Júnovky 2016

adrianita1
19. okt 2015

Ahojte tehuľky,
Práve sa mi objavili dve čiarky. Som šťastím bez seba. 😀
Budúci týždeň mám dohodnutý termín u doktora. Očakávaný termín pôrodu - 29 Jún 2016. 🙂

editka11
19. okt 2015

Blahoželáám... mne mešká mrška 2 deň, no test mi vyšiel negatívne ☹ tak ešte čakám snáď sa ukážu 2 // 🙂

adrianita1
autor
20. okt 2015

Držím palce 🙂

vika7
22. okt 2015

ahoj, gratulujem ti,aj ja mám // 🙂, očakávaný termín 22.6.2016. k lekárovi sa chystám utorok alebo stredu. ako sa cítiš?

adrianita1
autor
23. okt 2015

AHoj, je to uz moje druhe tehotenstvo. Mam trosku nevolnosti ale nezvraciam, pri dcerke mi tak zle nebolo. K doktorovi idem az o tri tyzdne. A ako sa citis ty?
@vika7

vika7
23. okt 2015

Ja sa citim dobre.vadia mi vone,ale zle mi zatial neni.obcas ma picha v bruchu.inak fakt nic necitim.@adrianita1

katykat
29. okt 2015

Ahojte 🙂

maruskamolny
29. okt 2015

Ahojte...dnes som bola na ultrazvuk...a si predstavte čo pán doktor videl-dvakrát srdiečko...tak zrejme čakáme dvojičky...ešte máme ísť znova 10.11 na ultrazvuk

adrianita1
autor
29. okt 2015

Ahoj maruskamolny ... To je úžasné 😃 dvojičky. Ja mám veľmi silné príznaky tehu od začiatku. Tiež som nad tým rozmýšľala, či nie su dve 😊. Na sono idem až o dva týždne. A ako sa cítiš?

maruskamolny
29. okt 2015

@adrianita1 zatial som v soku....ale pravdupovediac ked som si spravila test prvýkrát...prebleslo mi to hlavou...lebo test som si robila na 27dc a ovela silnejsiu ciarku mi ukazalo ako pri prvej dcere..a to i este ani nemeskali...som mega unavena, prsia neskutocne bolia uz od zaciatku...a este zavraty mavam...nechutia mi sladkosti...a som na konci 7tt a uz mam brucho...takze tak v skratke..a ty ako?10.11 idem znova na ultrazvuk aby sa doktor presvedcil ci dobre videl tie dvojicky a ci sa obe vyvijaju ako maju...

adrianita1
autor
29. okt 2015

Tiež už mám jednu dcérku. Má 2 roky a 5 mesiacov. Cítim sa tak ako ty prsia. , zavrate, nevoľnosť a unava.Som ale len v 5tt. K doktorovi idem o dva týždne. 😊 každé tehotenstvo je iné, tak uvidíme. 😊

katykat
30. okt 2015

Ahojte tehulky, zatial to nemam potvrdene, ale pravdepodobne sa zadarilo a podla mojich vypoctov by to vychadzalo na jun. Byva mi tazko od zaludka a ta uuunava...Vy ste uz boli u doktora? Ja sa chystam objednat buduci tyzden....tak uvidime...

maajushka
30. okt 2015

Ahooojte, aj ja s apridavam k vaaaam 🙂 konecne sme sa dockali // ciarok, po potrate tak sa tesim 🙂 aj ked zvlastny pocit musim xpovedat :-P nevolanosti nemam, v podtstae ani neviem ze som tehu, okrem toho ze ma vsetky nohavice tlacia 😀 @adrianita1 a aj ja mam termin na 29.6. Vtedy mi moj uz muz prvy krat povedal ze ma lubi tak sa tesiim, 🙂

zuzulke
30. okt 2015

Ahojte dievčatá 🙂)) aj ja sa k Vám pridávam 🙂) predpokladaný termín máme 14.06.2016. Už máme za sebou prvé vyšetrenia, všetko bolo OK, aj na krv som už bola a na 19.11. som objednaná na prvú poradňu. je to naše prvé bábo tak sa tešíme 🙂)) príznaky nič extra, len mi dosť vadia vône a vtedy mi je trošku zle ale inka v celku OK, len unavená som nekonečne 🙂) čo ja som typ plný energie 🙂)

nikijur
30. okt 2015

ahojte dievčatá aj ja sa k vám pridávam termín podľa poslednej mš 21.6 k lekárovi idem prvý krát v utorok ...dúfam budes srdiečko :* nevolnosti teda pociťujem od 5 týždňa vadia mi vône chladnička, celý den mam pocit ako po poriadnej opici žalúok akoby ma nonstop bolel, čo mi čerpá strašne veľa energie napína ma, a o nafúknutom brušku ani nebudem hovoriť ešte ze vymysleli espumisan dosť tak zle to znášam ale stále sú na tom niektoré dievčatá horšie cez to všetko sa tešíme :*

katykat
30. okt 2015

Pekne sa nam to tu zbiera... 🙂

maajushka
30. okt 2015

Ouuu, tak to co citam teaz tu s vami, tak som rada ze mi nic neni 😀 ja uz mam poradne za sebou, a vraj mam prist aj 3. 12. V10 tt, tak uz aby to bolo 🙂

adrianita1
autor
30. okt 2015

Ahojte, tak nas tu pekne pribuda 🙂 Ja som to dnes prehnala s upratovanim a starostlivosotu o dcerku (bola velmi chora posledny tyzden) a potom ma zacalo poriadne pichat v podbrusku. 😖 Tak hlavne treba "SPOMALIT" !!! ja som uz definitivne spomalila ... dnes som sa poriadne zlakla. Zabralo az hodinove lezanie a magnezium. 🙂 Uz budem viac lenosit ...

maajushka
31. okt 2015

@adrianita1 mna ta stale pichne ked idem smrkat, alebo si kychnem... Tiez sa furt zlaknem, aj nejaka prechladena som... Asi by som mala lezat... To ani paralen nemozem co?

adrianita1
autor
31. okt 2015

@maajushka ahoj, nuz treba oddychovat a paralen radsej nie. Uz je dnes dobre. 😊 Aj vy máte zvláštne sny? Také živé? 😉 A ozaj happy Halloween 😄

maajushka
1. nov 2015

@adrianita1 hej sniva sa mi furt o detoch, a minule mi vecer kolegina povedala, aby som tolko nejedla ze vela priberiem 😀 a ptm sa mi snivalo, ze som stretla kamarata, ktoreho som dlho nevidela a sa ma opytal ci cakam trojcata :D tak si dam asi pozor na jedenie 😀

nelly0212
1. nov 2015

Ahojte! Tak sa pridávam aj ja s naším prvým mimi 🙂 aktuálne som v 8 tt 1d, no podľa prvého piatkového ultrazvuku bol krpček o niečo väčší. Termín máme 12. 6. 2016, a už ho máme aj v knižočke.
Nevoľnosti mávam hlavne ráno, no objavila som skvelý ajurvédsky čajík pre tehotné, s ktorým je to fakt znesiteľné, dokonca začína miznúť aj nafukovanie žalúdku po každom jedle. Jesť musím tak 7x denne v maličkých porciách, lebo nesmiem zostať dlho hladná. Keďže som pani učiteľka, občas to býva zaujímavé, najmä ak hlad príde cez hodinu :D A takisto je to s únavou :( Spala by som stále, ak by som mohla... Držte nám palce, nech sa nám aj ďalej darí - bolo mi u lekára povedané, že to, čo bolo, už nemám riešiť, ale teším sa tak opatrne... v mesiaci, keď som zostala tehotná som totižto bola chorá (antibiotiká, rtg pľúc :( ). Keďže sa tehotenstvo ujalo, drobček rastie a srdiečko bije, dúfam, že bude naše malinké bejby zdravučké 🙂

adrianita1
autor
1. nov 2015

@nelly0212 Ahoj, držím Vám palce a gratulujem 🙂. To jedenie po trošičke naozaj pomáha. je to zaujímavé, źe pri mojej prvej dcérke mi nebolo nič a teraz nevoľnosti. Dúfam, že to tak nebude celé tehotenstvo. A únava, úplne súhlasím... spala by som stále ... 🙂

adrianita1
autor
1. nov 2015

@maajushka No ja som pri prvom tehu pribrala neuveriteľných 30kg!!! Už si to nechcem zopakovať, tak dúfam, že to teraz bude iné. Predtým som bola na rizikovom, tak som sa bála športovať a veeeeľmi mi chutilo, hlavne pečivo, mlieko, sladké. Teraz je to iné a tiež viem, že jesť netreba za dvoch ale hlavne zdravo 🙂 ... no budem sa snažiť ...

katykat
1. nov 2015

Baby ja v poslednej dobe nemozem normalne spat, vecer zaspim s tazkostami, kedze mam zaludok na vode a zobudim sa o druhej v noci na vselijake blbe sny a potom zase nemozem zaspat....a stale mi je tazko... Dufam, ze sa to coskoro zlepsi... A uz ste zacali priberat? Alebo vidno brusko?

nikijur
2. nov 2015

@katykat ahooj tak so snami som na tom podobne mne sa akurat sniva stale moja mama vari lepsie ako tvoja ...radsej to uz nepozeravam, zaludok ma boli od rana az kym nezaspim a tak sa to opakuje. veruže som v 6+6tt a cítim dake to kilko hore a aj bruško vykúka potroške, nuž zajtra idem na potvrdenie tehu k doktorovi dúfam že nebudem prekvapená že sú dve :D hihi

maajushka
2. nov 2015

@katykat noo ja uz som co to pribrala, ale skor to bue tym jedeniiim :D furt som hladna :D

katykat
2. nov 2015

@maajushka ...ja som hladna je mi zle, najem sa...je mi zle.... Ale jedine co zatial mozem su jablka.... 🙂

katykat
2. nov 2015

@nikijur tak daj potom vediet ako si dopadla. Ja som dnes volala dr. a objednala ma az 13. na ultrazvuk, tak dufam, ze to vydrzim...

januvia
2. nov 2015

Tak sme tu doma aj my 🙂 Termin mame 2.6.2016, takze mozno stihneme este majovky 🙂 vsetkym drzim palce a prajem vela zdravicka

nelly0212
2. nov 2015

Ďakujem za podporu, adrianita1 🙂 Fuuu, 30 kg, to je teda úspech 😀 Ja mám už teraz (resp. pred otehotnením) miernu nadváhu, takže si váhu strážim, pribrala som max. pol kilogramu. Ale musím priznať, že ja mám stále dosť pohybu vzhľadom na to, že do práce dochádzam (sčasti pešibusom, sčasti vlakom) plus mám dvoch psíkov, s ktorými sa pravidelne venčíme. Keď je pekne, vezmeme psov a šuuup na prechádzku do prírody. Dámy, aj to moje spanie je divné, nie také ako kedysi... aspoň raz za noc sa zobudím na plný mechúr, v prípade ak manžel "píli drevo" mám problém zaspať. Potom som celý deň mimo, chýba mi poriadny spánok. Ale často nemám problém zaspať o pol 8 večer, zobudím sa o takej desiatej - jedenástej a sčasti vyspatá mám problém znova zaspať. No a potom fungujte celý deň bez spania...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre