Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

nika251
4. jan 2008

Ahojte. Musim sa pochvalit- vcera sme boli na poradni v presne 6 tyzdni a narastol 7cm a od prepustenia z nemocnice -3500g pribral 1900g a narastol 7cm - cize ma 59cm. Proste silak- aj Dr len oci valila 😀 . Tlsty v ziadnom pripade nie je, len velmi veliky. Aj som rada, lebo v poslednom case som nevedela odmerat kolko spapa a bala som sa aby nemal nizky prirastok. Dokrmujem Nutrilonom ale uz len 1-2 x denne a aj to mozem znizit.Inac - hodila som foto do albumu 😉

kila
4. jan 2008

Ahojte! Tak som tu! Včera som bola na poradni, najprv mi sestrička namerala tlak 160/90, tak mi to najprv nechcela ani povedať, len kukala, že budú "zase problémy", ale povedala som jej, že som sa ponáhľala a akonáhle som vošla do čakárne, hneď ma zavolala, ešte som sa nestihla ani vydýchnuť, tak to bude asi z toho... no a nakoniec mi tlak odmerala ešte na konci poradni a vtedy už som mala tlak v norme... Zase mi brala aj krv ale neviem načo, tak hádam ma nebudú zase niečím strašiť. Rozprávala som sa s lekárom a on ma tiež ukľudňoval, že kvôli výsledkom sa nemám trápiť a keď Čunderlík v Ba nič nenašiel, tak bude fakt všetko ok... vraj u neho boli aj oni s manželkou keď čakali druhé bábo... Manžela som ukecala, aby so mnou nešiel, ale na 4D sa už pripravuje tak dúfam, že mi tam neurobí cirkus, ale ako ho poznám, tak bez slova len to tak určite nenechá, že nás tak strašili s výsledkami... No a ešte budúci týždeň niekedy pôjdem na cukor, ale lekár mi hovoril, že hnusný glukózový nápoj nebudem musieť piť a to ma fakt teší...
Majte sa! 😉

kila
4. jan 2008

A šťastný nový rok baby! 😵

wighy
autor
5. jan 2008

ahojteeeeeeeeeee

kiluska to som rada ze je zatial vsetko ok, to ze ti brali krv to je normalne, to sa robi tiez neviem presne co kontroluju
ako sa inak citis??a kedy mate 4D???

baby co sa tyka dovolenky my sa v lete chystame koncom augusta zac.sept. mala bude mat skoro rok ideme do chorvatska autom takze myslim ze by to malo byt v poho,uz sa strasne tesim bo tento rok sme nemohli ist

kila
5. jan 2008

Wighy na 4D ideme 9.1. na 14.00... a dohodneme si aj odber pup. krvi... pridala som nové fotky do albumu, bruško v 25 tt a tváričku našej Réky... 🙂 a mám ísť niekedy aj na cukor, ale zabudla som sa spýtať ku ktorému lekárovi mám ísť a na papiery to nie je... 😅 Inak sa cítim fajn, okrem toho, že mám pocit že mi bruško každú chvíľu vybuchne, že WC musím mať vždy po ruke a že zvyknem byť unavená... joj, už si neviem ani predstaviť, že by som chodila do roboty... 😅 teším sa, že budem pekne domka... 🙂 práve sme hladali s mamou nejaké bundy a kabáty, ktoré ešte budú na mňa dobré - nie sú práve podľa poslednej módy, ale tie 3 mesiace už s nimi vydržím, nebudem kvôli brušku kupovať XXXXXL bundu na seba... 😝 a v pondelok idem s mamou na nákupy - plánujem kupovať pre malú všeličo čo sa mi zapáči a pre seba nočnú košeľu do pôrodnice... 😅 😀 už sa teším... 😀 No a ešte sa vám pochválim, že sme detskú izbu začali pripravovať, zatiaľ sme ju len vyprázdnili, koncom januára nám donesú nové okná a koncom tohto mesiaca plánujeme tiež ísť na nákupy do Budapešti, chceme už kúpiť postieľku, vajíčko a popozerať kočíky... 🙂

iva72
6. jan 2008

Ahojte,
šťastný nový rok vám prajem všetkým. Aby sme všetci boli s našimi detičkami šťastní až do konca života.

Kila,
teší ma, že sa máš OK. To je jedno, ku ktorej lekárke pôjdeš. Sú tam na jednom poschodí dve. A nebudeš piť žiaden nápoj. Zoberú ti krv, potom ťa pošlú zjesť 2 rohlíky a 10dkg salámy a vipiť jeden malý džús. Vrátiš sa, znova ti zoberú krv a môžeš ísť. Jaj a tehotné berú väčšinou dopredu, je to tam u jednej z tých lekárok aj myslím napísané.

Wighy,
bola si u ortopéda? Bolo to tam hrozné, však. V tom podkroví nebol žiaden vzduch, plno ľudí, každý kašlal a kýchal. Len som sa bála, že tam niečo chytíme...

nika251
6. jan 2008

Kila- kup si aspon 3 nocne kosele. Mne by jedna nestacila. Spociatku som pouzivala ich kosela- vsetky som zaspinila, aj pradlo a potom svoje-aj tie som menila kazdy den. Idete do brandonu? Ak hej, bude sa ti tam pacit 😵 😵
Wighy- mala je uz fit?

henrieta76
6. jan 2008

ahojte.
kilus tak ti zavidim,ja som to nakupovanie mala tak rada.normalne sa vyzivam ked sa dostanem do takeho obchodu.aj kamoske som bola pomoct vybrat kocik.zboznujem ten vyber len aby mal clovek penazi dost,lebo tie niektore ceny.odporucam ti kupovat v madarsku noviny baba magazin a anyak lapja lebo tam su kupony s ktorymi vies kupit niektore veci ovela lacnejsie.mozes si vzdy v dany mesiac pozriet na stranke BRENDONA co maju v tom mesiaci za kuponove ceny.
ja som na ten cukor bola u alaxovej.

henrieta76
6. jan 2008

este som zabudla,ze ked budete kupovat vajicko,tak si skus kupit taku co ma zvlast adapter do auta.je s nim lachsia manipulacia.

kila
6. jan 2008

Baby ďakujem za dobré rady... 🙂 no vyzerá to tak, že niektoré vecičky sa viac oplatí kupovať v Maďarsku... a odteraz sa začneme pripravovať na bábo vo veľkom, keď čoskoro už budem v 3. trimestri, v 7. mesiaci, tak by sme už mali mať aspoň také základné veci pokupované ako postieľka, plienky a tak - keby sa náhodou bábo pýtalo na svet skôr... ale podľa mňa vydržíme do apríla... občas ma bolí bruško ako pri mrche, ale len na chvíľku a rýchlo to prejde tak dúfam, že je to ok... že by toto bolo to tvrdnutie bruška? Nie som si istá - necítim že by som mala vtedy bruško tvrdé... 😅 Asi sa len pripravuje maternica na pôrod... 🙂
Už sa začínam strašne tešiť na bábo, aj môj manžel - hovoril mi že on Réku už teraz tak ľúbi, že je mu všetkým... 🙂 aj ja som s tým tak a to je myslím, že dobré... 🙂 Už sa neviem dočkať, kedy ju môžem vypusinkovať a vyobjímať... 🙂

wighy
autor
6. jan 2008

ahojteeeeeeeeee

ivka ja som mala stastie do 10 min sme boli vo vnutri 😉
musite ece balit nasiroko??mna povedal ze je vsetko ok ale ece do februara mame balit tak balim 😲

nikuska uz sme ok nastastie len to hnusne pocasie mi lezie na nervy ale dnes som malu dala aspon hodinku na balkon a teraz sa mi zobulila tak som ju supla do postielky a spi dalej,ona mam uz taky rezim ze od 13-cca do 17 spinka 😉 klopklopklop

Kiluska som rada ze ste ok, az mi slzicky vysli ako pekne pises ze sa tesite na babo,to je take krasne 😉 ,
veru veru uz je cas aby ste pokupovali vecicky, a tvoje brusko je uz pekne velke 😉
co sa tyka nocnej kosele aspon 3 lebo tu v KN ti nedaju ziadnu,takze na porod si zozen nejaku staru ktoru potom mozes vyhodit 😉

kila
6. jan 2008

Ahoj Wighy! Aj v Kn je poľadovica? Dúfam, že zajtra už nebude mrznúť, bojím sa ísť domov autom... 😖 Takže zajtra si kúpim min. 3 nočné košele... 😅

nika251
6. jan 2008

Wighy- ten rezim- zavidiiiiiiim. Ten moj lapaj dnes len vymysla ako sa dostat na ruky aist pochodovat po byte. Obkuka vsetko. Aj dnes rozobrala stromcek bo padal a jeho som supla na tu chvilu do autosedacky a dala k sebe do obyvacky. To ste mali vidiet tie ociska ako sledoval vsetko okolo. SOm mu rozpravala a vysvetlovala a ked sa mi skoro rozbila gula tak ste mali vidiet ako sa skeril. A dnes ma prvy krat poriadne vykvakal za vlasy 😖 . Teraz nastastie zaspal a idem to vyuzit a pospim si aj ja lebo dnes to vidim na dlhe zaspavanie vecer. Ani na prechadzke sme neboli koli tomu ladu a to mu asi velmi chyba. Vcera koli vetru. Dufam ze zajtra bude uz aspon bezvetrie a bez ladu.
Kila - ja som kupovala na trznici co su obchody so spodnou bieliznou take obycajne so 4 gombikmi - a boli velmi pohodlne. Take iste ti v obchodoch ponuknu ako tehotenske.

renika
6. jan 2008

ahojte baby. Nemám teraz vôbec čas sem chodiť (učím sa), ale aspoň vás občas prečítam. Teraz mám malú pauzu, pijem čaj a snažím sa myslieť na niečo iné ako na nástroje ekonomiky 😖 Inak sa máme dobre, Maximko je zlatý, zdravý a už aj sem tam poriadne vymýšľa 🙂 držte mi palce na skúškach. Január budem mať hrozný, dúfam, že rýchlo prejde 🙄

kila
6. jan 2008

Nika, aj ja si kúpim noč. košele tie najlacnejšie a najjednoduchšie... na to aby som ich nosila týždeň a každú chvíľu zašpinila, úplne stačia... 😉 Majte sa baby, neviem kedy sem zase prídem, najneskôr o 2 týždne určite... a potom sa dohodneme aj to stretko, ok? 🙂 Pá a dávajte si na seba pozor a aj na malinké! 😵

nika251
7. jan 2008

Dobre ranko.
Renika- boli ste uz na kontrolnom UZV v NZ na II poschodi? Drzim palce na skusku. Ja to uz mam na stastie za sebou. A uz len vymyslam co dalej. Mozno ked bude Dami vacsi tak Sellyeho uni. organizuje kurzy pre matky s detmi - ak si dobre pamatam, tak tam maju zabezpecenu aj starostlivost o dieta pocas kurzu tak to mozno vyskusa. Aj ked pri mojom talente na jazyky 🙄
Kila- o.k, na to stretko sa budeme tesit. Snaz sa nam ozyvat co najviac.

wighy
autor
7. jan 2008

ahojteeeeeeeeeeeee no ta poladovica bola hruuza ale my sme dnes uz kooonecne boli vonku trosku svietilo slniecko tak bolo fajn 😉

kiluska davaj pozorn a ceste 😉

nikuska co sa tyka super rezimu to mame iba asi od 3 mesiaca,vtedy sa mi potvorka polepsila klopklopklop 😅

uz sa tesim na stretko,dufam ze zima nebude dlha a my sa budeme chodit prechadzat po meste a bude svietit slnecko a bude pekne teplucko 🙂 😉 😀 😅 😵

iva72
7. jan 2008

Ahojte,

wighy, tiež máme baliť naširoko do februára, ale len pol dňa. Tak jej to dávam doobeda na 2 prebalenia. Už mi to pekne lezie na nervy.

wighy
autor
7. jan 2008

ivka tak to asi potom kazdemu hovoril,kedy idete nabuduce??mi 16 februara 😉

ja ju bali na noc a troska dopoludnia 😉

nika251
8. jan 2008

Ahojte. Wighy- zas ta idem pootravovat 😅 - ked ste boli chore- mala to najprv mala alebo ty?
Ja som totiz asi nachytala od muza chripku- alebo som prechladla- tecie mi z nosa a boli ma hrdlo. Dr mi dal nejaky sprej- no fuuuuuuj 😝 . Teraz sa len bojim nech to maly nenachyta. Nosila si aj rusko cez usta? Co si uzivala? Teplotu nastastie nemam. Boooze, nech to Dami nechyti. NEviem ci mam ist dnes s nim von alebo poslem muza 😨

wighy
autor
8. jan 2008

ahojky nika

no ja som to chytila od muza a o 3 dni mala odo mna aj ja som pouzivala rusku, mala mala len sopliky ktore som jej casto odsavala kvapkala som jej libenar pred odsavanim a potom nasivin pre malinke babatka

ja som brala paralen, skorocelove pastilky na hrdlo to mozu aj maminky a pila som veeela cajov

juj drzim palce aby to maly nedostal

no na tvojom mieste by som von nesla,rasdej sa z choroby dostan aby to nebolo horsie

nika251
8. jan 2008

Nesla som. Vyhnala som muza 😀 . Aj hrdlo ta bolelo? Dufam ze ten sprej pomoze a maly to nechyti. A verim si ze to bude zajra lepsie len nos budem mat jak cirkusovy klaun 🙄
Aj u nas bol bacil moj manzelik.
Uz tak hrozne cakam kedy hodime rande a pojdeme na poriadnu prechadzku. Len nech nam pocasie vydrzi 😵 . Pozerala si damiho albumik? Pred par dnami som sa premohla a nahadzala tam par fotiek

wighy
autor
8. jan 2008

jasne ze som kukla maly je krasnucky 😅 a pekne uz dviha hlavicku sikuliatko

no aj ja dufam ze bude dobre pocasie 😉 o kolkej chodite von??ja som vcera bola v meste kupit male overal a par drobnosti v Dmku a ona mi pri pokladni spustila taky rev ze nas 2 pustili dopredu hehe a ked som vyslavon u bola ticho potovrka jedna 😝 😝

renika
8. jan 2008

ahoj Nika. Boli sme na na sone kĺbikov, máme to v poriadku, už nemusíme ísť. Takže super. Hneď sme obehli aj poradňu, keď sme už boli v NZ. Maximko má 7 týždňov a doteraz spolu pribral 1940g. Vraj je to dobré. O tri týždne ideme na očkovanie. Dr. bola smutná, tak sme sa jej spýtali, že čo je taká bez nálady a povedala, že pred nami tam boli s polročným bábätkom, ktorému teraz zistili, že je slepé 😔 Sme šťastný, že máme zdravé dieťa, to je najväčšie šťastie. Rýchlo sa uzdrav a neboj, malý to od teba tak ľahko nedostane, keď kojíš. Teda nemal by. Môj manžel bol k.o. pre Vianocami a malý to nedostal. Držím vám palce. Dami je krásny, pozerala som album. Môžete byť sťastní, že máte takého synčeka. Maličký silák - nádherne už drží hlavičku 😵

iduda
8. jan 2008

Ahojte baby..neviete nahodou, ci v KN existuje nejake cvicenie pre mamicky? Viem, ze v NZ je, uz som si vsetko zistila, len by bolo fajn, keby bolo nieco aj tu..ak ste nieco poculi, tak dajte vediet..inac prajem krasne tehulkovanie aj mamickovanie 🙂

iva72
8. jan 2008

Wighy,

my ideme až 1.marca. Ale práve čítam, že renikine bábo má len 7 týždňov, boli raz na sone a už nemusia ísť. Tak prečo my chodíme 3 krát?

Renika,
a už ani nemusíš baliť na široko?

wighy
autor
8. jan 2008

ivka tak to neviem mozno reni nebola tu v KN, lebo ten kollar vacsinou dava 3 kontroly

iduda, bohuzial u nas v KN nie je cvicenie aspon ked ja som bola tehu nebolo, pytala som sa aj lekvara a o povedal ze pre nedostat zaujemkyn 😒 co bolo pre mna nepochopitelne 😒

nika251
9. jan 2008

Idula- reni bola v NZ- tam je to asi ine. Ja som sa tiez vypytovala ako je to v KN s cvicenim- vraj daju len nejaku kazetu a podla nej mozes cvicit.Ale doporucila by som ist pozriet do NZ- robi to porona sestra Klamanova- mala som ju aj pri porode aj na predporodnom kurze. My sme boli len na dvoch sedeniach ktore su pre oteckov - prve- zachrana dojcata a druha porod. Odporucam- velmi dobre to vysvetluje, povzbudzuje. Ak budes mat zaujem, daj vediet, dam ti na nu cislo. Dobre je aj to, ze ak budes mat pred alebo po porode nejake otazky, potrebujes pomoc tak jej mozes zavolat a ona ti poradi. Ja som rodila v NZ tak tam za nami bola aj na oddeleni a poradila ako napriklad dojcit ako kupkat alebo osetrovat. Hocico.

Dakujem za pochvalu Daminka- az som narastla od pychy 😵 😵
Reni- vidim ze aj Maximko je poriadny papkacik 😅

iva72
9. jan 2008

To je dobré, a v NZ majú deti iné nohy ako v KN? 😀

nika251
10. jan 2008

Ivi- asi menej krive 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre