Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

dididi30
13. dec 2008

grazi, my sme mali vcera 6 mesiackov 😉 ale diky 🙂
dnes maju lucie a esterka 🙂

jarka, no esterka a lucie.......weroni esterka 🙂

zuzpolka
13. dec 2008

dididi, ahaaaa no nevadi 😀 to je jedno 😉
noooo inak to ked si pozriem že ake som mala bruško jeeeeeeeej normalne mi to chyba 😔 😅

grazi, ty si šikulka 😀

dididi30
13. dec 2008

jarka , ja aj stipem, tak jedine ked ma nietko rad stiplave, tak potom aj na chleba mozem ist 😀

dididi30
13. dec 2008

a to nic v telke nedavaju? 😲 sak to hruza, peniaza pytaju a nic nam nedaju ☹ 😀 😀 😀 😀

zuzpolka
13. dec 2008

grazi,,,,no ešte stale, chudatko moje ☹

kostri 😀 😀 😀

graziela
13. dec 2008

Boze, Didi, ved vam som uz aj gratulieren, vsak? Ja som ale fakt ako mechom udreta...
No, dnes sa tu asi moc nezdrzim, nas maly bambulik akosi nemoze zaspat...2x po sebe som ho uspavala tak (aj som to tu pisala), ze som ho nakojila na gauci v obyvke pri telke, potom preniesla do postielky a spal...no dnes som ho nakrmila v spalni, preniesla do postielky a ani nie polhodina a je hore...a taaaak place...vyslala som tam uz asi 5.krat manzela, ale ten ma uz nervy... 😠 No, ale povedala som si, ze nech si zvyka aj na neho, nemoze byt stale na cici vecer...Ale vyzera to tak, ze bud ho tu manzel donesie do obyvky s tym, ze to nema zmysel alebo budem musiet ist k nemu ja...a to, ked tam aj polhodinu budem pri nom, to uz zmysel bude mat.... 😠 Ale pohoda, ja viem, ze ma moj drobcek potrebuje viac ako tatina, ved tatino mliecko nedava...ja ho aj tak lubkam...obidvoch...dokonca obitroch 😉 🙂

zuzpolka
13. dec 2008

inak ešte som sa nepochvalila ako ma v noci Viki okakala 😀 dala som jej teplomer do ritky a špleeeeeeech 😀
a to nie je všetko ešte ked som ju cez den išla krmit spadla mi miska s mrkvou na zem a to zasa špleeech na stenu, na strop a všade inde 😀 😠 😠 😠

graziela
13. dec 2008

Zuzpolka, no sikovne ste vy obidve, veru...aka matka, taka katka...sa veru necuduj 😀 😀 😀

graziela
13. dec 2008

Akosi to tam v spalni stichlo...ktovie na ako dlho...a jasne, mala som pravdu...muz prisiel, ze nevie, aky to ma zmysel ho uspavat polhodinu....no proste chlapi... 😉

dididi30
13. dec 2008

grazi pohodka......zeby to bolo splnom? tiez tu vela deticiek dnes strajkuje....

inak ja neviem co na tie vyrazky, fakt ma to sve, celkom fajn plet mam, drahe kremy a vobec to nepomaha, no nehovorim, plet je ziarivejsia ale toho jedneho bolaveho pupaku sa neviem zbavit, a ked aj, tak ostane po nom taky tmavy fliacik, vraj je to zla krv, trebalo by sa nejako ocistit, lenze ako ked kojim.....
a to je tiez aj tym,ze teda ja som alergicka a zerem vsetko zaradom a potom to tak vyzera 😒

tak veru grazi obitroch aj ja lubim, no co uz s nimi, sak su nasi nie? 😅
vraj je dobre, ked tatino chodi k dietatku , lebo babo citi nas a hned automaticky cicu, lenze maly spi s nami, tak cicu ma kedy chce, ale chvala bohu nie tak casto, len niekedy potrebuje aby som ho ulozila nejako, tak ho ulozim a spi bez cici,
dokonca uz ani nedudluje, uplne aj dudel odmieta 🙂

dididi30
13. dec 2008

grazi jasne chlapi, oni su taki silaci ale v skutocnosti su to citlivky 😀 ved to je uz vidiet na ich bruskach, ked sa narodia, vsetko im vadi pri kojeni ....no a nas ked len ide prdnut, tak place,ze cela ulica musi vediet,ze nas thomasko si chce prdnut 😅 no ale potom sa rehoce o dusu
bozenko a prve ked vstane hned tamarku hlada a tak sa na nej nenormalne rehoce a to staci,ze tamca skace ako opicka 😀

graziela
13. dec 2008

Didi a nebojis sa v noci, ze maleho pripucite? Ja som sa hocikedy v noci zobudila na to, ze maly je so mnou na posteli, skoro som ho buchla laktom...som proste zaspala, ked som ho predtym kojila a nepreniesla som ho do postielky...
No, Jurko znova place...budem musiet ist...potom hodit sprchu...takze sa tu uz dnes asi neukazem...dobru nocku vam vsetkym prajem...

dididi30
13. dec 2008

grazi kdeze, my sme nauceni, mala s nami spala este ked som bola tehu 😀 😀 no my sa tak skoro toho nezbavime, ale nam to nedi 🙂 muz je normalne nevozny, ked ma spat len vo dvojici, on rad drzi thomaskovi(predtym tamarke) nozicky rad je ked su na nom nalepeni, no co uz s nim 😀

dobru nocku 🙂

graziela
13. dec 2008

No, zasa stichol drobec...
Didi, nas Jurko sa stale rehoce...aj sam pre seba..proste si len tak sedi ako taky stary svako vyvaleny na gauci, davam ho do toho kojeneckeho vankusa, a on sa len tak sam rehoce takym chutnuckym kockatym smiechom...a niekedy, ked chce akoby niekoho oslovit, aby sa na neho pozrel, tak ze "eee" ... urobi to vzdy tak rovnako, ze presne viem, ze chce, aby som sa na neho pozrela...a potom je taky stastny a tak krasne sa zasmejka nahlas...a to ani nehovorim, ze ked nieco salieme s nim, alebo ho steklime a pod...ale jemu fakt staci, len ked sa na neho niekto pozrie, usmeje sa alebo sa prihovori, on sa hned rehoce....take zlaticko nase...

kostri
13. dec 2008

grazi 😲 😲 😲 ty si jednicka!!!tolko roboty porobit!!!mne aj citat po tebe to bolo dlho 😀 😉 dostavas odomna jednotku s hviezdickou,hybaj si dat salonku 😀 ale len jednu 😀 ale fakt,ty kokso,si toho zmakla dost neska,klobuk dole!
gali a ty si si uz kuki mailiky odomna? 😕 ani nepochvalis.. 😔 😀
andrejka,dockaj jak ta to bude zajtra mrzet ze si isla spat bezemna 😢 😉
a komu mam poslat ip?zazane?a co jej tam mam poslat?jaj do kelu sak ribizekovi musim odpisat 😲
zuz 😀 setko okadene? 😀 malujete? 😀 😀 😀 😀

dididi30
13. dec 2008

kostri jaj zabudla som moja uz som ich aj rozposlala 😀 cmuky, jojenko, ten spomienkovy je gol 😅

ale alica nesla spat, len jej drahus sa sypal zo sprchy a ona musela odfuniet 😀 😀 😀 😀

kostri ty dobre nahlas rozmyslas 😀 😀 😀 😀

veru zuzka bude malovat 😀 no nist, treba zmenit frizuru 😀

graziela
13. dec 2008

Kostri, tak ty si ale ine cislo...co tu prosim ta machrujes so salonkami, ved ta ja mam kolace napecene, ni ?

dididi30
13. dec 2008

gabi, fiha aka debata, normalne sa tu naucim vselijako rozpravat 😀 😀 😀 ze ni 😀 😀 toto tusim aj pouzival spoluziak z vysky on bol z hnuste ci odkial 😀

dididi30
13. dec 2008

grazi hej, je to mile, tiez sa rad rehoce a ked tamca hra skovavacku no koniec, to ja v tedy viem,ze mozem si is urobit caro 😀 klid pohoda, taha ju vala sa na nu, svetove.....uz to bude len a len lepie, je super,ze maju surodencov, tamca toto nezazila, tak teraz sa aspon thomasko vyburi 😵

graziela
13. dec 2008

Ozaj, este som sa chcela opytat:
Ked varite mäsovo-zeleninkovy obedik, varite to spolu vsetko ako polievocku, ci mäsko zvlast a zeleninku zvlast?Ci najskor udusit mäsko a postupne pridavat zeleninku? A prazite na sucho alebo na oliv. oleji alebo? Zajtra sa chystam malemu urobit nieco z kur. mäska, doteraz som mu dala mäsko asi tak 2-3x, aj to len Hamanek...tak ma teraz rychlo nenapada, ako to co najlepsie urobit...dajte tipa nejakeho...

zuzpolka
13. dec 2008

kostri, okadena som bola len ja a postel, ale po tej mrkve budeme musiet vymalovat 😝 😀
tak ja už sa naozaj lučim ešte raz dobruuuuuuuuuuuuuuu 😀
kostri aj mne možeš mailiky poslat 😝 😉

dididi30
13. dec 2008

grazi spolu je to jednoduchsie, teda ja tak robim, ked varim 😉

tak skus kuracinku s hraskom a ryzou, alebo kuracinku zemiak a mozes aj broskynu do toho svacnut, uvidis ako to zbasti 😉

graziela
13. dec 2008

Didi,
to som len tak zo srandy, ze "ni"...u nas sa take nepouziva...ja som z Oravy, takze tu skor po goralsky, ale to ja tiez neviem...Ale to praveze Kostri take akesi narecie pouziva, preto som to prave jej napisala takto...ze aby tomu dobre porozumela 😲

dididi30
13. dec 2008

no inac aj ja idem, chcem este urobit nejaky uklid a idem sa venovat muzikovi prave sa zobudil 😀 😉

dobru nocku 😵

graziela
13. dec 2008

Didi, no, broskynku len z kompotu by som nejaku nasla...taku si myslela? Inac, ryzu mal dnes, tak zajtra dame zemiacik asi, aby ho nezapieklo zbytocne...a ozaj, pouzivate aj kukuricnu krupicu do varenia? Lebo som minule kupila...uz som sa na to aj pytala, ale nikto nist...tak este raz sa pytam... 😲

graziela
13. dec 2008

No, idem aj ja, moj muzik lezi na gauci trochu ofucany (som mu sadla za PC)...tak este raz prajem dobru nocku 🙂

kostri
13. dec 2008

musim ist hanka sa zobudila po hodine spanku s placom 😢
zuz posli mi mailovu adresu do ip
a odpovedzte mi na moje otazky!!! 😠 😀
grazi,daj si salonku a cus 😀 😉 kolacky nechaj detom 😀 posluchaj pekne,no,bo bude vilagos 😀
one,ribizek,nestihla som ti odpisat..ale zajtra hadam.. 😉
paaate
dobru nocku

lucia31
13. dec 2008

ahojte mamulky 😉 ..prave som dolestila pohare z oslavy a neda mi nekuknut, zavislacke jednej
tak dnesny navstevny den je (chvalabohu) za mno, oslava ok, vsetko ok, len ja som ko(citaj ka-o 🙂 )
dakujem za blahozelania, pekme, ze ste si spomenuli 😉
no, zaspavam tu, kedze tuto noc som nic nespala, isla som spat okolo jednej, to sa hned Tamarka zobudila (prisla mam, treba od nej nieco chciet 😉 ) a potom som nemohla zaspat, a potom, ked sa mi to asi podarilo, tak to uz bolo podla Tamarky rano (pol siestej 😝 )..no, hruuza..
dnes sme papkali kuracia masko s ryzou, mrkvou, brokolicou a porikom...ten porik tomu dodal taku vyraznejsiu chut, tak spapkala vsetko..a chystam sa najblizsie na cviklu, tak uvidime, ci jej pochuti, alebo budem mat krvavo cervene steny 😀

lucia31
13. dec 2008

grazi, olej nedavaj priamo do varenie, ten nakvapkaj az do hotovej porcie..
ja som dnes varila takto: kuracie masko vo vode s rascou asi dvadsat minut, potom som pridala preplachnutu ryzu a mrkvu, povarila asi 10 minut a potom este na koniec brokolicu a dva kolieska porika (6, 7 minut)..rozmixovala som to s petrzlenovou vnatou /mam zamrazenu/ a pridala par kvapiek olivoveho oleja
aj ja potivam kukuricnu krupicu, len ju musis dlhsie povarit..zahustujem nou zeleninkove jedla, bez zemiakov..

lucia31
13. dec 2008

potivam=pouzivam 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre