Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

wighy
autor
24. jan 2008

fiha takze uz bude velky skolak a do ktorej skoly??

no tak to veru budes mat tazke ked su na seba naviazani ale zas mas cas im to pomaly vysvetlovat nech si mala zvyka na myslienku 😉

henrieta76
24. jan 2008

no ja jej to uz vysvetlujem,len ma akosi nechce pochopit,ved uvidime je to este povedzme daleko.
zapisali sme ho na ulicu prace,mame to najblizsie a je to vraj dobra skola.

renika
24. jan 2008

heny vidíš, keby sa ti podarilo otehotnieť v januári, tak by si presne v septembri bola v pôrodnici a bolo by to všetko na tvojom manželovi 😅 Všetko je tak ako má byť. Tomi aj Erika si na nový režim v septembri budú musieť zvyknúť a ty budeš aspoň pri tom a budeš ich môcť povzbudiť 🙂 Otehotnieš určite v ten spávny čas, držím ti palce 😎

inak baby, keď spomínate maľovanie, mne sa nemormálne páči takéto nejaké maľovanie na stenu http://www.wallpainting.sk/index.php?option=com...

pri najbližšom maľovaní na to musím nahovoriť manžela 😉

nika251
26. jan 2008

Ahojte. Reni- to malovanie je fakt pekne. Neterka ma vymalovanu izbicku pastelovou farbou a na nej namalovane baloniky. Zajtra tam ideme prvy krat od porodu a aj od malovania tak som zvedava ake to ma. Vraj velmi pekne. Vcera som sa jej pytala aka je izba a zatvarila sa ako slniecko takze detickam sa to urcite paci.
Inak- citala som v novembrovkach o babke a dedkovi - je mi to velmi luto ☹ , ono sa nie zbytocne hovori ze ak sa daco pokazi, zakonite sa kazi vsetko.
K tomu mliecku- ja som nutena maleho dokrmovat ale snazim sa ho aj kojit tak casto ako to len ide. Takze - nevzdavaj to, skus to vydrzat este par dni ale ak to urcite nepojde, svet sa nezruti ak budes musiet dat UM. Nad tymto sa nestresuj. Aj ked je pravda ze mne ked v pondelok, utorok nenabehlo mliecko bola som k.o ale ked som sa dala dokopy tak zas nabehlo a dufam ze nejaky cas vydrzime. Aj keby som mala davat na jedno kojenie MM len 30ml, aj tak to nevzdam.
A s tym priberanim- mozno sa ti to len zda, lebo si si na Maximkovu vahu uz velmi zvykla a neregisturjes prirastky. Ja ich registrujem len vecer pri odgrgnuti. To sa mi zda ze uz ma tonu
😀

wighy
autor
27. jan 2008

ahojte 😉

no fuuuuuj ake je to pocasie teraz hnusne,no dnes ma von nikto nedostane 😀 😀

reni to malovanie sa mi moooc paci 😉

renika
28. jan 2008

baby, tak ja ešte stále kojím. Nika, máš pravdu, aj keď len jedno kojenie, aj tak to netreba vzdávať. Uvidíme, čo povie zajtra Dr. na poradni, či budem musieť prikrmovať alebo nie.

tento týždeň bol pre našu rodinu naozaj hrozný ☹

dnes je už pekne, tak si vynahradíme včerajšok a poobede pôjdeme na dlllllhú prechádzku 🙂

to maľovanie je krásne, ktovie koľko by stálo vymaľovať takú normálnu klasickú izbu. Mne sa to páči oveľa viacej ako obrazy na stene. Škoda, že neviem tak pekne maľovať 🙄

wighy, ty kojíš na jedno kojenie z obidvoch alebo len z jedného prsa?

wighy
autor
28. jan 2008

reni presne tak nevzdavaj to, aj ja bojujem vsetkymi silami takze zatial kojim a 1x denne 2 den dokrmujem + odsavam tak dufam ze sa mliecko vrati 😉

ja kojim z oboch uz od zaciatku 🙂

renika
28. jan 2008

ja som kojila až do tejto krízy vždy len z jedného. Ale teraz už z oboch. Tiež to vidím tak, že začnem čoskoro prikrmovať. Ty to už máš dobré, malá má viacej ako 4 mesiace. Keby mal malý 6 mesiacov, tak sa tak nestresujem a beriem to v poho, ale veď má len 2,5 ☹ S akým UM si začala prikrmovať?

kila
28. jan 2008

Ahojte! 😉
Minulý týždeň som nič nestíhala, ani s vami kočíkovať a tento týždeň zas nie som v KN... takže budúci týždeň možno... 😅

wighy
autor
28. jan 2008

ahoj kiluska ako sa mi mate??mala poslucha???zmesti sa ece v brusku???

reni ja som kupila ece ked sme prisli z porodnice nutrilon HA a do dnesneho dna ho za 4,5 mesiaca papala asi 6x,dnes som ece nemusela dat tak uvidime vecer

renika
28. jan 2008

wighy a ako sa pokúšaš zvýšiť si tvorbu mliečka? Ja pijem čaj na tvorbu mlieka od Weledy, Gravimilk a Vineu bielu.

Maxim dnes tak málo spinkal. A to včera prespal skoro celý deň. Dnes ma bola pozrieť kamoška, ktorá študuje medicínu a mala stáže aj na detskom oddelení, lebo má skúšky aj z pediatrie. Takže mi kopec užitočných vecí porozprávala a dala mi rady. Na tom oddelení, kde robí stáže leží aj Saskia - dcérka Pállfyovcov.

wighy
autor
29. jan 2008

reni tiez pijm gravimilk, vineu,cajiky, + homeopatika a + odsavam tak snad sa to rozbehne

a ako rady ti dala??podel sa ja som zvedava please 😉

saskia je este stale v nemocke chudatko ☹

renika
29. jan 2008

wighy a aké homeopatiká? Dnes som bola v lekárni, mohla som kúpiť 😒 Tiež všetko možné aj nemožné pijem 🙄

kamoška mi rozprávala, čo sa učia v škole okolo pediatrie a potom ako to musia aplikovať do praxe. Ale z nej nebude pediatrička, ale gynekologička 😅 Rozprávala, že aké choré bábätká sú v tej nemocnici v BA ☹ A ukazovala mi aj fotky. Úplne krásne deti a pritom také choré 😢 A Saskia nikdy nebude v poriadku ☹

dnes sme boli na očkovaní s Hexavakcínou a proti pneumokokom. Maximko teraz spinká, ale som zvedavá, či bude mať nejakú reakciu. Dúfam, že nie. Tak som ho ľutovala, chudáčik. Radšej, keby do mňa pichla tú ihlu 😝

renika
29. jan 2008

jaj, a prikrmovať zatiaľ nemusíme, Maximko má 5300g 🙂 Tak som sa tešila 🙂

kila
29. jan 2008

Ahojte! Wighy hej, ešte sa má malá v brušku dobre... a dúfam, že ešte nejaký čas tam aj vydrží... ešte nie som pripravená na pôrod... 😅 😅 😅
Baby poraďte mi... detského lekára si musím vybrať ešte pred pôrodom? Musím sa s nejakým dohodnúť ešte pred tým než sa malá narodí? Ako to je vlastne? A kedy sa to vybavuje? Ešte mám čas? 😅

wighy
autor
29. jan 2008

super krasnu vahu ma, moja mala ma len 5550g ale co uz ved ona ani nema po kom priberat hehe 😉

homeopatika sa volaju ricinus communis 5ch su na tvorbu mliecka

kilus hej musis ich dopredu za nejakym detskym lekvarom ci ti malu zoberie, a potom v nemocnici ked ti budu vyplnovat papiere tak sa ta na to opytaju a zapisu a dokmenty potom poslu tam

kila
29. jan 2008

Wighy a ty si to kedy vybavovala? Nieže začnem vybavovať príliš skoro či neskoro... 😅

wighy
autor
29. jan 2008

kilus ked si dobre pamatam asi 34tt

juuuj ale sa ti to blizi 😉 🙂 tak rychlo to ubehne ze uz bude mala aj na svete a co manzel ece stale nece byt pri porode??

kila
29. jan 2008

Ale chce... vlastne musí... 😀 😀 😀 už som sa na to pýtala minulý týždeň aj sestričky na poradni, že ako to je... tak mi povedala, že okolo 36 tt pôjdeme na exkurziu do nemocky... 😉 Ja som manželovi povedala, že nech je tam so mnou len dokedy chce, nemusí byť do konca... a ja ho tam potrebujem mať na to aby som mala väčší "rešpekt" a nie na to aby mi kukal medzi nohy... 😅
Vy sa máte dobre? Laurinka ešte neprespí noc? 😅 Keď som manžela pripravovala na to, že novorodeniatka sa v noci zobúdzajú každé 2-3 hodiny, bol z toho úplne nešťastný... 😅 😀

renika
29. jan 2008

kila, ja som si pediatričku tiež vybavovala tak okolo 35tt. A v nemocnici za mnou na druhý deň po pôrode prišla sestrička a spýtala sa na našu Dr., lebo tak ako píše wighy, papiere tam z nemocky musia poslať.

a manžela upokoj, že nie každé dieťa sa tak často budí. Predstav si, že u nás v Novembrovkách je mamička, ktorej dcéra od začiatku prespí celú noc a po mesiaci už spala aj 10 hodín vkuse 😲 Má to ale veľkú nevýhodu - odišlo jej mliečko, lebo keď sa z prsníka nekojí viacej ako 6 hod, tak sa tvorí stále menej a menej mliečka 😔

inak náš Maxim láme rekordy. Včera išiel spinkať o 22hej a zobudil sa o pol 6 ráno na papanie. A potom spinkal do 9tej 😲 Toto urobil už druhý deň. Ani som neverila, že je už pol 6tej, musela som sa dvakrát pozrieť na hodinky 🙂

kila
29. jan 2008

Reni, ďakujem za radu... 😉 To máš ale šťastie s Maximkom! Keď si už spomínala Novozámčanky... ako sa má Deina a jej Miško? Ešte nie sú doma?

kila
29. jan 2008

Ozaj baby, niekto mi poslal smsku s tel. číslom, ale neviem koho to je... nebola to jedna z vás? 😅

wighy
autor
29. jan 2008

kilus tak spravne si to napisala ved aj moj poslednych 5 min isiel vedla ked mala isla von 😉

hehe tak ho priprav na par prebudeni a mozno ani nie mozno bude spat ako dudok 😀 😀

ja kedze spim s malou v detskej ma muz pokojne noci takze on sa nestazuje

mala mi uz obcas prespala cele noci ale nastastie ona skoro od zacatku v noci dobre spinka ona mi cez den necela spavat ale uz je to ok.teraz v noci papame 1x a to sa da v poho zvladnut

renika
29. jan 2008

kila, ja som to nebola 🙂 To je dobré, že nevieš, kto ti to poslal 🙂 No ale snáď sa dotyčný ozve.

Deina a Miško sa majú dobre, ale ešte ich domov nepustili. Miško krásne papá Deinino mliečko a naposledy, keď Deina písala, tak to mal už Miško 2050g a vôbec už nie je v inkubátore. A to bolo pred týždňom, takže teraz môže mať ešte viacej gramov 😵 Tí lekári už v dnešnej dobe vedia robiť zázraky a zachrániť bez akýchkoľvek následkov aj menšie detičky ako bol Miško. To je perfektné 🙂

no, a Maximko má horúčku z očkovania ☹ Práve zaspinkal, doteraz sme sa trápili ☹

iva72
30. jan 2008

Kila,

neboj sa, možno bude tvoja Réka spinkať. Moja Sofinka od 3 mesiacov prespí celú noc. Hlavne odvtedy ako som ju vysťahovala do detskej izby. Mám detskú pestúnku a obidve si v pokoji spinkáme vo svojich izbách. Keď ju položím o 8,00 do postieľky, ešte sa takú hodinku hrá s plyšákmi, ktorí jej tam visia, a potom zaspí. No a prebudí sa cca o 7,30 alebo neskôr, ak je zamračené počasie.

Už celkom dobre chodíme von. V hlbokom kočíku mi vôbec od začiatku nechcela byť, teraz som jej vymenila kočík na športový a začalo sa jej to vonku páčiť.

Kila, a v nemocnici na tej exkurzii vám ešte povedia čo si máš priniesť a myslím, že aj to koľko za to zaplatíte. Pediatričku kontaktovať pred pôrodom v podstate nemusíš, ale so slušnosti sa to robí.

Počuli ste, že vraj chlapci chodia k ortopédovi len 2x a dievčatá 3x, pretože u nich sú vraj problémy častejšie.

Renika,
a čo je vlastne malej Saskii, že nikdy nebude v poriadku? ☹

iva72
30. jan 2008

Opravujem: položím ju spať o 20,00 nie 8,00! 😉

wighy
autor
30. jan 2008

ahoj ivka, ty mas malu uz v sportaku??

my sme platilo 800,.Sk a otca pri porode z toho 300sk ostava na gynekologii a 500sk ide na detske oddelenie 😉

no dufam ze vo februari ideme uz posledny x na ortopediu 😝

ivka mne povedali ze musis kontaktovat lekarku pred narodenim pretoze to musis v nemocke nahlasit

wighy
autor
30. jan 2008

ivka ece sa chcem spytat davas uz malej prikrmy???

iva72
30. jan 2008

No musíš to nahlásiť, ale v podstate by ťa mala tá ktorú nahlásiš, že k nej budeš s malou chodiť, zobrať automaticky, nemusela by si sa jej na to pýtať, ale robí sa to.

Chodíme v šporťáku, lebo v hlbokom mi nechce byť a vôbec som s ňou nevedela chodiť von, lebo mi tam len plakala. Takto sa pozerá na okolitý svet a strašne sa jej to páči. Prispôsobila som si do kočíka fusák, takže by jej nemalo byť zima. Jedna, s ktorou som rodila, chodí od začiatku so šporťákom, lebo ten jej zostal po dcére a nový vraj kupovať nebude.

Ja dávam malej od začiatku aj nutrilon, lebo sa narodila veľmi malá (2,35), stále spala a nechcela odo mňa jesť. Asi nevládala, lebo po tom, čo potiahla asi 3x hneď zaspala. Tak som si začala odsávať mlieko a dávať jej ho z fľaše, ale už v nemocnici som ho nemala dosť, takže ju prikrmovali. Lekárky som sa pýtala, či jej už môžem dať aj niečo iné, povedala, že len ryžovú kašu od nutrilonu, ale nemusím. Keď som bola u ortopéda, tam jedna, ktorá bola som mnou v pôrodnici, rozprávala o tom, že malému dáva zemiak a mrkvu a ako pekne papá z lyžičky a vtedy mali naše deti 3 mesiace! 😕

wighy
autor
30. jan 2008

no mne lekarka sominala nieco ze buduci mesiac zacneme s prikrmami tak som zvedava

a ku sktorej lekarke chodite s malou??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre