Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

denka28
26. nov 2007

adrolka, ty sa maaas, aj my s manzelom sme sa strasne tesili ze by sme mohli mat dvojicky ale nestalo sa tak 😔 a tak v dobrom pravdaze ti zavidim a mate vybrate velmi pekne mena pre dievcatka 😵 gratulujem.

dievcata podla vas by bol problem s tym, ze chodim ku gyndosovi do kn, ale rodit by som chcela v ba alebo v ds?

henrieta76
26. nov 2007

denka podla mna nie kamoska chodila k dokimu tu v kn a rodila v topolcanoch.

adrolka
26. nov 2007

Baby, máte krásne bábätká
Wighy, nakukla som do tvojho albumu a chcem sa ťa spýtať na to lehátko. Aká je to značka, dá sas to polohovať a koľko koštovalo? veľmi sa mi páči. Ja budem potrebovať zo všetkého po dva kusy, jeežiš 😉

henrieta76
26. nov 2007

denka kde byvas?

henrieta76
26. nov 2007

adrolka a ty kde byvas?

adrolka
26. nov 2007

No bývame na trojke pri plynárni.

Denka, gratulujem ku tehulkovstvu, viem čo presne čo si asi prežívala počas tých rokov snažilkovania. Takéto podľa mňa úplne pochopí iba ten kto to sám zažil.
Dvojičky a ešte k tomu dve baby bol tajný sen môjho manžela. Zázraky sa dejú - asi podľa tohto. No s tými menami je to tak, že som si už bola zisťovať na matrike či mi to vôbec zapíšu a uznajú, veľmi milá pani tam robí, sľúbila, že keď budem rodiť tu v Kn, tak ona mi to v poho zapíše. Ináč by som musela písať žiadosti po ambasádach
😨

denka28
26. nov 2007

henrietta byvam v sokolciach, asi &šé km od kn.

adrolka, mas pravdu. inak aj u nas vraveli ze keby sme mali dvojicky ake by bolo super jeden chlapcek jedno dievcatko, a manzel kazdeho rychlo upozornil, ze to budu dve baby 😵 a teraz len cakame kto sa skryva v brusku 😉

s tymi menami je to take tazkeeee. boze.

adrolka
26. nov 2007

rodiť môžeš kde len xceš!!!!! aj ja som pôvodne strašne xcela v NZ, ale už z toho pomaly upúšťam, radšej tu, ak mi to moje baby dovolia, teda vydržia aspoň do toho 37tt, už som sa rozprávala aj s primárom tu v Kn, on mi odporúča plánovaný pôrod, čo mi úplne vyhovuje. Ale Deni, ak ty xceš môžeš rodiť kde len sa ti zažiada. Počula som dobré veci na DS.

denka28
26. nov 2007

no ved hej, a ja som pocula same chvali na ds. a o ba rozmyslam kvoli tomu, ze som tam bola uz 2x na prefukovani vajcovodov, takze totam dost poznam, hlavne lekarov.

kila
27. nov 2007

Dobré ránko zasnežené KN! 😉

wighy
autor
27. nov 2007

ahojte

heni ece stale su chorucke??joooj tak nech sa uz ryychlo vyzdravia deturence zlatunke 😉
Neviem praaveze nic o Nike, tak uz su podla mna doma,len nestiha zatial net,tak dufam ze kazdym dnom sa nam uz ozve 😉

adrolka vitaaaaj,jeeeej cakate dvojicky to je kraasa,poslem ti link na to lehatko,je fakt super ja som veeelmi spokojna a vydrzi az do 3 rokov

Denka,ziadny problem v tom nie je ze chces rodit inde, vela zien to tak chodi,len od 36tt budes do poradne chodit tak kde budes rodit,tak sa to robi 😉

Ahoooj Kiluska

kila
27. nov 2007

Wighy aj ty si chodila na poradňu do nemocky od 36 tt, či ako to je? 😅

wighy
autor
27. nov 2007

kilus,nie nechodila,uz to nie je povinne, a hlavne v lete to neodporucali tehotnym lebo tm bolo velmi horuco a dlhe cakacky ale je pravda ze ked som isla rodit tak sa primar pytal ci som bola na CTG a ja ze nie tak sa mu to nepacilo ale povedala som mu ze doki povedal ze netreba tak potom na to uz nic nepovedal

kila
27. nov 2007

Wighy čo je to CTG? 😅

wighy
autor
27. nov 2007

kilus to su take pasy co ti daju na brusko a pocuvaju sa odozvy srdiecka babatka 😉

kila
27. nov 2007

Wighy, ale Ipóth počúval srdiečko bábätka nie?

wighy
autor
27. nov 2007

hej pocuval zakazdym ked som bola na poradni ale tot je ine,to ta na taku pol hodku napoja na ten pristroj a sleduje sa to

denka28
27. nov 2007

ahoj dievcata, dnes o tom bola rec na TV2, ze nejaki madari spravili ten pristroj na CTG aj pre domace pouzitie. bolo to super take daco vidiet.

kila
27. nov 2007

Denka no zaujímavé... 😕

tittika
27. nov 2007

ahojte....denka28 rozmyslam ze by som pred laparkou tiez vyskusala prefuk( robi sa rontgen,vsak?) pisu o tom aj tu na konikovi ale preco si bola v Ba tu v Kn to nerobia?je to az tak bolestive?a kedy ste sa potom mohli snazilkovat?predsa len ten prefuk nie je taky zasah do organizmu a nemusim byt hospitalizovana...

denka28
27. nov 2007

tittika, ked ti mozem odporucit tak prefuk s laparkou! znasam bolesti celkom fajn, ale ten prefuk pod rtg bol fakt aaaau. spotila som sa ako mys.

ja som bola v ba kvoli tomu ze som tam chodila k jednemu profesorovi do ruzinova tak ma tam poslal.

a snazilkovanie.. ja som mala prefukovanie po 5rokoch snazilkovania.. takze po prefuku sme isli do centra v ba a zaradili nas na umele oplodnenie.

tvoj manzel alebo priatel bol na vysetreni spermii?

tittika
27. nov 2007

denka..priatel bol na SPG suuuper 😀 95%.Ja sa tak strasne bojim tej laparky este nikdy som nebola v nemocnici len ked som sa narodila 😀 a hlavne uspania.my sa snazime 18 mesiacov a mam 26 drahy 28rokov.chcela by som vyskusat vseli co pred umelym uz aj my sme boli v centre na pohovore.vo february zacnem papat clostylbegyt(uz ho mam doma len nam do toho prisla dovolenka ktoru si chceme uzit) skusim 1-2 mesiace potom asi laparka potom skusime snazilkovat a ked tak potom umele 😖
mam inak trosku zvyseny prolaktin(norma do 35 ja mam 46.6) a FSH(norma do 12 a ja mam 13.5)3DC
ty si otehotnela IVF hned na 1x a ste boli samoplatci?my sme boli vo ferticente a nemaju s apollom zmluvu 😠

adrolka
28. nov 2007

Ahojte.
Tittika!!!Laparky sa neboj. Ver mi, sú oveľa horšie veci. Aj ja som sa jej bála ako pes. Predtým som bola v nemocnici len na návšteve. Ja som bola minulý rok v lete v Blave - sanatórium Koch. Tam nechoď. Nesympatické miesto. Prišla som ráno, spravili mi prehliadku, zobrali na izbu, tam som potom počkala, zobrali na sálu, uspali a potom sa už zobudíš len na izbe. Budeš mať bolesti ako pri VEľMI silnej menštruácii, ale dajú ti lieky a prejde ťa to po pár hodinách. Na druhý deň som už fičala domov. Mám dierku tesne pod pupkom a jednu pri ľavom vaječníku. Verdikt: všetko čisté a nič mi nenašli. Ani endometriózu, čo sme mysleli s lekárom, že budem mať. No proste, určite laparka, to je taký odrazový mostík pred IUI aj IVF. Vo Ferticentre - mimochodom lepšie centrum si si ani vybrať nemohla, sú najlepší, každému ich môžem len doporučiť. 😉 - no proste tam ti aj tak povedia, že stimulovať až keď máš laparku za sebou. Niekde sa s tebou nedajú ani do reči ,kým to nemáš absolvované. Pri laparke väčšinou automaticky spravia aj prefuky - teda priechodnosť vajcovodov.
Neboj sa ty ničoho, uvidíš, že to všetko nakoniec dobre dopadne. Ja som po laparke hneď mesiac otehotnela (hovorí sa, že máš vtedy 2-3 mesiace po nej veľkú šancu na otehotnenie), ale bolo to nakoniec biochemické tehu, teda to odišlo hneď. Potom som absolvovala dve povinné kolá IUI vo Ferti - väčšinou to treba pred IVF, no a potom konečne prišlo 1.IVF a hneď bumho - dvojičkyy 🙂 😵 🙂 Mimochodom, my sme boli obaja ok, na nič nikto neprišiel, vraj sa to volá nevysvetliteľná infertilita. Okrem toho my sme sa snažili dokopy iba taký rok. Len ja som asi netrpezlivá, hneď som nás odvliekla do centra. Vo ferti sme aj my boli samoplatci, tiež som Apollo. Išlo to takto rýchlejšie, bez papierovačiek a čakačiek. Veľmi ti držím palce a neboj sa!!!! 😉

adrolka
28. nov 2007

Ešte k tomu uspávaniu. Ja som z toho mala tiež úplnú hrôzu, bola som presvedčená, že sa nezobudím. No od laparky som bola uspatá ešte 2x. Aj pri Ivf sa uspáva ale iba na cca 5 min., potom teraz asi pred mesiacom ma uspávali v našej nemocke, bola som na preventívnej serkláži- pri dvojičkách u nás pre istotu zašívajú krčok. 😒 😖 Ale tiež to bolo len krátke. 🙂
Laparku ti v žiadnom prípade neodporúčam tu v KN, určite v Blave.

kila
28. nov 2007

Dobré ránko! Titti držím palce! 😉

denka28
28. nov 2007

tittika, adrolka mala pravdu, laparka sa da vydrzat a fakt si v nemocnici iba den, ked je vsetko ok.

a ohladne tych centier.. my sme boli v gyn five a cez poistovnu, poistovna nam schvalila ziadost presne do 3 tyzdnov. a na gyn fiv si nedam dopustit
🙂 super ludia! babatko sa nam podarilo na prvy sup 😵 tuk tuk tuk, tak ja by som na tvojom mieste skusila aj ine centrum, lebo za to ako samoplatca vyplatis pekny balik penazi a ked mas moznost tak si sanuj peniazky na neskor kedy ich budes minat na saty, postielku a tak 😉 aj cez poistovnu to ide rychlo (aspon s tym mam taku skusenost), ale... najprv laparka! a mozno ziadne IVF. 😵

henrieta76
28. nov 2007

ahojte.tittika denka ma pravdu.
denka ku ktoremu dokimu si chodila v gynfive?ja som chodila k dr.Harbulakovi ked este pracoval na zochovej, super clovek.
mne nerobili laparku lebo som uz mala mimotehu tak mi robili prefuk tak ako denke no nepriala by som ani nepriatelovi a myslim ze denka suhlasi.
mne sa tiez podarilo IUI na prvy krat.takze byt tebou porozhliadla by som sa po centrach ved ich je uz viac a ist tam kde sa ti zdaju najsympatickejsi.
vela stastia drzim ti palce.

denka28
28. nov 2007

ahoj henrietta,

ja som harbulaka len videla jediny raz, sympatak 😀 , iank som patrila k drabekovi, on mi robil odber, a transfer mi robila behunova, taka mala cierne vlasy. a s tym prefukom uplne suhlasim ale mi to robil taky svely doky.. ani slova nemam mlady chalan 🙂 ale fakt vynikajuci! on mi robil neskor aj hysteroskopiu. mala som z neho uplne dobry pocit

henrieta76
28. nov 2007

no mne to robil moj doki,tiez nanho nemozem nic povedat ale ten zakrok boli nech to robi hocikto,bohuzial ale pre miminko si zena vytrpi vsetko.

denka28
28. nov 2007

ved hej, aj sa mi sestricky smiali, ked som im tam hovorila zesufam budem mat 3 chlapcov. a oni, ze ano vy chcete az tak iba chlapcekov, a ja ze nie, len nechcem aby moja dcera musela prejst niecim takymto ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre