade vyliezla a tak mi došlo zle už som chcela volať sanitku, ja mám hrozne nízky tlak. Tak šup poldeci a kávu a vonka som to rozdychávala ale trvalo to asi trištvrte hodinu.Hruza. Grazi my sa tak hráme že ráno malý na mňa začne kričať z postieľky že mamamama takým zúfalým hlasom tak ssa hráme spolu na posteli, hádže dudle z postele a ja ich dvíham a lozí hore dole, potom na zemi deka, potom rraňajkujeme. Potom ideme do kotolne tam obzerá mačku a psov, am chodíme aj jesť lebo inde nevydrží bez pohybu a potom chodíme lašovať do šuflíkov kde sú cukríky zabalené a čokolády, so štipcami sa hrá, a s KIKInou šu - šu bábikou 😀 Včera spravil pekne dva kroky popri nábytku, ničoho sa nedržal, len tak sa opieral 🙂 Šikulko

pondelok
3. feb 2009

ahojte kocky, ozyvame sa po dlhsej dobe, konecne sme zdravi, chodime plavat, aj 2x do tyzdna lebo dohaname zmeskane lekcie, boli sme i dnes, mala spi jak dudek uz od 14,30, velmi ju to bavi, my papame zatial len zeleninu, ovocie, kuracie masko a sem tam presnidavky, dnes si mala pytala 3x brokolicu s pohankou, ta sa nevedela dojest, my mame spanie zatial ake bolo ide spat o 9 zobudi sa o 7 naje sa spime do 9,30 potom sa hrame, ide spat o dve hodiny potom sa hrame ideme von a spi 4-5 hodin a vecer opato 9 buvat, Michelle sama pekne sedka, stavia sa na nozicky ale este nechodime, ale verim, ze cochvila aj to bude, velmi vela rozprava a stale sa smeje, smejko jeden,
dodatocne gratulujeme vsetkym oslavencom, pa pa neskôr

zuzpolka
3. feb 2009

pondelok mala ti spi 4-5 hodin??? 😲 😲 😲

zaza_na
3. feb 2009

ahojky. sme boli vonku takmer 2 hodiny aj s erikou a jej veronikou 😉
bolo fajne. ani nebolo nejak zima 😝
leni, asi som to zle napisala. si to zle pochoipila s tym dennym spankom. ja xcem praveze docielit to, co tvoje kamosky maju 😀 aby Lili mala cez den 2 kvalitne spanky. a nie tie jej 3 mikrospanky, co ma teraz 😒 a to este spi tak kadejak cez den. kazdy den o uplne inom case 😖
a to pred nocnym spanim ma byt hore aspon 4 hodiny. my to teraz tak robievame, ze byva hore tie 4 hodinky ale vcera nam to blbo vyslo a bola hore az 5 😔 a to uz bola potom mooooc unavena...
ale tie 4 este celkom zvlada a je to aj dobre. sa mi zda, ze sa jej lahsie zaspava a manzel ma radost, lebo ju konecne moze do postielky ulozit aj on. dovtedy pri nom revala a neukludnila sa, kym som neprisla ja 😨 🤐

emmillya
3. feb 2009

ahojte 🙂
tak mame za sebou poradnu a prvy prevenar 😉 s velkym placom ale to uz k tomu asi patri 😉
mala vazi 8.45 kg tak sa vytesujem ze nas ten rotavirus az tak uplne "nevyhladoval" aj dokina bola spokojna
s jedenim samozrejme ziadne pokroky - dnes to bolo 5 lyziciek /mrkva+zemiak+petrzlen/ a 140 ml kase okolo toho cely den len mlieko 😝
ked som dokine povedala ze mala odmieta prikrmy tak mi povedala ze jej mam zaradit uz aj hovadzie maso 😝 (to mi po kuracinke po tej chorobe zvracala) tak som jej to pripomenula a ona ze jej mam dat tu hovadzinu 🙄 neviem asi vyzeram ako debilek ale nepochopila asi ze tudy cesta nevede 😀
Tak poradila ze jej mame dat co chce -aj kupovane prikrmy skusit ked jej pred rotavirusom chutili 🙂 no a potom klinec - a k tomu masku jej dajte aj kompot hej? 😀 😀 😀 ako prilohu 😀 No to hej len kadial jej to tam strcit 😀 😝
No takze u nas knihy mozem hodit viete kam ? 😉 😀

Zazi -aj my sme mali 3 dvadsatminutovky - potrapili sme sa a su z toho 2 kvalitnejsie spanky , chce to niekedy trpezlivost lebo je uz zamrnkana ale zvykla si

dora01
3. feb 2009

emily, si ma pobavila s tym kompotom, esteze ti nenapisala, ze jej mas dat ako prilohu grecky salat 😀 😀 😀

sak skus tie kupovane, mozno sa chyti 😉

kostri
3. feb 2009

sevaste 🙂 vymazala som si prispevok 😠 tava 😠

matka,zuzka,ostavame verni klubu nespacov 😖 😀 styri krat hore,z toho raz som ju len prelozila do postele 😀
katka,annag mi napisala,ze nemam uz teraz trapit seba ani hanku odoberanim klobucika 😔 ze uz je neskoro 😔 ale pri druhom dietati budem kojit bez a hotovo 😉
zazi hanka vydrzi medzi dvomi spankami tak tri hodky a pred nocnym spanim je hore asi styri 🙂 je knizkova co sa dna tyka 😀 ale ja som ju do nicoho nenutila,spavala pat krat pol hodku,ale bola jak omacka,potom som ju zacala davat von do kocika,tam si pospi a je ok 😉 takze odvtedy spava len vonku 🙂 cez den samozrejme 😉
gali sak kedy dojdes na tu krupkovu polevku?a tiez neviem zaspat kym si hanka necucne ☹ a ked spi tak do polnoci, to je o nervy 😖 ale o polnoci ked cucne tak sladko zaspinkam 😀 no radsej som ked o desiatej 😉

kostri
3. feb 2009

no zbytok po osmej,sevaste 😉

dididi30
3. feb 2009

ahojte

lenka aj u nas snezi 😀

joj tie nase deti su sikovne, ako vas tak citam 😵

emii a vy tolko vazite a neviem kde je problem s papanim, ved moj papa vsetko , furt a ma ovela menej ako vy 😀 ale to nezalezi na tom, ja viem ako to je, ked dieta nechce papat...veru skus kupovane aj my sme zacinali kupovanym a pomaly prechadzame na varene...rezne, kolace a tak 😅 😅 😀 😀 😀 😀 som zvedava, ktora sa zas na to chytiti 😀 😀 😀 😀

zazi pozdravujem eriku a ze vsetko naj k meninkam a zajtrajsim meninkam veronicke 😵

ozaj dnes sa nikto nenarodil? myslim nase deturence 😀

alic co robis? 🙂

jarus, no co viol ta nepusti k netu? 😀

dididi30
3. feb 2009

jaj jarka a ty tu 😀

jasne dojdem v aprili, dam vediet kedy 😀 😉
sak jasne este dobojuj s kojenim do roka a potom je to jedno 😉
jarka aj my tak spinkame cez den,ze medzi spaniami 3-4 hodky a pred vecernym 4-5hodiniek, lenze on spi len 20 minut to nieje moc a nemam cas na nic...takze, tak..ale neva, da sa to, vydrzim, snad sa to po roku zmeni 🙄 😀

emmillya
3. feb 2009

gali cavko 🙂
no hej ta hmotnost potesila to vies 😉 hned sa hormony sklidnili 😝 😀
tak uz sme sa uchechtavali ze ked nechce jest dietne tak skocime rovno na nejake klobasky 😀
No ona je taka gulka z toho UM 😝 znama vravela ze take buclate deticky volali niekedy v jasliach ze to su tie "sunarove"

dididi30
3. feb 2009

emili, ano moze byt, mne vravela lekarka,ze deti na umelom priberaju rychlejsie a viac 😉 samozrejma aj pri kojenych detoch, je to v genoch 🙂 , moje deti nemaju byt po kom baculate 😀

inak poznam baby co im deti nechceli dietne tak davali trosika curku a soli, no baby nebudu suhlasit, ale co uz nenarobime pre nase deticky 😉 , napr solit morskou solou a cukrit hnedym cukrom...fakt len pre chut 😉
ja som tak robila malej, bohu zial, ona mi tak nezjedla.....
teraz thomaskovi je jedno.....ale nesolim, necukrim,chcem si ho vychovat, tak aby nemal s nicim problem, tak ako jeho mamina 😀
tak tak ,,sunarove,, 😀 😀

emmillya
3. feb 2009

gali, no to sa ti ani nedivim ze si to tak uzivas pri thomaskovi ked pri tamarke ste tak statocne bojovali 🙂 no ideme skusat dalsie finty , uvidime , uz sa z toho tak nestresujem 😝 sak co pri najhorsom dame kompot alebo sopsky salat ako prilohu ako pisala dora 😉
inak sme vecer pri placi skusali caj namiesto mliecka 😝 no mala to komplet v pazi rev bol neskutocny , tak som len tak mydlila robit mlieko 😀 😉 no co uz ju neokecam ako niekedy 😝

alica147
3. feb 2009

ahojte 😵
tak dnes Miruško prvý krát ráno za mnou plakal a plakal veru hodinu 😢
a moj ocino si dnes odfaklil z prostredníka posledný článok ☹ v robote plech mu to odťal

graziela
3. feb 2009

Ahojte,
tak Alicka, kedze tvoj je posl. prispevok a smutny, tak aj ja sa bohuzial pripajam so smutnou spravou...vsetci doma sme ochoreli...pred par dnami som pisala, ze mam takeho tusaka, ze mala ide byt chora...ona zatial len kasle, teploty nema, ale nasho Jurka to zlozilo...dnes rano sa mi zdal akysi teplucky, ked vstal, ale pripisovala som to tomu, ze sa prave vyspinkal, tak bol taky ruzovucky....ale poobede mu teplota vyskocila naraz na 38,3 °C ☹ ☹ ☹ A uz aj zacal tak sucho kaslat...a cely den je taky ospaly..aj teraz si pospinkal uz 3.krat dnes, takmer 2 hodiny...takze zajtra musime nabehnut ku dr...inac, vcera, ked sme boli pichat, pozerala mu aj do hrdielka, aj ho pocuvala fonendoskopom a nic nezistila, vsetko bolo OK...a takto necakane nas to zaskocilo na 2.den...Bozenku, tak po necelom mesiaci je opät chory, dufam, ze nebudu potrebne atb..to by boli uz v poradi piate...
No a aby nebolo malo, tak aj my s muzom sme akysi nascipani...muza boli hrdlo, skriabe ho a ja detto...

alica147
3. feb 2009

jooj grazi no to mi je fakt luto, nejako vás to nechce opustiť, malinký Jurko ☹ teraz je asi fakt každý chorý ☹

emmillya
3. feb 2009

adi, som prekvapena ze mirusko tak plackal, aj ked urcite by to raz prislo ,ale nejako skoro nie? 😒 moj zlatunky... dufam ze s ockom to bude coskoro ok - no fakt smutne spravy ☹ prajeme skore zotavenie

graziela- no tak to sa divim ze u dokiny to bolo ok a zrazu taka nahla zmena u maleho 😕 asi vas caka aj tazka noc, v kazdom pripade celej rodinke prajeme nech ste rychlo zdravucki 😵

kostri
3. feb 2009

jaj leni ze ingrid a rozka 😀 😀 😀 😀 no ta ingrid nema chybu 😀 😀 😀
a jaky sikovny je majusko?!? 😲 😲 😲 ty piiido!no my sme boli neska na cviceni a povedala sestricka ze nemame ist tento tyzden radsej na kontrolu ze radsej az ked bude mat mala osem mesiacov,mame este cvicit,najma posadenie sa 😕 aby nam doktorka este nedala dalsie cvicenia 😖 ☹

a de sa zala osa?? 😲 ale velmo dobre si to vyriesila 😀
a si mi minule neodpisala,ze co bolo malinkemu,teda aj andrejka sa to pytala 😉 ked mal kanilu v hlavicke 😲 a jak mu to mohla ta tava sestricka vydrapit??? 😠 😠 😠 😲 😲 😲

kostri
3. feb 2009

no emily 😕 jaka dobra doktorka 🙄 😝

moje dieta ma byt po kom baculate,no furt ma len 7 kilov 🙂 sak drzi si liniu 🙂 modelka bude 😀 v gumakoch zbirat vajca a nasypat slepkam zrno 😉

gali v aprili??? 😕 😕 😕 jaj frisko musim zacat upratuvat 😀 😀 😀 😉

jezis andrejka 😲 😲 😲 ☹ ☹ ☹ jejdaneni moje malinke ☹ az ma srdiecko zabolelo ☹

zuzpolka
3. feb 2009

ahojte 🙂

joooooooj Miruško zlaty ☹ 😢

grazi, skore uzdravenie celej rodinke 😔 😉

kostri 😀 😀 😀 teba je radost čitat 😅
a čo robi viol? 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre