Júnové detičky 2006

nikola21
21. máj 2008

je tu niekto??? 😅 😅

rozbehneme to??

titkovamiriam
19. aug 2008

hlavne ze sa neustale pomaha mladym rodinam 😠 ☹ ,ja som tak babke tak vdacna ze je s malym dufam ze to vydrzi co najviac ked tie skolky aj na rok budu naprd,len dufam ze ked uz budem robit tak mareka zoberu.

lucinda7
19. aug 2008

Nika,moja švagriná je tiež z HC a už na 3 miestach čo bola na pohovoroch jej hned na začiatku povedali,že škoda že má dieťa 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

titkovamiriam
19. aug 2008

tak toto coje ☹

nikola21
autor
19. aug 2008

ved to je resne ono. máte dieťa, tak dovi-dopo!!! 🙄 🙄 🙄
jako hlavne že podporujú rodiny, že majte deti!!! ale žiť môžte asi len z lásky.....
strašne ma to s.... pretože neznášam tie moje mladé kamošky alebo chalanov, čo sedia na riti, že nemajú robotu!!! a už len z toho veľkého množstva suepr roboty, ktorú som našla ja... čo hladám občas, ked mi mal ádovolí, som našla úžasnú prácu kdekoľvek na slovensku.. a pre mladých, čo nemusia pozerať na čas, že ekd ydeti treba vyzdvihnúť a pod... tak takí sa sťažujú?? ved to je pre nich super...
napr. dnes som objavila suepr prácu - že obchodný zástupca.. dostanem auto, telefón, notebook, a mám na starosti 4 mestá na západno mslovensku, a len cestujem... bomba práca, hlavne pre mladých, platovo super, ale kedže má mdieťa, tak nič, pretože ja si nemôžem dovoliť prísť domov raz o 15.hod, potom o 18.hod.. a tak... 😵 😵 😵

no coment...

titkovamiriam
19. aug 2008

katastrofa ☹ ,asi to je najhorsie ked najdes ponuku a este sa pomali citis vinna ze mas rodinu -to sme teda dopadli. 😠

mizubizu
20. aug 2008

ahojte kocky, aspon nachvilku... v poslednej dobe vobec nestiham, je to o drzku, z toho pristavovania mam nervy...kazdodenne hadky, kvoli tomu ako to ma byt pristavene a ako nie, chvila kludu tu nie je, este aj s priatelom sa stale hadame, na malu som uz uplne sama, takze super zivot ☹ ☹ ☹

Ked tu tak rozoberate tu pracu, zacala som uz aj ja nieco hladat, ale normalne uz na to zacinam kaslat...nie len to, ze sme diskriminovane kvoli dietatu, to budem mat ozaj stastie najst nejaku robotu, ale este aj skola. Nasla som par ponuk na pracu, ale v kazdej chcu stredoskolske s maturitou, popr. nejake nadstavbove. Ale s vysokou skolou nikto nikoho nechce a ak ano, tak treba na to prax. Najhorsie je, ze keby som sa hlasila na miesto, kam chcu stredoskolaka, tak nemam sancu. Niekedy ozaj uvazujem, na co mi bolo tolko rokov skoly, ked budem mat poriadny problem najst pracu. Asi to nebudem riesit este rok a potom uvidim... ☹ ☹ ☹

nika - pamatas ako si hovorila, ze pockas na ten zakon, ze budes moct pracovat a mozes dat dieta do skolky a zostane ti materska...a ako to nakoniec skoncilo...teraz sa nam uz ozaj neoplati ist do prace a budeme pekne poctivo sediet na zadkoch, kym nam neskonci materska...

Kocky, dnes mam ozaj otrasny den, takze si zo mna nic nerobte 😀 😀 😀

titkovamiriam
20. aug 2008

mizu-klidek su aj take dni ☹

s tou materskou nevidim to ruzovo,teraz to mam ok-vyplata bola a zajtra materska-no ako dlho uvidime 😠

mizubizu
21. aug 2008

mirka - ani ma to nenapadlo, ze sa to tyka aj teba. Ja si to vzdy predstavujem tak, ze sa mi to neoplati, keby som mala niekomu platit za opatrovanie. Nemam sice predstavu, kolko taka opatrovatelka berie, ale asi to nebude malo... Este stastie, ze mas maminu a ona sa postara, nech je len zdrava, je to ozaj na nezaplatenie, ked mas maleho s mamou

nika - kukala som, ze predavas tu cervenu chlpatku, chcela som ju objednat malej, len som nevedela ake cislo. Preco ju vlastne predavas? Ta 104 je velka? Stale nad tym uvazujem a neviem aku velkost zobrat. Skus mi poradit.

nikola21
autor
21. aug 2008

ahojte..
miška - tá chlpatka sa mi vôbec nepáči... 😝 😝 😝 , a ani dobre nesedela, ted aaspon malej.a stačí ti úplne 98...

mirka -ty poberáš aj materskú aj výplata????to potom pracuješ len 4 hodiny??? už so mz toho magor..

no včera ráno som bola vškôlke, takže schválili ten zákon, že adaptačný proces trvá 3 mesiace už oficiálne, ale iba vtedy máš nárok na materskú, ak tam dieť anecháš 1,2,3 alebo 4 hodiny!!!! ináč máš veľké h....a kedže už 45 pracovných ponúk mám v .....ve viete kde, a samozrejme kvôli dieťaťu... takže malú tam musím nechať tie prvé tri mesiace max. 4 hodiny, a vted ymi dajú aj materskú... alebo si čo najskôr musí mnájsť prácu, avykašlať s apotom už na materskú...

ale mirka - prosím ť afakt mmi to vysvetli ,ako to funguje stou materskou a výplatou dohromady.... dakujééééééééém 😉 😉 😉 😉
už skúšam všetky rady, no proste všekto..

aj ked ja nemusím ísť do tej práce, ja môžem ostať v pohodke doma, lenže malú už poráža, my už ledva prežívame den po dni...od rána len deti, deti, a mna už nechce ani vidieť... a ona chce by ťv škôlke a učiť sa básničky... a tak... aj včera mi povedlai v škôlke, že ved čo s ačudujete, ve dona sa vpohode vyrovná 3,5 ročnému dieťaťu..., aja že fakt???? akože so msa urobila blbá... 😀 😀 😀
ja to tiež na nej vidím, len ťažko s am ipriznáva,že už nemám bábo...

nikola21
autor
21. aug 2008

pardón za taký dlhý príspevok..... 😀

mizubizu
21. aug 2008

nika - vdaka za radu, musim si to premysliet, celkom sa mi pacila, preto sa pytam na tu chlpaticu 😀 😀 😀 Ak ju mas este doma, mohla by si mi ju prosim ta pomerat, chcem aby sme ju vynosili a hlavne aby sme sa do nej napratali, vsak vies, to nase brusko....😀 😀 😀

ak ja tomu dobre rozumiem, tak ak dieta nedas do statneho zariadenia (skolka), ale bude ti ho opatrovat pribuzny, opatrovatelka...tak mas narok na celu matersku. To je pripad Mirky. A ak ho das do skolky, tak sa mi zda, ze ho mozes dat iba na 4 h denne, aby si dostala matersku.
Ak schvalia novy zakon, mozno od noveho roka...tak budes mat narok iba na 25% sumy materske...precitaj si tento clanok a budes mudrejsia. A povedz, oplati sa ist vobec do prace????

http://www.rodinka.sk/user/view_page.php?page_i...

titkovamiriam
21. aug 2008

ja mam 8hodinovy pracovny cas a normalny plat samozrejme ze mi ho trosku pri navrate zdvihli 😀 a poberam aj matersku-dnes sa to este da,len som na socialku poslala taky dotaznik kto je s malym a ze nieje v statnom zariadeni,keby bol v statnej skolke rodicovsky nedostanes.to s tymi hodinami neviem ☹ .ja som teraz happy lebo 5.mam plat a dnes matersku 😀

nikola21
autor
21. aug 2008

aháá..ja so mtrupka.. jasné, že ked ti dieť aniekto varuje tak máš nárok aj, aj.... no lenže unás je to tak, že aj keby j umal kto varovať, ona eln do škôlky....už s anevie dočkať.... 😀

a práve s am idnes naspäť ozval istej prvej firmy, a už teraz fakt enviem, lebo ona m ito vysvetlila, že ten kto to na nich nakydal je človek, ktorý síce robí pre tú firmu, ale pod iným riaditeľstvom, ale samozrejem že si robia navzájom zlé meno...
a voala mi, že či má mzáujem, že tá pobočka bude u nás otvorená beho mmesiaca... takže žiadne dochádzanie...
tak neviem....

lucinda7
21. aug 2008

Nika,no riadne s tebou cvičia 😖 ved nech sa ti ozvú ked bude pobočka v HC otvorená a budeš mať istotu 😵

titkovamiriam
22. aug 2008

no ak budes v palbe niakych intrig a kazdy sef bude chciet nieco ine,to nieje bohvieco! 😠

nikola21
autor
23. aug 2008

ahojte...

až teraz so mčítala ten link, čo miška hodila... sú to mrchy...ved koľko žien si na materskej len privyrába, alebo napr. robí účtovníctvo.... a teraz doslova bude dobrá matka tá, ktorá tri roky bude doma, a dobre osprostie.... 🤐 🤐 🤐
ja sa už nevyjadrujem...
lebo ja už rozmýšlam, že kašlem na všetko ostávam doma... lenže malá ma už doslova neznáša.... je nezvládateľná, a vela ludí to nechápe,, ale ten kto to zažil, mať také dieťa.... tak ten ma dúfam pochopí... 😔 😔
tieto psledné dni chodím s palčom do postele už aj ja... nezvládam cel dni sno usama, a otom príde večer, a ona záchvaty aj dve hodiny, kým zaspí.. a ja len so slzami očiach padnem a spím, alebo si idem dať tabletky...až sa to hanbím hovoriť, ale je to tak, čo vás budem klamať ☹

titkovamiriam
25. aug 2008

ahojte!a pekny dnicek-s marekom sme v sobotu boli u kamosky na grilovacke,polovicka pracovala tak sme boli u nej aj vcera na kavicke.v sobotu sa marek u nich tak vyblaznil s detmi ze uz o pol osmej spal ako zabity.jedine co bol na tom vsetkom horor je za nas spolocny kamarat ma rakovinu,naraslo mu znamienko na velkost dlane a sup zobrali mu 3/4 zaludka a ma to uz aj na plucach-no proste strasne ma 35 rokov a akurat na jar chceli so zenou stavat a zarobit si babatko ☹ ,tak mu drzime palce nech sa s toho dostane-a to som v piatok na konikovi zakladala temu darovanie krvi pre kamaratku co ide na operaciu zenskych veci tiez na onkologiu ☹ -ta ma 31 a 9m.babatko ☹
takze kaslat na peniaze a statky ked je clovek chory je mu to vsetko naprd ☹

lucinda7
25. aug 2008

mirka,až ma zamrazilo 😖 bože čo sa to deje že už takí mladí ludia majú také choroby??? 😒 😒 😒 😒
náš tatik má teraz 3 týždne dovču tak si ho užívame.....a vo štvrtok odchádzame do Terchovej na stretko 😵 už sa tešíííím 😵

titkovamiriam
26. aug 2008

mas pravdu je to strasne ake su choroby a ako mlady ludia na ne trpia ☹

ja mam dovcu od stvrtka a cely prvy septembrovy tyzden,budem si dufam este uzivat na zahradke a s kamoskami slniecko. 😀

nikola21
autor
26. aug 2008

ahojte...

lucka - poriadne tatina vyšťavte... 😀

mirka - je to sial teda, tento dnešný svet... no coment 🤐

ja sa stále mordujem s tou prácou.. nikde ničoho, a tu v HC a okolí, tak to je 0 bodov....
a ked aj je, tak problémom je rpe nich čo iné, ako moje dieťa... ☹ ☹ ☹

titkovamiriam
27. aug 2008

dobre ranko!

nikola21
autor
27. aug 2008

ahoj

mirka - nejako stručne... 😉

ak ožijete???

nikola21
autor
28. aug 2008

ahoj...

no čo babule... čo je svami... dnes so mobjavila dobrú stránku, že nanicmama.sk, je to sila ked čítam tie články.. ved skoro všetky máme to isté... 😅 😅
vôbec so mdoterz o tej stránke nevedela...

u nás po starom... akurát máme novinku, že lauru sme presťahovali samú do izbičky ,takže spinká sama... zatiaľ vpohodke, zvykáme si... utorok už škôlka, bože ak oto letí... to zas ebudem plakať jak magor... 🙂 neviem si to predtsaviť, že dám j uráno tam, a kam pôjdem??? ved asi budem stáť pred škôlkou, a špehovať, či neplače.. som ale trubka...
a kakanies a tiež zlepšuje... už bez plaču stiahne gate a vykaká sa.... aj ke dobčas ešte mrnčanie, ale je to na dobrej ceste..dúfam

a robota moja nešťastná... stále nič... všade nevyhovuje doba...

nikola21
autor
2. sep 2008

no pekne baby..hanbite sa už...takto ma tu necháte samú??? ☹ ☹ ☹

lucinda7
3. sep 2008

ahojte 😝
my sme boli koncom prázdnin v Terchovej na stretku drobcov....
a odvčera máme doma prváčika takže nestíhačky 😝

titkovamiriam
8. sep 2008

ahojte 😀 - uz som znovu v praci-oddychovanie bolo super,bolo pekne pocasie tak sa marek vyblaznil na jazere a aj som co to pozavarala 😀

nikola21
autor
8. sep 2008

dobré ránko...

mirka - no teda vitaj vpráci..a konečne tu mám ským kecať....

lucka - stále nestíhačky???? ako s amu páči v škole???

mirka - a tvoji chlapci kao v škole a v škôlke...????

my v škôlke chvalabohu super....až na to že už maróduje...ale neva zajtr anastupuje zase, tak dúfam to bude v pohodke ko prvé dni...kakanie super...konečne...a že aj v škôlke vezme učiteľku, že pod s apozrieť na moje hovienko.... 😅 😅

prácu mám,len moc to tu nechcem rozoberať, lebo som zistila, že je tu aj vela neprajníkov, ktorí to čítajú.... takže iba toľko,že nastupujem na rekvalifikačný kurz terza od stredy...a okolo 15.októbra začínam natvrdo..malá tiež už v škôlke bud ecleý den...a tak... uvidíme..

titkovamiriam
8. sep 2008

Milan na strednej 3 r., michal je 8 a marek babickuje 😀 - ved o praci nepis mozes komu chces napisat do ip a budes mat pokoj. 😀

nikola21
autor
8. sep 2008

mirka - to máš u veľkých chlapov....ak s amôžem spýtať, v koľkých rokoch si mala Milana???len tak zo zaujímavosti...lebo na foto vyzeráš mlado...a ty už máš dospeláka... 😀 už aj nejaké nádejné nevesty??? 😕

lucinda7
8. sep 2008

Nika,nadšený je zo školy stále 😝 aj z družiny 😵 uvidíme dokedy mu to vydrží 😀 😀 😀 😀 😀

no veru číta to tu tolko ludí že by sme sa čudovali 😝 týmto ich zdravím 😀 😀 😀 😀

mirka,vitaj späť oddýchnutá 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre