Júnové detičky 2006

nikola21
21. máj 2008

je tu niekto??? 😅 😅

rozbehneme to??

mizubizu
23. máj 2008

Chvalabohu, to nie je s nami az take zle 😀 Lea ma okolo 16-17 kg, ani presne neviem, lebo naposledy sme boli na prehliadke v 1 roku a naposledy som ju vazila len na nejakej vahe u znamych. Inac mala ma tiez nieco nad 90 cm, okolo 92. Ale aj tak ma dost velke brusko a nemoze to zhodit.

nikola21
autor
23. máj 2008

🙂 🙂 ahojte kočky. ale ste toho popísali

čo s atýka očkovania, ja so mmalú nedala. velmi s abojím tých reakcíí, pretože po povinných očkovaniach to bol ou nás všelijaké.
mizubizu - tie nextové gaťuše?? popozerám ti niečo. ale najlepšie by boli, tie ktoré majú vnútri nastavitelný pás.
Laura má iba 14 kg, ale bruško velké, tak kvôli tomu kupujeme gaťuše v nexte až 98, aj to len kvôli brušku, a poto msú dlhé ☹ ☹
niečo skúsim nájsť. ja malej dávam najradšej v lete sukne, šaty, alebo potom legínky, lebo tie j unetlačia nikde..

nikola21
autor
23. máj 2008

zjana - dakujem za tú stránku, ale ja vtom neviem ani pohnúť. nevadí počkám na muža...

nikola21
autor
23. máj 2008

a asi tu teraz nikdo nie je. tak idem aj ja ...
papa

zjana
23. máj 2008

nikola21: neni to nic tazke len si to stiahni a potom mozes robyt 🙂

mizubizu
23. máj 2008

nikola21- aj ja kupujem gatuse 98-ky a su dlhe, roll-up su super, akurat na teraz. Uz mame aj take rifliky-neviem ci boli nejako fit+ alebo ako to oznacuju, maju pevny pas, ale aj tak to je obtiahnute a odstavaju v zadu. Tak potom neviem, ci mala ma taku blbu postavu alebo to take vyrabaju.
Na leto malej tiez mienim davat nejake suknicky, ale chcela som hlavne, aby mala nieco aj s dlhymi nohami, keby nahodou prsalo alebo aj na teraz.

Inac uz vasi drobci serblikuju? My to skusame uz 4 den. Prvy den bol o nicom, to sme mali pocikane vsetky teplaciky, druhy den sa mi uz poobede pytala, vcera sa jej stala raz nehoda, lebo tu mala bratranca a nemohla vydrazat na serbli, ked on behal. A dnes uplne super. Aj tak som z toho normalne na nervy, do obchodu by som si netrufla ist bez plienky, lebo keby chcela cikat, tak jej asi tazko vysvetlim, ze nie je serbel. Ked spi, tak samozrejme plienku ma a riadne plnu 😀 😀 😀 Inac kakat sa naucila od roka do serbllika, cikanie som chcela nechat az na leto, ale ked kazdy rozobera, ze uz vsetky deti chodia na serbel, tak sme to uz aj my rozbehli.

Lea vie super rozpravat a sama sa vypyta, ale vela deticiek nevie este dobre hovorit. Kocky, ak vase deticky este nevedia dobre hovorit, rozumiete im, ze chcu ist cikat alebo kakat? Nie je to obtiazne, ked neviete, co chce??? Ja by som si to tiez chcela velakrat zazit, aby nevedela rozpravat a nehundrala by mi cely den za usami 😀 😀 😀 😀

nikola21
autor
24. máj 2008

ahojte 🙂 🙂 🙂

mizubizu - no ja o šerblíku už ani počuť.
to naše šidlo, ti zaspieva aj Karla gotta, ale vypýtať sa ani za svet. vždy povie, idem cikať, a ked jej dám dole plienku, tak to drží dovtedy, pokial jej ju nedám naspäť!! a kakanie dokáže držať aj hodinu. a ked jej ju nechám tak zaleze do kúta, za minútu vylezie, apoviem maminkaaaaa, už so mvykakaná, pod ma prebaliť!!!
a die ma šlak trafiť. ale nepomôžem si.
a ked to počúvam že niektoré už od roka, tak tom unemôžem uveriť. ale ked sme to ksúšali, ked bol oteplúčko, tak behala po záhrade celý den bez... ale za pol hodinku aj 7 kusov noahvičiek!! a to je o nervy. lebo ona si stále cvrká. už so mrezignovala...
od 9 mesiacov sedela na šerblíku, bez problémov!! a teraz ani vidieť... asi to musím nechať na nu, kedy si to uvedomi. ale ona jet aká vychcaná, že ešte aj príde a povie, maminka štípe ritka, lebo ciká mdo plienky... tak s aiba zasmejeme a kupujeme dalšie plienky ☹ ☹ ☹

ale čo už. zase sa vytešujem, že aká je šikovná, učí sa farby, spieva, amoja babka ju naučila modliť sa. tak to sme počúraní 😀 😀 😀
tak stýmto sa aspon utešujem

mizubizu
24. máj 2008

caute kocky, kde vsetky ste??? 😉

nikola21 - tak to ti teda poviem, ze Laura je teda poriadne vycurana 😀 😀 😀 (a to doslovne 😉 ). Ja by som ju na tvojom mieste nenutila, takto jej je asi lepsie a aj tebe (no nie?) Ziadne stresy, ci nieco nepocika, neustale vypytovanie sa, ci sa jej neda... Ja som to tiez nemala v plane, myslela som, ze hned s tym skoncim, ale Lea ma prekvapila, tak iba preto v tom pokracujeme.

ha, ze modlit sa, to si neviem ani predstavit, ze vsade, kde by prisla by mala modlitby recitovat 😀 😀 Ale musi byt pri tom zlata. My sme sa naucili "Kom, kom, kominar..." takze to je momentalne u nas hit. Inac dari sa malej rozoznavat farby? Lebo my mame vsetko ruzove, aj to co nie je 😀 Tak som jej dnes dala zajednat tortu na narodeniny a samozrejme, ze musi byt ruzova 😎 😎 😎

Vsetky deti, co byvaju nablizku su take kludne a mala je v poslednej dobe taka ukricana, stale vresti a uz naozaj nevie ani nic normalne povedat. Niekedy dokonca s placom a najedovane. Ja neviem, v com to je, ale dufam, ze sa to casom zmeni. Vy nikto nemate taky problem? Vsetky mate kludne deticky?

nikola21
autor
26. máj 2008

ahojte 🙂 🙂 🙂 🙂

nejaký útlm tu nastal???? ☹ ☹ ☹

mizubizu - čo sa týka toho cikania na šerblík, nechám to už volne. včera napríklad behala po dvore u babky s holou ..., a ked sa išla vycikať, tak maminka cikám, rozkročila a pekne cikala. takže neviem v čom to je. uvidíme časom...
a rtie farby, vieš čo bola som prekvapená, ale ide jej to super. ale vtedy, ked prirovnávame farbu k - napr. žltá - slniečko.a tak...
a tá pojašenosť??? - no coment, aj ja sa čudujem ,že sme v meste, a tie detičky pekne idú s rodičmi, za ruku, bez kriku, s úsmevom .a moja dorota ide bud s revom, alebo spieva na plnú pusu, alebo sa somnou háda. a vreští po mne. ja neviem, čím to je. asi puberta 😀 😀

jankafa - kde si??

zjana - spíš??? 😀

nikola21
autor
26. máj 2008

ahojte, zase nikto ☹ ☹
idem len na skok

mizubizu - toto sú jediní nextácke nohavky na leto, ktoré sú celé na gumu, a sú celkom pekné /www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=293239

sú ešte asi troje také v letnej kolekcii, ale neni sú pekné, sú také úplne obyčajné v reáli

nikola21
autor
26. máj 2008

babule čo je svami????????

to sa tu mám baviť sama so sebou?? 😀

tak idem aj ja, lebo laurika si tu zapína opäť dvd, a samozrejme Shrecka ☹ už 7 krát dnes..

dobrú nocku

nikola21
autor
27. máj 2008

ja sa svami nehrám ☹ ☹ ☹

kde ste??? už ani ty mizubizu???

no pekne teda ..

mizubizu
27. máj 2008

ahojte 😀 😀 😀
mam taky pocit, ze si ideme pisat my dve nikola21 😉
kocky, co vsetky robite?
pozerala som tie gatuse a velmi sa mi nepacia, najhorsie je, ze je tam vela peknych veci, ale nie pre nas ☹ ☹ ☹

to je dnes den, priserne...dostali sme vyuctovanie za elektrinu, mali sme pokazeny elektromer, co sme aj nahlasili, od ich navstivy asi pred mesiacom je v poriadku a dnes nam prisiel nedoplatok 21 000,-Sk. Podotykam, ze tu byvame od januara. Takze som nehorazne nasrata, ale strasne 🙄 🙄 🙄

co mate nove? my sme sa dnes stihli rano 2x pocikat, ale vcera cely den pekne do serblika. A vikend sme mali vrazdiaci 😖 😠 Lea uz ozaj nevie nic normalne povedat, vsetko iba s placom a stale je cim dalej tym viac neznasitelna ☹ ☹ ☹
Ked sa nieco se..., tak poriadne!!!!

nikola21
autor
27. máj 2008

ahoj. no vyzerá to tak, že fakt len my dve 😉

no stým pos... dnom máš pravdu. a čo sa elektriky týka, tak m ito máme tiež všelijaké, len nie normálne, tiež bývame len chvíľku, a problémov s elektrikou straaašne vela..
stými nextovými máš pravdu, ale ja som to riešila tak, že letné nohavky s HM, a s nextu len sukne, legíny, šatky..
tie Hm sú väčšie... a majú tiež pekný výber...
a stým pišťaním?? asi škoda reči. naša krpana zas enani nie že s plačom, ale strašne začala kričať, aj po mne v meste maminááá. na plnú h... a všetko len s krikom. ja neviem, aké obdobie to zas eprekonávajú.. ☹
a čím budú staršie, tak tým to bude už len asi horšie... ale ked spinká, tak s apomaly so slzami v očiach na nu pozerám, že jaká len krásna, dobručká, atak 😀 a ked ráno otvorí oči, prvé čo je s ahodí na mna, že kukulienka kde si bola... 😵

takže asi tolko...
a neprišl iby ste nás navštíviť?? na pár dní??? aj by ste spali u nás, a tak..

mizubizu
27. máj 2008

idem skusit kuknut nie nohavky od HM, asi mas pravdu, ze su troska vacsie, ale neviem, ci to bude dost. Strasne som tuzila po jednych z HM a ked som ich konecne zohnala, tak malu tlacili na bruchu, skusim jej ich este teraz dat, no ale neviem, ci uz konecne nieco schudla 😀 😀 😀
Laura sa ti kupe rada? V poslednej dobe nemozem dostat malu do vane, boji sa sprchy, lebo inac sa jej hlava umyt neda a uz sa mi nechce ani kupat. Ja ozaj neviem co to ma za obdobie, ale ked poviem, ze sa ideme kupat, tak zacne plakat, ze chce ist spinkat a vystraja strasne sceny. Ale mas zasa pravdu, ze ked si idem v noci lahnut, tak spi ako anjelik a nemozem ani tomu uverit, aky to je cert cez den 😝 A tak isto aj rano, povyhadzuje vsetko z postielky, este si to aj okomentuje: vraj zahlavcek, perinka, psik, babika a uz krici na mna, ze chce ist ku mne do postele a uz viem, ze som dospala...len preco to musi byt tak zavcasuuuuuuuuuuuu 😖 😖 😖

ku tebe by sme prisli radi, len teraz to asi nepojde, lebo ideme pristavovat a asi sa tu zblaznim. vobec sa na to netesim...ako mi bolo dobre na byte, ziadne starosti a teraz toto 😒 😒 😒
byvate vo svojom? kedy ste sa stahovali? v meste alebo na dedine?

nikola21
autor
28. máj 2008

ahojte 😀
ted aahoj mizubizu 😉
opäť len my dve. no čo už...
laura s akúpe velmi rada, až tak, že ked vychádzame z vane, tak aj s plačom občas... a teraz ked je teplo, tak u babky na záhrade, je strčená v lavóroch, alebo s flašam is aobliev a, a tak.. chvalabohu vodu miluje. aj ke dje rpavda, že ked bola maličká, tak s vanou boli občas problémy. 😅
takže prestavujete?? to ti moc nezávidím...
my sme na dedine, už skoro rok. síce iba 5 km od HC, ale mne osobne tam moc dobr enie je. bola so mzvyknutá na mesto, stále kopec ludí, a tam akurát babky na lavičke, ked ohovárajú...
ale zas ena druhej tsrane je tam klud, apokoj, a aj súkromie.. a bytík máme presne taký aký so msi volaked ydávno predstavovala.. 🙂 takže to ma tak ukludnuje trošku. a hlavne sme sami !!!!! to je na nezaplatenie...
idem už lebo dne sspím u mamy, atá sa s malou morduje v kúpeľni vo vani.. papa

mizubizu
29. máj 2008

ahojte kočky 😀 😀 😀
takže nikola21, najhoršie na tom kúpaní je to, že sa doteraz kúpala veľmi rada, od mala zbožňovala vodu a teraz taký obrat. ale dnes to bude iné, si ma inšpirovala, idem napustiť bazén, dám ho von nech sa zohreje voda a večer ju okúpem v ňom, keď to nejde ináč 😀 😀 😀
akoby toho nebolo dosť, to že šerblíkujeme, tak som včera rázne zakročila a odúčame od cumľa. Včera mi to totižto rozhrýzla na obed cumeľ a akoby toho nebolo dosť tak večer pred spaním ďalší. Takže sa mi už nechcelo hľadať, či ešte nejaký máme, tak sme museli zaspať bez cumľa. Musela som síce pri nej ležať, ale celkom to ušlo, zaspala aj bez neho, len som sa bála čo bude robiť v noci, keď ho bude hľadať, ale zobudila sa až okolo 4-tej a keď našla ten rozhryzený, moc sa jej to nepáčilo, chvíľu mrnčala a nakoniec asi po pol hodinke zaspala. Takže dúfam, že nám to vydrží a som zvedavá teraz cez obed, čo bude robiť. Dúfam, že sa ho zbavíme už navždy. Laura má cumeľ alebo nie? Keby sa to malo zopakovať, tak už žiaden cumeľ odmala 😀 😀 😀
Vidím, že si na tom tak ako ja, bolo to úplne iné ako v meste, všetko blízku, mal si sa kam prejsť a tu čo? Naša precházka je tak do obchodu, samé babky okolo...škoda reči, ale tá zahráda, to je super. Asi to jediné je výhoda oproti bývaniu v meste a ešte aj to, že koľkokrát keď nemám na nikoho náladu, tak nevyleziem z domu, je tam ticho a kľud (teda pokiaľ nerátam Leu - to kľud nebude asi nikdy 😀 😀 😀 ) Už druhý deň mám veľké upratovanie, takže hor sa do umývania okien a prezliekania perín 😀 😀 Keď ja sa na tej materskej tak nudím, že celý deň nemám čo robiť 😀 😀 😀 😀 Aj ty???

nikola21
autor
29. máj 2008

ahoj 😀
som len na skok, idem chystať na zajtra. ideme navýkend do Štúrova sa kúpať, takže už konečne idem začať baliť malej veci .to je sila, že zakaždým všetky lieky, no proste všetk obrať, keby náhodou... 😉
stým nudením máš úpnu pravdu, ani enviem jak tie dva roky ubehli... strašne to letí..
dudel??? to je na dlho... do roka a pol ho mala iba v noci, a teraz vždy, ked je unavená, a unavená je skoro stále lebo zle spáva.. takže takto sme dopadli na staré kolená 😀 😀

no idem, ozvem s a vnedelu. možno ešte ráno... papa

mizubizu
29. máj 2008

ahoj
no to ste teda dopadli na staré kolená 😀 😀 😀 bude sa ho malej horšie zbavovať alebo možno to rýchlo pochopí a zahodí sama, nikdy nemôžeš vedieť. Lea dnes spala pol hodinku cez obed, očividne jej chýbal dudel, ale teraz už sladko spí. A bola taká zlatá, po očku som ju sledovala, tak najprv obzerala svoj rozhryzený dudel, potom ho skumala rukami, skúsila ho dať do úst, ale hneď mi ho dala, že je pokazený a mám ho schovať. Takže večer to bolo v pohode a som zvedavá, čo bude v noci.
a predstav si, že sa dala aj okúpať. Doniesli sme jej čistú teplú vodu do bazénika a tam som ju aj vymydlila 😀 😀 😀 konečme je čistá aj bez plaču 😎 😎 😎
tak ti závidím, že idete na víkend preč a hlavne sa kúpať. Tak si to tam užite, hlavne aby ste mali super počasie. Dovolenka s takým malým prckom je skôr utrpenie ako dovolenka 😀 😀 😀 Je to presne to isté, čo doma, ale navyše musíš zbaliť celú domácnosť. Takže ti držím palce, aby to dobre dopadlo. Ahoj a užite si to.

nikola21
autor
30. máj 2008

ahoj. velmi dkaujem za pekné prianie na výkend.

ale dnes ráno som vstala , a taký m.... som dostala, že umieram ☹ ☹ ☹
a teraz neviem, čo mám urobiť. mne býva hrozne zle tie prvé tri dni, a to je akurát výkend. ani okúpať, nič.
mna už asi šlahne, nič mi nemôže vyjsť, ta kako si to predstavujem 😖 😖
no uvidíme, možno tu budem večer opäť, že sme nikam neišli...

no gratulujem ku kúpeľu bez plaču!!! 😀 😀 a samozrejme aj k dudlíku...

majte sa zatial krásne

lucinda7
30. máj 2008

ahojte 😝
tiež mám doma chlapčeka junovča 2006 😝

mizubizu
30. máj 2008

ahojte kočky 😀 😀 😀
lucinda7 - ahoj, no konečne nás tu je viac. Pozerám, že máš obidve detičky júnovčatá, to si si veru dobre naplánovala 😀 😀 Dúfam, že si čítala, čo sme to tu popísali. Takže nám napíš niečo o tom svojom anjelikovi alebo čertíkovi 😀 😀 😀
nikola21 - tak to ti nezávidím, na tvojom mieste by som sa nepohla ani z domu, lebo v takýchto horúčavach to nie je veru bohviečo 😖 😖 😖
to som zvedavá, či ste nakoniec išli, ale ako tak pozerám, tak asi áno, keď sa vrátiš, tak daj vedieť ako bolo.
takže my sme stále bez dudlíka, akurát to, že musím pri malej ležať, kým nezaspí (predtým to bolo v pohode, zaspávala sama), ale som rada, ak si odvykne a aj so šerblíkom to je super, cez deň sa pekne pýta, čo ma teší.
Čo máte vy nové??? ahojte zatiaľ

lucinda7
31. máj 2008

mizubizu,no veru chalani majú narodky od seba po 2 dnoch 😝 5 rokov a 2 dni je medzi nimi rozdiel 😵 tak sme si to plánovali a vyšlo nám to skoro dokonale 😀 😀 😀 😀
no maximko je taký malý čertík/ked ho porovnám s prvým/ale zas ked vidím našich rovesníkov čo vystrájajú tak je proti nim anjelik 😀 😀 😀 😀
vela toho nenarozpráva,teda on hovorí dosť ale rozumieme mu väčšinou len my.....a vety zatial nehrozia 😵 tak maximálne 4 slovné 😵
nočník u nás zatuial nehrozí......teda v zime sme mali také obdobie cca 2 týždnov kedy chodil dobrovolne a sám na záchod.....ale potom ho to prešlo 😀 😀 😀
bez plienok plánujem trenovať tak koncom leta....mám to vyskúšané u prvého 😝

nikola21
autor
31. máj 2008

ahojte babule som len na skok. nečakane sme sa vrátil iskôr . ☹ ☹
bol ofakt super, pre deti je tam bohovsky. Laura bola vo svojom živle. 😀 😀
ale škoda, museli sme skôr domov.

lucinda7 - vítame ť au nás, ted aje nás tu skromnjšie, ale aspon nezabudneme čo popíšeme.
a pekné motto, a samozrejme aj drobci sú zlatí 😀 😀
a odkial ste????

mizubizu - no gratulujem vám teda k tom ušerblíku a dudlíku. mi s nočníkom sme tak - že striedavo-oblačno. raz sa pýta celý den, inokedy vôbec. je to mrška..

zajtra s avám povenujem viac, papa

dobrú nocku

lucinda7
1. jún 2008

Nikola,sme priamo z Piešťan.... 😝

lucinda7
1. jún 2008

a máš krásnu princezničku....vyzerá staršie 😕 😕 😕

nikola21
autor
1. jún 2008

ahojte.
mizubizu - volako meškáš 😀

lucinda - dakujem za pochvalu 😉
a to je suepr že z PN!!! zrovna zajtra doobeda tam idem. nemôžme sa stretnúť??? zhánam autosedačku, tak chcem ísť pozrieť do Sandry
moje číslo 0915 415 622, ak by si mala čas, len mi napíš, a môžme sa stretnúť

papa
ideme buvať, lebo laura dnes nejako odmieta ísť , teraz ešte pozerá našu svadbu 😀
to je zábava...

lucinda7
1. jún 2008

Nikol,IP 😝

zjana
1. jún 2008

ahojte 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre