Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

kila
18. jan 2008

Ahojte! Tak kedy ideme kočíkovať? 😀

nika251
19. jan 2008

Wighy- chodim od 12-12,30 do takej 14stej. Tiez dodrzujeme rezim. Kedy chodite vy?
Kila- hocikedy- pripravim ti kocik, maleho a mozes ist 😀 😀 😀 😀
Heni- zavidim ze byvas v dome. Ja mam cinziaku plne zuby ale co uz ked som si zobrala cinziakoveho 😅 ale pomaly pracujem na tom aby sme kupili domcek. Vraj ked bude na ceste druhe- takze co najskor otehu s stahujeme sa 😀 . Chcela som mimo KN ale asi by to uz nepredychal takze mozno Bene alebo dakde na leteckom. Ale to ma casu a casu 😖
Wighy- a co mas s kolenom?

kila
19. jan 2008

Ahojte! Nika, keď sa dohodneš s Wighy, ja sa k vám fakt pridám... 😉 😀 A poďte do Bene, aspoň budeme blízko... je tu dobre, sú tu blízko obchody a teraz stavajú aj nákupné centrum! 😀

nika251
19. jan 2008

Kila-aby sme sa o teba potom nepobili- budes vediet kocikat dva naraz? 😀 😀 Ja si sadnem na obrubnik a pospim si a ty budes kocikat okolo 😀 Neboj, urcite ti dame vediet
Ake nakupne centrum? Kde? Davno som tam nebola tak sa nejako neorientujem.

wighy
autor
19. jan 2008

ahojteeeeeeeeeee

kilus ked s ti chce ist kocikovat??ja by som uz rada isla len to blbe koleno neposlucha

nikus sama neviem co s nim je, chodit viem normalne ale na pr, po schodoch neviem vyjst lebo na pravu nohu ledva stupim,proste ako keby bolo koleno v keli,nechapem to 😠

kocikovat idem len ked mi manzel zoberie dole kocik aj mi ho vynesie bo ja byy som to teraz nezvladla, dost ma to stve co s nim mam ale ja teraz neviem ist k lekvarovi 😠

davam si ece tyzden cas a ked to neprejde tak nebudem mat na vyber a skocim k ortopedovi 😖

ja mam bene blizko,kilus nevies ake centrum tam stavaju???

nika251
19. jan 2008

Wighy - ahooooooooj. Hm, to koleno moze byt neprijemne. Mozno si zle stupila a boli ta. Ale mna zvykli boliet ked som pribrala. Ale teraz nastastie posluchaju. A to nemate vytah? My mame medzizposchodie ale nastastie nas kocik sa da rozobrat a pohodovo zlozit pri výťahu.

wighy
autor
19. jan 2008

nikus prave ze som si ho ani neudrela mna ta kost boli ked zatazim koleno,ked normalne chodim tak nic 😠

byvame na 4 poschodi a tu nemame vytah tak si vies predstavit vlacit 20 kg 😝 uz aby som kupila nejaky sportak snad to bude lahsie

renika
19. jan 2008

Nika, ja si ešte rande s mrchou nedávam a dúfam, že ani dlho nebudem, keď som čítala, že aké problémy to robí bábätkám 😔

wighy, s tým kolenom by si mala ísť k Dr. Budeš to len odkladať a možno to potom bude ešte horšie 😔

wighy
autor
20. jan 2008

reni ja by som aj isla k lekvarovi ale vies ze teraz je to s malou nerealne, najprv by som musela ist k obvodnej pre listok a potom ortopedovi
sama ist nemozem a manzel ma teraz tazke dni v praci aj tak v stredu ideme na sono obliciek,vo strvtok na prevazenie k detskej tak som rada ze aspon tam ide s nami ale ked sa to nezlepsi budem musiet ist ☹

kila
20. jan 2008

Ahojte! Neviem ako sa bude volať to nákupné centrum, ktoré tu stavajú, ale čoskoro ho už budú otvárať - myslím tým tento rok... je to vlastne medzi Nay a Hypernovou - keby ste to ešte nevedeli... 😉 Ale viem, že tam bude aj detský kútik, tak sa už teším ako sa tam budeme stretávať pri kávičke kým sa deti budú hrať... 😀 😉 😵
Uvidím aká bude situácia cez týždeň, prípadne sa ozvem Wighy na mobil, alebo mi môžete hodiť smsku keď idete kočíkovať! 😵

renika
20. jan 2008

kila, tak to bude super, že tam bude detský kútik. V NZ v novembri otvorili nové nákupné centrum http://novezamky.aquario.sk/ a nie je v ňom ani jeden jediný detský obchod a nie to ešte detský kútik 😠 😠 Hlavne, že športových je tam plnú r.ť 😠 😠

wighy
autor
21. jan 2008

kilus videla som ze tam nieco stavaju len neviem presne co,no ale super uz sa tesim, ked strepem kocik dolu tak to mam asi 12 minut od domu 😉

reni ty takto neskoro??ja som v tej dobe uz v risi snov 😀 😀

renika
21. jan 2008

wighy, Maximko chodí spinkať o 23tej. To je jeho čas 🙂 Aj dnes práve teraz zaspinkal. My chodíme s manželom spať vždy až po polnoci.

wighy a prečo nemáte výťah?

nika251
22. jan 2008

Dobre ranko. Reni- Dami je teda oproti tomu de Luxe 😀 - on chodi spinkat medzi 21-21,30 😀 ale dovtedy ................ No proste na konci dna padnem do postele a moze vedla mna aj vykrikovat- spim jak poleno.Jasne -zobudim sa len ked zacne plakat. Nejako som sa to podvedome naucila triedit.

Wighy- nenapisala si mi, aky mate s Laurinkou rezim- prechadzky.

renika
22. jan 2008

Nika, aj ja som niekedy tak unavená, že keď idem spať, tak si hovorím, že sa určite nezobudím, keď bude Maxim plačkať. A vždy sa zobudím 🙂 Hlavne, keď som starostlivosť o malého celé dni kombinovala s učením, bola som grogy 😝 Nám vyhovuje, že chodí spinkať o 23tej, lebo potom spíme do štvrtej aj on aj ja. Keby išiel spinkať skôr, ja by som aj tak nešla spať pred polnocou - už roky chodím spávať okolo pol jednej. Dokonca, aj keď som chodila do práce. Maxim bude asi tiež taký nočný vtáčik ako sme my s manželom 🙂

renika
22. jan 2008

ozaj, neviem ako u vás, ale u nás bolo včera taaaaaké krásne počasie. Boli sme zatiaľ na našej najdlhšej prechádzke - 2,5 hodiny. To by som za ten čas možno aj do KN prišla 😀 Slniečko sa opieralo o kočík, normálne bol vrch kočíka teplučký 🙂 Dnes už tak slnko nesvieti ☹

wighy
autor
22. jan 2008

ahojteeeeee

reni tak to ja by som do pol 1 uuuuurcite nevydrzala 😀 😀

a preco nemame vytah???no dobra otazka na projektantov tohto domu 😠 😠 😠 urcite to boli bezdetni chlapi 😝

nikuska co sa tyka rezimu,zatial mi mala chodi spat o 13 ale pomaly sa jej to snazim davat blizsie k 12 aby ked pride jar sme mohli chodit von aj po poludnajsom spanku 😉

nika251
23. jan 2008

Ahojte. Tak my sme nabehli na tesco plienky. Zatial su dobre. maly nalozi poriadnu davku a nepretecu. A dosla nam aj polohovacia sedacka- hojdacka. Je z nej happy. Ked ho dam do nej, uplne sa usmieva, skeri a pri tom ohka, ggggka, grrr, tataka, lala.... Je zlatucky.
Reni- ajaj, ucenie-to musel byt riadny zaberak, nezavidim. ALe hlavne je ze mas skusky a asi mas aj na chvilu pokoj.
A do pol 1? Haha- to my vstavame na papanie.

Wighy- tak to vidim problem mat nebudeme. Tiez chodime von od 11,30 az 12,00 do druhej. Takze super 😵 😵 . Ved ked bude zas tak krasne ako v pondelok tak pojdeme na poriadnu prechadzku.

renika
23. jan 2008

nika, tie plienky sú super, však? Presne ako píšeš - aj náš malý naloží dávku a ešte ani raz sa z nich nič nedostalo von 😎 To učenie bol zaberák, ale horšie by asi bolo, keby som si dala rok odklad a potom znova na to nabehnúť s ročným dieťatkom doma 😝

baby, to máte super - budete chodiť spolu kočíkovať 🙂 My sme sa práve vrátili, počasie je krásne, slniečko svieti, ale bola som sama ☹

nika, to verím, že je Dami v tom lehátku celý vytešený. Aj Maximka keď dám do hojdačky alebo na hraciu deku, tak sa smeje a rozpráva, je vtedy taký podarený 😵

renika
24. jan 2008

nika, aké UM dávaš malému? Odporučila ti ho Dr.? Rozmýšľam, že aj ja začnem malému dávať. Nejako sa mi nedolievajú prsia. Asi mám krízu alebo čo. Začalo sa to ešte cez tie stresy medzi skúškami. Zatiaľ asi malému stačí čo vytiahne, lebo je spokojný, ale neviem dokedy 😒

wighy
autor
24. jan 2008

reni ja som dnes bola u lekarky s malou na prevazenie,pretoze mi nepribera za tyzden pribrala len 50g ale neoporucila mi dokrmovat ak to nie je nutne, ak dieta nie je podvyzivenie alebo neplace od hladu tak nemusis prikrmovat iba ked uvidis ze maly by bol nespokojny a tvoje mliecko by mu nestacilo

renika
24. jan 2008

wighy to fakt? Ja sa práveže bojím, že ma Dr. znosí, že malý málo pribral. Teda neviem koľko pribral, ale myslím si, že menej ako keď som mala plné prsia. Ale na druhej strane si tiež myslím, že keď je hladný, tak prečo neplače, ale sa usmieva a vidím na ňom, že je spokojný. A v noci spinkal 4 hod vkuse a to sa mi zdalo, že málo spapal a o hodinu bude hore 😕

wighy
autor
24. jan 2008

reni lekarka ma vobec nezkosila prave ze ma utedsovala lebo ja som z toho nestastna ale povedla ze mala sa s tou vahou rozbehne a dieta ked je hladne tak by plakalo od hladu,kedy mate dalsiu poradnu???

cielom krmenia nie je aby dieta enormne priberalo

renika
24. jan 2008

ďalšiu poradňu máme 29. januára. A dík, si ma upokojila 😔

viem, že cieľom kŕmenia nie je enormné priberanie, ale deti na UM enormne priberajú, sú také obrovské a náš bude o chvíľu chrústik oproti nim. Ešte keď som mala veľa mliečka, tak sme stíhali aj za UM, ale teraz....Od soboty vôbec nie som v strese a predsa sa prsia nechcú naplniť ☹ Ale v sobotu som bola tak k.o., že som myslela, že tú skúšku nezvládnem. Ráno sa mi strašne točila hlava, myslela som, že odpadnem, proste totálne vyčerpanie 😢 Ale teraz som úplne fit a kde mám mliečkoooooooo?????

wighy
autor
24. jan 2008

reni moze to bty kriza ktora prejde,hlavne je aby si si maleho prikladala 😉

a ani mne sa uz prsia nenalievaju ako na zaciat a mliecka predsa v nich 😉

ved sa poradis s lekarom uvidis co ti povie

nasa vobec nei je drobna ale lahucka hehe a nie je dolezite aby deticky 3-4 mesiacoch vazili 10kg 😉 pokym su spokojne a usmievave co nasa je tak by to malo byt ok,aspon takto ma utesuju babulky u nas 😵

henrieta76
24. jan 2008

ahojte.nemam na vas cas lebo malujeme ale musim vas ist upokojit.
po prve wighy vidis mala je v poriadku.vravela som ak by bola hladna alebo by jej nieco vadilo ozvala by sa.
po druhe renika v ziadnom pripade nedokrmuj kym maly nestraca na vahe ak by mu tvoje mliecko nestacilo ozval by sa urcite.
deti na UM su len napunpovani z toho umeleho.podla mna deticky dojcene su ovela krajsie ako tie na UM.
a po tretie mliecko v cicikach sa samo nastavy na dopyt malickeho,proste tvori sa presne tolko kolko maly spotrebuje.tie mamicky maju nadbytok mliecka ktore este aj po kojeni odsavaju.

henrieta76
24. jan 2008

a renika wighy ma pravdu dolezite je aby si maleho casto prikladala uvidis ze sa to da do poriadku.a wighy babulky u vas(nas)maju uplnu pravdu.

wighy
autor
24. jan 2008

diky heni zlata si ja si to tiez hovorim ale vies ako to je ja ako matka sa citim zle ze mi dieta tko nepribera ale neva,prave citam na nete,ze detocky ktore priberali pri plnom dojceni vela ich priberanie sa zvykne znizit pri prikrmoch a opacne,tak o mesiac zacneme podavat pomalinky prikrmy a budeme priberat hehe 😵

juuuj malujete??brrrrr ach a ta robota potom co ta caka,upratovanie a taaak 😒

henrieta76
24. jan 2008

to mi ani nehovor uz ledva cakam aby to dokoncili.
a viem ja ako tiez mamicka stresujem stale a pritom moje deticky su uz vacsie.
tomiho sme v piatok zapisali do skoly.takze ozajsne stresy este len zacnu.a to ani nehovorim ze ja mam deti strasne z rastene a erika uz vyhlasila ze ona bez tomiho do skolky nepojde.tekze uz sa tesim na september.bude dost zaujimavy.asi preto sa mi este nepodarilo otehotniet.

henrieta76
24. jan 2008

ked si predstavim ze tomi do skoly erika do skolky z cirkusom a ja by som mala bud brusko ako hrom alebo tyzdenne dieta.ale teraz sa nam to dufam uz podari.ved kym sa narodi uz bude vsetko v poriadku.kazdy si zvykne a ja mozem s kludom babetkovat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre