Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

dudri
23. mar 2009

dnes sa kupala , nechcela sa sadnut vo vanicke, len kracala vo vode...

zuzpolka
23. mar 2009

jeeej dudri , gratulujeme aj vam k prvemu zubčeku 😅 😉

idem sa osprchovať potom vas ešte kuk kym pojde panelak 😉 😀

zuzpolka
23. mar 2009

no teeeeeeda,,, ja že už vas tu bude aspon 5 😕 😀
no nič, idem kuk panelak 🙂
tak pa pa a dobruuuuuuuuuu 😵

kostri
23. mar 2009

ale hybajte od toho televizora kurnik sopa 😠 😀 😀 😀
servuste cicusky 🙂
srdecne blahozelame katuske aj thomaskovi k zubku 😵
majkovi pusinku k vymesaciu 🙂 a dodatocne dakujeme este za gratulacie k nasmu 😉
gali u nas stary dobry recept na kasel je ten co aj wien pisala ,aj ja som ti to raz davno pisala,je zohriaty olej na hrudnik a este nam stara mati robievali mlieko zohriate s vajcom a medom 😝 nieco podobne si pisala 😉 skus to,je to hnus,ale vzdy to pomohlo,no a ked prides na slovensko,das sa vysetrit na stitnu zlazu,nemas tych vysetreni nejako moc? 😲 kedy vlastne idete na SK?teraz niekedy nie?
grazi,tiez mam problemy s chrbticou a klbami,pred tehotenstvom ma asi tak raz za dva mesiace seklo v krizoch a dva dni som sa nevedela vystriet,tehotenstvom,ako zazrakom som sa toho zbavila a akonahle som porodila,vratilo sa mi to spat 😒 v lete som nosila ledvinak 😅 aj teraz,segra mi kupila homeopatika,beriem ich treti den,je to trosku lepsie,nevedela som ani kocikat 😖 chodila som v takom poloobluku 😀 🙄 esteze som sa mala o co opierat,o rukovat kocara 😀 a aj moj je neska v nocnej ☹
a ze velkost 32-40mate po tehotenstve????? 😲sa s vami nebavim 😠 😠 😠ja som mala 42pred tehu a cil som si sla kupit gate a odisla som z obchodu z ovisnutym nosom,lebo som ani nevedela aku velkost si mam pytat 😔 🙄prvy krat som si sla kupovat oblecenie od porodu..akosik to tehotenske mam uz trosililinku obnosene 😅 😝 😔
leni,ty brdo,to ste mali jaky skory budicek 😕majusko bude dobry hospodar 😀
radka,ty v noci vypijes pol litra vody?ja som po porode asi tri mesiace vypila jednu liter a polku za noc a teraz nepjem vobec v noci a aj tak idem dva krat curat 😖a hanka uz davno bucha vecami o seba,ale zas nelozi ,nechodi..neni taka pohybliva jak lacko-zaujimave nie? 😕 🙂

martija
23. mar 2009

ahojte dievcata,dufam,ze sa vam tu mozem vtriet.Ja sice neprispievam,ale vas smirujem 😀 .Mam na vas taku otazocku,chcela by som vediet,ci je ok,ked moj druhorodeny sa mi zda trosku lenivy.Rodila som v zahranici,ale teraz uz sme domka na sk.U prveho synceka som to tak nekotrolovala,lebo tak nekontrolovali ani lekari,leco co pocuvam,tu su lekari prisnejsi,ako tam v zahranici.No a konecne k mojej otazke - moj drobcek sa este sam neposadi!!Odvsadial pocuvam,co uz dokazu pomaly polrocne deti.Malinky sice lezie ako soldat a dostane sa vsade (uz dva - krat spadol na hlavicku z postele 😒 ),len nie a nie sa sam posadit.Aj na nozky sa dviha,ale to len vtedy,ked sa ku mne doplazi a driape sa namna a ja ho podvihujem.Sam s o nic nevytiahne....Myslite,ze mame este cas,alebo ako to vlastne je s tymi devatmesacnymi....???

alica147
23. mar 2009

ahojte 🙂
gratulujem Majuškovi k 9mesiačikom aj Tomaskovi k zubku 😵 😵

dora01
23. mar 2009

ahojte!

gratulujeme k vymesaciam a prvym zubom 😉

jarka, hej pol litra, lae ja furt cosi pijem, ja ked idem z domu na hodinu a nezoberiem si vodu, tak sa vraciam akom smadna tava na pusti 😀

lacko uz pred tym vselicim trieskal o seba, ale tymi dvoma kockami sa mu to podarilo prvy raz, lebo sa mu zle drzali. no on je taky skor akrobat, za to tvoja hanicka aj na ritke chvilu obsedi tak ma kedy sa aj daco naucit 😀
Neznasa sediet na jednom mieste, vcera tak reval v cukrarni, ani v kociku ani na rukach, tak sme ho dali na zem, presuval stolicky, setko skontroloval, tak hned bol pokoj 😀

martija, vsak napis aj castejsie, nech mame co citat. ja myslim, ze je to v pohode, ked uz lezie, asi je to kludnejsie dietatko, kazde je ine, pockaj este ta prekvapi. Netrap sa tym, ja nemam rada to tabulkovanie, urcite vie zas ine veci, co nase deticky este nevedia 😉

alica147
23. mar 2009

aj Katuške k zubčeku 🙂

graziela
23. mar 2009

Dudri,
gratulujeme k 1.zubku 🙂
Kostri,
tak to si na tom aj tak dobre, ked si bola seknuta len 2 dni...mna ked to chytilo, tak vzdy min. 3 tyzdne som sa z toho dostavala a tie prve dni som musela len lezat...dokonca aj na WC ma musel manzel sprevadzat...Treba nam posilnit brusne svalstvo, lebo krize su potom moc namahane a takto to potom s nimi dopadne...no ale moj pripad je zvlast specificky..ja uz mam na kriz. chrbtici degenerativne zmeny, ktr. sa liecit nedaju...a takisto moje bedr. klby...jedina moznost, ako to "napravit" je vymena za umele klby...ale ich zivotnost je len 15 rokov..a ja mam len 30...takze buducnost je v mojom pripade neista.... 😒Dufam, ze najblizsich 10r. ich potrebovat nebudem a ze dovtedy veda nejako pokroci a bude to jednoduchsie...
...tymto chcem reagovat aj na Didin prispevok...kazda mame nejake tie svoje boliestky a kazda si mysli, ze to JEJ je najhorsie...Astma nie je ziadna sranda, to ja viem, bohuzial, aj nasmu Jurkovi to dr. predpoveda a aj Wien by vedela povedat svoje, co si uzije s malym Mareckom...tolko sprejov, vitaminov, sirupov a liekov, ktr. musis a niekedy aj nasilu natlacit do maleho telicka...Kazdy dospely clovek to akosi zvladne, ked to postihne jeho, pretoze musi, mame tu predsa nase deticky, pre ktr. sme tu...ale ked vidis, ako sa ti tvoje vlastne babätko trapi a ty mu nemozes pomoct...a to nehovorim len o beznych chorobach...na svete existuju ovela zakernejsie diagnozy...takze, co som tym chcela povedat? Didi, hlavu hore, zajdi si ku dr. a ked ta odbije jeden, chod za druhym a domahaj sa svojich prav...ak sa tak zle citis, treba s tym nieco robit...A co sa tyka stitnej zlazy, ja mam tiez vysledky na hranici, robilio mi testy este ked som bola tehotna a mam velku pravdepodobnost, ze sa to vekom este viac zhorsi, lebo moja mama mala tiez oper. stitnu zlazu a velke a caste vykyvy hmotnosti...a kopec inych problemov...preto sa vlastne ani nedozila svojich vnucat, zomrela ako 37 rocna... 😒
Martija,
podla mna maju nasi drobci este kanapek casu...nas Jurko sa tiez este nevie sam posadit, on dokonca este ani nelozi, ani sa nesnazi postavit, zachytit o nabytok a podobne...takze vy ste nam to predsa len o nieco lepsie ako my...a myslim, ze sa aj tu medzi junovciatkami najdu taki polenivsi, ktr. sa este sami neposadili, nemam pravdu?

kostri
23. mar 2009

martija,ty si tu uz bola raz nie?ste sa stahovali zo svajciarska tusim a ty si nevedela ako nakojis maleho po ceste,bo ti vonku nechcel papat 😕 si to ty?ak ano,napis,ako ste to ustali 😵
hanka si este nesada,uz sa snazi,ale skor sa nervaci 😠
radka,no ma kopu casu sa naucit selico 😖 ale aj tak by som chcela aby bola obratna ako macko 😵 sak si dockam 😉
grazi,idem ta precitat 😉

kostri
23. mar 2009

grazi,hanka je na tom presne tak isto ako jurko s pohybom 😵 a to s tymi klbami mas hrozne teda no 😢 ale s tym bojujes a to je dobre,jak keby si sa mala opustit a velkou oporou su ti aj tvoje krasne deticky aj manzel!! 😉 cmuk 😉

dudri
23. mar 2009

dakujeme 🙂

predtym Katka sa zobudila, trochu sme zabavili a ju kojila. uz spinka....

martija, vobec sa netrap...neskor sme vyrovnane 😉
Katka lezi na postele, ju som hovorila-pod sem, Katka dvihala ruky, musela som potiahnut...
taka pohodova Katka

dora01
23. mar 2009

grazi, aj ja mam problem s klbami, konkretne s kolenami, mam v tej strbine ulomene kusky chrupavky, nikto nevie z akeho, dovodu, vraj jedine laparoskopicka operacia, aleto zatial nechcem. teraz ma az tak strasne nebolia, je to znesitelne, no a neviem si predstavit odist od maleho, navyse kojim a do toho roka este chcem a este sa toho dost bojim, lebo niekedy po tej operacii sa to este zhorsi, tak nechcem riskovat

mali by sem zalozit novu temu, napr. BOLESTI POHYBOVEHO APARATU 😀 , ale nie robim si srandu 😀 , ja chcem strasne schudnut aspon 8kg, to by mi tiez dost pomohlo.

Este k tym velkostiam, ja mam hore 40 a dole 42, tu 42 som mala vzdy koli bokom, cez brucho mi gate padali a teraz mi nejak nepadaju 😅 🙄 😕 😀 😀 😀

dora01
23. mar 2009

inak ked pojdu nase detusky do skolky, urcite sa ich nikto nebude pytat, ze kedy si 1.krat sadli alebo kedy zacali behat 😝 😀

dudri
23. mar 2009

pridala som novu jednu fotku (ale davno som fotila 😀 )

dora01
23. mar 2009

aka pekna eskimacka 😉 😀

kostri
23. mar 2009

radka,veru 😀
aj neska som citala v knihe,a docitala som sa ze az teraz sa maju deti zacat ucit si sadat a lozit 😉 tak som spokojna,ale aj tak sa bojim tej sprostej dokiny na RHB ☹ ale ja jej raz neco povim 🤐 ked sa vzchopim 😀 🙄
a aj ja som pridala vcera dve fotky 😵

idem kuki tie vase a idem spajuskat 😵
dobru nocku vsetkym,avojte

dora01
23. mar 2009

jarka, zlata je malicka, kukam ako spinka, deti su najkrajsie ked spinkaju, moj nazor 😀

dora01
23. mar 2009

hanulka sedka na novej posteli?

kostri
23. mar 2009

aj 😵 na novej posteli 😵 idem uz avojte
stihla som kuki katku,ako cukor sladku 🙂 a vikinku,nasu malu slecinku 🙂 lacko nema ziadne nove fotky 😒 a jurko tiez uz davno nove fotky nemal 😕
🙂 pa

dudri
23. mar 2009

jarka hanka ma dlhe nohy 😵

dora01
23. mar 2009

aj ja idem spat, tak dubruuuu

martija
23. mar 2009

dakujem vam dievcata,ste zlate, tak ste ma povzbudili,trosku mi teda odlahlo.....
dori,ja by som tu bola rada castejsie aj prispievala,bo je tu svami sranda,ale ked nemam kedy,som si rozmaznala syna,tak teraz sa musim strat 😉 ...jedniny cas mam,ked zaspi vecer o desiatej,a to mate krasne rozbehnutu debatu a ja obcas nechcem zavadzat......
kostri,to si teda dobre pamatas...fiiiiiha,dobru pamat,veru.My sme sa stahovali ale zo spanielska...nastastie sa mi ho podarilo nakojit,je to veru trapenie s nim doteraz,urcite lepsie,ako to bolo,ale stale ked ho kojim,tak tristo-krat sa odsaje nasaje......a musi byt hladny,aby sa mi ho podarilo nakojit,ale akonahle zaspi,tak pyta aj kazde dve hodky v noci a to je tiez trosku na nervicky,no tie deti asi naschval robia prieky 😠
graziela,tak nie sme teda sami,inak podla literatury,zatial v norme,len ked clovek uz ma obavy,kazde to dietatko je ine a akosi sa nemozem ubranit porovnavat ich,aj ked viem,ze je to blbost.

graziela
24. mar 2009

Martija,
ja tiez porovnavam, ale beriem to s rezervou...kazde dietatko je ine...
Kostri, dobry postreh, uz davno som nepridavala fotecky...ale citas mi myslienky, akurat som vcera povyberala nejake a vecer zmensovala, ale uz bolo dost neskoro a nechcelo sa mi s tym babrat, tak dnes popridavam 🙂 🙂 🙂 potom mozete kuki-puki 🙂

graziela
24. mar 2009

..tak a fotocky su uz pridane...len neviem, co budem robit, ked sa mi uz preplnia...

wien
24. mar 2009

čafte 😉
ďalšie zúbkaté detičky máme, hurá! 😵 😵 😵 a zase pekne popárené. minule rebeka a marek a teraz zase katuška a thomasko 😉
dievčatká sú zlaté na fotkách 😉
mňa teda nič nebolí, ale zato striekam odušu do nosa sprej, aj keď by som asi nemala 😅 no ale čo - mám sa zadusiť?!? v polovici apríla idem konečne na alergológiu, tak snáď konečne budem liečená ako mám byť. ja bolesti kĺbov ani podobných vecí nemám, ale prvé 3-4 mesiace som bola totál vyčerpaná a ubolená z večného zohýbania sa pri kojení 😕 aj som si mareka dávala na kojaci vankúš, ale moc to nepomohlo, čo už. ale masáž by sa mi zišla ešte aj teraz nejaká 😅
martija, ja ani neviem, či si marek vie vlastne najko špeci sám sadnúť. ale tuším vie, ale len zo stoja. inak, keď napríklad štvornožkuje, tak to som ho ešte posadiť sa nevidela. možno si to tvoj synček šetrí na neskôr a potom bude veľké BUM a zrazu urobí veľa pokrokov naraz 😉
ja nosím veľosť 38, ale hore musím nosiť 40 kvôli mierne zväčšenému poprsiu 😝 teraz som si kúpila spevňujúci gel na poprsie, budem ráno natierať, veď kojím už len poobede, večer a nad ránom, prípadne raz v noci...nech mi nepadnú až na pupok, keď prestanem kojiť 🙄
včera sme boli u opatrovateľky, bolo fajn. mareka som tam nechala, pohral sa, napapal, ešte aj pospinkal - to som ani neplánovala. bola som nakupovať zásoby cho chladničky a nejako som to časovo prešvihla, ani som nechcela 😅 ešte ma aj nakŕmili palacinkami, keď som prišla...musím si dávať pozor, lebo tetula by ma hneď nasilu vykŕmila 😀 ona je taká strašne dobrosrdečná 🙂

kikaamajko
24. mar 2009

Ahojte, dobré ránečko 😀
Dneska budíček o 5.30, takže lepšie ako včera.
Gali, Katka gratulujeme k zúbkom 😀 😀 😀 😀 😀
Jáj normálne mi smutno bolo aké ste choré všetky, ved sme ešte mladice a takéto choroby. Aj ja som mala furt čosi s chrbticou, ale odkedy som pred 5 rokmi začala kydať hnoj a podobné športy 😀 😀 nič mi neni, len teraz ma bolí jedna strana čo malého tam furt vláčim.
Grazi, Gali, pekne sa uzdravte šak to je hrúza, to človeka ani život nebaví, aj ty Jarka a Radka.Prídite ku nám na pracovnú terapiu 🙂
A už tie deti neporovnávajte, však o pol roka ani nebu poznať, kto čo kedy vedel.
Díky za vaše gratulácie.

wien
24. mar 2009

grazi 😀 prvá ti fotky očumujem 😉
torta parádňácka 😎 jurko aký podarený na tom nočníčku 😀 aj tam niečo urobil, pri toľkom sústredení na telku? 😀 a to mňamky telo 😎 nehladuje veru, chlapec 😉 😀

wien
24. mar 2009

jaj, kika, veru, dodatočne majkovi všetko naj k 9 mesiačikom 🙂
to vstávanie ti nezávidím. koľko krát ti potom cez deň spí?

cilka27
24. mar 2009

ahojte dievcence dlho som nebola no dufam, ze sa to zmeniii . .. . to stale hovorim ale co uz . . . . no ked sa tu chvali tak aj ja mam doma jednu selmu zubatuuu . . . a uz dva zubky mame . . . . zacali nam trosku neskor no ani som nevedela ako a bolo 😀 . . . . dufam, ze to tak pojde dalej 😎 . . . . pred chvilkou som narazila na jednu stranku a veruze som aj slzu vyronila . . . . nejaka som citlivaaaa od kedy mam baby . . . ☹ . . . . co uz asi to patri k tomu . . . my vstavame okolo 6.00 a potom este sa nam zadari na hodku zdriemnut si kee prebalime a napapkame sa 😀 . . . inak prajem pekny dnik 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre