Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

kila
16. sep 2011

@zzz77 a vy sa máte ako? 😉

ina333
16. sep 2011

@zzz77 ahoj, ja mám tmavo-modrý kočík, maxi cosi. Tiež sme viacej na dvore ako vonku, no niekedy sa aj ja chcem prejsť a prebehnúť psíka, tak občas sa kočíkujeme na okolí 🙂

kila
16. sep 2011

@edita84 a vy sa máte ako? Ani si nenapísala ako sa máte po pôrode... 😅

edita84
16. sep 2011

@kila Ahojte kočky sorry že len teraz píšem
tak náš malý Teo sa narodil 22.8 o 8:20 s mierami 3350 g a 50 cm, všetko išlo ako malo je krásny a zdravý zatial pohodový chapík len papá a spinká. mliečko som mala hned druhý deň po pôrode a malý si pekne cuckal lenže on je moja malá piraňa a bradafku mi rozcuckal a moje mliečko mu nestačilo lebo bol na cicine každú hodinu a bavilo ho pochrapkávanie a cuckanie a tak sa veľmi nenajedol a pochudol na 3008 g tak sme ho začali dokrmovať a teraz už vypije aj 90 ml. teraz má už 4100 g a 53 cm takže pekne priberá 🙂 malá ho zbožňuje síce je teraz chorá má zápal mandlí tak sa nesmie približovať :/ von chodíme od prvého dňa ako sme doma veľmi sa mu v kočíku páči aj teraz je vonku s ocinom. v noci 2x vstáva ale inak je zlatý neviem sa na neho vynadívať :D

kila
16. sep 2011

@edita84 gratulujeme a prajeme veľa šťastia a zdravia! 😵 A Beatka nech sa má čím skôr lepšie!

edita84
16. sep 2011

@kila dakujeme 🙂

zzz77
16. sep 2011

@kila U nas je to pohoda ale isto ak jeden zaspi tak naopak druhe je uplne fit, uz len ja potrebujem plus energiu, dnes sa nahodou stalo ze obaja spali naraz, tak ja som chcela natolko spat tiez, ze som napokon len strop kukala 😝 Ocino robi od rana 7 do 21 tak sme doma sami, no je co robit, hlavne pri kupani, ale som si dajako zvykla, uz to nie je take tazke 😉 Mala si objavila ruky tak ich uz acuckava a vela sa smeje a hovori po svojom, minule sa napr. s chuti zasmiala lebo sa Markovi ckalo 😀

@edita84 Gratulujemeeee 😉 😀 prajeme vela mliecka, trpezlivosti, energie a pohody s detickami 😵 Maly je zlatucky, vidno ze lubi spinkat 😉

@ina333 aha prave dnes som ta videla, len ja som sla autom tak som nechcela vytrubovat a zobudit ti maleho, aj tak by si nebola vedela, kto je ta sialena 😀 Isla som do skolky sa informovat, ci mi maleho zoberu na buduci rok, len tam nebola riaditelka, prave dnes si vymenila smenu. 😒

kila
17. sep 2011

@zzz77 do ktorej škôlky sa chcete zapísať? Popozerajte aspoň 2 - 3, aby ste sa niekam dostali... 😉 Môžete podať aj viac žiadostí do viacerých škôlok, potom sa riaditeľky dohodnú kam vás zoberú, svoje zoznamy si navzájom porovnávajú... 😉 aspoň to tento rok fungovalo tak. 😖

zzz77
24. sep 2011

@kila najlepsie by bolo tu na leteckom ale sme sa informovali aj na 2. sidlisku na ul. Mieru. Tu na leteckom nam vravela riaditelka, ze v ziadnom pripade ho nezoberu, lebo nebude mat do 15.septembra 3 roky, ale zato aby sme sa vratili v marci sa opytat. No vravela aj aby sme sa isli informovat aj na odbor skolstva ci v takomto pripade by sa dala urobit vynimka ked 3 dovrsi 08.oktobra, teda len par dni po termine.

monalisatko
24. sep 2011

@zzz77 ahoj, nechápem prečo by nemohol tvoj synček nastúpiť do škôlky keď ešte nedovŕši 3 roky. Pokial nemá plienky, nemal by to byť problém. Zatial som od nikoho nepočula, že by škôlka odmietla dieťa kôli veku. Moja dcérka chodila do škôlky už keď mala 2 roky a 5 mesiacov . Chodila 2 týždne a žial potom bola dlhodobo chorá, tak znova nastúpila až teraz v septembri. Aj sestrina dcérka nastúpila a 3 roky bude mať až 13.10. Je to asi na rozhodnutí riaditelky.

pukica
24. sep 2011

@zzz77 moja buduca svokra robi ucitelku v skvolke na leteckom 🙂

@monalisatko to s tym vekom na prijatie do skvolky je sice pritiahnute za vlasy,ale udajne je to nejaky zakon ci co,svokra hovorila ze deti narodene tusim do 20 sptemrba/no fakt neviem presne aky datum je dany/ prijmu v poho do skvolky teda ked do vtedy dovrsia 3 roky,ak je to uz po termine tak dieta musi cakt 😖 co je dobra blbost

moja dovrsi tri roky v marci a do septembra neviem co bude... dat ju niekam do skvolky kde si zvykne na deti,ucitelky a pak ju dat do skvolky normal do triedy medzi najmensie deti...aby si opat zvykala... no neviem,uvidime co osud prinesie 😉

a baby co byvate pri castelle,ja ked tade idem na biku,tak furt okukavam kociky,mvoze to byt ona,nemvoze? 😀 si pripadam ako dilino,no ted uz zhruba budem vediet co kukat ked ste zadali indicie 🙂

inak svokra tam ma zahradu kuso od castella 🙂

henrieta76
25. sep 2011

ahojte
davno som nepisala nejak nemam cas,ale vzdy si vas precitam.
tak
@zzz77 byva o ulicu dalej od nas a
@ina333 byva v nasej ulici.
@pukica tvoja buduca svokra je zuzka?je to super zienka nasa oblubena pani ucitelka a len kvoli nej davam dcerku do tejto skolky.
a teraz je nejaky novy zakon na dovrsenie 3 rokov do skolky aj mna sa hned riaditelka pytala ci dovrsime na cas 3 roky pritom mi tam chodili aj starsie deti a aj sa snou dobre poznam.
@edita84 dodatocne gratulujem.

pukica
25. sep 2011

@henrieta76 Ahojky aaaa ke byvas ty? 🙂
Hej hej moja buduca svokra je Zuzana,priatelovi som hovorila co si napisala a vraj je to pekne pocut take slova na maminu adresu 🙂 no jo je mila,aj ked obcas tie ucitelske dirigentske sposoby lezu na city,ale uz sa ich ucim zdolavat s nadhladom... ale inak je to super zena

henrieta76
25. sep 2011

@pukica ja byvam na konci prvej ulice na pravo ked ides od obchodu.
a ucitelky su asi vsetky take,ale zuzka je fakt zlata moje deti ju maju velmi radi a aj ostatne mamicky s nou boli spokojne.

pukica
25. sep 2011

@henrieta76 myslis ulicu vitazstva?ci som zle pochopila? 🙂

tak hej,ucitelky mimo skoly ci skvolky asi zabudaju ze uz nie su v praci 🙂 ale neva,zvladame to a nastastie si rozumieme a nekafre mi do vychovy a v podstate do nicoho a to je hlavne 😉
tesi ma ze ste s nou spokojne

henrieta76
25. sep 2011

@pukica ano presne tam 🙂

pukica
25. sep 2011

@henrieta76 🙂 a este nech som uplne v obraze... koniec je ten co je blizsie k obchodu,alebo je koniec tam kde sa ulica napaja na ulicu M.Urbana 🙂

henrieta76
25. sep 2011

@pukica koniec je pri ulici m.urbana 🙂

kila
26. sep 2011

@zzz77 možno že od septembra malého nezoberú, ale keď dovŕši 3 roky, čiže od októbra alebo od novembra by ho mali prijať. Neviem na 100 %, ale mám pocit že je to tak aj v našej škôlke a susedkin syn tiež začína škôlku až budúci týždeň, pretože tento týždeň bude mať 3 roky.
No a dcérkino nadšenie zo škôlky po dvoch týždňoch bol preč, minulý týždeň už vstávala plačom, že nechce ísť do škôlky, nejak som ju prehovorila, no ale aj ja som mala slzy na krajíčku. Našťastie asi len jej chýbala jej priateľka ktorá ochorela a nemala sa s kým hrať, pretože dnes sa už opäť tešila do škôlky.

pukica
26. sep 2011

@henrieta76 dnes sme sli kolem 😉 isli sme strielat,a na M.Urbana mi byva dedko 🙂
@kila mi hovor,ja uz ted niekedy ked sa zamyslim nad tym ze raz budem musiet dat malu do skvolky mi je blbo 😒

kila
27. sep 2011

@pukica, aj ja som sa bála o Réku a hoci prvý deň sa tak tešila že bez problémov letela do triedy, ja som celú cestu domov preplakala. Teraz už viem že je na dobrom mieste, páči sa jej tam, dajú na ňu pozor, má veľmi milé učiteľky. Zatiaľ som so škôlkou veľmi spokojná. Televízor som tam nevidela, na nástenke sú kresby detí, chodia s nimi von na dvor aj ráno aj poobede a Réka sa už naučila nejaké pesničky.

edita84
27. sep 2011

Ahoj vidím riešite škôlky 🙂 joj ja som tak rada že tieto prvé mesiace máme za sebou a teraz už Bejka v pohode ide a teší sa na kamarátov aj ked im teraz rozhádzali triedu a jej láska je teraz v druhej tak je nešťastná 🙂 inak si užívame s malým prechádzky 🙂 minulý týždeň ho bolelo uško a dva dni bol na rukách no a nejak rýchlo si zvykol :/ ale už ho učím späť na postielku aj teraz sladko spinká 🙂

ina333
29. sep 2011

@henrieta76 ahoj, ako vieš, že bývam v tvojej ulici? 🙂 už sme sa videli?

henrieta76
29. sep 2011

@ina333 ahoj,ano aj viac krat,viem to podla kocika a psika 🙂 ja byvam na konci v tom bielom dvojdome.dokonca v meste som sa rozpravala uz aj s tvojou mamickou lebo gretka obdivovala psika a aj sme pozreli lukyho je velmi zlatucky.

kila
29. sep 2011

@edita84 do ktorej škôlky chodíte? Teo je zlatučký! 😵
Minulý týždeň keď Réka nechcela chodiť do škôlky navrhla som jej že ju odnesiem na bicykli, čomu sa potešila a potom išla s troškou lepšou náladou, lenže sa jej to tak zapáčilo, že teraz ju musím nosiť bicyklom aj keď sa mi nechce ráno ani vstať nie že bicyklovať. 😝

edita84
29. sep 2011

@kila ahoj my chodíme na dvojku 🙂

ina333
29. sep 2011

@hentrieta76 No fíííííííha, už si aj Lukyho videla a ja stále neviem, že kto si 😎 Asi min. stredu ste nás stretli v meste, ja som bola v obchode a zatiaľ bola mama s malým a so psíkom vonku. Tam niekde v okolí nádvoria, však?

henrieta76
30. sep 2011

@ina333 ano bola si v obchode a ja som cakala starsiu dcerku bola na kresleni.vsak ked ta nabuduce stretnem tak sa ti ukazem 🙂

ina333
30. sep 2011

Dohodnuté 😉

pukica
10. okt 2011

@ina333 Ahoj nesla si nahodou v sobotu okolo 16-16:30 /neviem presne kolko bolo hodin/ okolo zahrad pri castelle?My sme akurat s priatelom sli zo zahrady a nejaka kocka s kocikom,psikom a asi maminou sli okolo,tak ja len ze ci si to nahodou nebola ty 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre