Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

vija2
10. dec 2007

ahoj henrieta76,dik za zelanie, no vcera sme neboli pojdeme tento tyzden..chodila si aj ty na kupkanie?pojdem sa mrknut do dm na tie plienky..vcera moj drahy len srandoval s tymi 100ks plienkami...ale ajtak 30ks je vela ale vsak uvidime..mozno zacneme chodit na kurz plavania..pozeram ,ze sa snazilkujete o tretie.to je fajn.nech sa vam podari ,a nech aj zdravie praje...

henrieta76
10. dec 2007

dakujem vija,mi sme sa kupat nechodili,az ked boli vacsi ale aj vtedy sme este potrebovali tie plienky a kam sa chystate kupat?

vija2
10. dec 2007

do wellnesu..drahy tam robil, a jeho byvali kolega nam doporucil plavanie..robi tam kurz plavania pre babatka od 4mesiaca..tak uvidime,,je to dobre na posilnenie imunity..vsak teraz ked pojdeme tak sa poinformujem ,a napisem... keby to niektoru mamicku zaujimalo..

renika
10. dec 2007

baby, dokedy ste mali bábätká v zavinovačke alebo v perinke? Náš malý tam vôbec nechce byť. Bojuje, kope, len nech ho nezviažem a to ho viažem úplne na slabúčko. Jednoducho musí byť úplne voľný, inak vyvádza.

vija2
10. dec 2007

ahoj renika..moj bol v zavinovacke 2tyzdne

wighy
autor
10. dec 2007

vija sper napad s tym plavanim potom dajvediet 😉

renika ja som balila asi do 4 tyzdnov malu do perinky

renika
10. dec 2007

ahoj vija. A koľko vážil, keď sa narodil? Prečo len dva týždne? Tiež nechcel?

vija2
10. dec 2007

vazil... 2650g 49cm ,a preto ,ze ja som zvolila inu metodu 🙂 .davala som ho na taky pevnejsi vankusik- aby mal fixnuty chrbatik ,,nato nepotrebuje byt v zavinovacke ,,,sak chuda bol na tesno 9mesiacov.. 😅 ..aj mal problem z nozkami museli sme sadrovat..ale je to uz fajn nastastie...a to vsetko koli malej maternici,,

vija2
10. dec 2007

kamoska ktora zije v nemecku mi hovorila, ze u nich uz nepouzivaju zavinovacky ,ale take pevne podusky...neboj nic sa babatku nestane ..

renika
10. dec 2007

mama mi stále hovorí, že mu zničím chrbticu, keď ho budem len tak prenášať bez perinky. Tak sa bojím. Náš mal pri narodení 3100g. V stredu ideme do poradne po mesiaci, som zvedavá, koľko pribral a čo nám povie Dr. Chúďa maličké, už mal nožičky v sádre ☹ Ale keď je už všetko ok, tak je dobre. Ako ti zistili, že máš malú maternicu? Rodila si cisárskym?

vija2
10. dec 2007

klasicky normalny porod som mala ... 😅 tak koli nozickam, ze ich mal vbocene sak pozri na fotke ake male brusko som mala ,,,ale to nic, ked som isla rodit stretla som kocku mala este mensie brusko.podla mna sa mu malemu nic nestane ,lekarka ho pozerala a je ok,,inak moj sa uz stvera nechce vobec lezat iba by stal a sedel..lekarka bola prekvapena ze uz v 3tom mesiaci sa chcel postavit...hyperaktivny

denka28
10. dec 2007

ahoj, vija kde si rodila?

kila
11. dec 2007

Ahojte! Tak všetko je v poriadku s nami! V BA sme toho lekára našli raz-dva, boli sme tam aj načas, už niečo po piatej, tak nás zobral aj skôr, po šiestej sme už boli na ceste domov. Uzv mi robil skoro 45 minút a bol fakt milý a všetko vysvetlil. Najprv mi urobil uzv celého bábätka a potom sa spýtal že či máme nejakú otázka, tak sme sa mu posťažovali s akým problémom sme prišli a on nám vysvetlil, že mentálne postihnutia sa s uzv určia ťažko, ale tieto choroby majú aj fyzické znako, ako zmeny v hlavičke, vo vnútorných orgánoch a poukazoval nám a pomeral fakt všetko ale bolo všetko v poriadku. Že on tam nevidí žiadnu ochýlku od normy a že je to pekné vyvynuté bábo... A povedal nám už na 100% že čo to bude... 😉

renika
11. dec 2007

kila, teším sa s tebou. A gratulujem k dievčatku 😵 Aj ja som aprílová 🙂 Prečo si na ten uzv musela ísť až do BA? Niečo mi ušlo?

vija2
11. dec 2007

ahoj denka...tu v komarne...preco? 🙂

kila
11. dec 2007

Reni, no dosť ti ušlo... 😅 no nemala som čas sem písať... 6.12. som bola na poradni a doktor mi povedal že mám zlé krvné výsledky afp, tak nás poslal 7.12. do Nitry ku genetičke... tá nám povedala, že mi hrozí potrat alebo že bábo zomrie po pôrode, moje bábo malo mať Edwardsov syndróm, no proste strašné... takže tá genetička nás poslala do BA na špeci uzv k Dr. Čunderlíkovi... našťastie mi Hegedus vybavil termín už na pondelok... ale nechcite vedieť čo sme prežívali celý víkend... 😒

renika
11. dec 2007

kila ☹ Ale našťastie je všetko v poriadku. To ti verím, že čo si prežívala aj s manželom 😖 Čo je to Edwardsov syndróm?

denka28
11. dec 2007

kila, no tak to mohlo byt strasne chudatenko.

vija, preto, lebo som pozerala tie fotky, a vyzeralo to tam celkom pekne, a dosial som o KN gynekologii pocula same zle veci, ako neporiadok, vsetko stare a tak.. tak sa pytam aby som vedela porovnavat 😅

kila
12. dec 2007
renika
12. dec 2007

kila, no sú tam také znaky /malá hlavička a pod./, ktoré by Dr. na uzv určite videl, takže sa vôbec nemusíš báť. Ale je to strašné, že niečo takéto vôbec existuje, že sa môže stať, že každá bunka má o informáciu naviac. Nikdy som o tomto syndróme nepočula, skôr sa hovorí o Downovom syndróme. Jaaj, najväčšie šťatie je mať zdravé deti. A na odber plodovej vody ťa neposielali? V Novozámčankách mala jedna baba teraz tiež zlé výsledky, je v 22tt (Tinusi) a poslali ju na odber plod. vody, ale ona to odmietla. Tiež bola na takom podrobnom uzv a tam bolo všetko ok, tak na ten odber nešla.

iduda
12. dec 2007

Dobre ranko baby..ja idem v piatok tiez na druhy odber afp, prvy bol ok, dufam, ze aj pri druhom to tak bude..vysledky maju byt pred Vianocami, tak pevne verim, ze vsetko dobre dopadne..Kila, gratulujem, ze vsetko dobre dopadlo 🙂 viem si predstavit, co ste prezivali..

kila
12. dec 2007

Reni na amnio ma genetička už vôbec neposielala, hovorila že je už neskoro... v 21 tt... tak navrhla tento uzv... Doteraz som ani ja nepočula o tomto syndróme. Tak hádam budem všetko v poriadku. Ale úplne kludná po tomto všetkom budem až keď sa malá narodí. 😒
Iduda, tak držím ti palce... do 20 tt aj mne lekár hovoril že všetky výsledky mám ok a potom zrazu na poradni vyhlásil, že predsa nie sú až tak v poriadku... tak dúfam, že ty budeš mať viac šťastia... 😉

iduda
12. dec 2007

Kilus..dakujem pekne a treba verit, ze bude vsetko ok 🙂 ja tiez chodim do Gynkomu, len k Ipothovi..ty budes u Hegedusa aj rodit? A planujes si dat odobrat pupocnikovu krv?

kila
12. dec 2007

Iduda hej ja chodím k Hegedusovi... tak neviem čo bude, lebo teraz je manžel strašne naštvaný na neho že nám mal povedať o zlých výsledkoch skôr a vyhlásil že mi nedovolí rodiť u neho... 😖 na ďalšiu poradňu chce ísť so mnou a opýtať sa ho či vie čo nám urobil... už sa toho bojím teraz... 😒 😅 Chceli sme si dať zobrať pup. krv ale teraz už som s tým tak že nie... lebo keď bábo mám vrodenú chybu tak je nám nanič... 😒

adrolka
12. dec 2007

Ahoj po dlhšej dobe. Ktomu plávaniu bábetiek - som počula len samé chvály! Aj kamoška sa chystá na jar. Tam sú také termíny na čo sa treba prihlásiť, ak je bábetiek veľa, tak sa spravia skupinky. Vraj na jar je už všetko plné. Ja som sa tam už na to bola preventívne pozrieť, ješšiš - hrozne to bolo milé. Jeden kurz - tuším 10 plávaní - je cca 3000,- -My by sme potom s manželom tiež xceli ísť s našimi babuľkami, čiže nás to vyjde poriadnu pálku! ale podla toho čo som videla, počula sa to oplatí.
Spomínate tu Ipótha a Hegedúsa, ešte pred 5 minútami som bola odhodlaná tam zájsť za nimi aj ja, poprosiť ich o utz mimo poradia - ja nie som ich pacient, no ale posledné príspevky ma akosi odrádzajú. To si asi potom zájdem radšej do NZ za Stankom, bola som uňho 2x, ešte na zač. tehu.
Teraz potrebujem len v podstate pozrieť na morfológiu plodov, robí sa to v 30tt, ale čo som bola u svojho, tak sa mi to nezdalo dotiahnuté do konca, proste z toho nemám dobrý pocit,také prefláknuté. O tom ani nehovorím, že dvojičky by sa mali kontrolovať častejšie. No teraz neviem, sTANKO ALEBO hEGEDúS - PORADíTE? diiikes.
Kila, boli u jedného z najlepších odborníkov na SK čo sa týka prenatálnej diagnostiky. Takže sa môžeš na čas ukľudniť. Preto na čas, lebo kľudná nebudeš nikdy, až po pôrode, ale potom začínajú iné stresíky, že mamičky? taký je údel maminiek, no čo už.

kila
12. dec 2007

Adrolka no ja viem že som bola u toho najlepšieho v Ba... ja ti neporadím, nechcela som nikoho odradiť, ani ja sama neviem čo si mám o tom všetkom myslieť... ale faktom je, že Hegedus mi to mal povedať skôr... však som mala výsledky afp už v 17 tt a aj som tam volala či sú ok a vtedy mi povedal, že sú... Ja som bola na morfológii aj u Hegedusa aj u Čunderlíka a to sa nedá porovnať... samozrejme Čunderlík bol oveľa viac profesionálny, však mi meral bábo 45 minút, naozaj sme prezreli všetko a všetko nám aj vysvetlil...

adrolka
12. dec 2007

Kila, ja som bola na tom veľkom morfo tiež v 19tt, vybrala som si centrum v BA - euromedix - dr. Holáň. Tiež eso v branži, čítala som o nich v časáku -Mama a ja-práve keď som hladala v Ba niečo profícke. Tak ja som tam ležala 1h45min!!!! to kôli dvojičkám. Veľmi som bola spokojná, lebo fakt všetko od A po Z mi bolo vysvetlené, ukludnil ma. Mala som vysoké tie sk....é (prepáč za výraz) tripple testy, čo pri dvojičkách je bežné. No proste viem ťa pochopiť, čo si ty prežívala.
Tak teda pojdem do NZ. RENIKA, ty si nerodila náhodou u Stanka?

kila
12. dec 2007

Adrolka na druhej strane však by som mala byť "vďačná" Hegedusovi, že mi vybavil hneď na druhý deň tú genetičku, aj Čunderlíka... Genetička v Nitre mi len dala tel. číslo na Čunderlíka aby som mu zavolala a vybavila si čo najskorší termín... Tak som ja najprv zavolala Hegedusovi že čo je a on sa hneď ponúkol, že mi Čunderlíka vybaví... a o päť minút som mala termín... keby som ja volala Čunderlíkovi, tak pochybujem že dostanem k nemu termín na najbližší pracovný deň...

denka28
12. dec 2007

ja chodim k balazsovi a som s nim nadmieru spokojna.

iduda
12. dec 2007

ahojte..ja chodim k Ipothovi a som zatial tiez spokojna..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre