Júnové detičky 2006

nikola21
21. máj 2008

je tu niekto??? 😅 😅

rozbehneme to??

titkovamiriam
15. okt 2008

boze my mame este kocky aj po mojom brachovy-tri skatule kociek figurok-vseliakych doplnkov.chalani maju na policiach len tie zlozitejsie co poskladas a potom nane pozeras-to nieje na nase najmensie 😀 duplo je super-este mam panacika co sa zastrcil do dela a dal sa potom vystrelit,nez milan zistil ako to funguje skoro nas doma uchytilo a marek to uz striela kade tade 😀

nikola21
autor
17. okt 2008

ahojte... 😕
dnes neobvykle skoro...totižto,sme hore od 4.30 hod...už ma asi šlahne... 🙄
už som si aj poplakala,lebo neviem,čo dalej s malou...od 4 septembra ako začala chodiť do škôlky,tak až do dnešného dna kašle...ale nie stále..celú noc nič,ráno o 4.začne..a nevie skončiť...a potom cez den nič,a až cez obed o 13.hod...
šlak ma ide trafiť.. už 10 dní je doma,pred tým tiež 6 dní..a takto...v škôlke bola dohromady 10.krát!!!!!

chcem j uzrušiť,lebo je mi jasné,že Laura nebude môcť byť v škôlke vôbec..ale čo teraz..
moja robota sa fantasticky rozbieha...a teraz už 7 dní nič,lebo som s malou...a stále niečo...
je mi prednejšia malá,a jej zdravie,ale zase nechať utiecť aj robotu..ved aj peniaze treba... ☹ ☹
čakala som všeličo,ale toto...ona nikdy predtým nebola normálne chorá..ak teplota tak 1 den...sopel max.. 3 dni...
antibiotiká brala do 2 rokov len raz!!!

som sa vykecala,môžem ísť....

pekný den vám prajem

lucinda7
17. okt 2008

Nika,daj jej spraviť výtery 😝
je to veru nafigu ked máš v pláne úplne iné 😒

titkovamiriam
17. okt 2008

je to otras ked das zdrave decko do kolektivu a potom ochorie,kamoskina tiez nastupila v septembri a uz je s nou mesiac doma,ako napotvoru jej nezabrali lieky prechodila anginu a teraz caka co nato odbery ☹

my doma ok.

nikola21
autor
17. okt 2008

na výtery ideme v pondelok.... len malá už nechce o škôlke ni počuť..to zvykanie bude teraz zase ťažšie..pretože len on tam bude revať,a robiť scény,lebo ostatné sú všetky už zvyknuté....a neviem ako sa ktomu postavia učiteľky,ked už tam majú kľud s deckami,a príde teraz naše vrešťadlo. 😲
booože stále niečo...... 😢

titkovamiriam
17. okt 2008

niki neboj urcite niesi jedina 🙂

nikola21
autor
20. okt 2008

ahojte.... 😅

kade chodíte,ked sem nekuknete ??? 😎

my od včera bývame v HC u maminy..pretože nám robia hlavn ýťah do mesta,teda zrovna od tej strany ako bývame my v Koplotovciach....takže by sme bol iodrezaný od sveta... jedine 46 km obchádzka...no asi by mi šibalo,ked ináč to mám z domu do mesta iba 6 km...
tak sme tu nasáčkovaní...hádam nejako prežijeme..spolu 😝 😝

malá má stále kašel,niev noci,iba cez obed....už neviem ako sa ho zbaviť...takže škôlka tento týžden opäť nehrozí...

ako žijete???

lucinda7
20. okt 2008

Nika,my v pohodke.... 😝 víkend ubehol ani neviem ako 😒
tak si to užívaj na "dovče"u vašich 😀 😀 😀

nikola21
autor
21. okt 2008

užívam..to teda fakt 😠 😠
doma je doma...zatia ľs anesťažujem,ale je to iné.....

dnes sme bol ikonečne na výteroch,poslal nás na krčné..tam osm s apovadila..pred nami bolo 17 ludí..čo je minimálne na 3 hodiny..všetk odospelí a starší ľudia...tak som zaklopala,a smaozrjeme ešte na mna aj vyštekla,že či neviem počkať,ved nemám novorodenca..tak som jej povedala,že ten novorodenec by tam vydržal viac ako 2 ročné dieťa...ktoré behá,vymýšla..atd.. 😲
tak nech ma objedná na zajtra ráno,na 10.hod..a ona zase svoje...viete,ved si počkajte,všetci čakajú..že jeidne teda za 200,- sú to svine....by ich asi zabilo,keby zobrali malé decko,ktoré tam bude 5 minút.... 🙄
tak zase zajtra....

titkovamiriam
22. okt 2008

AHOJTE !
mame doma plysakove obdobie-macikov psikov a ine plysove hracky musim obliekat davat na serblik a ked sa marek kupe musia sediet na koberceku pred vanou,marek sa normalne nane naviazal a musi ich mat/aspon niektore/aj pri spani.dava im jest aj im nadava ked on nieco spravi-ze nono nono.
dalsou zabavou su omalovanky a ucime ho hrat pexeso a clovece nehnevaj sa

takze so robit cez zimne vecery mame vymyslene

nikola ☹

kamoska je s malou v nemocnici s meningitidou ☹
druha kamoska so sebou nieco ma s brusnou dutinou zistuju co ☹

nikola21
autor
22. okt 2008

ahojte...

mirka - ked s adarí,tak sa darí...

my sme dopadli straaašne zle dnes...išl isme teda na 10.hod na to ORL - krčné... a v čakárni malá v pohode..zabávala všetkých naokolo..
ale ked sme prišli do ordináciea zbadala doktora..koniec..tak s azačala triasť,že som nevedela čo snou..tak som s asnou musela posadiť do kresla..doslova ju zmakgnúť aby sa nehýbala.. ☹ ☹ chytiť ruky nohy,sestrička hlavu..a ona chudiatko taký záchvat dostala,že mi tam začala omdlievať. ☹ tak ýchl odol uz kresla,a ratovali ssme ju...potom to chcel znovu,ale ked to mal ápočula opäť to isté... tak nás poslal prč,že vyšetriť sa nedá...že on si nevezme na triko,bay tam úplne ju porazilo...vyletlei sme von do čakárne,samozrejme všetci do počuli čo sa tam dialo...kukali jak drb... pardón za výraz,ale len kukali,nie aby m iniekto pomohol..začal otak behať jak spalšená,a kričala,a znova padla na zem,a triasla sa...už aj ja som potom začala plakať..a po 10.minútaach som j utrošk uupokojila...ak osa hovorí - pevné objatie,aby s aprestala metať a kričať...
potom oäť naspäť obvodnému,tak už len v čakárni sedela,an idovnútra...tak so mto doktorovi vysvetlila,a on že trápiť j uuž nebude,ved je úplne bledá,a tak..
tak opäť dalšie antibiotiká...už 3 od septembra....
šlak ma trafí už.... ☹ ☹ ☹

teraz spinká..a poobede ju vezmem apso nna hranolky,tie zbožnuje....

trošk udlhý príspevok,ale musíím sa už vykecať.................... 😨

titkovamiriam
22. okt 2008

NIKI no priserny zazitok pre nu aj pre teba ☹

lucinda7
23. okt 2008

uff,Nika,veru hrozné ☹ ☹ ☹ snád sa také viac nestane 😒 a nasadzovanie ATB to nevyrieši 😒

nikola21
autor
24. okt 2008

ahojte.....

mirka,lucka - máte pravdu...

a teraz to prebieha u nás tak..že za celý den raz zakašle,aj to len ako keby slina zabehla...ale každú noc chytá záchvat kašla vždy okolo 01.hod ráno.....trvá asi 30 minút,a poto mdo rána nič..zase až v noci....

nechápem to....

a vy sa ako mávate????

lucinda7
24. okt 2008

Nika,nemá nábeh byť alergičkou alebo astmatičkou????nočným kašlom mi to začalo u Alexika 😒

nikola21
autor
24. okt 2008

lucka - čože???, to mi ani nehovor.... ☹ dúfam že nie..
práve som volala s doktorom..a výtery sú úplne v poriadku...povedal mi,že ved ona je úplne zdravá....
tak to už nechápem

tovj malý má astmu???alebo nábeh????

lucinda7
24. okt 2008

no od 4 rokov to má diagnostikované ako "bronchialna astma" 😖

tiež sme si prešli všetkými možnými vyšetrenieami.....výtery,krv,dokonca rontgen plúc a atd.....tiež kašlal vždy len okolo polnoci 😒 ale škaredo sucho....nijak sme mu nevedeli pomôcť.....

až z toho vyšla diagnoza aká vyšla.....a je takmer celoročne na liekoch 😒 ale zas si hovorím,radšej na liekoch ako by sa mal trápiť a dusiť 😒

nikola21
autor
26. okt 2008

lucka - no to nezávidím..
ale ak oste na to prišli???? že je to zrovna takáto diagnóza...
aký lekár vám to zistil????
lebo ma hnevá,že ani malá s anemôže vyspať..aj ked to síce trvá v noci max. 1 hodinku...ale aj tak..pre to dieť aje to blbé....

nikola21
autor
27. okt 2008

ahoj 😀

no my sme dnes mal ikonečne skoro po 3 týždnoch ísť do škôlky....
ale...samozrejme nič z toho s anekonalo.. 🤐
večer ked videla ak ojej chystám veci ....a tak.... a počula ak osmes a bavil i oškôlke,tak histerické záchvaty...do 22.hod...an iza svet spať,až sa triasla,že ona nejde spať,lebo ked vstane musí ísť do škôlky....
fakt som nemala to srdce..a tentokrát ani mužíček..aby sme j utam ráno dávali...
a zašlo to až tak daleko,že ráno som išla sama do škôlky za riaditeľkou,že končíme.že ju odhlasujem... 😝 nemá to význam..už som sa trošk uaj smojou kariérou zmierila,že to musím nechať,až kým naozaj nenastúpi....

ale riaditeľka ma vyviedla z omylu...bola z toho dosť mimo.
.a teda aj malej učiteľky...sa čudovali...a že je škoda to nechať..ved aká
bola strašne v škôlke zlatučká..a tak..že síce poplakala si aj tam každú chvíľku....ale tým prešl ivšetky detúrence...a ona plakala rpeto vždy viac,lebo často chýbala kvôli chorobe...
tak nie že by ma ukecali,ale od zajtra tam budem hcodiť s nou....že ked bude zle,tak tam budem aj celý den..kým si zvykne..ale čo ked zas echoroba...a do kolečka,dokola...
takže do konca novembra skúšamé..a potom padne definitívne rozhodnutie....

nikola21
autor
30. okt 2008

ahojj.... no kde ste všetky...

my už konečne dobrééééééé.. 😎 😎
stredu - ešte problém so spinkaním v škôlke.to boly huky.... ale dne suž aj zaspala..síce s plačom ,ale ináč už neplače...že len trsá celý den..lebo majú helloweensky týžden....

takže zatia ľs ateším....
robotka super.... dne szažívam už aj prvú únavu,ale konečne z roboty..a nie len s malej.... 😀

lucinda7
31. okt 2008

Nika,wau,tak super 😝 držím plačeky nech to tak vydrží 😵
no my sme mali tento týžden veselý ☹ ☹ ☹ maximko sa mi v utorok ráno dusil,tak sme skončili v nemocnici....ale našťastie sme nemuseli ostať,len inhaloval.....inhalatory nám predpísali nadomov.....

....čiže je už aj on astmatik ☹ ☹ ☹ ☹

nikola21
autor
3. nov 2008

lucka - to ma mrzí.... ☹ ☹ a to zničoho nič???len tak začal kašlať???alebo kao to prebieha u astmatikov???
dúfam už je lepšie..držím vám palčeky.... 😉

mirka - a ty s akde flákaš???? vždy si bola prvá s rannými príspevkami.... 😎

miška - babule ak ožijete????? už máte hotový domček??? ale to tse len prestavovali????

my máme všekto po starom....Laurika je v škôlke,ja pôjdem za chvíľku do robotky asi na hodinu.... malá už konečne nekašle..teda tak strašne ak opredtým....ešte v noci pár krát,a dosť...chvalabohu...len uvidíme dokedy jej to vydrží.....

pekný dník vám prajem....

lucka - už s amusíme niekedy konečne stretnúť..lebo plánujeme,plánujeme a nič z toho...

titkovamiriam
3. nov 2008

ahooj-mala som dovolenku a zajtra zasa lebo nebudeme mat prud. 😀

titkovamiriam
3. nov 2008

kolega letel z prace domov 2r dcerka im doma odpadla a ostala bez dychu-uz je s mamou na kramaroch asi dehydratacia s hnacky co mala cez vikend -no mna by asi uchytilo keby sa marek len tak doma sklatil

mala som dost nervov ked bol milan v sobotu ako slovanista na fotbale

nikola21
autor
3. nov 2008

mirka - to je teda sila...fakt až ked sa stane zle si uvedomujeme, čo všetko nás ohrozuje..a teda hlavne naše milované detičky....
ja som to tiež zažila,mal áz ničoho nič horúčka na 40,2 stupnov..a zrazu bach na zem,síce dýchala,ale nehýbala sa a pozerala do blba,a na tvári samé čierne bodky...to je brutálny strach..a sama doma,ani susedov....tak hned obvodný lekár an telefóne,a čo m ipovedal,že teraz nakupuje, aby som neotravovala!!!!! a to bol známy!!!! tak pohotovosť,a tá m ivšekto hovorila čo spraviť,kým príde sanitka, pretože zrovna vtedy ani jedna nebola k dispozícii na blízku...a aj sme skončil ina infúzkach v nemocnici.... 😒

a ten fotbal - to je už brutál..ja sa čudujem,že to neksončia jednoducho -koniec fanúšikom na všetkých zápasoch...aspon na čas...

mirka - to si musela mať teda strach o neho.....

titkovamiriam
4. nov 2008

ahojte a dobre ranko!

s milana som teda poriadne nervy ,normalny fanusik a keby ho tak vymlatili aj s kamosmi no neviem a teraz ako to vsetci nafukuju-nech teda ked sme debili robia fotbal bez divakov a ten nas korupcny by vobec mohli zrusit.

kamoske som vecer volala nic nevedela no malinka este 2 krat odpadla tak nevladala ani telefonovat,jej muz/mimochodom kolega/mi rano hovoril ze malej beru stale krv z prstov ☹

lucinda7
4. nov 2008

mirka,dosť smutné s tou malou....je to hrozné ☹ ☹ ☹

Nika,hej začal sa mi dusiť z ničoho nič....teda poobede predtým asi zo 3 krát kýchol....v noci zostal zahuhnaný a ráno sa dusil ☹ ☹ ☹ ☹

no na futbal mal ísť aj MM...služobne....ale našťastie nemusel a zostal v PN 😀 😀 😀

titkovamiriam
5. nov 2008

AHOJTE! vidim ze sem niak moc casto nechodite ☹

nikola21
autor
7. nov 2008

ahojte...

mirka - aj by sme chodili,len nejako sa neviem dostať do nového režimu....a trošku občas nestíham.... 😕
napr. zajtra ráno o 6.hod odchádzam do Terchvoej na školenie a prídem o 21.hod večer...takže bomba výkend pred nami.... 😝 dúfam aspon nedelu si trošku užijem s malou..aj m ito už chába,ked som snou teraz menej...

lucka - držím palčeky.....nech je malinký zdravučký

lucinda7
8. nov 2008

Nika,juuj,Terchová...hned by som išla....sme tam boli teraz v auguste na stretku 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre