Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

henrieta76
7. nov 2007

nika ja som mala prve ako 26 rocna druhe ako 28 rocna a tretie budem mat dufam ako 32 rocna.podla mna do 35 je to v pohode takze mozno stihnete aj to tretie.

wighy
autor
8. nov 2007

ahojteeeeeee

reni tak to je smola ale hlavne ze mas zapal pluc uz vylieceny 😉
daj vediet ci sa uz dnes dozvies den D 😉

nika ja som prve 2 tyzdne spala vzdy ked mala spala, vtedy ziadna domacnost, ziadne varenie neexistovala, vtedy mi ece dobre spavala ale potom mi prestala cez den spat tak som uz ani ja toho vela nenaspala ale hlavne je ze v noci mi spinka takze aspon tak

brrrrrrr aka je kosa v byte 😝

Kila tak ako???zostala ti ece po vcerajsku krv???hehe

kila
8. nov 2007

Ahoj!
Na poradni bolo... hmmm... všeliako... zobrali mi krv, sestrička hovorila že o týždeň bude výsledok, moč mám ok, lekár ma vyšetril, krčok je ok... trošku som sklamaná že sme nepočúvali ani srdiečko malého ani uzv nebol... lekár mi rozprával o odbere pupočníkovej krvi... a vraj 4D sa dohodneme na najbližšej poradni 6.12. ... a poslal ma na EKG... ale aj to bolo v poriadku, len je to vraj nejaké nové nariadenie že každá tehotná musí ísť na EKG...
No a na EKG boli samí dôchodzovia a kukali na mňa že čo tam hladám... A aj lekár kukal že čo tam hladám, tak som mu musela vysvetlovať, že je som ok len že je to nejaké nové nariadenie... Inak hovoril že už dávno nevidel také pekné krivky a výsledok EKG - tak to mu aj verím keď tam chodia samí dôchodcovia... Len ma potom aj on vyšetril a potláčal mi bruško či ma to nebolí, tak som ho skoro kopla či mu šibe či čo že mi bruško potláča keď som tehu...
😠

kila
8. nov 2007

Wighy a predstav si lekár mi hovoril že výsledky z krvi budú už zajtra! 😕 Ale sestrička mi potom hovorila, že to asi nie, nech volám až o týždeň... 😅

nika251
8. nov 2007

Ahojte. wighi- porad nieco nech sa uz zacne telo pripravovat na porod- teda okrem sexu- na to si nejako este netrufam. Abstinovali sme velmi dlho koli zapalom a teraz sa nejako neodvazim. Mam jednu hm- dost intimnu otazku. Tiez si mala pocit ked ta Dr vysetroval ze tam dolu si nejaka uzka aj ked mas len par dni pred porodom? Lebo ja mam pocit ze svalstvo v posve sa mi absolutne nepripravuje na porod- a ked ma Dr vysetruje mam pocit akoby som bola panna 😝 . A asi preto mi hrozi CR? 😠

wighy
autor
8. nov 2007

Kilus fakt ste nepocuvali srdiecko??mne ipoth vzdy pocuval

alenapr ja som na EKG nebola a pritom mam torchu problemy so srdcom ale hlavne ze je vsetko ok

a das si tu pupocnikovu krv zobrat??my sme nedali a to sa cudujem ze ci ti stlacal lekar na ekg brucho,co sa on do toho rozumie ci co??? 😠

Nika ahoj, no co sa tyka sexu,my sme sa dodnes k tomu ece nedostali 😝 hehe takze ti to uuurcite neodporucim, ja som umyla 1 okno a na druhy den mi odisla zatka, skus hopsat na fit lopte aj to pomaha a samo horuci kupel 😉

A aj ja som to citila presne tak isto ako ty, ked ma doki vysetroval hrooozne to bolelo,a on mi hovori ved to je len jeden prst co bude ked to bude 10cm hlavicka???joooj ci som sa vtedy zlakla hehe ale ina to bolo v pohode take asi je to normalne ze to tak citis, podla mna to tam dole je uz podrazdene tlakom dietatka preto sa citis uzka

nika251
8. nov 2007

Vdaka- si ma ukludnila. Fit loptu doma nemam ale zato 4 okna 😀 a skusam take velmi jemnucke cviky pri ktorych mam pocit ze maju vplyv na svalstvo. A dnes poperiem obliecky na postele a vyvesiam ich na balkone + aspon za packu satstva a skusim sa dorazit zehlenim 😀 a ak to nezaberie- dobrovolne umyjem schody a ak ani to - tak nahovorim svokra nech sa ideme autom prebehnut po KN 😀 😀 . Hrozne sa viem bat ked soferuje- jak samovrah- ale to mozme potom rovno do porodnice v NZ 😀 😀 😀

kila
8. nov 2007

Wighy nevieme ešte či si dáme zobrať pupočníkovú krv... Hegedus ma na to včera dosť nahováral...
Nika vy si dáte zobrať pup. krv? 😅

kila
8. nov 2007

Nika čo sa tak ponáhľaš s pôrodom, však ešte máš 10 dní! 😀

wighy
autor
8. nov 2007

nika dobryyy plan hehe ale ved ece mas par dni takze pohodickaaaaa 😉

kila jasnacka ze nahovaral ved oni to robia 😉

nika251
8. nov 2007

Kila- sa ti smeje- ale ja som si povedala ze 10-12.11 chcem rodit 😀 . Ved pockaj-ked budes 10 dni pred porodom zacnes mat aj ty take ,,zajacie myslienky,,. Uz totiz len fucim, gulam sa po byte a co je najhorsie- zerem a zerem 😀 . Asi sa potrebujem presvedcit ze posledne dni pred porodom ma ist vaha dole a nie hore- ale pri takomto apetite 😠

Ano, davame brat PK. Ja som si uplne ista nebola ale manzel veri pokrokom mediciny a pre pokoj duse krv dame zobrat. Ved vyhadzujeme peniaze na ine ,,somariny,, a tak nas toto nezabije. Berieme to tak, ze stat prispeje- tymi 15000Sk ( kocikovne + na prve dieta) Ale dufam ze to budu zbytocne vyhodene peniaze a nikdy ju nepouzijeme.

kila
8. nov 2007

A koľko si pribrala Nika? Ja som len v 4. mesiaci a už mám +5 kg.... 😅

wighy
autor
8. nov 2007

nikaaaaa tak sa najedz vsetkoho dosytosti bo po porode toho vela jest nebudes moct, ja uz pomaly zacinam skusat aj zakazane potraviny ale fakt len pomaly

kila
8. nov 2007

A odkiaľ viete čo sa môže jesť a čo nie? 😅 Ja sa v tom vôbec nevyznám... a keď myslím na to že čo sa môže dať papkať bábu... tak sa cítim úplne mizerne, lebo vôôôôôbec netuším ako to je... 😖

nika251
8. nov 2007

Kila - len skromnych 16kg- cize mam krasnych 78kg. NO som proste tehula na zozratie 😀 . Ale vela si z toho uz nerobim- vidim ake mam slonie nozicky takz e hadam to bude aj zadrziavanim vody.
Kila - jest nemozes veci ktore nafukuju - teba- lebo to automaticky prechadza do mliecka, dalej veci ktore napriklad vyvolavaju kozne alergie- ako napriklad koreniny- tiez prechadzaju do mliecka a travenie babatka este na ne nie je pripravene. Mali by sa jest jedla lahke, menej solene. nedrazdive, nie cokolada- sposobuje zapchu. Proste veci ktore nejakym sposobom komplikuju travenie dospeleho mozu dvojnasobne komplikovat travenie detom. Napisala som to spravne wighi?
Ale neboj,tu na nete je x-stranok kde ti poradia so stravovanim. A minule som videla dakde knihu - varenie pocas kojenia a pre batolata. Nazov presne neviem ale daco na ten sposob

wighy
autor
8. nov 2007

kila nemozes zaidnu zeleninu co nafukuje, cize karfiol,kel kapus´ta,kukurica strukoviny hrasok,paprika ziadne alergeny ako paradajka, exot.ovocie, cokolada, udeniny

len mrkva petrzlen,cukina, zemiaky

maso hlavne prirodne urobene, ziadne vyprazaniny

ovocie len jablcka aj to len bez supy ale nam aj to robilo problem

ja napr. uz coki jem, aj salamu a dnes som 1x skusila aj papriku tak som zvedava co bude

inak kazdy hovori nieco ine,nam v nemocke toto povedali aj detska lekarka

ale hlavne je ze v nemocke sme dostali cokoladovy puding, paradajkovu omacku a parky

kila
8. nov 2007

To je strašné! 😨 Však je všetko zakázané! Toto ja nevydržím! 😕

wighy
autor
8. nov 2007

nika spraaavne 😉

kila ved 5 kg nie je vela to je akuraaat 😉

ja som z porodnice dosla z 13kg o 10kg lahsia a ostatne nie a nie zist dole ale to je asi v mliecku 😀 😀

nika251
8. nov 2007

Wighi- nestraaas. Ved po porode to ma ist dole sup-sup 😠 😠 😠 😕
a ja sa na to spolieham.Ako vidim je cas vysadit cokoladu 😀 lebo sa budem aj po porode kotulat. Som zvedava ako to bude s mlieckom. Dakde som citala ze jeden zo sposobov ako stimulovat prsia k tvorbe mlieka je nenosit podprsenku. Ja ju nosim az do dnes ale veruze skusim byt dnes bez nej. hadam im dojde ze by sa veru mohli trosku rozhybat a zapracovat na sebe 😀 .

Kila - a co myslis, preco idu tie kila po porode tak rychlo dole? Od tej hladovky co si nutena nasadit 😀 😀 😀

kila
8. nov 2007

Wighy manžel hovorí že mám veľký zadok! 😠 😠 😠 ...ale to ma len naťahuje, ja vieeeeeeeeem... 😀 Včera sme boli porzieť aj obchod Kenguru v Komárome a videla som tam super lacný kočík, trojkombináciu za 39.990,- Forintov... 🙂

nika251
8. nov 2007

Kila- ak ti mozem poradit, chodte sa pozriet na vecicky do MR- pri Budapesti hned pri M1 -za Tescom Kika je velikansky obchodny dom Brendon- velkosti Kauflandu - zaobera sa len predajom veci pre deti do 4 rokov, maju aj veci pre mamicky. Ale to od A po Z. Kocikov- velikansky vyber. Ak chces mat aky taky prehlad co tam mamu- pozri www.brendon.hu . My sme tam kupovali kocik Brevi Ovo- mam ho v albume. Je to full set a je uzasny. Kazdy komu som to odporucila bol nadseny. Maju pobocku aj v Gyori ale ta je o dost mensia.Ale ak si daco vyberies z I-netu a zajdes tam, objednaju ti to a dodaju do Gyoru.

wighy
autor
8. nov 2007

nika po porode asi bez podpsenky nebudes moct behat hehe ved mliecko bude sem tam tiect takze psne vlozky to ístiaaa hehe a v noci ja pouzivam plienku bo vlozky nestaciaaaaa 😉
kila nic si z toho nerob mna manzel volal vagonik a to som mala len brusko 😉 to oni z laaaasky 🙂

nika251
8. nov 2007

Wighi- s tym ratam, to bude v poriadku. To len teraz- vies v ramci vyvolavania synatora 😎 skusam uz vsetko mozne aj nemozne.
Ty si mala len brusko? Ja som siroka jak vysoka a zadok- no zadocek by som ho nenazvala- to skor lodny kufor 😀 . Ale co chcem par dni pred porodom, ze? Nastastie strie ma takmer obisli. Na bruchu ani jedna len na zadku par ale nie takych hlbokych tak dufam ze ich rozchodim.A to som sa nenatierala vobec

kila
8. nov 2007

Nika, bože, ty máš obrovské bruško! Nečakáš náhodou dvojičky? 😅 A keď nebudeš nosiť podprsenku tak sa ti nebudú tvoriť strie a nebude to bolieť? 😕
Ešte mám možnosť si objednať kočík z Poľska, náš šofér tu vo firme chodí tam skoro každý týždeň a čakajú bábo na december. A kupoval kočík tam, tak možno skočíme k nim sa to pozrieť a potom by nám doniesol. 🙂 Vraj keď príde najbližšie tak mi ukáže na nete aký kupovali...

nika251
8. nov 2007

Ale kila- ved to bolo skoro pred 5tt 😀 odvtedy sme postupili na dalsi level 🙄 . Pochybujem ze sa mi budu tvorit strie. Prsia mi absolutne neovisaju, mam ich pevne ako pred teho len o 2 cisla vacsie. Tak dufam ze nie.
Kazdy ma serie s tymi dvojickami. Som zvedava aky bude mlady pan velky 😵 . Manzel mal 3600/56 a ja 3500/53 a teraz mame 189cm a 162cm. Tak som zvedava na koho bude. Ale kedze to bude chlap- nech je vysoky po tatovi.

kila
8. nov 2007

Nika a ty chodíš ku komu? Ku ktorému lekárovi?

nika251
8. nov 2007

Do NZ k Stankovi. Ty?

kila
8. nov 2007

Ja do KN k Hegedusovi. Ty tam zakaždým cestuješ? 😕

nika251
8. nov 2007

Ano. Je to jeden z najlepsich Dr v NZ a chodi k nemu aj hrozne vela zien z KN. Mala som take mensie problemy s otehu a dost rychlo nas dal do laty. Tiez ho chcem k porodu- budem rodit v NZ. A ano, cestujem tam kazdy tyzden ale nevadi mi to. Som rodena NZ, potom som byvala od 4 rokov v Hurbanove a rodicia robia v NZ, brat v Suranoch, byva v Banove takze to spajam aj s navstevou rodicov a brata.Ale zatial mi to problem nerobi. Kde sa chystas rodit?

mimkao
8. nov 2007

ahojte. Aj ja som okres Kn. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre