Júnové detičky 2006

nikola21
21. máj 2008

je tu niekto??? 😅 😅

rozbehneme to??

mizubizu
1. jún 2008

Caute kocky, aky ste mali vikend? My sme sa mali dnes super, po dlhej dobe to bolo fajn 😀 😀 😀 Malej sme vytiahli smykacku, cely den sme boli vonku, obed sme grilovali a mala sa kupala v bazeniku, vecer sme isli na pivko...😀 😀 😀 Takze az teraz zaspala a to v poslednej dobe uz o 20-tej spi.
lucinda7 - to si si veru s drobcami dobre naplanovala 😀 teda ak si neplanovala ako my 😀 😀 😀
nikola21 - tak ti zavidim to kupko, ale isto si mala s Laurou dost starosti, davat na nu pozor, ci mal sa jej kto venovat?
zjana - no konecne nas tu je viac? ako maly, co mate nove?
kocky, vobec mi to nepali, normalne som dnes zabrzdena...uz ani neviem co pisem, tak si ma dnes nevsimajte 😀 😀 😀

nikola21
autor
2. jún 2008

ahoj, ahoj, ahoj 😀 😀 😀

lucinda7 - stretneme sa nabudúce

zjana - no vitaj teda, kde s aflákaš 😀 😀 ako sa darí???

mizubizu - no teda suepr den ste mali 😉 😉 a slaurou starosti neboli skoro vôbec, pretože tam je to super vymyslené, že voda v detksom bazéne je po členky, a postupne sa stupnuje pre väčšie deti, až do 6 rokov. a každá hĺbka má svoju šmýklavku. no a Laura bola v oblasti - do 3 rokov, čiže tam mohla byť sama. a my sme boli na blízku vyvalení 😅 , keby náhodou... lebo každú chvíľku s as niekým bila o nejakú hračku.. 😀 ale bola zlatá, straašne s atešila..

no idem už , lebo dne s to máme trošku nabité . o týžden odchádzame do Tunisu, a ešte nič nemám nachystané. a všetky tie tabletky, a bla.bla.bla 😀

a dnes ešte idem pozerať autosedačku, a ešte aj stretko máme v PN s kamoškami..

tak pekný dník vám prajem

nikola21
autor
2. jún 2008

ahojte. zase len ja 😀 😀 😀

my sme mal idnes pekný dník, už ledva pozerám 😵
doobeda Piešťany, mal isme stretko s babami a detičkami, bol osuper. a poobede dalšie tu v HC. takž e sme vyšťavené. a konečne máme poriadnu autosedačku, pohodlnú a hlavne bezpečnú... 😀

tak dobrú nocku.

zuzka30
2. jún 2008

Caute maminy, pridavam sa k Vam........nas Damian je narodeny 30.6.2006, tak sme asi najmladsi, ale patrime este do juna.. 🙂

titkovamiriam
3. jún 2008

aj my sme junovy,no vacsinou si pokecavam s augustovkami. 😎

nikola21
autor
3. jún 2008

ahojte 😀

zuzka30 - vítame ťa u nás, aj Damiánka 😉 , odkial ste???

titkovamiriam - vítame ťa, konečne nás je viac. chlapček alebo dievčatko???? a odkial ste???

chceli by sme stretko zorganizovať 😀 čo vy na to????

a základná otázka pre nové maminy, aký darček na druhé narodeniny???

nikola21
autor
3. jún 2008

jankafa - čoskoro máte oslavu 😀 kde si tolko???

nikola21
autor
3. jún 2008

mizubizu - ako sa vám darí s prestavbou???

lucinda7
3. jún 2008

no u nás musí byť určite nejaký vláčik THOMAS....aj torta bude taká 😀 😀 😀 😀

titkovamiriam
3. jún 2008

ja mam troch chalanov,ale najmladsi je Marek.Sme z Ivanky pri dunaji.K narodeninam dostane marek bazenik a urcite aj niake oblecko a hracky od tety a kamaratiek.Tortu robim nepecenu,lebo mame radi pisoty ovocie a tvaroch tak si pochutime,spravime na zahrade grilovacku a proste rodinna pohodicka.

mizubizu
3. jún 2008

Ahojte kocky, ale vas tu pribudlo, uz zacinam mat normalne chaozzzzzzzzzz 😀 😀 😀
Vitam vsetky nove, nepozriem sem den a uz vas tu je 😀
Takze uz tu mame jun a ideme pomaly oslavovat. Uz som konecne poriesila darceky, takze sme kupili toho skakacieho somara, ci co to je 😀 😀 a este vacsi bazen. Teraz normalne aj banujem, lebo aj smykacku sme kupili, aby sa mala zabavila a je to este horsie ako predtym, lebo musim byt stale pri nej a chytat ju, lebo sa inac nesmykne. A s bazenom to bude to iste, budem musiet davat stale pozer. Ja hlava dubova, no nestacil jej ten maly? 😀 😀 😀 Clovek chce dobre a este si aj zavari 😉 😉
Tortu tento rok odmietam piect, zajednala som si u jednej pani u nas na dedine a aspon to mam bez starosti.
Co takto robievate cez den kocky s malymi??? Je hnusne horuco a mala je cim dalej, tym otravnejsia, uz neviem, ako ju zabavit. Ako to robite, ked si chcete aspon v pokoji vypit kafco? Uz som z toho zufalaaaaaaaaaaaaaa 😖 😖 😖

titkovamiriam
3. jún 2008

ja to mam v pohode mne povaruju starsi hocikedy,mozem ist aj kadernicke 😀 ,kto si spravi v osemnastich ma neskor pokoj 😀 😀 😀 .Ale fakt je to super mat taky velky rozdiel medzi detmi.Marek sa zabavi aj sam ked napriklad varim a nieje nik doma.
Teraz ked som uz nastupila do prace ma doma babku,a mala som strach ze ked pridem domov tak sa odo mna nepohne no akosi si zvykol na novy rezim a je spokojny. 🙂

mizubizu
3. jún 2008

Joj, ako ti zavidim, ja o co sa nepostaram, tak o to sa nikto nepostara ☹ ☹ ☹ A ku kadernicke, o tom mozem iba snivat...ale vsak ja sa dockam, aspon dufam 😀 😀 😀 Lea sa nezabavi sama vobec, sice ano, v poslednej dobe niekedy 5-10 minut v pieskovisko, ale aj to musim mat oci na zadku, lebo zasa nejaku lotrovinu vyvedie.

zuzka30
3. jún 2008

Nasa Dominka tiez obcas povaruje, sice sa jej moc nechce, ale ked uz strazi tak viem, ze zodpovedne. 😉
Damik je velmi kludne dieta, takze sa v pohode sam hra, ficia najviac auticka vsetkeho druhu, ked potrebujem nieco surne urobit tak ficime na DVD Lolek a Bolek.
Co sa tyka darceka na narodky, viem, ze dostane od rodiny vela vselijakych hraciek, tak ja som sa rozhodla darovat mu fotoalbum. Pretoze nema ani jednu fotku v tlacenej podobe, vsetko je len v pc, takze bude mat ,, originalny ,, darcek..... 😀
Mizubizu v ramci unavenia dietata chodim poctivo doobeda aj poobede na minimalne dve hodiny von, na piesok, len tak sa poprechadzat, pripadne nasa najoblubenejsia cinnost je pozerat na iduce auta na ceste....potom je taky ustvany, ze nie je s nim doma problem a je rad, ze sedi a nieco sa hra.....

titkovamiriam
4. jún 2008

tak-tak dieta sa unavi najlepsie vonku,mame rodinny dom tak marek je vonku vlastne stale,piesok,vanicka a psy ho dostatocne unavia.poobede spi tak 2h a vecer ide okolo 21 a spi do 9,s tym ze teraz sa budi v noci raz na pitie caju z tepla.Inak aj on je dost pokojny a da si veci vysvetlit a poslucha,Ked vidim tie deti co sa hadzu mamam o zem-tuk -tuk ja som to nezazila ani z jednym 😉 .Kazdy hovori ze to preto ze ja som kludaska tak neprenasam nervy ani na deti 😎 .
Album je super -marek ma no ma tam malo fotiek,vsetko ma na cd.

lucinda7
4. jún 2008

aj my máme všetky fotky na CD.....vytlačených má cca 10 v denníčku 😀 😀 😀 😀

mizubizu
4. jún 2008

Joj kocky, Lea beha cely den po vonku, ale zeby sa unavila, tak to nevidim. Mame tiez rodinny dom, takze je stale vonku a do niecoho zapara. Cez obed si pospi tak 1,5 h. Vecer teraz zaspava o 20:30, ale kazde rano je uz o 5:30 hore.
Titkovamiriam-prave si vystihla malu, ona je presny opak tvojho Mareka, doslovne sa nehadze, ale niekedy to nema od toho daleko. Vcera som myslela, ze ma porazi. Boli sme v meste a na kazdom kroku sme stali, co sa nechcela pohnut, stale revala, vrieskala (a neda sa ani opisat, co dorabala). Kto si to nezazije, ten nevie o com hovorim. Takato predtym nebola, vzdy bola hyperaktivna, ale co robite teraz, uz som normalne z toho zufala ☹ ☹ ☹
Teraz sme do piatku same, takze neviem, ci sa nezozerieme, este som k tomu chora, ani hlas nemam (takze uz ziaden respekt nebude). No som zvedava, ako to vydrzime 😖 😖 😖
Zuzka30 - super darcek, my sme tiez dali spravit fotky minuly rok a najvacsiu noc z toho mala Lea, cele dne len listovala a hovorila, kto je na fotke. Ale ty to malemu nedavaj do ruk, lebo my mame teraz z toho trhaci kalendar. Takze som vsetky fotky schovala a kupim nejaky velky album a schovam ho niekam. Ale je to velmi dobra vec a ked pozries na fotky, normalne zaspominas, ze tak ani maly nevyzeral ako na tej fotke. Tak sa niekedy tak dobre zasmejeme 😀 😀 😀

titkovamiriam
4. jún 2008

Marek robi trhaci kalendar z reklamnych letakov a oblubuje Metro katalogy a hlavne vtedy ak ich este nemame precitane 😠 .
Tesim sa na vikend pojdeme asi na zeleznu studnicku uy som tam topar rokov nebola.

nikola21
autor
4. jún 2008

ahojte 😀
normálne už nestíham, že ktorá je ktorá.

a ako tak čítam, tak len mizubizu - a my - máme takýchto blázonkov!!! 😀
ja už so muštvaná jak pes. celý den beháme po vonku, a stále nič. ja nevládzem, a malá je ešte horšia... 😒
dnes mi až do plaču bolo, ked muž odchádzal do práce, že opäť same dve 😖
aj terazj a už ledva vidím ,a malá s aešte len začína blázniť a hrať. a to dnes spala cez den 20 minút!!!

titkovamiriam - kebyže vidíš našu krpanu, kao s adokáže šlahnúť o zem, tak by si asi nechápala... je to strašné, a ja so mztoho zúfalá, ale nepomôžem si.
a bol isme už aj u detskej psychologičky, asi pol roka dozadu, a tá mna objednala na dalšie sedenie 😀 , a nie Lauru...
že ona je velmi rozumné, šikovné dieťa, a velmi inteligentné, že iba ja to zle beriem, a nevládzem z nej....
mizubizu - my by sme asi mali bývať niekde na blízku, baby by su rozumeli, aj by si povreštalispolu... a my by sme si dali kávičku...

mizubizu
4. jún 2008

caute kocky
titkovamiriam - o tom trhani to poznam dobre, ale uz ju to nastastie preslo, teraz mi zasa po vsetkom kresli, uz mame aj steny dopisane, ale co narobim...a letaky momentalne vyuziva super, v najnovsom tescu si nasla motorku a nic ine, len mi stale dookola omiela, ze chce "motolu". Tak budem musiet este pouvazovat o dodatocnom darceku 😀 😀 😀 (to zas bude hadka, ci toho uz nemame doma dost, uz sa tesim 😀 )
nikola21 - boze, nestras, keby sa tie dve stretli, tak to asi nerozchodim, dostavam zachvaty z malej, co doraba a kebyze to mam dvojmo.... 😉 😉 😉 Inac nechapem psychologov, ako dokazu posudit dieta. Pokial s nim nie je dlhsiu dobu, tak nevie ake je. Lea sa uplne inac sprava, ked som este aj s niekym, napr. s mojou mamou, tak takato nie je. Ale pri mne, co si dovoli, tak to je na zaplakanie...
Aj vam prcovia pomahaju? U mna je klasika, ze vzdy, ked ma vidi v kuchyni, tak otvori skrinu, vytiahne cibulu a ide supat. Ale dnes ma rozosmiala aj vytocila zaroven - kupila som novu kefu na flasky a mozte hadat, co spravila. Ked som sa nedivala, tak iba krici zo zachodu, ze umyva... 😀 😀 😀

titkovamiriam
5. jún 2008

kreslit kresli aj marek no este ho to moc nebavi,rad pozera ked kresli niekto iny,citanie ho bavi viac a velmi sa mi paci ked si cita obrazky na svojich knihach a potom mu rozpravam rozpravku a on ukazuje zvieratka a stlaca zvuky./mame taku farmovu knihu kde zvieratka a stroje vydavaju zvuky/.
Upratovanie to je marekove-utierat prach,umyvat kuchynsku linku a sediet na vysavaci.Kefa na vecko ta asi pritahuje vsetky deti 😀 ,no pouzit tam kefu na flase super 😀

nikola21
autor
5. jún 2008

dobré ránko 😀

titkovamiriam - to musí byť fakt zlaté, ked tak ukazuje tie zvieratká, a stláča zvuky 😉 moja si číta jedine sama, a to takým štýlom, že si sadne na zem, otvorí knižku, a začne tu je koníííkk - hioooo. kava - ako krava - muuuu. a tak dalej. ale vždy len po 21.hodine večer. vtedy ju to baví najviac..

mizubizu - takže máte stále čistý záchod 😀 , Leuša sa postará. Laura tiež umýva záchod, ale so svojou rukou 😝 celú ju tam dokáže pichnúť, a vždy ked niečo robím, tak bud ju nájdem v okne, kao vykrikuje na ludí, alebo v záchode 😅
sranda je to.
ale možno keby sa stretli, tak by to šlo... lebo Laura je takáto iba pri mne. ked je hocikde inde, tak sa správa úplne ináč, a tie záchvaty ju chytajú len výnimočne, ale pri mne ....

baby a detičky vás počúvajú, ked chcete čítať rozprávku???? alebo je to ešte skoro??

titkovamiriam
5. jún 2008

od malicka marek pocuva rozpravky,ja som tak vyrastala a aj starsi synovia tak zaspavali.Dnes sa mi stava ze uspavam sama seba ked citam.Marek ma rad aj rozpravky na cd,alebo kazete.Neviem si poznate rozpravky Uja klobasu-nahovoril pan Satinsky a marek sa pri tom jeho rozpravani ani nepohne.Ma velmi putavy hlas.

mizubizu
5. jún 2008

pekny dnik kocky 😀 😀
titkovamiriam - uz len podla toho co pises, tak si viem predstavit Mareka, aky to je kludas, hlavne, ze ti vsade nekresli a dokaze pocuvat rozpravky. Uja klobasu veru nepozname, lebo u nas Lea neposedi ani pri telko, ani DVD, nic ju nebavi, rozpravky by tiez nepocuvala. Ona ma asi vrtulu v zadku, takze neobsedi 😝 😝 😝

Vacsinou si knizky cita sama, v poslednej dobe sa snazi ucit stale riekanky. Niektore vie celkom dobre, z inych par slov alebo iba prvy riadok 😀 😀 😀 Takze to opakuje dookola. Niekedy ma aj zavola, ze jej mam citat a donesie si knizku, ale ked zacnem, tak pocuva iba prvu stranu, potom zacne listovat a hovorit, co je vsetko na obrazkoch. Ale co u nas frci, tak je moja vymyslena rozpravka. Tu uplne zerie 😀 😀 😀 (Ako isli 3 prasiatka pozicat ku tete zabe lopatu...) Takze my uz budeme fungovat iba na takychto rozpravkach a celkom je to sranda. Ani neviem, kde sa to u mna berie, taky blbosti vymyslat 😀 😀 😀

titkovamiriam
5. jún 2008

vymyslane rozpravky su super 😀 ,hlavne ked sa deti pridaju a vkladaju svoje predstavy do deja 😀 ,starsi synovia z rozpravky hned spravia horor,alebo krvak 😲 ,mohli by sme uz vydat aj knihu o tom ako nevinne sa zacne rozpravka a ako skonci ked sa prida Milan alebo Michal. 🙂 🙂 .

mizubizu
5. jún 2008

no to si viem zivo predstavit ten krvak, co mas doma...nebojis sa, ze aj Marek bude vyrastat od mala na takychto rozpravkach 😀
nikola21 - vsetko najlepsie Laurike k meninam a hlavne nech maminku poslucha 😀 😀 😀
Idete oslavovat? Alebo az cez vikend? Ci to spojite s narodkami?

titkovamiriam
5. jún 2008

nie nebojim ved to nie vzdy sa decka pridaju,inak obcas nechapem rozpravky co su v telke.Pozerame ich sice malo a aj to radsej na mini maxe,lebo ostatne rozpravkove programi a aj cez vikend tie slovenske davaju hotove horory. ☹ To si uz obcas zapneme dvd

nikola21
autor
5. jún 2008

ahojte.
no pekné rozprávky máte. my frčíme na Shreckovi, ale asi takým štýlom, že každých 5 minút urobí kuk na telku, aodchádza. jedine čo pozerá, je anša svadba. tá ide kolom-dokola.
mizubizu - dakujem za grautláciu., odkážem

také meniny si spravila, že až 😨 😨 😨 😨

zrthla m ihrniec s polievkou, chvalabohu studenou!! z kredencu, a samozrejme vývar, smaá mrkva, rezance... a tak.. takže vývarové klzisko v kuchyni a obývačke... 😝 neuveritelná bomba je dne su nás... fakt budme variť až po nociach, ked spí...
idem pokračovať, papa

mizubizu
5. jún 2008

nikola21 - normalne mi az mraz po chrbte presiel, chvalabohu, ze nebola horuca ta polievka. Niekedy som aj ja uvazovala, ze budem varit vecer, ale rychlo ma to preslo. Ked mala zaspala, tak som musela aspon narychlo upratat tu spust a kedy budem potom na nete??? 😀 😀 😀 Takze ja varim bud doobeda, ked je este hore, aby som mala chvilu pokoj, kym spi alebo ked mi to nevyjde, tak ked spi.

a mate pravdu s tymi rozpravkami, to sa vobec neda pozerat. Parkrat som nieco zapla v telke, ale bola to hroza a niekedy malu nieco aj uputalo, ale potom nastal problem, ked skoncila. To som mala pol hodinu plac, ze skoncila rozpravka a nedala si vysvetlit, ze pojde druha. Uz sa dlho chystam dat napali tie stare rozpravky, tie boli super, na tie by som sa pozrela aj ja, ale ked vobec nie je cas. Ja ozaj neviem, co cely den robim, ale niekedy nemam cas ani na kafco. Uz by som sa veru nemala tolko flakat 😀 😀 😀

titkovamiriam
6. jún 2008

ja mam straaaaaasne rada stare vecernicky,hlavne pribehy skriatka Klinceka a slimaka Mata 😀 😀 😀 Milan vzdy povie ze tie rozpravky predbehli dobu lebo robene v style MATRIX 😀 😀 😀 a teraz ked chodil macko usko tak som ho hltala aj s Marekom. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre