Júnové detičky 2006

nikola21
21. máj 2008

je tu niekto??? 😅 😅

rozbehneme to??

nikola21
autor
6. jún 2008

dobré ránko žienky 😀

titkovamiriam - na tom matrixe som sa teda pobavila, to ma nikdy nenapadlo, že vštýle matrix škriatok Klinček ... 😀 😀
a stým irozprávkami mát eúplnú pravdu. je to volaked otras... ja rad apozerám minimax, len je to v češtine, a malá všetko opakuje po česky...
ale tam sú chutné rozprávky. vláčik Thomas, kúzelný kolotoč, a hlavne Nody...

mizubizu - na to kafčo ozaj neni času, lebo tolko vecí chceme spraviť, ale vžd ydo toho príde niečo iné, nové, čo zas edrobci vyvedú....a presne ak ohovoríš, aj na nete treba byť. tu sa spon trošku odreagujem, a vykecám...a komunikujem normálno urečou, a nie s riekankami, a havo hav, hav... 😝 😝

titkovamiriam
6. jún 2008

marek na minimaxe ma rad tatku a vladku,je to rychle a ma to dobru hudbu a hraju sa s pocitacom co je marekove hoobby 😀 ,davat nieco do mechaniky alebo ak sa hraju starsi stlacat im Esc.

nikola21
autor
6. jún 2008

ja rozmýšlam že jaký tatka a vladka... 😝 auž ma to napadlo, tí žltí pandrláci.. no to je super, to lúbi pozerať aj môj muž. 😀 😀

aký ste mali den žienky????

nikola21
autor
7. jún 2008

dobré ránko. dnes len na skok. od včera mám strašné bolesti v hlave, a ide m ito do krku, a úplne všade. ledva chodím... ☹ už som z malej za tento týžden vyšťavená. od rána do večera smalou len sama...ved to asi poznáte...
ešte aj dnes, sobota-manžel v práci, a ešte aj oslaava. a rob a chystaj pri malej....škoda reči 😝

prajem vám žienky pekný výkend

mizubizu
8. jún 2008

Ahojte 😀 😀 😀
Dnes mam takuto naladu 😀 😀 😀 Nevsimajte si co pisem, este som "capnuta", boli sme vcera kamaratom na svadbe a snazim sa z toho dostat 😀 😀 😀 Aky mate vikend? Co porabate?
Nikola21 - ako dopadla oslava?

titkovamiriam
9. jún 2008

caute! 🙂 tak sme po oslavach a aktualne ma marek 12kg 88cm.Vikend sme si naozaj uzili,okram oslavy sme sa vcera poobede boli kupat na nasom jazere aj s mojou sestou a svagrom. 😀 😀

nikola21
autor
9. jún 2008

ahojte 😀 😀 😀mizubizu - oslava dopadla v pohodke. bol oto len také posedenie k meninám. narodky budú in 😀
no v skratke - prajem vám pekný týžden, so mtu teraz posledný krát, potom až po dovolenke... skoro ráno odchádzame...
mizubizu - lea poslúchaj maminku

titkovamiriam - nech drobci vymyslia novú rozprávku 😀 teda drobec, a velkí chalani...

ahojte 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

titkovamiriam
10. jún 2008

oni si stale vymyslaju,teraz akosi menej nemali cas koly pisomkam.Milan ide buduci tyzden od utorka do nedele na dostihy,nebude jazdit len pomahat,tak narastol ze jazdec moze byt len rekreacny,no koni by sa za cely svet nevzdal 😀 ,Michal po uceni leti k vode na ryby a kupanie tak sme s babkou a marekom stale sami.Priatel stale robi no nastastie vcera bol uz o piatej doma tak sme vybehli kupit kraaasne sandalky. 😀

mizubizu
12. jún 2008

ahojte,
tak my mame dnes rusny den. Od rana Lea kazdych 20 minut vracala a zacalo ju aj prehanat, takze sme letele k lekarovi. Dal jej injekciu proti vracaniu, tak som zvedava, co sa z toho vykluje. Takze sa tesim ake to dnes bude 😖 😖 😖 Aj vasi mali take nieco? U nas to vraj moze byt brusna chripka alebo iba nieco zjedla. Takze pekny dnik kocky.

titkovamiriam
12. jún 2008

nastastie nie 😉 ,tak sa rychle vyzdravte

titkovamiriam
17. jún 2008

no a kde ste vsetky? ☹

mizubizu
17. jún 2008

ahoj titkovamiriam 😀 😀 😀
Takze mala uz nevracia, ale este stale ju aspon raz za den prezenie. Takze sa snazime uz od toho svrtka dietovat a to je asi to najhorsie. Stale pyta mlieko a jogurty. A uz jej vsetko lezie hore usami (sama ryza...). Normalne som zacala rozmyslat, ci to nie je aj nakazlive. Uz aj nas doma to chytilo, hrala sa s jednym chlapcom este cez vikend a ten zacal vracat vcera, predvcerom moja sestra... Ale vraj to ma u nas vela ludi, tak sa utesujem tym, ze nemam doma bacilonosica 😀 😀 😀 Vy ste zdravi??? A co porabate? U nas sa zhorsilo pocasie, riadne je chladno, na noc som normalne musela zakurit, asi by sme pomrzli 😉 Uz som dlhsie nebola, tak aspon dodatocne Marekovi vsetko naj...k narodeninam. Uz je velky chlap 😀 😀 😀 Aka bola oslava, aku ste mali tortu a co dostal? Bol stastny?

titkovamiriam
17. jún 2008

Marek je celkovo stastne dieta 😀 ,oslava bola pekna,bazenik funguje len to pocasie sa akosi zhorsilo.Ja som v praci,najstarsi syn na praxi v Motesiciach pri konoch,priatel klasika v praci a babicka vychovava Mareka-nenormalne si spolu rozumeju,som z toho stastna ako blcha. 😀

mizubizu
17. jún 2008

Joj, ako vam je dobre a ako ti zavidim 😉 😉 😉 Veru, uz by som aj ja sla do roboty, len kam dat malu??? Do skolky mi ju este nevezmu a pochybujem, ze by mi ju niekto aj vzal pri takom spavani 😖 😖 Ale mas to super vymyslene, vies si to dobre zariadit 🙂 Cakam, kedy sa konecne zlepsi pocasie, aj mala dostane bazen, len neviem na co jej bude v takomto pocasi. Aky ste kupovali, nejaky vacsi alebo iba taky maly pre Mareka?

nikola21
autor
17. jún 2008

ahojte 😀 😀 😀 😀 😀

velmi málinko ste popísali 😉 😉
mizubizu - už je malinká o.k. ????? tieto všelijaké bacili, to je sila...
titkovamirima - dodatočne aj ja gratulujem 😀 všetko naj.naj. naj.

titkovamiriam
17. jún 2008

len pre mareka 😀 ,on je schopny byt aj vo velkom len este nevie dobre plavat.

dik za gratulacie

skolka u nas je tiez 0bodov,a asi aj o rok ☹ ,tak musime babicke priat vela zdravia aby nam dokazala pomahat. 🙂

mizubizu
17. jún 2008

titkovamiriam - nechces dat Mareka na buduci rok do skolky alebo byva casto chory? Ci mate iny problem? Inac u babky by mu bolo asi najlepsie, dobre ju pozna, len keby uz ona nevladala, tak by si potom uz asi tazko navykal. U nas beru do skolky az od septembra, takze budem doma asi az dovtedy. Da sa u vas aj skor alebo az ked bude mat 3 roky a od septembra?
nikola21 - ahoj, ako bolo na dovolenke? a kde ste to vlastne boli? bola to ozaj dovolenka alebo si mala cely cas iba starosti a musela behat okolo Laury?
Takze dnes malu prehnalo iba raz, tak dufam,ze to je na dobrej ceste...ale keby sa aj to spravanie troska zlepsilo, vobec by som nenadavala 😀 😀 😀

nikola21
autor
17. jún 2008

ahojte babule 😀

mizubizu - prajem malinkej všetk odobré, aby ju to čoskoro prešlo.
no dovolenka bola úplnéééé suuuper... prvé dva dni trošku Laura blbla, ale to bolo tým nový mprostredím, stravou, a tak.... inak naozaj usper. boli sme v Tunise - v časti - mahdia. milion detičiek asi so všetkých krajín, ale rozumeli si 😉

titkovamiriam - ja osobne začínam mať zo škôlky hrôzu. už je aj prijatá, od 2.septembra, lae ja si to neviem ani predtsaviť, že ved to je ešte moje bábo, a nie holka do škôlky 🙂 a dalšia vec je to, že nemusí tam ísť, len proste prihlásili sme ju, lebo zbožnuje detičky, a doma je to na nevydržanie, takže uvidíme. ale stále čakám, čo stým novým zákonom ,či ho schvália alebo nie....týka sa toho príspevku rodičovského....
idem pobrázdiť mmb, dlho osm tu nebola..

mizubizu
18. jún 2008

ahojte
nikola21 - joj, vy ste sa ale museli mat dobre, aspon si oddychnuta a snad aj opalena 😀 aspon si si nachvilu oddychla a Laure sa venoval aj niekto iny...to nie je na skodu (hlavne pokial sa to tyka manzela 😀 😀 😀 )
Ten rodicovsky veru o vela hore nepojde, teda ak vobec pojde...
Leu si vobec neviem predstavit v skolke, mne uplne staci, ked ku nam pride nejake dieta a to je hroza 😒 😒 😒
Ked je sama, este sa zahra, ale ked niekto pride, tak sa biju o tu istu hracku, lenze keby sa iba bili. Ona spusti taky strasny krik a rev, ze po chvili radsej jej tu hracku nechaju, akoby to mali pocuvat. A to robi pri vsetkom...strasne reve a ziape. Takze ak by mala byt takato aj v skolke, tak velmi o tom pochybujem, ze ju tam vobec budu chciet ☹ Takze budem dufat, ze za ten rok dostane este rozum a bude to lepsie. Ale na druhej strane aj ona ma velmi rada deti, ked jej bratranec odchadza od nas, to su place na pol hodinu a najradsej je, ked nemusi byt doma 😝 😝 😝
U vas zoberu dieta do skolky aj ked sa nepyta cikat? Teda u nas sa musi vediet samo najest a musi vediet chodit aj na nocnik. A to sme tu teda v poriadnej diere... 😀

titkovamiriam
18. jún 2008

My v Ivanke mame problem z umiestnenim.Marek este nebol vobec choty-tuk-tuk,no mame 2 skolky +jednu cirkevnu a nestacia ani na vacsie deti,tento rok sa hlasilo do skolok 180deti a cez 40 ich nemali kam dat.Ja zo skolky nemam strach-Michal bol od 3r. a mal ju velmi rad,Milan az 5 a ten mal problemi aj s adaptovanim aj s chorobami tak mi aj nasa lekarka povedala nech dam misa co najskor aj ked som mala doma babku.
Samozrejme ze beru len deti bez plienok no to mi sme uz skoro rok tak marek by nemal ani v tomto problem,aj sa sam naje aj pije z pohara-mohol by ist aj hned. 🙂 . A je aj spolocensky,vie sa zahrat s detmi na ihrisku,no vie si aj obhajit svoje. 😀

mizubizu
19. jún 2008

titkovamiriam - ty mas ale super sikovne dieta 😉 😉 😉 Ako to teda ides riesit? Uz si ho zapisala a musis cakat, kym sa neuvolni nejake miesto alebo...??? A niekam inam ho dat nemozes? Do nejakej inej dediny alebo mesta? Mas stastie, ze sa ma kto o Mareka starat, takze si myslim, ze sa nemusis nahlit a pockaj, kym sa nenajde miesto. Ja som tiez za to, ze by sa malo dat dieta do skolky aj ked sa ma kto o neho doma starat. Nauci sa aspon ako to chodi, pohra sa a nebude mat stresy, ked pojde do skoly.
Dnes mame uplne super den (aspon zatial, dufam,ze to nezakriknem 😀 ). Dnes som snad nepocula ani jedno plakanie, mala sa super zahrala aj sama, vozila si po dvore strk a konecne sa odhodlala aj sama pustit zo smykacky /predtym som ju musela dole chytat/. Takze sa sama spustala aj babiku si vozila so sebou, proste super doobedie. A aj zaspala sama...cakala som, ze bude zasa na mna kricat, ze mam ist si ku nej lahnut, ale nestihla vypit ani caj a uz spala. Ja som normalne dnes stastna ako blcha 😀 😀 😀 😀 Dufam, ze si to nevynahradi poobede 😀

titkovamiriam
19. jún 2008

Cestovanim ho nechcem stresovat a aj Bratislava je dost husta,budem to riesit o rok ,ked sa vyjadri skolka,trochu sa spolieham nato,ze tam chodili aj starsi synovia a vybavovali sme skolke aj vseliake zlavy u nas vo firme.No a ak bude babka tak to nebudem riesit vobec a uvidime.
Marek ma teraz smyklavkove obdobie,nevieme ho vecer odtrhnut od ihriska a ked mu povieme ze uz nema co jest a ani pit,ukaze na pitnu vodu v hydratne na ihrisku,ide do tasky pre flasu a ja mu musim nabrat a je to vybavene 😀 ,ked ma co pit jest nepotrebuje,potom to dobehne doma. 😀

nikola21
autor
19. jún 2008

ahojte babule 😀

čo sa týka škôlky u nás, malá je prijatá, stým, že do septembra musíme skončiť s plienkami. a pracujeme na tom, takže to bude v pohode. a deti do 3 rokov moc brať nechcú, ale ked je šikovná, rozpráva, a sama papá, tak je to o.k.
a ten rodičovský som nemylsela, že zvýšenie. ale mám na mylsi ten nový zákon, kde deti do troch rokov môžu navštevovať školku, a aj tak budem mať nárok na príspevok. je to zatia ľtaké všelijaké, ale na úrade mi samy povedlai, že urobím chybu ak ju dám teraz, pretože od januára to má začať platiť, a ja takto prídem o všetko už od septembra. takže čakáme...

nikola21
autor
20. jún 2008

dobré ránko 🙂 🙂

čo takto celé dni porábate žienky????
lebo ja v poslednej dobe od rána do večera brázdim s malou ulicami. nejako doma nemôžme vydržať. a potom sa mi doma hromadí všetka robota. 😝

nikola21
autor
20. jún 2008

ahoj 😀
opäť si tu kecám sama.
dnes je den 🙄 🙄
od rána je laura ako vymenená. všetko rozbája, jeduje sama, kričí jak besná, a stále len plače... tak osm j uzobrala von, že pozrieme či je kúpku otvorené, a tak.. všetko samozrejem s hukotom.. a ked sme prišli domov, skoro ma šlahlo. plná kuchyna vody.. 😠 😒 sniečo s astalo pod umývadlom so sifónom, a ja so mráno veselo umývala riad, a tak... a všetk oto vytekalo von. paráda.

prajem vám pekný výkend, kočky.
my ideme zajtra pozrieť dedka - svokra do Dudiniec, tak sa aspon pokúpeme, a tak.. a dúfam Laura bude konečne spokojná a kludná, lebo bude pri dedkovi. 😀

titkovamiriam
23. jún 2008

caute,tak sme mali pekne horuci vikend 😀 ,u nas boli teraz cez vikend hody.Este v piatok som vybehla s marekom na kolotoce,musela som ist aj na postu ,no akosi radsej na ne pozeral ako sa vozil.Tak sme zasli do chovatelskych potrieb pozriet zvieratka a kupit rybky do jazierka 😀 a niake mlsky nasim havkacom 😀 ,potom sme si aj my kupili zmrzku a isli vypustit rybky.V sobotu sme vegetili na zahradke a vcera sme boli pozriet niake vystupenia a najlepsie bolo sediet pod vonavymi lipami a pri fontane.Marek sa vozil len na autickach inde nechcel. 🙂 .Dnes sa varim v robote no akosi zachadza slniecko,tak mi dufam doma zmokne pradlo co susim vonku 😅 .
Najstarsi syn sa vratil z dostihov plny zazitkov apovedal ze dne bude spat cely den,lebo tam moc nenaspal-uz im dali v skole volno tak prazdninuje - od 1.ide brigadovat. 🙂

nikola21
autor
23. jún 2008

ahoj. 😀

máličko ste popísali . kde sa flákaš mizubizu 😉

titkovamiriam - stým teplom máš pravdu, a dne sje neuveritelne dusno.... máte záhradku s rybkami?? to by bola Laura unesená... miluje rybyčky, a keby ich tak mohla voziť vkočíku... to by bolo pre nu..
a kolkomá ten synátor, čo bol na dostihoch??? tak ho berú koníky???

titkovamiriam
23. jún 2008

syn ma 17,aj koniky studuje.Jazierko mame v zahradke mame rodinny dom s rodicmi,oni byvaju na prizemi,my na poschodi mame solo kuchynu a vecko a kupelku a tri izby.Takze pohoda. 😀

mizubizu
24. jún 2008

Caute babule, musim sa konecne rozhybat, som akoby mechom uderena. Uz som asi vysla z cviku, uz sa neviem ani normalne opit 😀 😀 😀 Takze my sme cez vikend oslavovali. V piatok a sobotu som mala blazninec, mala bola strasne zla. Uz bola az taka, ze sme ju dvaja nemohli udrzat, ked som jej chcela dat pyzamo. Ale uz idem na to inak, ziadne skakanie a behanie, ked mi zacne robit sceny, uz idem prec a vsak ju to prejde a nech aj hodinu ziape. Lebo ak sa to nezmeni, ozaj skoncim na psychiatrii. Takze v nedelu sme troska pooslavovali. Boli sme stale vonku, bolo krasne /az tak, ze ma spieklo 😒 /, varili sme gulas a deti sa hrali vonku. Do noveho bazena sme dali trocha vody, takze Lea mala z toho najvacsiu radost, ale podvecer uz bola zasa zla, takze sme to zabalili okolo 18-tej. Ale bolo dobre, take troska odreagovanie.
A zasa vcera sme tu mali taku neplanovanu akciu. Prisli nas pozriet kamarati a nakoniec sa z toho zvrtla mensia "ozerparty" 😀 😀 😀 Tak si nasli aspon dovod, ze idu oslavovat priatelove meniny. Mala sa aspon vyblaznila a videla aj inych ludi, ako len nas 😀 😀 😀 Takze teraz sa snazim zadefinovat a patrilo by sa mi ist aj do obchodu, ale este netusim ako sa tam dostanem 😖 😖

Vidim, ze ste mali rusne vikendy.
Titkovamiriam - Marek sa vozi v pohode na kolotococh? Ja sa tam bojim dat malu, lebo by mi hned zacala pistat, ze chce ist dolu a kolotoc nezastavia len kvoli nej. Takze zatial na ne iba fascinujuco pozera 😀
Syn ti vlastne co studuje, ked sa zaobera konmi? Nemam ani predstavu, co by to muselo byt 😉 A ako sa vam byva s rodicmi. Predsa, aj ked mate vlastne poschodie, neleziete si na nervy? 😀

nikola21 - takze ako tak citam, tak si mala v piatok den "blbec". To sa aj mne stava, ked sa nieco "serie" tak vsetko naraz a poriadne. Ako bolo v Dudinciach? Uz ste oslavovali alebo este iba budete. Aby som nezabudla, tak vsetko naj...Laurike a hlavne nech poslucha, nech sa maminka nezblazni 😀 😀 😀

A takuto sme mali torticku. Fotka aj s mojim certom 😀 😀 😀
http://www.mimibazar.sk/rodinne_foto.php?id=291787

titkovamiriam
24. jún 2008

syn je na polnohospodarskej skole a jeho odbor je chov koni a jazdectvo 🙂 ,vcera bol akurat na jazere a boli kupat kone-paradicka.Marek sa vozil na autickach na tie baterky,robil okruhy za pomoci tatina,s nim bol aj na autodrome a na vlaciku bol s kamaratkou,najskor nechcel no potom si to rozmyslel. 😀
S rodicmi je pohoda,ja mam mamu po porazke a tak je dobre ze byvame spolu,neviem si predstavit ako by to bolo keby sme byvali od seba a ked ju pred 9 rokmi doviezli total leziacu s prognozou ze sa to nezlepsi.Dnes je sice na invalidnom no je akotak sebestacna. 🙂 .
vcera som robila recept 5min torty tu na fore v receptoch-skuste ju je to lahke a mnam. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre