Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

henrieta76
15. jan 2008

kocky kde ste?

nika251
16. jan 2008

No vy to tu ale flakate 😠 . My sme boli v NZ na UZV mozgu- maly ma ,,nadherny kefalhematom,, na hlavicke tak nas tahali na kontrolu a vsetko je o.k a Dr len opakovla ze je veliky, veliky.. Neviem co sa im na nom nezda, mne pripada ako drobcek. Ma cez 60cm a okolo 6kg-co je dost ale nepripada mi to ako trhanie rekordov

renika
16. jan 2008

jeeej to je super, že je tu teraz tak mŕtvo, aspoň nemusím čítať, čo ste popísali, keďže teraz vôbec nestíham sem chodiť 😒

baby, s tým UZV je to v NZ tak, že sa tiež chodieva dvakrát aj trikrát. Vnútri som bola s mamičkou, ktorá tam bola so synom už tretíkrát. Keď odišli, zavoli ďalšiu mamičku, kým som ja obliekala malého a tá tam bola druhýkrát. Mala už 4,5 mesačnú dcérku. Takže v NZ určite nie sú menej krivé nožičky 😀

Nika, to je super, že je všetko ok s Damim. Je to riadny chlapisko, keď je už taký veliký. My ideme teraz najbližšie do poradne 29. januára, tak ani neviem, koľko môže teraz vážiť. Vtedy Maximka budú aj očkovať proti pneumokokom 😖

Heny, ešte nič? Ešte nie si tehulka?

henrieta76
16. jan 2008

ahojte.
renika este neviem,buduci tyzden budem mudrejsia.dam vam vediet hned ako sa to dozviem ja.
konik dlho raploval,ale som rada ze ste obi dve aj s detmi v poriadku.

kila
16. jan 2008

Ahojte! No vidím, že to tu flákate a veľa nepíšete! 😠 Musím to dať do poriadku?! 😀 Ale až zajtra... zajtra poobede vám napíšem, teraz som už unavená... 😉
Dovtedy mi napíšte prosím či ste skúšali plienky Libero z Maďarska, či sú dobré a aké vlastne používate, z ktorých nevytečie nič? 😅

kila
16. jan 2008

A Heni, držím palce! 😵

nika251
17. jan 2008

ahojte. Poobede sa este prilhlasim. Kila- my mame haggies- nevytecu- ale spociatku ked malicke polohujes na boku ti vytecu skoro vsetky. Ale teraz ccheme vyskusat tie fialove tesco plienky. Madarske nepoznam ale mozno skocime pozriet do tesca ake tam maju.

wighy
autor
17. jan 2008

ahojte babulky fakt to tu stagnuje

nika pekne vam maly rastie to je super ze je v poriadku 😉

kiluska ako sa citis???

ja som trochu nestastna,boli sme rano u lekarky na poradni a podla ich vahy ma mala 5500g a minuly mesiac mala 5700 co sa ani setricke nezdalo a ani nam pretoze mala neskutocne rastie a pribera,pekne papa tak som z toho mimo o tyzden mame ist na prevazenie strasne sa bojim ☹ jednoducho to nechapem

libero som ece neskusala my pouzivame pampersky

henrieta76
17. jan 2008

ahojte.
wighy ked sa ti mala zda v poriadku,tak aj je,mozno maju nieco z vahou.
kilus ja som pouzivala kym boli novorodeniatka pampers new born,tusim od 2do 5kg.su naschval pre novorodeniatka lebo vsiaknu aj tie prve kasove kakanice.potom som pouzivala klasicke pampersky,tie oranzove su nanic.potom mi kamoska poradila fialove tesco a tie sa mi velmi osvedcili pouzivali sme do konca.
libero som nepouzivala ale kamoskin syn dostal na ne alergiu tak neviem.
ja ti odporucam zo zaciatku tie pampersky new born.potom fialove tesco.ale mozes vyskusat aj ine mozno sa vam osvedci nieco ine.

henrieta76
17. jan 2008

nika mne sa tie fialove tesco velmi osvedcili su dobre aj kvalitovo aj cenovo

wighy
autor
17. jan 2008

heni mala je uplne v pohode od hladu mi neplacka,vlastne ona uz v pdstate ani neplace iba sem tak ked vymysla alebo je unavena

henrieta76
17. jan 2008

tak potom je v poriadku,ona by ti urcite dala na javo ze nie je.a podla mna 200g minus to nie je vela ja viem ze teraz by mala priberat,ale mozno ona si uz drzi liniu 😀 .vsak uvidite o tyzden urcite ta vaha bude uz v poriadku.

wighy
autor
17. jan 2008

heni diky 😉 😵

henrieta76
17. jan 2008

wighy nemas za co.

nika251
17. jan 2008

wighy- neplas, mozno ste zle zaznamenali vahu. Uvidis ze teraz bude mat tych 57OO a bude to o.k. A mozno jej neurobila dobre ta choroba co mala a proste energiu spotrebovala na liecenie. Bude to urcite v poriadku. Keby jej cosi bolo, prejavovalo by sa to nechutenstvom a placom. A mozno jej nestaci MM. Ale bude to v pohode.
Heni- diky, vyskusam ich. Ved haggies su dost drahe a co mame teraz c.3 tak su okolo 5OOSk a to je dost, hlavne ked maly zaspini aj desat denne.

renika
17. jan 2008

nika, aj my sme mali haggies, už aj sleep and play a pampersky a teraz máme tiež tesco fialové. Zatiaľ sú najlepšie 😉 Haggies sú oproti nim strašne tvrdé. Tesco sú také mäkkulinké 🙂

kila
17. jan 2008

Ďakujem za rady baby... 😉

henrieta76
17. jan 2008

kila preto sme tu,ked vieme poradime,kazdy zo svojej skusenosti.

kila
17. jan 2008

Ahojte! Čo máte nové? Pridala fotky zo 4D, ale sú trošku rozmazané alebo lesklé, lebo som to fotila z telky... inak som to nevedela zariadiť... Na 4D bolo super, mám 20 minutovú nahrávku, ale ja som myslela, že to budeme vidieť ešte lepšie, ale nevadí... malá sa nám aj tak krásne ukázala, prehĺtala plodovú vodu, zívala, hýbala sa ručičkami, nožičkami, tak to bol zážitok - aj pre manžela... lekár nám všetko okomentoval, škoda, že zvuk na tej nahrávke nie je...
No a ešte keď sme boli na 4D tak sme sa potom rozprávali s lekárom, tak sme sa rozhodli, že si dáme odobrať pup. krv. Lekár hovoril, že to môže byť užitočné aj nám, nielen pre Réku a pre jeho prípadného súrodenca. Vraj by to mohlo pomôcť aj keby som bola chorá ja alebo manžel - no samozrejme len v prípade, že je otcom on a nie sused Paľo... - takto nám to povedal lekár - tak sme len kukali... no srandista je však? Potom som sa ho spýtala ešte, že čo by sa stalo, keby sa Réka narodila predsalen chorá (však potom je pup. krv nanič keby mala nejakú genetickú chorobu), no a to ma lekár pekne sprdol, že Réka nie je chorá a že nech nehovorím hlúposti... a potom som pekne dostala doma aj od manžela, že čo to chcelo byť...

henrieta76
17. jan 2008

kila manzel aj doki mali pravdu ved reka je zdrava ako rybycka.uz prosim ta nevymyslaj.

kila
17. jan 2008

A ešte sa stále neviem rozhodnúť, či mám poprosiť Hegedusa aby prišiel k pôrodu, alebo ho nepoprosiť... 😒 Manžel hovorí, že sa o mňa lepšie postarajú, keď nebudem mať vlastného lekára a nebudeme musieť čakať kým príde do nemocky... ja neviem... 😖

henrieta76
17. jan 2008

ja som mala dohodnute,ked sluzil moj tak mi rano dal vyvolavacku.
ja by som to nenechala na nahodu,lebo podla mna sa o teba vie postarat najlepsie tvoj lekar ktory sa o teba staral celych 9 mesiacov.
a mne sa niektory lekari u nas v nemocke nezdaju.

kila
17. jan 2008

Možno aj ja by som bola kľudnejšia, keby som vedela, že sa môžeme na niekoho "spoľahnúť"... len či je to naozaj tak, že sa na neho dá spoľahnúť... 😅

henrieta76
17. jan 2008

tak to musis vediet ty.ja v svojmu dokimu verim na 100%.

wighy
autor
17. jan 2008

baby diky ,teraz som ju vazila na vahe a ma 5500 g takze minule ju museli zle odvazit alebo fakt neviem,ja si myslim ze keby jej MM nestacilo tak by plackala od hladu nie??

Kilus uz aj letim kuknut fotecky a presne ta Reka je zdravucka ako rybicka juuuj ci sa na nu tesim 😉

wighy
autor
17. jan 2008

KIluska 15,16 fotka su najsamsuper ako ju tam pekne vidiet juuuj ci bude chutnucka 😅

henrieta76
17. jan 2008

wighy ukludni sa uz nic jej nie je,a kolko vazila pred tym.myslim pred 5700g.

nika251
18. jan 2008

Dobre ranko. Wighy - hadam aj ano. Alebo by ti castejsie pytala papat. Daminko ak mu davam MM tak pyta aj po 2-3 hodinach. Na UM mi vydrzi aj 4-5-6 hodin. Ale to preto, lebo ako som si vsimla mam dost vela predneho mlieka takze sa takmer zasyti tym a to je tusim lahsie stravitelne ako zadne.
No vidis, ak ma 5500g tak je to v pohode- bud uz zas pribrala alebo ju zle vazili. Inac jedna baba od novembroviek pisala ze ked jej prisla mrcha ze mala jej dost schudla a ked odisla, zas krasne priberala. Hm- ale ja o mrche este nechyrujem 😀

Reni- vdaka ze si napisala. Takze tie tesco plienky vyskusam, len dufam ze ich maju aj v MR tescu.Ty si na tom ako s mrsinou?

Wighy- nebola si v tom materskom centre? Ked bude na buduci tyzden pekny cas, hodime stretko? Vcera som bola s malym na prechadzke cez letecke pole, potom cez to sidlisko za zeleznicou naspat. Hroozne moc sa mu pacilo. Dnes sa chystam bud so svokrou na prechadzku alebo ju poslem samu a ja budem upratovat a poobede sa tesiiiim k nasim
😵 😵 😵 . Maly bude zas cely happy z tej pozornosti. Cely cas sa na nich vyskiera. Ale to na obe babinky.
Booze uz zas ma vabi k sebe 😀

henrieta76
18. jan 2008

ahojte
nika ty si vstavala dnes skoro.
tie tesco plienky maju aj v madarsku dokonca ak sa dobre pamatam akurat maju akciu.
ked si vcera isla na to letecke mohla si sa ozvat.mozno by som sa aj presla s vami.ved nabuduce daj vediet.

wighy
autor
18. jan 2008

ahojteeeeeeeee

nikus isla som tadial raz pozriet aj to bolo otvorene len tam boli take 4 schody a mne sa nechcelo kocik vlacit ale su tam tak kolajnice takze mozme tam skocit

ja by aom rada hodila stretko ale vsetko zavisi od mojho kolena, pretoze neviem ist sama po schodoch a nie ece nies kocik 😝 ale uz sa to zlepsuje

dufam ze zima uz konci tak sa bude pravidelne stretavat,

ja som bola v sobotu na dlllllllhej prechadzke cez celu 2,1,bratislavsku,pri trznici cele mesto a domov na 7 isla som pomaly jak slimak a aj tak resla len 1,5 hodka nechapem hehe

nika a kedy sa chodite s malym rechadzat bol ja musim malej dodrzat rezim 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre