Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

tomika
24. máj 2012

mamičky,kde v Komárne nájdem obchod s bejby vecičkami??ja poznám len ten v tržnici-ale ani tam ešte som nebola..A zajtra sa chystám do KN,tak by som sa chcela popozerať.

edita84
24. máj 2012

@tomika ahoj je ešte jeden oproti madarskému gymnáziu Baby shop.

tomika
24. máj 2012

@edita84 dakujem,popozerám sa

lilimonika
25. máj 2012

ejha dobrá pálka, ale dík za info🙂

včera som sa rozprávala s jedným známym doktorom a ten mi pekne všetko vysvetlil , to čo mi mala povedať moja lekárka...takže v utorok idem a budem mať povinný oddych 😀

tomika
25. máj 2012

@edita84 pekné veci som našla v odchode na tržnici,tak som iba tam bola 😀 .Aj cenovo boli dobré,lacnejšie ako v NZ.

edita84
25. máj 2012

@tomika jéj to ma teší a v ktorom si bola tam kde predávajú kočíky alebo vedla toho? taký decký textil

tomika
25. máj 2012

@edita84 tam kde su aj kočiky.Vtom detskom textile nemali to čo som hladala,aj tie bavlnené plienky som chcela s peknym vzorom,ale tam nemali iba také nepekné a trožka drahšie ako vedla..

kila
25. máj 2012

@lilimonika mne vtedy dala genetička mobil na dr. Čunderlíka do BA a keďže som bola dohodnutá so svojím lekárom že mu hneď zavolám že čo bolo, vlastne a on sa ponúkol že mi vybaví u neho termín - to bolo v piatok, a aj vybavil hneď na pondelok. Neviem si spomenúť ako sa ten uzv volal, ale robí sa v 20tt, tel. číslo ti môžem napísať. Ja som išla na ten uzv vlastne preto, lebo amniocentézu mi genetička neodporúčala, lebo som už bola v 21 tt. Pri druhom tehotenstve som vybavovala termín sama v dostatočnom predstihu, to už len pre istotu...

kila
25. máj 2012

@lilimonika mysli pozitívne a všetko dobre dopadne, po amnio aspoň budeš mať istotu že je všetko ok a dozvieš sa aj to, či to bude chlapček alebo dievča... 😉

lilimonika
25. máj 2012

@kila tak tak kila aj ja som tak, že budem kľudnejšia a teším sa nato, že budem vedieť čo to bude, juppppíííí 😀
som zvedavá 😵

kila
26. máj 2012

@lilimonika a na genetiku ani nemusíte ísť? U nás to bolo ešte tak, že tam nám museli povedať ako ďalej, môj lekár ma nemohol poslať rovno na amnio. Ale inak je to oveľa lepšie keď na genetiku nepôjdete, lebo tam by vás len poriadne vystrašili... 😅

zzz77
28. máj 2012

@lilimonika drzim palce, budem na teba mysliet, a hlavu hore uvidis, ze vsetko bude v poriadku!!! 😉 😵

lilimonika
30. máj 2012

Ahojte kočenky🙂tak včera sme boli v tej Nitre, tak spravili len ultrazvuk a dostala som termín až na 15.6.
som aj bola naštvaná, lebo nikto mi nepovedal, že sa tam treba 2krát trepať....tak tá moja lekárka, sorry bývalá lekárka 😀
prešla som k Bašternákovej a je superná, hneď mi spravila aj ultrazvuk , vravela, že ona nevidí nič čo by poukazovalo na chorobu, všetko ako má byť a asi to bude dievčatkooooooooo 😵 😀
ale zajtra idem na odber krvi a spravia mi ešte jeden odber krvi, pre kontrolu , v pondelok mám ísť už pre výsledky a že potom je na mne ako sa rozhodnem🙂

kila
31. máj 2012

@lilimonika určite si sa dobre rozhodla, keď nová lekárka hneď začala konať a že zopakujete krvné testy to je super... no a žeby ďalšia kočka? Aj kráľ v rozprávke má vždy tri dcéry, tri princezné, prečo by ste ich nemohli mať aj vy?!😀

lilimonika
1. jún 2012

@kila no v pondelok budú výsledky tak som zvedavá

ale teším sa je to úplne iná starostlivosť 🙂
no manžel vravel, že musí zohnať planty bavlny, aby sme mohli vyrábať vložky a tampóny, lebo že už toľko žien v rodine.... 😀

edita84
1. jún 2012

@lilimonika tak už máš po tom 🙂 a ako? v pohode?
fu dalšie dievčatko 🙂 Riči bude mať doma už fakt velký babinec :D takže bude aj 4 té? 😉

kila
1. jún 2012

@lilimonika ale šaty musíte kupovať len raz, lebo ich tie menšie zdedia, takže tu zase ušetríte... 😀

lilimonika
1. jún 2012

@kila v tom máš pravdu, už menšej som veľmi málo musela dokupovať 😀

lilimonika
1. jún 2012

@edita84 bola som , ale spravili mi iba ultrazvuk a objednali ma na 15.6 😒
vtipkárka že 4te 😀

edita84
2. jún 2012

@lilimonika jáj fakt už sa skoro ani nepametám ako to bolo 🙂 no ved sú taký čo plodia detičky kým nie je chlapec :D 😉

lilimonika
4. jún 2012

ahojte kočeny🙂
no dnes som volala lekárke kvôli výsledkom a vraveli, že sú v poriadku, že je všetko ok 🙂
tak v stredu idem ešte do poradne a uvidím čo všetko mi povie lekárka

čo by ste teraz robili, ísť na to vyšetrenie, alebo už nie?keď boli dobré výsledky

(robili mi kontrolné preto, lebo stará lekárka mi ich neurobila a vtedy keď brali odber tak som sa zla cítila...)

kila
4. jún 2012

@lilimonika super! 😵 Veľa závisí od toho kedy ti robia ten odber, aj presný deň tehotnosti môže byť dôležitý, môj lekár posielal krv pri druhom tehu tak že napísal presne v ktorý deň mi ho bral a keď prišli výsledky (boli v poriadku) a potom sa čudoval že mi tam napísali iný tt ako on počítal... Pri prvom tehu im poslal tt podľa seba, aj preto som mohla mať vtedy zlé výsledky.
To sa musíš rozhodnúť sama, či ideš aj na odber plodovej vody, uvidíš čo ti povie lekárka na poradni, neviem či sa niekto odhodlá poradiť ti jednoznačne áno alebo nie... ja by som asi nešla, ale neriaď sa podľa toho prosím ťa...

lilimonika
6. jún 2012

ahoj, no kočky dnes som bola u lekárky, a výsledky ukazujú OK
tá norma čo vyhodnotilo minule že zle, teraz je dobrá
lekárka vravela, že v labáku vravela, že sa stala asi chyba pri vyhodnotení...
teraz neviem čo mám robiť, ísť či neísť, niekto vraví choď niekto nie 😒

zzz77
11. jún 2012

@lilimonika super ze mas vysledky dobre 😉
Tazka dilema... ja som bola pri prvom tehu, ma tam tlacil lekar ze musim, pri druhom tehu mi nikto ani nespomenul pritom som chcela, na zaciatku, no potom som sa tesila ze som nemusela ist. Nie je prijemne nechat sa pichat do brucha... Ja by som radsej sla na to specialne vysetrenie ultrazv. ktore uz spominala Kila a tam ti na istotu povie dr. Cunderlik. Treba si zaplatit (dnes uz kde nie?!) ale je tam rozhodne mensie riziko ako pri amnio.

lilimonika
13. jún 2012

ahoj kočky, no v piatok idem 😒
volala som ešte tam, lebo ma chytá chrípka tak že čo mám robiť, tak som sa teraz rozprávala zo sestričkou z gyn.sono ...no vravela, že aby sme prišli a že potom ukážem výsledky lekárovi a porozprávame sa s ním a potom sa uvidí že čo bude
no dúfam, že všetko dopadne ok a nič sa nestane bábu, lebo bojovné je dosť, kope ako šľak 😀

lilimonika
18. jún 2012

ahojte babenky

tak bola som v piatok , už som potom, ešte ma sem tam zabolí tak viac brucho, ale babuľko pekne kope, tak som rada, že je v poriadku 🙂

edita84
18. jún 2012

@lilimonika super a výsledk kedy budeš mať?

lilimonika
18. jún 2012

4teho mám volať pre priebežné a potom uvidím čo mi povie že kedy máme ísť pre ne..nepošlú potom výsledky?
neviete?

kila
18. jún 2012

@lilimonika teší ma že si už po tom a že ste v poriadku, už sa len dočkať výsledku...
Ja som v piatok behala s Rékou na pohotovosť, lebo keď som po ňu prišla do škôlky mala škaredo zapálené jedno očko, mala ho celé opuchnuté a červené a z kútika oka jej vytekal zelený hnus... Dostala kvapky aj krém do oka a našťastie v sobotu ráno už bola v poriadku. Aj som sa čudovala ako rýchlo ju to prešlo, lebo vyzeralo to veľmi veľmi zle... Dnes už išla aj do škôlky, nechcelo sa jej ale ešte dva týždne a budú prázdniny, potom bude doma dosť. Navyše cez víkend bola dosť neznesiteľná, neviem čo to do nej vošlo, možno zle znáša toto teplo, niekedy neviem ako s ňou vydržím doma celé leto... 😅

lilimonika
18. jún 2012

@kila no viem o čom hovoríš, aj ja nad tým rozmýšľam, že čo bude cez prázdniny obe dievky doma, uf 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre