Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

dora01
17. apr 2009

musim sa pochvalit, konecne sme kupili umyvacku riadu, tak muz teraz maka v kuchyni, lebo sme museli jednu skrinku vyhodit a nadraba privodne hadice. mam z toho strasnu radost lebo mam uz strasne vyzrane ruky z vody

zuzpolka
17. apr 2009

dora... boli sme v avione a tie trička mali v C&A 😉
a chodiš do plusu v PK??? hore v tatiane kupujem malej lacne veci občas 😉

wien
17. apr 2009

zuzpolka, no budeš čistá ako ľalia 😀 ja sa teda zajtra prečistím tou vodou hneď zrána 😖 máš za úlohu mi to pripomenúť aj nabudúce 😉 😀
dora, no umývačka je paráda. ja som chcela, ale mne by sa d kuchyne asi nevošla, máme ju tak trochu blbo umiestnenú 😖 ale nevadí, nabudúce splodíme snáď dcéru - to bude iná umývačka 😕 😀

dora01
17. apr 2009

wien 😀

dora01
17. apr 2009

zuzi dik, pojdem kuknut

zuzpolka
17. apr 2009

wien OK, spolahni sa 😀 😉

umyvačku sme mali u našich ked som byvala...je to super vec,,,teraz nemame, tiež by sa asi nevošla 😕 ale ani mi nechyba, ved tych riadov nemame tak vela 😵 ja varim len občas 🤐 😅

dora01
17. apr 2009

ja varim malemu stale, aj sebe takze u nas je toho dost 😠 😀

wien
17. apr 2009

zuzi, všetky nádeje vkladám do teba, je ti to jasné?!? 😀

wien
17. apr 2009

dora, aj ja som mávala ruky stále totál vysušené z toho večného umývania. ale odkedy chodím do roboty, tak sa to rapídne zlepšilo. už totiž umývam riad len večer 😅

zuzpolka
17. apr 2009

wien nebojaj,,,, aj ty budeš čista ako lalia 😀 budem ti to pripominať každy den 🤐 😀 😝

zuzpolka
17. apr 2009

jeej dora,,,, inak zajtra je detska burza v PK 😉

wien
17. apr 2009

zuzpolka 😀 😀 😀

dora01
17. apr 2009

aj by som sa sla kuknut, ale lacka je chory, takze nehrozi

zuzpolka
17. apr 2009

aha ozaj 😔 hmmm tak nabuduce 🙂

zuzpolka
17. apr 2009

baby ja sa lučim,,,, ešte musim do sprchy 😝
tak dobru nocku 😉
a wien vodičku nezabudni!!!!!!!!!!!!!!! 😵

wien
17. apr 2009

zuzpolka, jasné 😝 😀

weroni
17. apr 2009

Ahojte 🙂 sa po dlhom čase hlásime 🙂
Len som došla zreferovať že žijeme 😀 Esterke ide tretí a štvrtý zúbok naraz - dva horné, takže už budeme mať 4 zúbky, stále je z nej energická bomba 😀 stále by len behala a chodila a miluje schody.
Jaj a ozaj - deň pred 10-timi mesiacmi urobila prvé samostatné krôčky a odvtedy sa stále častejšie púšťa keď sa prechádzame za ruku 🙂
Kývame pá pá aj so zvukovým doprovodom aj keď niekedy sa namiesto pá podarí bá 😉
tlieskame, poznáme veľa zvieratiek (najradšej mačka a tiger 😀 ), vie ukázať očká, noštek a ústa 🙂
ako robí autíčko - brrrrrr plus prskanie 😀
No čo ešte? Anie neviem čo je také nové, asi len to chodenie 🙂

a čo ostatné júnovčiatka? 🙂
Zuzpolka pozerám že Viktorkina podoba s Esterkou vôbec nemizne 😀 Ja som už žabku musela ostrihať lebo jej vlásky strašne liezli do očí a sponka to neudržala.

zuzpolka
18. apr 2009

ahojte 🙂

weroni, vitaj po dlhej dobe 😀 😉
ozaj, sa ešte trocha podobaju, 😅 kukla som fotky tvoje, mala je zlata 😵 je to super ako je stale priviazana k tebe 😅 a nie je ti ťažka??? 😕 a sranda že tak ešte dokaže aj hajať 😵 asi zvyknuta od malička 🙂
keby som ja Viki tak uviazala ku mne tak sa metie na všetky strany a pišti určite 😕 😝 😀

no baby , tušim nikde nikoho dnes ani nebude kedže je vikend 😒 😵
tak idem do spršky a kuk TV.
pa pa

dudri
18. apr 2009

ahojte 🙂

my sa mame dobre...Katka rano mala teplotu38(uzivala sirup), cely den klesla teplotu(okolo 37,4), ale je este slaba a bleda...
papala desiatu jablko+banan, obed nechcela kuracinu polievicku-vyvar, tak som urobila jablkove pyre papala, vecera ovsenu kasu malo papala asi 50ml.
kazdy vecer sa osprchovala.

dudri
18. apr 2009

inak bola dobra...sa usmievala, rozpravala sa, spievala...

dudri
19. apr 2009

hmmm 😖 nikto kde ste???????????????????????

dneska sme prvy krat vonku, v pohode, ale je este bleda...
na obed papala mrkvovu polievocku, chutila...

weroni
19. apr 2009

Zuzi predstav si, že práve keď ju mám v šatke mi ťažká nie je. Ale na rukách, tak to hej 😖 minule sme šli do Ikei a ja som si zabudla šatku doma a malá nám zaspala v aute tak sme ju museli mať na rukách (lebo spala, keby bola hore tak ju šupneme do košíka nákupného). No to si nevidela ešte taký bleskový nákup a to sme si ju po troch minútach vymieňali s mužom lebo sme nevládali 😅

Zuzi min. týždeň sme sa chystali do Pk aj som ti chcela zavolať ale na poslednú chvíľu sa nám zmenili plány tak sa ti určite ozvem keď pôjdeme 🙂

dudri
19. apr 2009

ahoj weroni, cakam tvoje prispevky o dojceni-altermater...by som mohla zverejnit casopis pre nepocujucich...
vela mamicky nevedia ako dojcit...

weroni
20. apr 2009

dudri máš pravdu a to bol aj podnet na vznik toho článku. Mňa to tiež veľmi mrzí že veľa mamičiek buď prestane dojčiť alebo má s tým problémy len preto že nemajú skade zohnať informácie a pomoc...

zuzpolka
20. apr 2009

ahojte 🙂
weroni,,, to sa teraz divím že sa vam nezobudila malinka 😕 no myslim to čo pišeš že vam zaspala a vy ste ju nosili 😵 Viki ked aj zaspi v aute a idem ju vybrať zo sedačky hned je hore 😕 😖 a celkovo ma taky spanok že ju hoc čo zobudi 😒 tak to mate super že Esterka tak dobre haja 😅 😉
a ked budete v Pk , kludne cinkni 😉 🙂

no inak vidím, že cez víkend mal asi každy program,,,nikde nikoho 😀
my sme tiež behali po vonku ako vždy 🙂 dnes sa možno pojdeme zasa po dlhšej dobe kupať ked to tato stihne z roboty 🙂 a niekedy cez tyžden by som chcela isť do ZOO 😅 ked sa podarí 😵

a ešte som vam chcela povedať že Viki sa naučila piť cez slamku 😅 mame taku flašku zo slamkou čo sa da sklopiť a schovať, však asi viete 😀 len ked sa to nakloni z bokov to tečie 😲 asi musime kupiť druhu 😠

tak vam teda prajem krasny den, večer tu nebudem idem ku kaderničke 😵

a samozrejme Miruškovi všetko všetko najlepšie prajeme s Vikinkou 😵
a ešte niekto??? 😕 musim kuk 🤐

dora01
20. apr 2009

ahojte 🙂

my sme sa vratili z ORL kontroly, lackovi sa uska zahojili 🙂 . Len ma este stale soplik a trochu pokasliava. Zajtra sa musime ist ukazat k obvodacke. cesta do ba a spat bola zaujmava, malemu sa nejak nepacilo, polku znej prepistal a polku prespal, ticho bol len ked som spievala, najlepsie na tom, ze neviem spievat, takze som liezla sama sebe na nervy 😀

dora01
20. apr 2009

a este mame nove, ze sme objavili zubcek, co lacka trapi, horna dvojka uz uplne presvita, takze uz bude mat zachvilku 3 horne zubky a ziaden dole 😀 , to sme zase exoti, ze? 😀

vcera lacko spravil svoje prve dva kroky, uplne sam, tak sme sa vytesovali 🙂

dora01
20. apr 2009

k tomu spinkaniu, my mame ergo to je take daco ako manduca, co ma dudri a tiez v tom zaspi, ja ho potom vacsinou vyklopim do postielky, na rukach mi je tazky, tak ked viem, ze chcem daco porobit alebo ho budem dlho nosit, tak si ho tam nalozim. aj teraz ked mal lacko zapalene uska, tak nam velmi pomohol, lebo strasne plakal, ukludnil sa iba v ergu a iba v nom spal 😉

zuzka, ked mi lacko zaspi v aute, tak vacsinou sa mi ho podari prelozit do kocara, ale keby ho mam zobrat na ruky tak sa zobudi. V aute stale nosime take male golfky, lebo ked sa vraciame odniekal z obchodu zaspi na 5 minut, to by ho bola skoda budit 🙂

graziela
20. apr 2009

Ahojte,
Weroni, vitaj 🙂, daaaavno pradavno si sa tu neukazala, som rada, ze vas opät vidim, aj ked len na foto, ale predsa len...Esterka je sikovnicka, asi po mamine, ze tak vela toho stiha 😉
My sme sa cele poobedie vcera tulali po vonku, boli sme sa opät pozriet na koniky, Saska sa aj povozila, bolo super 🙂 , aj krasne pocasie vyslo 🙂 🙂 🙂
Nas Jurko sa pred par dnami naucil ukazat rucickami "ako sa mas"..len tak tak vselijak", to urcite poznate, je zlaty pri tom, velmi sa mu to paci...a ked sme vonku a stretneme nejakeho psika, tak uz zdialky vola, ze "hava, hava"...
Ja sa dnes chystam opät na plavosku, supeeer, uz sa tesim 🙂 🙂 🙂
Manzel so Saskou su prave teraz u zubara 😕 😕 😕 V piatok sme zistili, ze Saske zacali rast spodne nove zubky v 2.rade, to znamena, ze stare mliecne tam este ma a pred nimi uz je jeden novy prerezany a z dalsieho uz kustik tiez...Trochu ma to stve, ze som si to nevsimla skor, lebo uz asi tak 2 tyzdne kazdy den kukame do pusy, co sa jej tam tie jednotky kyvali, ze ako moc sa kyvu a nepozrela som jej hlbsie do pusy...dufam, ze ich nebude mat krive, chudatko moje..lebo tie mliecne ma krasne rovne, bielucke a ani jeden kaz nema na nich...normalne je ich aj skoda...Mozno prave teraz to uz ma za sebou a zubky su von, myslim na nu...a za odmenu pride k nam dnes v noci zubkova vila a nieco donesie 🙂 🙂 🙂 Na to sa Saska tesi asi najviac...ale aj z toho sa tesi, ze konecne bude mat dospelacke zuby 🙂 🙂 🙂
No, lucim sa, lebo Jurko je sam v ohradke a uz tam nejako moc divoci...snazi sa nejako dat na 4, ale moc mu to nejde, tak sa tam pechori...ustoji uz krasne, ale na 4 to nie...ale vsak mame este cas...

kostri
20. apr 2009

jaj seruste deturence 😵
frisko pisem,kym sa mala nezobudi,spi v nutri,chvala bohu,aspon nemusim robit v zahrade 🙄 😀 je tam theplo 😝 minule mala spala vonku 2,5hod 😲 a ja makala jak diva,co som setko porobila?!tava,nezeby som oddychovala 😔
katke prajeme skore uzdravenie,dievcatko malinke 😢 a tesime sa ze lackovi prebehla kontrola v poriadku 😵
miruskovi prajeme vseeeeetko najlepsie 😵 cmukicmukicmuk 😵 to je uz dnes dvadsiateho 😲 ?
sikulkovci nasi,vikinka,aj marecek,co bezkaju 🙂 hanka zatial len za ruky,ale pusta sa jak keby vedela sama 😀
dakujem vam vsetkym za odpovede,co sa toho varenia tyka,ja sa uz tesim,ked viol odlifrujeme a budem si varit po svojom
a de je andrejka?volakde s galinou sedia na kave a trkocu 😀 alebo vymetaju nitrianske obchody 😀
ze zirafa viola 😀 😀 😀 ne zirafa!tava je to dvojhrba 😠 😠 😠 😅
ja tiez chodim do sekacov nakupovat alebo do autletov..ale veeelmi malokedy,aj minule som bola kupila som si tri tricka,lebo tiez som mala volake prazdne skrine.chcela som si aj galoty..naaa,ale sak nemali moju malost 😅 😝 secky som natahla len na jennu nohu 😔 hamba 😔
snad stihnem este fotecky pokukat
ajojte 😵 budte seci zdravucki a pekne posluchajte 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre