Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

zuzpolka
13. apr 2009

ahojky 🙂

vy ste toho popisali, že nestiham čitať 😀 😝

dora, Lackovi skore uzdravenie 😉 nech uška nebolia už chudačik ☹

alicka, pekne fotečky nove 😵 zlaty je Miruško ako stale prekrižuje nožky 😅

alica147
13. apr 2009

zuzi dík 😀 no ja neviem on tak furt sedáva ja sa na tom strašne bavím lebo je rozkošný 😀 😀

alica147
13. apr 2009

zuzi si sa pýtala na telefon tak tento mám 😉
http://www.fony.sk/index.php?podstranka=recenzi...

zuzpolka
13. apr 2009

😀 ved to ma už z bruška 😵 asi sa mu tak dobre sedi 😅

alica147
13. apr 2009

no asi hej 😀 😀

zuzpolka
13. apr 2009

alic,,,toto je dobra telepatia 😕 ja som prave chcela kuk do googlu na ten mobil 😀 no peknučky je 😵 😉

kostri
13. apr 2009

dakujeme za gratulacie k pokrokom 😵
sak su nam tie deturence cim dalej sikovnejsie 🙂
aj hanka cucka a potom sa jasi a kuse,ale ja mam klobucik 😅 takze nic necitim.na zaciatku,ked mala len dva zubky,tak ma riadne kusala aj cez klobuk,ale teraz je to ok.ona saskuje a je tiez jej robim grimasy a smejeme sa 🙂 hanka to svoje:haha ha hahaha ha haha ha.. a to bude robit aj dve minuty 😀 😀 😀 zezrala by som ju 😵

alica147
13. apr 2009

zuzi dík 🙂

jarka 😀 😀 😀 😀 😀 no bez klobučikov to teda bolí ale ked sa malý tak rehoce tak sa zasmejem aj ja a on si myslí že jak sa fajííín jašíme 😖 😀 😀 😀

zuzpolka
13. apr 2009

baby ja sa lučim,,,, ešte dopozeram film a idem do hajan,,,nejako ma hlava pobolieva 😠 dufam, že nebude migrena z toho 🤐
tak dobruuuu nocku 😵

kostri
13. apr 2009

andrejka no 😀 a jake je to smisne 😀 😀 😀
radka,nebud smutna ☹ neboj lacko sa skoro uzdravi,ja vim ze lahko sa mi to pise,ked bola hanka chora,som bola pokakana 😖 a to ani horucku nemala 😕 ale ozaj,nebud smutna.aj ja som hanku nosila vo vaku,ked bola mrzuta z choroby,aj tam zaspala..a nebola mi taka tazka..aj ked este nema ani osem kilov 😅 ne jak ti vasi cvalici,chalani 😵
no,radus uz zalomil,idem aj ja ,lebo zas bude viola vypravat,ze len sa hram na pocitaci,namisto toho aby som isla spat 🙄 ale keby vedela,co ja tu mam 😵 teda koho 😵 tak by sa pokadila od zavisti 😀
dobru nocku babiky 😵

dora01
13. apr 2009

jarus 🙂

uz to berem celkom v pohode, esteze sa rychlo prislo na to co mu je, dufam, ze lieky rychlo zaberu. Ale fakt mi je ho luto, take sklenene ocka ma stale ☹

andrejka, zlaty je maly s tymi nozickami, musim dake foto hodit, len sa mi nejak nechce

tak dobruuu, caute

alica147
13. apr 2009

jarka 😵
Radi dík 🙂 idem aj ja drichmať bo ráno mi zas bude ťažko 😖

pa pa majte sa lacko nech sa rýchlo uzdraví a nech ho už ušká nebolia cmučky dobru nocku

alica147
13. apr 2009

zuzi a ty nemaj moja migrenu ja som mala min týžden blééééééééééééé 😝

greguska
13. apr 2009

radka, lackovi želáme skoré uzdravenie, nech ho to čo najrýchlejšie prejde 😉 a tebe pevné nervy 😉

aďka, sranda s tými nožkami, podarený je miruško 😉

jarka, aj my gratulujeme, že konečne tej doktorke zaplo 😉

zuzi, nech ťa to do rána prejde 😉

dobrú noc !

zuzpolka
14. apr 2009

AHOJTE MAMULE 🙂

Migrena nebola,,, dalla som si tabletku išla spať a prešlo to 😵
alicka, tyžden??? 😲 juuuuj chudatko... ☹ a tebe nič nezabere na to? 😒 mne našťastie tabletka ešte pomože 🙂 ale mojej mame tiež nepomože nič 😖 musi to same prejsť ☹

tak aku ste mali noc? dufam, že všetky dobru 😉 my sme hajali až do pol deviatej 😕 😅
teraz Viki zasa spinka a potom pojdeme von 🙂

pekny den všetkym 🙂

graziela
14. apr 2009

Ahojte,
spominate migrenu? Tak to bude asi nieco vo vzduchu, lebo aj mne dnes ako zacina pobolievat hlava... ☹ A okrem toho ma uz vyse tyzdna stale boli prave koleno a mam napuchnuty clenok...
My sme dnes boli na poradni a okrem toho aj brat krvicku a aj 3.krat zaockovat...musim povedat, ze nas Jurko to zvladol statocne, sestricke sa krasne podarilo napichnut Jurkovi zilku, takze to ani poriadne nepocitil, taku velikansku skumavku museli naplnit, ale Jurko sa naozaj drzal ako chlap...potom nas pozrel pan doktor, ktr. zastupoval nasu dr. (on to po nej do konca roka vraj prevezme), mimochodo velmi mily mlady doktor, tak sa mu nas Jurko velmi pacil, pochvalil nam ho, ze je vsetko ako ma byt...aj pipika mu poriadne poprezeral, co nasa dr. nikdy predtym nerobila, vajicka poskusal, aj stiahnut predkozku trosku skusil, vraj mu ju uz pomalicky mame po kupeli stahovat...Jurkovi sa to moc nepacilo, pravdupovediac ani mne, normalne mam strach. ze ako mu to budem robit, aby som mu neublizila 😨 A pytala som sa aj na mliecko, ze ake mozem davat do kase a do varenia, tak ze kludne uz aj prevarene kravske mliecko 🙂 Ale ze najlepsie, keby sme este do toho roka vydrzali kojit a potom, este do 1 a pol roka UMa potom v pohode kravske...
Inak, este k velkej noci, my sme ju prezili uplne v pohode, najviac sa tesila Saska, hlavne z toho, ze sa musela asi 3x prezliekat, lebo bola mokra...aj som to tiez tak trochu schytala od kmotra, ktr. sa nevybujacil este za mladi, tak teraz sa musel realizovat...no ale vsetky navstevy sibacov boli len take rychle a kratke, takze nam ostalo vela kolacov, co som napiekla...Najskor som myslela, ze nam bude malo 2 sendvice, ale este vecer sme museli dojedat, co nam ostalo z tej jednej misy, co som urobila este rano...Poobede sme boli u svokrovcov, ale len chvilku, lebo Jurko poobede nespal, az okolo piatej mi vonku zaspinkal, tak sme sa fajne poprechadzali...skratka, bolo fajn, slniecko svietilo, pohodicka...
Dnes sme uz tiez boli doobeda vonku, ale chystame sa tak o hodinku, pojdeme ocinka odprevadit na nocnu...
Tak sa zatial majte krasne...
Dora, a Lackovi uz je lepsie?

krazu
14. apr 2009

ahojte 🙂
ma porazi, napisala som dlocizny prispevok a ma vyhodilo 😠 😠 😠

krazu
14. apr 2009

takze,
dora neboj lackovi rychlo zaberu liecky a bude zrdavy coby dub 🙂

grazi, aj my ideme buduci utorok do poradne tak aj ja cakam ze sa budeme ocovat- posledna 3 davka, no uvidime co povie doky, jurko bol teda statocny 🙂

kostri, aj my sa chceme bicyklovat, kupili sme aj prilby aj sedacku, no ked muz zakladal malemu prilbu tak mu pristipol kozku na bradicke az do krvy, to bolo revuuuuu... no a teraz ked ho posadime do sedacky tak vzdy spusti...... no neviem kolko bude trvat kym zabudne ze ked ho posadime na bycikel tak ho to stipne na brade 😀 :-

baby sa vytesujem, svagor mi dnes donesie nove golfky, jaaaaaaaaj sa tesim 😀 😀 😀

krazu
14. apr 2009

no a skoro som zabudla 😀 , dado uz chodi sam s tym choditkom co tlaci pred sebou 😵 😵 tak ho len chodim na konci izby otacat a pokracuje dalej 😀 😀

dudri
14. apr 2009

🙂 ahojte baby

pekne fotky
jarka, u babky maju male zajacikov, neviem kolko.su velmi male, su schovane...pockam 😅

cez sviatky sme boli v lese (kuk fotky)
nosila som manducu, Katka zaspala, tak som ju polozila do kocika,aka je zlata... 🙂

vcera som ju kojila 2xden-(to bol rekord)mala som prsia ako lopta 😀
rano-dojcila, dopoludnie-jablko+banan, obed-zeleninovu polievku s psenom, vecera-jogurt s ovsen.vlockami, samozrejme aj pila vodicku...vecer Katka papala 1prsicko a zaspala, celu noc moje pyzamo mokre od mliecka 😵 az okolo o5h rano.rano sa zobudila o 8.30 vsetko papala mliecko...

sme u rodicov do tyzdna.dnes otec isiel kupit postielku, skore rano(4.50) sa stalo Katka zase spadla na zemi
.neviem ako dostala, spim vedla Katky este vedla kopec vankuse... 😢 😢 😢 mozno stvornozkovala, nechapem.... 😠 . Teraz spi v postielke

Katka mozno tento tyzden alebo na buduci prerezavat druhy zubok.
stale chodime vonku-dopoludnie a poobede

dora01
14. apr 2009

ahojte!

kde ste?

dnes som volala doktorke, ze kde mame ist na kontrolu na ORL, tak nas poslala do ruzinovskej polikliniky, isli sme uz dnes lebo malemu je rovnako a stale teplotuje. Je tamtaky super detsky ORL doktor, maly ho poriadne kopal, vobec mu to nevadilo, ze je vraj zvyknuty 😀 Prave usko sa mu zahojilo a lave vyzera cosi lepsie 🙂 No ale lacko je stale nervos, idu mu zuby, neviem ktore, ale setko strasne kuse, hryzie si palec , slince....

dora01
14. apr 2009

ahoj dudri, asi stvornozkovala,nas tiez si sadne zo spanku , alebo stvornozkuje, postavi s a ma zavrete oci 🙂

dora01
14. apr 2009

krazu, nas lacko s tym choditkom zatial nechce chodit, on chodi okolo toho choditka 😀 , ale zahra sa s nim.

dora01
14. apr 2009

dudri, zlata je malinka ako vykuka z tej manduci 🙂

graziela
14. apr 2009

Dudri,
tak to si mala teda poriadny rekort v (ne)kojeni, ze len 2x za den? Co sa uz idete odstavovat? Ja stale Jurka dost casto kojim, cez den tak 5x a vecer pred spanim 1x a pred polnocou 1x...Ja neviem, ako a kedy ho zacnem odstavovat..stale hovorim, ze este mesiac, este mesiac...ale asi to uz zacnem postupne eliminovat...nech si pomalicky Jurko zvyka...Mne sa to inac, uz davno nestalo, ako Dudri pise, ze mala v noci mokre tricko, resp. pyzamo...viem, ze este vo februari som musela nosit tampony v podprde a na noc plienky na prsiach, ale potom to naraz akosi prestalo...
Zaujimalo by ma, ako casto, kolko a kedy davate mliecko vy, ktr. nekojite? Aby som sa tomu uz zacala postupne prisposobovat...Skusim cez den menej kojit, len neviem, ci potom nebude mat malo mliecka denne, tak by som zvysok doplnila UM z flasky..no mam taky silny pocit, ze Jurko mi bude flasku odmietat...ktovie, uvidime...
No, lenze ja tu o tom tak pisem, akoby sme sa uz zacali odstavovat, ale ja na to vobec nie som pripravena...ja sa toho nemozem akosi zbavit..bude mi to taaak straaaasne, prestraaaasne chybat...fnuk, fnuk...

wien
14. apr 2009

čafte zas 😉
alicka, aj ja chválim miruškove prekrížené nožule 😀 strašne je to podarené 😵
a katuškina posledná fotečka je fakt krááásna 😵 zlatá tam je, okaňa jedna 😉

dudri, ty musíš mať ešte riadne mliečka, keď si mala mokré pyžamo 😲 ja kojím ráno, poobede a večer a väčšinou raz v noci alebo nad ránom. aj to chcem odbúrať a teraz na konci mesiaca už vysadím to poobedné kojenie a nahradím to jogurtom. a rozmýšlam teda, že po dovŕšení roku, keď chcem prestať kojiť, tak budem teda snáď predsa len ešte aspoň toho pol roka dávať UM. no, uvidíme. ale teraz bolo v mama a ja písané, že ak má dieťatko cez deň dostatok mliečnych výrobkov, mlieko mať ani nemusí. najhorši bude u nás prestať s večerným kojením, na to marek vyslovene čaká 😅

lackovi skoré uzdravenie, nech ho ušká dlho nebolia 😲
inak, aj my sme boli v nedeľu u našich a prišla aj segra s rodinou na obed, všetky 3 deti choré, asi chripaňa, horúčky mali obi trajai, ale prišli, že aby nemusela variť, ale starala sa len o ne ( moja mama povedala ). som myslela, že keď sú takí zúbožení, tak po obede popália domov, ale na chalanoch to ani poznať nebolo, hlavne ten najmenší mal energie ako obvykle, tak zostali až dokedy sme aj my nešli domov 😲 mala som obavy, aby to od nich marek nechytil, tak som mu dala doma preventívne oscilococcinum, lebo už pokašlával a klop-klop, nič mu doteraz nie je.

marek sa púšťa už kdekoľvek, dnes mi opatrovateľka rozprávala, ako ju skoro švihlo, keď sa z obývačky pustil krížom-krážom do kuchyne 😕 😀 a všade vylieza, krpec jeden.
idem pridať dáke nové fotky, nech môžete kuk 😉

wien
14. apr 2009

grazi, aj mne to bude chýbať 😢
ale ja sa utešujem tým, že ja ešte mať detičky budem, tak sa na to teším aspoň do budúcna 😵

dudri
14. apr 2009

grazielka, stale ju kojim 5xdenne ale vcera (prvy krat nepytala sa mliecko) neplanujem skoro odsavit az 1a pol roka...uvidim ako bude vediet pit vodicku sama...teraz nevie sama pit-lyzickujeme alebo poharik pila iba par hltov...
nepoznam nosit tampony v podprsenke...
jurko bude sa naucit pit poharik, ale nie naustok... vsetko pomaly postupne sa naucit nove veci...

zuzpolka
14. apr 2009

ahojte 🙂

dudri,,,pekne fotky 😵

dora, tak nakoniec ste išli do Ružinova? No aspon že sa to malemu zlepšuje 😉 snad sa skoro vylieči,,,a čo mate atb na to???

grazi,,,ja nekojím a davam mliečko 3 x za den.... rano , po obede , večer, ale tu poobednu davku chcem tiež vynechať len ešte neviem kedy 😀 a čim to nahradiť 😖

dudri
14. apr 2009

dakujeme...
zboznujem dojcenie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre