Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

henrieta76
31. jan 2008

len davaj pozor,lebo ked ho kupovala kamoska(ona ma cierno strieborny)tak oranzova latka bola ovela nekvalitnejsia aj ona chcela s oranzovym ale radsej si zobrala ten cierno strieborny.ten mal lepsiu latku.

kila
31. jan 2008

Heni ja som tam takú farbu ani nevidela... ani nemali inú farbu - len tmavomodrú a tú oranžovú... veď si dáme fakt pozor... 😉
Detičky už spia?

henrieta76
31. jan 2008

no fazulka uz dufam bude.uvidime o necele dva tyzdne.aj tato moja kamaratka chce dalsie babo dohodli sme sa ze budeme mat spolu.a ani im sa zatial nepodarilo.a povedala ze si mozno aj druhy krat vyberie tento kocik,lebo zatial nic lepsie nenasla.takze bude asi naozaj dobry.

henrieta76
31. jan 2008

kdeze len som ich poslala do postele,teraz este budu tak do 9.30 vykrikovat a erika mozno aj dlhsie lebo spala v skolke.

henrieta76
31. jan 2008

a ani nebudu mat ine farby?

kila
31. jan 2008

Heni no môj manžel sa do toho kočíka zaľúbil na prvý pohľad... je v ňom zabudovaný aj digitálny teplomer a hodinky - čo je podľa môjho manžela životne dôležité... 😅 jaaaaj, týto chlapi... 😀
Držím ti palce... 😉

henrieta76
31. jan 2008

dakujem.
no ked sa paci manzelovy to je super,mojho velmi nezaujimali kociky.jemu bolo hlavne aby sa pacil mne.

kila
31. jan 2008

Heni neviem, mne sa zdá že tento tip nie... hladala som ich aj na nete... ale ktovie, možno by sa dal objednať, však uvidíme, aj tak ho budeme len objednávať, kočík dopredu kupovať nebudeme... keď sa malá narodí, manžel ho pôjde vyzdvihnúť do obchodu... 😉

henrieta76
31. jan 2008

mozno dovtedy dostanu aj ine farby,mimochom ak sa dobre pamatam aj ona ho objednavala.

kila
31. jan 2008

U nás je to práve naopak, ja nie som náročná... ja by som sa tešila aj úplne jednoduchému kočíku... ale manžel chce vždy len to najlepšie... 😅

henrieta76
31. jan 2008

super,ty si urcite zasluzis to najlepsie

henrieta76
31. jan 2008

ozaj kedy si dame stretko?

iva72
1. feb 2008

Kila,

ja som popôrodné vložky nemala a neviem aké sú, mala som Tena Lady a mali ich tam viacerí. Inak tam každému bolo jedno aké vložky máš a Tena Lady tam chválili aj sestričky, tak asi ich akceptujú. A na záchode v koši som videla také vložky, že som skonštatovala, že tie treba meniť asi každú pol hodinu minimálne. No a podložku do postele nemal na 100% nikto.

wighy
autor
1. feb 2008

ja som bola spokojna s tymi poporodnymi vlozkami kupila som 3 baliky a tiem mi stacili az do konca 600nedelia

a co sa tyka podlozky,jednu sme dostali ked ma doniesli do izby ale ta sa rychlo zaspinila tak som bola rada ze mam vlastnu tak som bola v klude a aj spat som spala pokojne 😉 a tera ztie podlozky pouzivam ked necham malu rozbalenu bez plienky 😉

no fakt kedy dame stretko???

iduda
1. feb 2008

Ahojte baby..davno som tu nebola,ale u mna je vsetko ok a budeme mat chlapceka, uz mi to dr. na 100 % potvrdil..tak sa tešíme, bude Jakubko 🙂
Tehulky z KN..viete, ze tu od tohto tyzdna zacali robit cvicenia pre mamicky? Kazdu stredu o 15.00 hod. na ZS Pohranicna v detskom klube Ester, plati sa 100 Sk. Ja som sa uz prihlasila..ze vraj to robi hlavna sestra z nasej porodnice.Majte sa krasne. 😀

wighy
autor
1. feb 2008

idu tak to je uuuuuuplne super co by som ja zato bola dala

neviete co je s tittikou uz sa mala vratit z dovolenky

ivka??malej si davala nausnicky???ja som ece stale nezistila kde ich prestreluju

kila
1. feb 2008

Ahojte! Iduda gratulujem k chlapčekovi... a fakt sa cvičí? Ale je to cvičenie pre tehuľky alebo pre mamičky s malým bábom? 😅

kila
1. feb 2008

No a kedy si dáme stretko? Budúci týždeň mi vyhovuje, ale miesto a čas nechám na vás... keďže mne ešte deti doma neplačú... 😀 😉

kila
1. feb 2008

Rozlúčim sa s vami zase, dnes idem pre manžela do roboty a ideme naspäť do KN, neviem kedy prídem domov zase k našim... na budúci víkend ideme na nákupy a potom okolo 15.2. nám zase konečne donesú tie okná, takže bude roboty... a držte mi palce na 14.2. keď idem na poradňu... majte sa a dávajte si pozor na brušká a na malých a aj na seba!

iva72
2. feb 2008

Wighy,

nastreľujú ich niekde v tržnici, ale ja som dala malej urobiť dierky u detskej lekárky, keď mala 2 mesiace. Každého som sa pýtala na skúsenosti a tak mi to vyšlo, že takto to bude asi lepšie. Ešte nevníma čo sa deje. Lekárka povedala, že to robia tak, že mamičku pošlú von na ulicu, aby nepočula plač a potom ju sestrička zavolá, keď bude hotová. No tak to aj bolo. Dali mi ju hotovú oblečenú, síce s uplakanými očami, ale už neplakala a ja som nič nevidela a nepočula. A čo sa týka nastreľovania: Jedna mi povedala, že by to už nikdy nedala malej urobiť, pretože to robia až od 6 mesiacov, dieťa oveľa viac vníma, bojí sa a plače, nielen pri tom ale aj po tom. A jednej druhá známa mi povedala, že malej nastrelili jednu náušnicu nakrivo, pretože sa pohla, musela nechať dierku zarásť a dať jej ju nastreliť znovu. Tak ale keďže tvoja je už dosť veľká, tak neviem ako sa rozhodneš. To máš už asi jedno, ani jedno nebude veľmi príjemné.

wighy
autor
2. feb 2008

diky ivka za odpoved

prave to je to ze ja ked som sa lekaarky pytala na nausnicky ked mala mala mesiac ona mi povedala ze ona ich odporuca dat az 5-6 mesiaci kvoli vyvoju/rastu/ uska, a ze ona to nerobi ale v kozmetickych salonok ano.
pocula som ze v trznici to robia ale mi bolo povedane ze nech tam nejdem 😝 tak teraz neviem ze co a ako ece raz sa na to lekarky spytam teraz ked podeme na poradnu a potom sa uvidi

henrieta76
2. feb 2008

wighi ja som mojej davala vo dvore lux kde je solarium,a myslim ze prestreluju aj v plavarni.

wighy
autor
2. feb 2008

diky heni skusim sa popytat v v luxe bo do plavarne sa nedostanem s kocikom 😉

nika251
4. feb 2008

Ahojte. Dllllho som tu nebola. Mala som kopec prace s malym. Furt papkal ale aj podla toho narastol. Ma uz 644Og a 64cm. Skusala som mu urobit namiesto kazdych dvoch hodiny papanie aspon po troch hodinach. No fuska.

Stalo sa vam daktorej ze sa vam pri kojeni pustilo mlieckoa nezbadali ste to? Mne sa to stalo dnes rano a maly bol asi hodinu s premocenym rukavikom na pyzamku. Hrozne sa bojim ci neprechladol. ☹ ☹ ☹

renika
4. feb 2008

nika, akože pustilo mliečko?? Myslíš z druhého prsa?? Neboj, bude v poriadku, taký veľký chlapisko 😵 Ale teplotu mu kontroluj určite.

nika251
4. feb 2008

Reni- ano. A tu teplotu 😠 😖 - kuk novembrovky. Uz mame. Zatial ,,len,, 38,2C a teraz sledujem ako dalej. Je to bez odcitania. Dufam ze to nepofrci hore. Ako ste dopadli na poradni? Maximko pekne prbera? Viem ze si sa bala ci pribral.

wighy
autor
4. feb 2008

ahojte babulky

nika nebojkaj Damianko je silny chlapcek urcite neochorie

fiha mate krasnu vahu my sme skoro o 3 mesiace starsie a budem rada ak bude mat 5800g hehe ale co ved je baba tak musi mat dobru postavu 😀 😀 😀

renika
4. feb 2008

áno, aj ja to mám, ale to asi každá. Z jedného kojím a z druhého mi mliečko samé tešie. Ale ja mám vždy, aj v noci podprsenku a v nej mám tie tampóny do podprsenky. V poradni sme boli 29. januára a vtedy mal 5300g. Tak za tri týždne pribral 600g. Lebo predtým sme tam boli 8.januára. Mala som málo mlieka, tak som tŕpla či vôbec niečo pribral. Ale teraz už dva dni beriem homeopatiká na tvorbu mlieka a mám plné prsia 😲 Veľmi veľmi mi pomohli, sa teším 🙂

renika
4. feb 2008

ahoj wighy, jasné - už teraz si drží líniu, modelka malá 😀

wighy
autor
4. feb 2008

reni to je super ze sa ti mliecko napravilo som rada 🙂

aj ja som ho mala nedostatok tak teraz 2x denne odsavam a je uz dobre tak som rada 😉
aj mne tecie z druheho prska ked kojim,to je normalne 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre