Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

ina333
11. okt 2011

Ahojky, áno to som bola ja. Aj mňa inak napadlo, či si to nebola náhodou ty... ? 😉 A ty tiež tu niekde bývaš?

kila
17. okt 2011

Ahojte! My máme za sebou "veselý" týždeň, začalo sa to s Rékou, ktorá pred týždňom v pondelok celú noc vracala. Na druhý deň to s ňou už vyzeralo dobre, takže k lekárovi sme nešli ale nechala som ju doma a do škôlky som zavolala že Réka odcestovala k starým rodičom na 2 dni - klamala som, aby som ju nemusela vláčiť k lekárovi pre potvrdenie že je zdravá. Potom vo štvrtok v noci som vracala ja a Tomi, ráno som bola ako bez duše, ešteže máme dobrých susedov a mohla som ich poprosiť aby odniesli Réku do škôlky. No a nakoniec chorobe neunikol ani môj manžel, toho to chytilo v sobotu v noci. Celý týždeň som len prala a žehlila... Podľa svokry je to nejaký vírus, ktorý teraz koluje v KN, takže si dávajte pozor!
😅
Réka bude mať čoskoro meniny, dostane od nás: DVDčko s rozprávkou, termo pančušky, plišovú srnku do ktorej sa zaľúbila a teplé papučky. Od rodiny čižmy, knihu a hračky podľa vlastného výberu... Len neviem čo pripraviť deťom do škôlky? Neviete mi poradiť?
A už sa blížia Vianoce, už ste rozmýšľali o darčekoch?
😅

edita84
17. okt 2011

@kila AHoj hej to je vírus mali ho aj moji známi 🙂 ja som malej na meniny zobrala do škôlky gumové cukríky tie z lidl čo sú také malé sáčiky aby to učitelka vedela rozdať :D joj vianoce ani nespomínaj neviem čo kúpime Bejke a Teovi už vôbec 🙂

kila
17. okt 2011

Som na tom podobne, darček pre Réku na Vianoce až taký problém nebude, lebo ona si už vyberie.... 😅, ale pre Tomiho?!?!
Gumové cukríky - dobrý nápad, ďakujem! 😵

edita84
17. okt 2011

@kila 🙂 no veru kočky si vyberú ale čo kúpim vtedy už 4 mesačnému drobcovi hm no asi niečo od fisher price :D no a na narodky som im do škôlky zobrala jogurtíky z lidl tie s lentilkami to má každé deculo rado 🙂

kila
17. okt 2011

Aj to je dobrý nápad... no, ja v tomto ešte nemám žiadne skúsenosti... 😅 Ráno som videla v škôlke na nástenke fotky že jeden chlapček mal narodeniny a mal tam takú veľkú poschodovú tortu s vláčikom Thomasom, že sa mi z toho zatočila hlava. A dúfala som že ja nič také veľké nemusím pripraviť. 😕

edita84
17. okt 2011

@kila joj to až tak prháňajú? no u nás preferujú zdravú výživu tak sladké dťom veľmi nedávajú tak som neniesla tortu :/ 🙂

pukica
17. okt 2011

@ina333 ahoj,nie my byvame pri stanici,no boli sme v zahrade po sipy bo vraj opat vykradaju zahrady a priatel by nerad prisiel o ne,tak sme si dali cyklo vychadzku 🙂 jeeeeeej sranda ze sme sa videli,tusili no neboli sme si iste 🙂 ozaj,havo co mas,je fakt taky divy ako sa o nom hovori? bo my sme pred mesiacom museli uspat cicu 😒 a chceli by sme psa,priatelovi sa lubi jack russel,no vraveli nam ze je to blaznivy pes,ze by nam zdemoloval byt 😀

a tymto davam avizo,ak by niekto vedel o psikovi,ktory nema domov a je vzrastu pod kolena,tak dajte vediet 😉 dakujem

pukica
17. okt 2011

@kila akoze ta torta je uz fakt prehnana do skvolky 😒 ja by som asi tiez take cukriky poriesila ako pisala Edit alebo sa opytaj ako to bezi v skvolke,ci meniny aj nejako oslavuju ci co 🙂

no a Vianoce... co ti poviem,ja som chcela malej tabulu co je z jednej strany magneticka a na druhu sa kriedou pise,no tie ceny... aj ked je pravda ze to je vec na dlho no uvidim
no a malemu co ti ja viem,to jedine ked nabehnes do hrackarstva a v "oddeleni" kde su hracky pre rocne deti budes snorit a nieco ti padne do oka 🙂 fakt neviem poradit sama si neviem rady 😀

kila
18. okt 2011

No a aj tento týždeň sa nám začal "veselo", včera v škôlke zase pohryzla Réku jej kamoška, ale teraz tak škaredo, že to som už nemohla nechať tak. Pohryzla ju na ľavé líčko, mala celé líčko červené a opuchnuté a vidieť stopy všetkých zubov tej malej. Len o vlások ju nepohryzla do krvi a Réka bude mať určite obrovskú modrinu. Počkala som maminu tej malej, ona je vlastne aj moja priateľka a dohodli sme sa s učiteľkou že to takto ďalej nemôže ísť. Zatiaľ nechala svoju dcéru doma na 2 dni, za trest, potom učiteľky budú prísnejšie sledovať malú a keď sa situácia nezlepší kamoškinu dcéru preložia do druhej skupiny keďže zatiaľ to vyzerá tak, že jej malá neubližuje nikomu inému len mojej Réke. 😖

zzz77
18. okt 2011

ahojte, baby pomozte prosim, co je na zapareniny najlepsie? uz som vyskusala vsetko, niveu, sudokrem, zasyp, kamilky a nic nepomaha. Chuda mala ma puncusku celu cervenu a uz si neviem rady, Mark taketo daco vobec nemal, jemu som davala sudokrem, od neho este horsie vyzera☹

nika251
18. okt 2011

@zzz77 Ja som dostavala bepanten krem z MR a ten bol velmi dobry. Skus poslat dakoho do MR nech ti kupi. Zaroven do kupela kamilku a potom.

edita84
18. okt 2011

@zzz77 najlepší je IMAZOL aj mne ten dali ked mala Bejka takú puncu

henrieta76
18. okt 2011

suhlasim s edit mne nikdy nic nepomohlo len imazol ale pozor musis pytat krempastu lebo je viac druhov.len neviem ci nie je len na predpis.

gabuci
18. okt 2011

Mala som aj ja Bepanten,aj Imazol,dokola som vyskúšala všetko,nám sa osvedčil Calcium pantothenicum.

pukica
18. okt 2011

@nika251 tiez som za imazol krem pastu,my sme tiez mali naskutocne vyhadzanu ritku,sli sme ku koznej a predpisala nam imazol,je aj volne predajny no stoji cca 3€ ked si ho das predpisat vyjde ta do 1€

zzz77
19. okt 2011

Dakujem baby, zacala som hned bepanthen, lebo som nasla doma vzorku tak uvidim, a tiez kamilky, nechcem rychlo striedat vsetko ani to nie je urcite dobre, ale ten imazol si isto kupime ak sa dostanem do lekarne... Hroza ze aj takto ze ju stale prebalujem a natieram takto vypada ☹ Este raz vdaka. V piatok ideme na ockovanie a v sobotu k ortopedovy tak dufam dovtedy jej to vyliecim, nechcem aby ju lekari takto videli 😒

pukica
19. okt 2011

och ja som trdlo,jasne ze to malo patrit tebe @zzz77 drzim palce nech cim skvor zaberie kremik a Emmka ma cucurku v poriadku 😉

zzz77
19. okt 2011

@pukica ok tusila som ze mne pises 😀 dakujem a aj ja dufam cim skor budeme ok. 😵

kila
19. okt 2011

@zzz77 pomáha aj to keď ju necháš bez plienok trošku na vzduchu, nám vždy pomohol Sudocrem, ale my sme asi taký vážny stav nemali. Možno to budeš musieť ukázať aj lekárovi.
Náš problém v škôlke, že Réke ubližovala jej kamoška, sa vyrieši: moja priatelka malú zobrala k detskej psychologičke a tá im odporúčala odložiť škôlku na pol roka. Dúfam, že Réka sa tiež zmieri s tým, že nebude tam mať kamošku, lebo napriek všetkému ju má stále veľmi rada. Učiteľky hovoria, že Réka sa hrá aj s inými, takže hádam bude to ok.

nika251
20. okt 2011

@zzz77 este ma napadlo- moj mladsi maval nejaky cas podrazdenu kozu okolo zadocku aj pri pouzivani isteho druhu vlhcenych utierok. Skusala si zmenit alebo vynechat vlhcene utierky????

zzz77
20. okt 2011

@nika251 od zaciatku pouzivame tie iste utierky a prve priznaky som zbadala tak asi pred 2 tyzdnami, vtedy to bolo mierne preto som si myslela staci zmenit kremik a u maleho pomohol sudokrem, preto som zacala davat aj malej, az teraz sa to tak zhorsilo...zatial som ich nevynechala, no zajtra ideme k lekarke tak dam predpisat ten imazol.

nika251
20. okt 2011

@zzz77 A neidu jej zubky? Kdesi som citala, ze moc vtedy obsahuje aj zapalove latky a tie akosi viac drazdia. Ale ak si nebudes vediet poradit, obrat sa na nevestu - jej mala mala tiez dost agresivne vystipanu susurku, u

zzz77
20. okt 2011

@nika251 no neviem, dost si cmula a obhryza prsty a vsetko co jej pride pod ruku, je mozne zeby sa jej uz zubky tlacili?! 😨

kila
20. okt 2011

@zzz77 nie je to trošku skoro? Možno to bude nejaký pleseň alebo bacil, lekárka ti zajtra určite povie... 😉

mmacca
20. okt 2011

@zzz77 Menšej sa veru zúbky tlačili v tom veku. Inak u mladšej som prešla na látkové plienky. Vlhčená utierka sa jej zadku ešte nedotkla. Občas má začervenanú riťku, ale to pomôže umyť čistou vodou, vyvetrať a natrieť niveou sos. Staršia mávala zapareniny z jednorázoviek a fakt škaredé.

nika251
20. okt 2011

U nas sa Damkovi zhruba v 5tich mesiach prerezal prvy zubok. To je individuálne. A to, ze sa tlacia zubky sa neprejavi len prerezanim cez dasna, ale aj dlhsi cas pred objavenim zubkov. Zub sa reze cez kost, dasno a kym sa objavi, veru sa dieta moze natrapit. Neterke sa dost dlho tlacia kym vyjdu a aj si dost potrpi- hnacky,teploty, nechutenstvo...

zzz77
21. okt 2011

ahojte, tak sme boli u dok. a chuda moje dostala ockovanie 2x do nozky a 1 vypit. Na tu puncusu vravela, ze je to zrejme plienkova dermatitida a aby sme nepouzivali jednorazove plienocky a vlhcene utierky 😒 a na imazol aby sme pouzili jedine ak sa zacnu vyrazky usupovat, lebo je to na plesen, radsej dat repik a cicadermu alebo kalcium krem.

kila
21. okt 2011

@zzz77 tak skús namiesto vlhčených utierok vatové tampóny ktoré namočiš do čistej vody, to som robila istý čas aj ja, ..ale látkové plienky?!?! 😕

mmacca
21. okt 2011

@zzz77 Tiež som za, úplne vynechať vlhčené utierky a to čo píše kila, kúp si v DM také obdĺžnikové tampóny, mali ich aj v Lidli. To používam aj ja namiesto utierok, alebo len zadoček opláchnuť pod tečúcou vodou, aby sa zbytočne nedráždil. Inak aj my sme dnes boli v poradni a dostali injekciu. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre