Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

zzz77
27. feb 2011

@edita84 dakujeme 😉 boli sme u Doc. Rusňáka na kramaroch, netrebalo nic platit, ale aj tak sme zobrali taky "darcekovy balicek" 😅
U cunderlika bola Kila ona ti bude vediet povedat presne, kolko treba tam platit.

No s tym mliekom som tak ze mne vypije UM ja kupujem Hami, je pravda len pred spanim a potom obcas v noci polovicnu davku a potom rano, takze to nie je vela, ale je to dost drahe tak by som presla na riadne mlieko, len neviem ci mozem, alebo nie... 😒

pukica
27. feb 2011

zdravím vaás všetky :o)
v téme porodnica komárno je nejak pusto,tak som nakukla sem :o)
@edita84 v prvom rade chcem tebe zagratuuvat,ze sa vam to nakoniec podarilo a poplut pre stastie thuj thuj 🙂
@zzz77 no ja este kojim takze neviem ako je to s tym mliekom,ale ja som malej uz kde tu dale trebars mlieko s ovsenymi vlockami,alebo s nejakou susienku rozmrvenou,ja sa nejak nepridrziavam tabuliek co sa jedla tyka,ale zas kebyze sme obaja alergici iste by som inak konala a uvazovala...no fakt neviem ako v tvojej situacii

edita84
28. feb 2011

@zzz77 ahoj už viem kolko treba 60 € a už som objednaná na 19. apríla na 15 tu dnes som dostala výsledky všetko v poriadku aj testy na downa sú ok teším sa veľmi 🙂
@pukica dakujem za poplutie 😉

zzz77
1. mar 2011

@pukica aj ja si myslym, ze by mohol, vsak ma to klasicke mliecko v kasi a pudingoch a nema problemy, zatial, tak naozaj neviem, len lek. tak razne vyhlasila, ze az od 3 rokov... 😖
@edita84 super ze mas dobre vysledky, to je dobre ze robia tieto testy, aspon sa clovek ukludni a nemysli na blbosti, ja ze uz mam 33 o dva tyzdne 34 rokov som na to myslela asi aj dost vela, ale nastastie aj u nas su vysledky dobre aj na druhy krat...pri Markovi bolo z jednej stranky jednoduchsie, lebo sme boli na odbere plodovej vody tak tam sme mali vysledky skor a na 1000percent, ale bol to troska neprijemny zakrok. Na ultrazvuk si este pockas dost, ale ako Kila a hlavne jej mangel vravel aj ten lek. je fakt dobry, boli s nim spokojni, ale asi oni platili okolo 100,- ak si dobre pamatam, ale ona bude vediet lepsie povedat.

diusik
2. mar 2011

Ahojte,cau @pukica 😉
@edita84 velmi drzim palce nech je vsetko OK s babatkom!!! 😀

edita84
2. mar 2011

@diusik dakujem a ty ako sa máš?

pukica
2. mar 2011

@zzz77 dnes mi napadlo ze nam detska lekarka,cca v 10tom mesiaci povedala ze mvozeme malej robit napr. krupicovu kasu,s normal mliekom,ale len 1,5% no a kamoska mi vravela ze je lepsie davat 3,5% no teraz si vyber 😀 ja davam zriedka kedy mlieko kedze kojim,ale nejak by som to neriesila,daj mu kludne podla mna,ale rozhodnut sa musis sama 🙂

@diusik no nazdar Dius,ako sa mas,co je s tebou?sa tu ani na porodnici kn neukazes,na fb ani nehovorim 😀 jak se vede?Atinko ako?a babatko v brusku?poslucha? 🙂

zzz77
2. mar 2011

@pukica aj mne tak vraveli viacere mamicky ze je lepsie plnotucne, no a ked ozaj papa kasu a puding z klasickeho tak pohar mlieka preco nie 😉

diusik
3. mar 2011

Ahojte,
@pukica to sa teda divim ze ti to dr povedala.Vsade tak srasne tlacia ze kravske mlieko nie do 1 roku a najlepsie do troch rokov.Inak ja si myslim ze ked sa im sem tam da kravske tak sa nic nestane.Ja uz zacnem davat pomaly vsetko,samozrejme nebudem moc solit a cukrovat a korenit a "bravcove speciallity " tiez nie.
Inak ja vsade len tak nakuknem,ale pisat sa mi nechce 🙂
@edita84 diky mame sa fajn,maly uz pekne vymysla,narozdiel od pukicinej sikulky 😀 zacina az teraz chodit,zatial len tak ze tlaci pred sebou pavuka,ale sem tam sa zabudne a spravi par krockov sam,len potom sa zlakne a hned ide na zadok 😀
Uz sa veeelmi tesim na babatko,uz sa neviem dockat 😀

kila
11. mar 2011

Ahojte! Ako sa máte? My sme prekonali šiestu chorobu, vlastne ho prekonal Tomi, potom sme mali takú blbú nádchu, a to celá rodina, že sa z toho dostávame ešte stále a veľmi ťažko, ale hádam už príde teplučký jar a na všetky choroby zabudneme aspoň do septembra. 😅
Ja som dávala Réke UM do dvoch rokov a potom sme prešli na normálne mlieko. Najprv som jej to miešala na 50:50 ale aj tak mala z toho zo začiatku hnačku a dala som jej len 1,5 % prevarené mlieko. Tak som to na 2 týždne nechala tak a potom som zase skúšala normálne mlieko. Zvykla si na to až na tretí krát!

pukica
19. mar 2011

@kila juj to je blbe ze Tomi bol chorucky,mi sme nastastie este neoli chore,ani ja ani Tami
minuly vikend sme oslavili prvy rôcik,bolo fajne az na podaktorych ludi,ale nevaaaa
mne Tamarka posledne dni malinko papa,neviem preco,no mliecko moe to cuca jak nic,ale ine...katastrofa,no mozno v tom budu zubky,vsimla som si dnes z jej ide lava dvojka dole von,tak asik to ju trapi a nema chut jest

uz ani sem nik nechodi?????

tomika
21. mar 2011

Ahojte mamičky 🙂 ,je tu niekto aj z okresu komárna?

pukica
21. mar 2011

@tomika ahojky,su su,niektore su mimo komarna,ja som priamo z kn 🙂

kila
25. mar 2011

Ahojte! Konečne je vonku pekne, tak tu zase nikto nebude do jesene... 😀
Tomi už začína sedieť sám, už sa neviem dočkať kedy sa "osamostatní" a začne štvornožkovať, lebo takto ho stále musí niekto zabávať a dávať mu hračky. Najväčší problém je s ním teraz s tým že stále niečo chce, ale to ešte nedokáže a potom sa hnevá.
Réka ešte stále nie je v poriadku, po soplíkoch už 4. týždeň kašle, už neviem čo s ňou, lekárka jej dala len sirup. 5. apríla idem s obidvomi deťmi na poradňu, tak už to budeme musieť nejako vyriešiť a zistiť že čo to je. 😖 Teraz jej dávam Imunoglukán sirup, hádam pomôže. Vybavili sme pre ňu druhú škôlku, ale dúfam ešte že sa stane zázrak a ešte ju prijmú do tej ktorú sme pre ňu vybrali ako prvú. 😖

zzz77
25. mar 2011

Ahojte, ja som bola u gyn. na kontorole, tak ma dobre vystrasila, ze musim do nemocky lebo mi velmi tvrdne brucho, nechcela som ist tak teraz zatial beriem lieky, ale nie su bohvie ake dobre, lebo som z nich strasne nervacka, na buduci tyzden idem zas v stredu tak uvidim co povie.
Dnes prvi krat Mark sluzi u starych rodicov a na cely vikend, som strasne zvedava ako zvladnu prvu noc, ale mne je urcite horsie ako jemu, strasne ho bolo pustit 😢 , ale musi to byt a treba si na to zvyknut, lebo ked bude uz aj druhe babo tak asi castejsie ho budem musiet pustit k babke.

kila
26. mar 2011

@zzz77, skús viac oddychovať a najmä sa ukludni, všetko dobre dopadne. Márk sa má určite dobre, babka ho rozmaznáva a možno ani nebude chcieť ísť domov, tak ako občas naša Réka. 😉

nika251
27. mar 2011

Ahojte. Zzz- moji chalani chodia k starym rodicom v nedelu na cely den- uz od 8.mesiacov a sem tam ich tam veru supnem aj spinkat. Nie je problem, ved kto da na nich lepsie pozor ako stara mama? Aj jedna aj druha. Im nic nechyba, dokonca su radi zmene 😀 , chodia tam velmi radi. Maju tam vsetko, spravia vsetko co im na ociach vidia. Ved aj my sme radi chodili k starym rodicom - aspon ja mam uzasne spomienky. A ty si zvyknes. malemu treba trosku zmenu. Uz je vacsi, dobre mu padne ze bude okolo neho starka so starkym kmitat 😀 . Ja som pri Damkovi mala tiez trosku pochybnosti, ale kedze mlady si ani nevsimol ze tam nie som, tak ma to rychlo preslo a zacala som si tie dni pokoja vychutnavat. A robim to do teraz. Bud rada ze mas dakoho u koho je tvoj syn na najlepsom mieste- jasne okrem domova. Maminu bude vzdy za kazdych okolnosti lubit najviac, ale potrebuje aj starych rodicov. Neboj sa, tymto zla matka nie si, a syna ti nikto ,,nepreberie,,. To je nemozne 😉 😉

diusik
28. mar 2011

Jeej ahoj @nika251 ty tu este chodis? 😀 Ako sa maju chlapci?ja by som tiez velmi chcela Damiana,ale u manzela to volajak neprechadza 😒
Ozaj ma tak napada,ked sa ti narodil maly tak kde spal vatsi?U vas v izbe?Ja by som chcela maleho Atiho prelozit do detskej,ale nejak sa toho bojim,co ked sa bude v noci mrvit alebo nieco a nebudem ho pocut,aj ked je detska hned vedla,ale zas ked bude aj babatko v spalni tak sa bojim ze sa bude budit.No neviem ako to mam zariadit...

nika251
28. mar 2011

Ahoj. Ano, sem tam sem zavitam 😀 . Skor som na FB. U mojho Damian pri prvom navrhnuti absolutne odmietnutie, ale potom sa na druhy den na to vyspal a zamiloval sa do toho mena. A tak mame Damka.
Daminko mal na vyber. Ak chcel spal s ocinom v obyvacke, alebo s nami /so mnou a malym v spalni) Na zvuk si zvykli obaja, a nebudili sa. Alebo ak bolo treba dat pit alebo cosi podobne, dostavali naraz. Aj cez den som ich davala na obed spat naraz. Zvykli si. Asi by som maleho a tatina nastahovala do detskej. Maly si zvykne na detsku a ze je s nim tatino a bude vam lahsie. Alebo malinkeho ked sa narodi tak rovno s tebou v detskej. Kamoska to tak mala a jej dcerka si zvykla hned na to ze jej izbicka je tam. S vacsim nech ti v noci pomoze manzel. Ale vsetko sa vyrysuje az casom.
Fu, ty tu uz coskoro mas termin. Ale to leti. 😵 😵 😵 😵

zzz77
31. mar 2011

@kila ano to je iste ze ho babka rozmaznava, len ma obcas take tahy ze zizam. Napr je uistena ze ma spat cez den 2x nadarmo som jej hovorila ze je uz nauceny raz denne poobede, teraz to cele mozem zacat od znova, alebo mu da stiplavy cukrik, viem lebo sme prave telefonovali a ona mu vravi vsak nie je dobry ten cukrik, a ked som vravela svokrovi aby mu to nedavali, on nato ze nato su stari rodicia aby ho rozmaznavali. Ja mu nato rozmaznavanie nie je o tom ci da sladkosti a on na to "a o com?"

@nika251 ja nemam moc dobre spomienky na detstvo u starych rodicov 😒 ale s malym je to inak. 😉 Ozaj babka co mu na ociach to vsetko dostane, dakedy aj proti mojej voli, ale co sa da robit. Naozaj nezbadal ze tam nie som uz aj preto, lebo ked som volala tak mi vravi svokra: nedam ti ho k telefonu aby si mu nechybala ☹ a ked ho priniesli spat tak mi vravi, chuda pozera na teba ze kto si 😠 islo ma rozhodit!

@diusik Ja dam Marka urcite k tatinovi do spalne a ja budem s malou v detskej, tak ci tak to bude velka zmena pre vsetkych, lebo sa aj stahujeme, dufam stihneme vsetko do porodu a potom uz malu beriem hned do noveho byvania. Este musim zohnat zabranu na postel , aby sa nezkotulal, aj mne sa strasne mrvi v noci a ked ho dame do velkej postele, tak tam urcite bude lozit o 106.

zzz77
16. apr 2011

Ahojte, vcera sme boli na sono mala je otocena hlavickou dole ale natolko nizko, ze jej ju ani poriadne nevedeli prezriet, inak je v poriadku a uz ma 1750g. Pevne dufam, ze este vydrzi vnutri aspon do 36.ho tyzdna. Uz aj placenta zacala dozrievat tak si asi zabalim veci do porodnice, len pre istotu. Doma lezim a lezie mi to uz na nervy, beriem aj dalsie lieky styri dokopy, ale pre dobro malej radsej posluchnem lekarov.
Mark je teraz doma, strasne mi chybal, je tu u nas moja mamka, tak ona je s nim a aj s druhou babkou sme vyriesili "nezrovnalosti" tak je naozaj vsetko OK, jej bolo tazsie vysvetlit co a ako, mojej mame lahsie poviem co sa mi nepaci ako svokre. Je naozaj super, ze ich mam a pomahaju mi kedy sa len da. 😉
S prestavbou je to troska tazsie, ale aj to pojde dajako, drahy svoj vsetok cas travi v dome, aby bol na cas hotovy, tak ho ledva doma stretneme, chodi sem ozaj len spat. 3 izby a kupelka su uz hotove, uz len kuchyna, predizba, obyvacka a wcko treba spravit, no a prestahovanie.

llumka
21. apr 2011

dobry den maminky, prepacte ze som sem napadla.chce vas poprosit ci v komarne sa da niekde v prirode opekat s rodinou?ak ano kde?dakujem

edita84
21. apr 2011

@llumka ahoj jasne dá sa na brehu Váhu dreva je dosť v lese a teraz ani voda nie je vysoko 🙂

wighy
autor
26. apr 2011

ahojte baby 100 rokov som tu nebola hehe ale nestiham kedze uz pracujem tka so mv jednom kolotoci 😉

ale mam otazku: potrebujem zohnat "aupairku"ide o to ze potrebujem k malej najst niekoho bud nejaku mamicku na materskej alebo spolahlivu dochodkynu, potrebovala by som obcas, nie kadzy den malu vyzdvihnut zo skolky o 15 a postrazit do cca 17hod kym sa vratim z roboty a v pripade choroby malej opatrit ju

ak by ste o niekom vedeli dajte mi pls vedeit🙂))

edita84
5. máj 2011

@diusik jéj teraz pozerám Dávidko je už na svete gratulujem ako sa máte? aký bol pôrod? malý je krásny 🙂
@zzz77 ahoj ako sa máte? ste ešte 2in1? :D

my sa máme fajn už som doma na PN lebo som bola veľa chorá ale je to takto aj lepšie 🙂

silvia2000
5. máj 2011

@wighy ahoj ja pišem kvoli tomu že potrebuješ dat pozor na tvoju cerku keby ešte sy potrebovala tak sa ozvi nemusiš sa bat nie som žiadni uchylak ja mam rada dety a potrebujem si ešte niak zarobyt

pukica
13. máj 2011

zdravim,baby co mate dievcatka,nemate skusenost so zrastenymi malymi pyskami a pišurkou?moja Tamika tam ma taku jemnu blanku...

kila
15. máj 2011

Ahojte! @zzz77 veľa na vás myslím, ešte vydrž, držím palce aby všetko dobre dopadlo a už sa neviem dočkať kedy uvidím malú Emku! 😵
My teraz riešime kašeľ našej Réky, ešte stále kašle bez prestávky a to už 3. mesiac. Je to suchý, dráždivý kašel, kašle najmä v noci a cez deň po väčšej námahe. Už jej brali výter, krv, boli sme na rontgene plúc, aj hlavy, boli sme u krčného lekára, všetky výsledky sú v poriadku, žiadny sirup ani liek nepomáha... Najviac mi vadí že kašle v noci, to sa nedá vydržať, potom je unavená a podráždená celý deň. Nemôžem s ňou veľmi chodiť von ani na ihrisko medzi deti, lebo keď behá, začne kašľať a ostatné mamičky na nás pozerajú škaredo a berú svoje deti preč. 😖 Nemôžem každému vysvetlovať že to nič, nie je to infekčné, keď kašle tak škaredo že to trhá uši... 😔 Pediatrička hovorí že bude asi precitlivená na niečo, takže keď doberie sirup čo máme teraz tak asi ideme k alergológovi. Dočítala som sa že môže pomôcť keď jej nedám mlieko, tak teraz jej dávam ryžové mlieko, dúfam že sa výsledok o pár týždňov dostaví.
Tomimu zháňam sandáliky na leto, lebo chce byť stále na nohách, ale také malé číslo (18 alebo skôr ešte menšie) nájsť bude hotoví zázrak. 😝

edita84
15. máj 2011

@pukica ahoj mojej kamošky dcérka to mala chodia s tým ku Goghovej a tá jej ju roztrhne ale už dva krát sa ej to zas zrástlo 😒 ale porad sa s gynekologom čo s tým

pukica
15. máj 2011

@kila podla mna to bude alergia... ja som taky kasel mala dva roky do zadu,od zaciatu anuara taky mesiac dva iste
tiez mi sirup nepomahal a väcsinou som kaslala v noci,to uz bolo neskutocne,tiez som bola nevyspata,bo v jednom kuse kasel... ja som s tym sice u lekarky nebola,ale tipujem ze to alergia...moja,Réku musi riadne drazdit ☹
dufam ze to cim skvor poriesite

@edita84 no uz som zhanala nejaku gyndosku tu u nas no zatial som sa k nej nedopracovala
vcera som tamike troska roztiahla tu dierku a ked som ju potom prebalovala opat tak ta blanka bola pretrhnuta... takze to uz mame poriesene,uz len tie pysky... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre