Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

wighy
autor
12. dec 2007

ahojteeeeeeeeee

sme zas v podstate Hegedus zachranil malu,ked ma poslal do nemocky na infuzky v 20tt

Kiluska nebojkaj mala je urcite v poriadku,tesim sa ze budeme mat kamoskuuuuuuuuuu

nika kde si??nestihas hehe 😀 😀 😀

kila
13. dec 2007

Ahojte! Tak ja kvôli tomu čo sa nám stalo Hegedusa neodsudzujem... mala som hraničné výsledky, v podstate som mala výsledky ešte v norme a nemal určite ľahké rozhodovanie či mi to povedať a či ma vôbec poslať niekam... nemusel to urobiť vôbec... beriem to tak, že sa chcel uistiť pre každý prípad že som ok... a teraz už počítam s tým, že sa bude o nás starať ešte viac... 😅

nika251
13. dec 2007

Wighi- sa ti smeje ked si uz zapraxovana, coooo???? 😝 😀 . Visí mi jazyk po kolena, krize mi idu odpadnut a krmime sa a krmime 😀 . To moje dieta ak nedostane papkat hned tak chrlí oheň a síru 😀 . Hovori sa ze ak zacnes podavat papinu z flasky ze babo odmieta prisnik- ale tento moj zavislacik- najprv stiahne flasku a dovtedy nezaspinka kym nevytiahne aj prisniky- proste si to vyzaduje- som z toho stastna jak blska 😵 😵 😵 ze ma natolko chce.
Inac uz chodime na prechadzky- ale asi ho budem musiet menej obliekat- trosku to prehanam 😀 .A na prechadzke mi spinka a jedine kedy zamrnka je ked sa popiska a potom spinka dalej. Milacik.
Kila- tvoje babko bude urcite v poriadku, daj na svoj instinkt, popripade na manzelov. Neviem ci si pamatas ako mna vystresovali koli tym meraniam pred porodom ked odhadli vahu n a 2800g- lekar hned povedal ze somarina a UZV bol nepresny ale ja som MUSELA kuknut ake hodnoty mu to tam vysli a nozicka vtedy ,,zaostavala,, o 4tyzdne, brusko o 3tyzdne. Som sa stresovala jak debil ze budemem mat nejakeho mutantika. Bolo to par dni pred porodom. A Dami nie je ziadny mutant ale krasny dlhanik. Manzel stale tvrdil ze on to citi tak ze je o.k a nedal sa zneistit a mal pravdu. Maly mal miery 52/3700g co je skoro kilo oproti odhadu. Takze ak si mala testy v hranicnej hodnote- tak by som toho tvojho Dr poriadne nakopala. A co take baby ktorym vyjde DS na 5:1 a babo sa narodi uplne v poriadku? To tvoje je urcite o.k a tak ani nerozmyslaj ci bude zdravucke- a ci mate dat zobrat pupocnikovu krv- dajte- ved bude v poriadku. Ver tomu 😉

Neviem ktora sa pytala ci Reni rodila u Stanka- Reni asi nie, ale ja ano- bol skvely, a vysivku mi urobil tak skvele ze uz ani netusim kde ju mam.Bol velmi trpezlivy, a aj porodne asistentky boli skvele. Ja som sice aj jeho pacientka, ale myslim ze rozdiely nerobi. Ak budem rodit este raz a bude este porodnikom, tak si ho 100% zavolam k porodu. Niet nad to, ak sa nebojis akeho porodnika vychytas. Inac- vysetroval ma v nemocnici aj Dr. Hlavaty- a ten vam ma taaake jemne rucicky- ze som vysetrenia ani necitila 😀 . Ale zato Korcoka starsieho som sa bala jak ohna. Fuj, vsak sa aj tvaril jak cert. A potom bol jemnucky aj primar- len skoda ze namal zmysel pre humor- som mu povedala ze je taky jemnucky ze ma moze vysetrovat kolko len chce- a on sa na mna kukol akoby som z neba padla 😀 . No co uz- ked som v strese- trepem piate cez deviate. 😎

kila
13. dec 2007

Nikuš, ďakujem ti za utešujúce slová... 😉 🙂

denka28
13. dec 2007

ahojte,

dievcata vam sa stalo, ze ste zacali citit pohyby a potom zrazu prestali? uz druhy den babatko necitim, mozno velmi slabo a preto tomu ani nechcem verit ze to su oni 😔

kila
13. dec 2007

Denka takto skoro, v týchto týždňoch sa to stáva... 😉 Ja pohyby už cítim každý deň, ale v 19-20 tt to ešte nebolo také pravidelné... 😉

denka28
13. dec 2007

kila, dakujem, vies nechcem vtrhnut na dokyho lebo aj tak a so mnou problemy kvoli tlaku, a nechcem aby si myslel ze som nejaka nervacka, aj ked som 🙄

kila
13. dec 2007

To nič Denka, príde aj ten čas, keď sa budem modliť aby už prestalo bábo kopkať... ako ja včera - keď som išla na vlak - už som myslela že nevydržím prísť na stanicu tak ma kopkala Réka do mechúra že som sa skoro po ceste pocikala... 😅

renika
13. dec 2007

Ahojte baby. Adrolka, nerodila som u Stanka. Ja som mala sekciu a robil mu ju primár. Ale Nika ti opísala, aký je Stanko, tak je to na tebe, koho si vyberieš.

Včera sme boli v poradni a za mesiac Maximko pribral 1090g. Taaak som sa potešila. Je to krásny pocit, keď viem, že kvôli mne tak pekne rastie a je v poriadku. Dr. nás pochválila 😵

nika251
15. dec 2007

Ahoj- aj my sme boli v poradni- a maly mi pribral za dva tyzdne od prepustenia z 35OO na 455Og a narastli sme 3,5cm- proste po ocinkovi- papkac a navyse bude asi vysoky. A ma hrozne velike chodidla- na velkej nohe zije ten nas synator 😀

wighy
autor
15. dec 2007

ahojte babule ani som nevedela ze ide konik ale neva aspon som poupratala a napiekla hehe

Nika,reni kraasne rastiete 😉

zelam pekny vikend

renika
15. dec 2007

Nika, to je super. Tak aj vy máte doma papkáča 🙂 Naša Dr. malého nemeria. Len ho váži. Wighy, aj mne sa hodilo, že skapal kôň, musela som sa učiť na skúšky. Mala som včera aj dnes 😝 Taaaaká som šťastná, že je po nich. Teraz až v januári ma čaká najbližšia. U nás sme si to s vianočným pečením podelili s mamou tak, že ona napiekla medovníčky a ja ich na bud. týždeň všetky ozdobím. Pospájam linecké, ktoré tiež ona napiekla a tak. No, spolupráca 🙂

nika251
15. dec 2007

Uf, Reni- to ako stihas? Ja asi nenapeciem nic sladke- co nenapeciem- nezozeriem 😀 . Navyse- aj tak nebudeme doma- najskor ideme k nasim- a potom ku svokrovcom. Co uz- nech si uziju vnuka na vianoce. A ja sa zas prezerem- sice neviem coho - lebo vacsina vianocnych dobrot je pre mamicku tabu, ale daco si najdeme. To budu krasne vianoce 😵 😵 😵

nika251
15. dec 2007

Wighi, Reni- vam drobci vzdy odgrgnu? Lebo nas ak je ospaly, ani za svet- mozems ho pestovat, natriasat aj hodinu a nic. A potom grcka 😖 . HLavne ak ho dokrmujem.

renika
15. dec 2007

Nika, cez deň odgrgne vždy, ale v noci, keď zaspinká na prsníku, tak je to horšie. Dám ho do postieľky bez odgrgnutia a on sa po 10 minútach zobudí a začne sa mrviť a vzdychať. Potom ho len zoberiem na ruky a hneď grgne. Tých desať minút zvyknem aj počkať a nejdem spať. Ale negrcká. To možno aj z toho UM môže grckať, nie? Ozaj, aké mu dávaš? BE-BU, Nutrilon alebo iné?

nika251
15. dec 2007

Reni- davam mu Nutrilon- asi tri krat za den- cize v noci raz a potom ak vidim ze je este hladny tak behom dna a to vzdy vytiahne aj prska. Nas nezacne vzdychat ani sa mrvit- proste spi akoby ho do vody hodili. Grckanie ma podla laktacnej poradkyne z toho ze hrozne hlta- jeho brusko nebolieva ale zato ked je hrozne preplneny mlieckom- vtedy je stastny ale ak si silno odgrgne tak ide aj grcka- je proste pahltny- videt to na tom priprastku vahy behom dvoch tyzdnov. Teraz sa sice trosku kroti s tym nutrilonom ale zato behom dna papa kazde dve hodiny a plus ten nutrilon. Budem musiet sledovat ci vaha ide hore. Ozaj- na ako dlho chodite von?

renika
15. dec 2007

Nika, tak to je naozaj dobrý papkáčik. Ale lepšie, ako keby naše deti nechceli papať a nepriberali by 😉 A je super, že mu Nutrilon sadol a nebolí ho z neho bruško. Moja kamoška už skúša štvrté UM 😖 My už chodíme von na 40 minút. Ale vo štvrtok tak fúkal vietor, že sme boli len 20 min. To máš super, že si v meste a s malým vieš popozerať obchody a pod. Ja len po tej našej ulici kočíkujem, kde nič nie je. A potom, keď mu chceme nakúpiť nejaké oblečko, tak ho musíme nasáčkovať do vajíčka a ísť do mesta. Tak by bolo dobre, keby som počas prechádzky mohla nakúpiť 😔

wighy
autor
15. dec 2007

ahojteeeee

no mne mala nie vzdy odgrgne hlavne na zaciatku vobec teraz iba ked pahltne papa ale ona negrcka nastastie

ja som vonku s malou 1,5-2-3 hodky podla toho kde som a taaak,vo stvrtok som bola v meste kupovat darcekytak sme boli 3 hodky kym som sa dotrepala domov ale reni poviem ti ze je plno obchodov kde sa s kocikom neda ist ☹ takze s nakupmi je to tak ale ked s Nikou zacneme kocikovat tak mozno to bude lepsie vsaaaaak??????

renika
15. dec 2007

wighy, co kupujes manzelovi? Ja pre neho nemam nic ☹ Pre ostatnych uz ano.

wighy
autor
15. dec 2007

reni manzelovi som kupila, dupacky lubim ocka hehe, digitalny terc na sipky a sadu naramok a retiazka z chirurg.ocele, plus drobnosti ako ponozky,boxerky a on straaasne lubi morske potvory tak aj take mu kupim 😀 😀 nech ma chlapec radost 😀

renika
15. dec 2007

jeej wihgy, super darčeky. Ale ja budem šťastná, keď stihnem kúpiť jeden 😔 No čo, tento rok to inak nevymyslím. Tie dupacky si objednavala z bess?

renika
15. dec 2007

chodíš nakupovať do detského obchodu Baby shop? Nevieš či tam majú nejaké oblečko pre bábätká s vianočnou témou? Z bess to už asi nestíham do Vianoc objednať ☹ Aj tak som tam videla len červené dupačky, nič iné.

wighy
autor
15. dec 2007

reni hej z bess

chodim do toho obchodu a ja som v celom komarne hladala vianocne oblecko a vsade na mna kukali jak na debila ze nikto to u nich nehlada lebo ze to babu dam len parkrat takze nic som nenasla ☹

nika251
16. dec 2007

Wihgi- to bude super-budeme chodit rabovat obchody- ja budem po tej pauze asi jak utrhnuta z retaze 😀 . Reni- ved ak budes vediet prist do KN- mozes sa k nam pridat- chystame sa dakedy po vianociach- ci novom roku. Ja uz chodim s malym von na hodinku- pekne si najdeme ulice kde natolko nefuka, obleciem ho poriadne a on spinka. Aj teraz sa chystame- len cakame kym sa nam uraci domov ocino- isiel k svokre po obed 😵 . Teraz chodi na prechadzky s nami on, ale onedlho bude musiet prestat- bude musiet do prace-zatial mu povolili trosku ulievat sa- robi vo vlastnej firme 😀 .

wighy
autor
16. dec 2007

nikuska uz sa moooc tesim lebo kocikovat sama je straaasna nuda a aj ja sa vrhnem na obchody bo mam totalny abstak hehe ale s kocikom sa skoro nikde neda ist a aj tak by som si napr saty ani vyskusat nevedela 😀 😀

uz sa tesim na jar ako budeme brazdit mesto jupiiiiiiiiiiiiiiiii a slniecko bude krasne svietit 😉

renika
16. dec 2007

wighy Všetko naj Laurinke k trom mesiačikom 😵

kila
17. dec 2007

Dobré ránko babuľky! 😉

nika251
17. dec 2007

Ahoj Kila- ako sa mate? Drobec vystraja? Inac blahozelam ku kocke 😵
Wihgi- a co si robievala ked si nechcela odgrgnut? Hlavne v noci. A este nieco- aj tebe zvykla v noci spapat menej?
Reni- citala som tvoje trampoty s precuranim- neskusala si zmenit znacku plienok? My sme pouzivali na zaciatku haggies 1 ale to precural tak ako pises, skusili sme pampersky- to precural jedna radost. Potom sme presli na haggies 2 -3-6kg a to nam uz neprecura. Ale ja ho uz nedavam na bok tak ako nas ucili v nemocnici- dovtedy sa mi precuraval. Vyskusaj kupit male balenie haggies a skus ci to nepomoze.

kila
17. dec 2007

Nika, hej, vystrája jedna radosť... 🙂 😉

renika
17. dec 2007

Nika ďakujem. Tak to som si nemyslela, že Pampersky sú také nanič 😝 Musím niečo skúsiť, lebo to sa už fakt nedá, keď je stále mokrý. A najhoršie je, že tak spinká a možno aj hodinu. Tak si vieš predstaviť...chudiatko, vždy ho poriadne umyjem, bojím sa, že mu ten moč vyžerie jeho jemnú kožu ☹ Haggies som ešte neskúšala ani som o nich nepočula nič, väčšinou tu baby píšu o tých Tesco fialových plienkach.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre