Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

edita84
29. júl 2011

Ahojte tak poradňa za nami všetko je v poriadku neotváram sa čomu sa veľmi teším 🙂 malý má 2600 g a narodí sa 22 augusta CR už sa nevieme dočkať 🙂 budúci týždeň idem odovzdať papier na CR do nemocky a potom v štvrtok na CTG ku Kopjakovej a kedže Hegedus bude 2 týždne na dovolenke tak budem chodiť na poradne do nemocky ku Soni Valašíkovej čo sa aj teším lebo minulý rok som mala s ňou dosť dobré skúsenosti čo vy na ňu?
a toto je náš poklad ručičku má pred tváričkou 🙂

bebemaly
1. aug 2011

ahojte kočky, nedájde sa tu niektorá z Vás ktorá nie je priamo z KN? skôr okres KN? Obce Trávnik, Číčov, Zemianska Oľča a okolie? Hľadáme so synčekom niekoho na hranie a na spoločné prechádzky. Pekný deň Vám prajem. papa Lucia

zzz77
11. aug 2011

@edita84 Dr.Sonicka je velmi zlata a ustretova, je ozaj super 😵 najde sa tam zopar dobrych ludi, ale podla mna ona je tam najlepsia 😀

U nas deticky presli dajakym vyrusovym ochorenim, teraz sme chori my dospeli. S Emmou sme boli v poradni uz ma 5850g a 62 cm. Uzasne vela narastla 😉

mmacca
12. aug 2011

Ahoj! Je tu nejaká maminka priamo z KN , s ktorou by sme sa mohli občas stretnúť?Niekto, kto nebýva ďaleko od centra? Vek detí mám v pase. Staršia pôjde na jeseň znova do škôlky.

edita84
17. aug 2011

Ahojte tak my máme za sebou poslednú poradňu malý má okolo 3400 g +- inak všetko OK len mám tú baktériu z dola neviem ako sa to volá ale pred pôrodom dostanem infúzku nevadí predoperačné vyšetrenia sú spravené mala som šťastie lebo poradňu som mala 10:45 dnu som sa dostala až o 11:30 a plus pol hodinka u dokiho až potom sme šli na interné tam nik nebol a hned ma aj zobrali dnu a z ctg ma poslali za anesteziologičkou ani tam nik nebol len ma poriadne vylakala lebo vraj kvôli váhe nie je istý spinál bojím dúfam že sa im ho podarí pichnúť a nakoniec ctg aj tam ma v pohode zobrali a končili sme asi o pol druhej uf som z toho unavenáááá veľmi
jáj a sestrička u dokiho ma vystríhala aby som na šestonedelí povedala sestričkám aby mi malého nedokrmovali ked nebudem mať hned mlieko lebo teraz to majú vo zvyku viac mamičiek sa sťažovalo, no ale ako mi aj teraz mléko tečie dúfam nebudem mať problémy a malého mi nenapchajú UM :/
tak asi toľko pekný večer kočeny :D

kila
19. aug 2011

Ahojte! Pozrite moje albumy, mám tam nové fotky! Nedávno mal Tomi 1 rok a prekvapil nás aj on: na narodeniny začal štvornožkovať (konečneeeeeee! 😀 ) a zároveň aj sám chodiť bez opory! Tak to bol deň plný prekvapení aj nám a nevedeli sme sa na neho vynadívať. Lenže štvornožkovanie používa len zriedkavo keď sa hrá napr. s loptičkou alebo len sa doplazí k najbližšej stoličke aby sa vytiahol a už ide ďalej po dvoch. Teším sa že je už taký šikovný ale na druhej strane je príliž smelý a vôbec sa nebojí že spadne, všade ide len po dvoch aj keď tam nie som a často spadne. Nemôžem ho pustiť z oka ani na sekundu. 😝
Réka nás zase prekvapila s tým, že s kolesom pláva ako rybička a nemuseli sme ju ani učiť. Blíži sa nám aj september a ideme do škôlky, ale ja si vôbec neviem ani predstaviť že čo bude a ako bude. Teším sa, ale aj sa o dcérku bojím. 😅

zzz77
20. aug 2011

@edita84 tu bakteriu som mala aj ja a nic sa nedialo. Na ARE lakaju ludi hlavne s vedlajsimi ucinkami a co vraj nevedia urobit, neboj vsetko bude OK. No s tym dokrmovanim, ja som sa tesila ked som mala chvilku casu a aj tak po operacii ti maleho hned nedaju, nic sa mu nestane ak dostane trocha UM aspon v noci a ak chces tak si ho cez den mozes brat aj kazdu hodinu. Drzim palce 😉

kila
20. aug 2011

Ja som mala takú skúsenosť, že deti dokrmovali glukózou, stalo sa že Tomi sa práve vygrckal keď mi ho doniesli na kŕmenie a potom jasné že nič nepapal... 😝 Ale potom keď som ho už dostala na izbu už som ho len dojčila. Bola tam jedna sestrička ktorá nás stále stresovala že deti papajú málo a nepriberajú a že takto nás nepustia domov, ale nakoniec Tomi mal o 10 dkg viac ako keď sa narodil, tak neviem o čom trepala - nuž ale ja som bola už kludná lebo som ju už poznala, keď som tam bola s Rékou robila to isté... Inak si myslím že UM deťom nedajú automaticky. Ja som si pre Réku musela vypýtať UM keď som ešte nemala mlieko a ona celú noc plakala - a vôbec sa netvárili nadšene, skôr mi dali pocítiť že som neschopná matka, ale našťastie som jej UM musela dať len v tú noc, potom som mala mlieka aj viac než dosť.

edita84
20. aug 2011

@zzz77 no ja rozhodne nechcem aby mu dávali Um radčej sa budem budiť ved ani doma to nebude lepšie :D aspoň si zvyknem 🙂

zzz77
21. aug 2011

Pri Markovi som mlieko zacala mat az na 5 den tak si viete asi predstavit co sme sa obaja natrapili a aj vela schudol i ked mu dali UM, nastastie pri Emme sme takyto problem nemali. Ved uvidis ako bude a mozno vobec nebude dokrmovanie potrebne. A pri malom mi mledzivo tieklo dost pred porodom a predsa mliecko sa dajako nechcelo spustit a pritom mi visel na ciciku kazdu hodinu. Teraz je to uz pohoda lebo som sa u neho naucila co a ako a kojenie je radost.

ina333
25. aug 2011

Ahojte, som tu nová nepoznám takmer žiadne mamičky z KN, tak aspoň tu môžeme hodiť pokec 😉 Mávate aj nejaké stretká v meste? Ja mám 10 týždňového syna - Luky.
@zzz77 čítala som, že si mala cisársky pár dní predo mnou. 🙂 Ja som mala 6.6. Bola si v nadšt.izbe?

zzz77
25. aug 2011

@ina333 ahoj a vitaj. 😉 ano bola som nadst., ty si bola vedla?

ina333
25. aug 2011

ahoj, nie nebola som v nadšt. i keď som o tom premýšľala a boli aj tak obsadené....bola som hore medzi ostatnými. Ty si mala tiež cisársky? Ako si bola spokojná?

zzz77
26. aug 2011

@ina333 pri malom som mala epiduralku po ktorej som mala taku migrenu, ze som bola uplne mimo a potom skoro 2 mesiace som ledva chodila, lebo som mala zaseknute krize, preto som sa rozhosla pri malej spat, takto to bolo uplne super, bez vedlajsich ucinkov... az na to ze som ju videla skoro posledna ☹ ...samotny cisarsky bol v pohode, rana sa velmi rychlo hojila po oboch a bez bolesti. Tebe kto robil SC?

zzz77
26. aug 2011

@mmacca my byvame teraz uz od juna daleko od centra tak lutujem, maly sa dostane do parku, len ak je tu babka a poslem ich, totiz byvame na leteckom. S autom by to aj slo ale obe naraz neustrazim, bud beham za Markom, alebo cicikam malu. Veru aj mne by sa hodili mamicky s detmi na stretka, aby sa Mark nenudil...tu nie je ziadny park nic na hranie pre deti. Sice u susedov je super preliezka ale nemozme sa tam len tak natrepat 😅

ina333
26. aug 2011

@zzz7 mne robil môj gyn. Dr. Hegedus a bolo to v rámci možností...."super" vôbec som nemala strach a všetko rýchlo prebehlo. Mala som spin.anestézu, kt. som do chrbtice ani len necítila. Vedľajšie účinky ako bolesti hlavy som nemala a to som pila málo vody! Takže to nezávisí od vody, ja som živý príklad 😉 Alebo som výnimka 😕

pukica
26. aug 2011

@mmacca podla toho co znamena nie daleko od centra 🙂 my byvame pri stanici,no nedavam rande so zidnou mamickou,nejak nie je s kym...
@zzz77 xi,my sme v strede do mesta a na letecke 🙂 my teraz lietame len na bicykli,kocik fakt vynimocne vyuzivame takze sme rychlo vsade,no viem si predstavit ze s dvomi malymi detmi to je o drzku 😔
ozaj,do priora nezvyknete chodit?tam hore co je detsky kutik?my sme sa tam boli pozriet len nedavno a je to fajne,na jesen a v zime iste budeme vyuzivat...

zzz77
28. aug 2011

@pukica boli sme tam par krat ale vtedy Emma este nebola no a maly sa moc ani nechcel hrat s detickami 😒 na jesen a zimu tam bude urcite super a ina moznost ani nie je s ditmi kam chodit, tak mozno poslem babku s malym.

mmacca
28. aug 2011

@pukica
@zzz77 Bicyklom je u mňa momentálne nereálne, možno o rok. Staršia pôjde do škôlky, takže by som viac chodila s menšou, ale na detský kútik si ešte počkáme. Veď sa ešte ozvem a uvidíme, čo bude. My bývame pri rozmarínke.

zzz77
28. aug 2011

@ina333 u mna sa porod spustil skor pri oboch, tak som epid. ani ja moc necitila, ale vedlajsie ucinky boli otrasne...nikto iny ich vtedy nemal, tak mozno som bola vynimkou ja 😒 ostatne behali uplne fit a ja som bola ako matoha, ani som si nepamatala kto bol na navsteve a o com sme sa bavili...drahy mi neskor vravel co bolo.

ina333
2. sep 2011

@zzz77 všimla som si, že si spomínala, že bývaš na Leteckom poli....ja tiež. Nechceš niekedy kočíkovať pri mrtváku..? Ja bývam blízko disk. Castello.

kila
3. sep 2011

Ahojte!
My sme absolvovali v škôlke prvé rodičovské... som spokojná aj s učiteľkami, aj s triedou kam nás zadelili, ale už 3 dni neviem poriadne spať že ako bude. Réka sa teší veľmi, každé ráno keď sa zobudí prvé čo sa opýta je to či dnes už ideme konečne do škôlky, a ešte dodá že sa už nevie dočkať. Zlatá je. Len ja som v strese, dúfam že to nevycíti. Mám zlý pocit aj z toho že celý deň nebude doma a už sa teším na 15.9. keď bude sviatok a nebude škôlka. Hrozné je to so mnou, čo?
Tomi už chodí úplne stabilne sám, nestačím sa čudovať ako sa naučil chodiť za mesiac, aspoň sa už nemusím starať, zamestná sa aj sám, dostane sa tam kam chce. Navyše začal spať raz denne, ale to spí aj 3 - 4 hodiny, tak mám konečne aj trošku voľno! No a keď pôjde Réka do škôlky možno sa budem ešte aj nudiť! 😀 😅

zzz77
4. sep 2011

@ina333 aj my byvame pri castello 😉 ale na mrtvak je malemu peso este daleko tak chodievame len k obchodu a v okoli. Aj tak sa casto pita ma kocik tak tlacim casto oboch naraz, asi oni prechadzkuju mna 😀 😀

mmacca
4. sep 2011

@kila Nudiť? Počkaj na škôlkárske bacily! Naša bola 3 roky zdravá a po nástupe do škôlky bola doma každý 2. mesiac. 😝

ina333
4. sep 2011

@zzz77 jee, aká náhoda... 😉 možno sme sa už aj stretli, ja chodím tiež tým smerom k obchodíku. Ešte so sebou ťahám aj malého bieleho psíka- poznávacia značka(Jack Russel teriér) 😀
Tak ak by si sa chcela niekedy stretnúť a kočíkovať, tak sa ozvi, ja budem rada. Mám 1. dieťa, tak veľa skúseností nemám..vidím,že ty si už pri 2-hom. pa

pukica
8. sep 2011

@mmacca sak jasne,pohoda,na bicykel by som s takym mimin ani ja nesla,jaaa len ze my ficime skvor na bicykli,aj ked uz zacinaju zimy,takze kocik to opat isti 🙂

a baby co byvate pri castelle,ak budete vidiet ist smerom castello/royal niekoho s lukom na chrbte a velkym kruhom,tercom,tak tot my,chodievame si tam zastrielat,aj ked tento rok kvoli pocasiu sme casto neboli a aj kvoli terenu,mesto malo nejak na haku kosenie travy :-/

ina333
14. sep 2011

@pukica ahoj, tak ja som ťa asi dávnejšie videla, tam ísť. Ťahali ste veľký terč, bola si s priateľom (manželom) asi. Inak tam často chodia "lukáči" . Zvykla som tadiaľ behať....

kila
15. sep 2011

Ahojte! No hádajte ako sa cíti Réka v škôlke? Samozrejme perfektne! Aj v prvý deň sa prezliekla a letela sama do triedy, ani pusu som jej nemala čas dať, postávala som vo dverách ale už sa na mňa ani len nepozrela, tak som sa pobrala domov, ale bolo mi do plaču. No a ani odvtedy sme nemali žiadny problém a učiteľky ju chvália, vraj aj pekne papá, aj spí... 😕 A chcela ísť do škôlky aj cez víkend. 🙂 Prvé dva dni mi bolo čudne že nie je doma, ale teraz sa už teším že je na dobrom mieste keďže sa aj ona cíti dobre. Ale dočkala som sa aj prvých sĺz: včera mi cestou do škôlky začala hovoriť, že nechce tam ísť. Už som s ňou musela ísť do triedy lebo chcela aby som tam zostala aj ja, potom som vyšla z triedy keď si to nevšimla, ale učitelky hovorili, že veru doobeda si poplakala za maminou. Ale veď tak to má byť... no ale dúfam, že sa bude cítiť aj naďalej dobre.

zzz77
16. sep 2011

@ina333 urcite sme sa stretli, nemas nahodou sivy kocik? ja vacsinou kocikujem len vo dvore lebo tak sa maly zahra v piesku a beha po zahrade a nemusim davat pozor ked sa dakde zasije, no a ked ideme po ulici hned sa pyta na kocik tak tlacim obe deturence naraz a len ja sa unavim 😀 nasa poznavacia znacka jablkovo zeleny sportovy kocik 😉

@kila aj ja som pocula od kamosky ze jej dcera je viac doma ako v skolke, za 10 mesiacov bola chora 14 krat ☹ ale je uplne super ze sa jej tam paci, vacsinou... a podla mna nie je dieta, ktore si za rodicmi nepoplace a naopak. Co si pocnes s tolkym volnym casom? 😀

kila
16. sep 2011

@zzz77 dúfam že s tými chorobami to nebude až tak zle, dávam jej vitamíny, zatiaľ sa drží... jej kamoška s ktorou chodí do jednej skupiny veru už po týždni ochorela a ja som myslela že Réka bude prvá ktorá vypadne zo škôlky kvôli chorobe. A že čo robím vo voľnom čase? 😀 Spím! 😀 Ráno letím s Rékou do škôlky, potom idem s Tomim na nákup alebo na prechádzku, potom ešte aj varím obed, najeme sa a potom som už taká unavená z toho všetkého že od 12.00 do 15.00 spím spolu s Tomim. 🙄 Takže žiadne upratovanie, žehlenie ani nič iné neurobím lebo som na obed už vyšťavená na celý deň. 😖 Keď sa zobudíme letím zase do škôlky pre Réku a potom už zase nič neurobím lebo sa musím zaoberať s deťmi. A to som ani netušila, že do škôlky Réku 2x do toho istého neoblečiem, lebo sa hneď pošpiní, takže alebo budem prať a žehliť non-stop alebo jej kúpime more šiat... 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre