Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

denka28
11. feb 2008

wighy, dakujem.

iva72
11. feb 2008

Ano, Urban je super. Aj mne robil cisársky a nádherne ma zašil. Je to taký vtipný pohoďák 😉 .

wighy
autor
11. feb 2008

denka nie je zaco 😉

ivka ahoj ako sa mate??chcem sa ta opytat aky mate sportak??ja uz hladam a neviem noc vhodne najst 😖

denka28
11. feb 2008

iva, ano je 🙂 bol super

henrieta76
11. feb 2008

ahojte
wighy ja som mala pp pliko p3 a bola som velmi spokojna.

wighy
autor
11. feb 2008

ahoj heni, diky uz som ho kukala len mne sa nepaci ta rucka ako na golfac ☹

henrieta76
11. feb 2008

aha no ved on je golfac,pred tym som mala chicco phone ale ten je dost maly,ale ja som ho mala len ako pre pripad potreby,tomasko nebol lenivy zato erika.a mala som aj pp atlantiko tiez bol super len skoda ze ho uz nevyrabaju.

renika
11. feb 2008

ahojte baby. My ideme práve teraz od Dr., boli sme s malým. Má nádchu, tak dostal niečo na vytieranie nošteka. Dúfam, že to pomôže. Ale keď ho Dr. počúvala, tak dýchal často, na priedušky mu to neprešlo, čo je super. Tak len sa dostať z nádchy a sme v pohode

wighy
autor
11. feb 2008

hen no ved preto mam dilemu,najst vhodny kocik je nemozne 😝 😀

reni tak drzim palce nech sa z toho rychlo dostanete. mala ked mala nadchu tak som jej kvapkala Libenar,potom odsala vysavacovou odsavackou a potom kvapla nasivin d´pre deti a do tyzdna bolo vseeetko ok 😉

renika
11. feb 2008

wighy, presne to robím aj ja. Úplne presne. Ale dnes sme dostali ešte niečo na vytieranie nošteka.

ak nájdeš ten správny kočík, daj vedieť. Onedlho to bude aj moja dilema 😖

iduda
11. feb 2008

ahoj Denka..pisem k tej krvi..lebo nedavno som absolvovala prednasku jednej dr. z firmy ceptra a dozvedela som sa o tom dost..ale pozri si stranku www.ceptra.sk, je tam vsetko..keby nieco, tak napis..podla mna by si sa vedela na tom porode dohodnut z niektorym z dvojice hegedus-ipoth, oni su strasne zlati..ved za nimi niekedy skoc..maj sa krasne. 🙂

kila
11. feb 2008

Ahojte! Ako sa máte? My sa máme fajn... bruško mi rastie, mám momentálne +12 kg, ale podľa mňa to ani nie je veľa zatiaľ a každý mi hovorí, že mi rastie len bruško a že vyzerám super... A ja sa aj cítim fajn. Len už čoraz častejšie "nevládzem". V sobotu sme boli v Budapešti nakupovať, tak sme si už vybrali kočík, aj postieľku, aj nábytok do detskej, teraz to objednáme tu u nás a bude. Nakúpili sme súravu do postieľky, deku do kočíka a zase som aj dostala kopu dupačiek od známych. Doma som už začala aj prať a žehliť tie maličké vecičky, stále šijem záclonu... takže sa vôbec nenudím a občas na nič ani nemám čas - myslím tým čítať knihu, oddychovať alebo pozerať telku... neuveriteľné... ani si neviem predstaviť že by som ešte aj chodila popri tom všetkom do roboty... 14.2. idem na poradňu, 15.2. nám donesú konečne nové okná - takže zase sa nebudem nudiť... pritom nám už poslali z Bratislavy zmluvu na odber a skladovanie pupočníkovej krvi... a ešte stále nie som rozhodnutá či poprosiť môjho lekára aby mi prišiel na pôrod... 😅

renika
11. feb 2008

denka, klikni na tú ceptru, ktorú ti sem hodila Iduda a úplne vpravo hore je, že zaregistrujte sa. Tam sa registruješ a oni ti nezáväzne pošlú veci k pupočníkovej krvi. Asi do dvoch týždňov ti to príde. No a potom, keď to vyplníš a pošlem im to naspäť, tak oni ti pošlú faktúru na myslím 8400,-. Ak sa odber podarí, zvyšok sumy doplatíš a ak nie, tak ti peniaze vrátia.

kila, super, že sa máš fajn. A jasné, že tých 12kg nie je veľa. Veď niektoré priberú aj dvojnásobok 😕 To pripravovanie mini vecičiek je také krásne. Uži si to a vychutnaj si žehlenie tých malinkatých vecí 😵

kila
11. feb 2008

Denka aj ja mám objednaný odber pup. krvi - keď chceš niečo vedieť, tak mi napíš do IP... 😉

denka28
11. feb 2008

dakujem babenky za infosky. keby daco tak sa ozvem.

baby uz aj ja chcem nakupovat pre nasho malickeho, len mi to este rodina nedovoli... ☹ tie blbe povery..ufff este treba stale pockat, ale aspon kocik sme si rezervovali 😉

renika
11. feb 2008

denka a kedy sa chystáš nakupovať? Od ktorého tt? Ja na tie povery neverím a ani manžel nie, našťastie. My sme si nakúpili a rodina ani nevedela, čo všetko už máme doma 😉

denka28
11. feb 2008

no ved, ani ja tomu neverim, preto som si aj rezervovala kocik, len si mala pocut rodinu, potom z toho mas blby pocit... a nedaj Boze keby sa daco stalo, by som umrela od vycitiek... neviem, ci by bola situacia lepsia, keby sa nam to nepodarilo cez umele oplodnenie.
a kedy chcem? teraz 21.II mam poradnu, to budem koncit 29tt, a ked musim na dalsiu poradnu tak asi vtedy. kedy sa zacina chodit castejsie do poradne? max. pockam do 32tt, lebo ma uz strasne picha brusko, ja mam aj ten myom, co mi sposobuje bolesti ☹ , takze ma dost nici dlhsie statie + kazdych 20 min. by som vedela ist na zachod 😒 , takze s tym urcite nepockam do poslednej chvile, ani nahodou!! baby,kde su v kn dobre obchody pre miminka? zatial som pocula len o tom co je pri poste, dnes tam bol manzel, ze su tam celkom fajn ceny, takze neviem.

renika
11. feb 2008

denka a ten myom máš odkedy? Ešte pred tehu? Alebo sa vytvoril počas tehu? To musí byť nepríjemné to pichanie 😖

denka28
11. feb 2008

este pred, ale je ich asi viac lebo pocas stimulacie na UO sa pridali este 2 ale tie su mensie a nerobia problem,len tento je presne na krcku a je velky okolo 5cm 😖 ale co uz.

renika
11. feb 2008

a po pôrode ti ho potom musia vyoperovať alebo to je taký, ktorý sa liekmi vsaje? Inak, môj brat sa volá Roli 😉

denka28
11. feb 2008

ma pekne meno 😉

neviem, lebo mi o nich nikto nic nepovedal, a to som mala myom uz ked som bola na laparke v ruzinove, potom aj v centre kde robili UO a nikde mi nikto nic nepovedal, ja som sa napr. aj bala ze mi nevlozia babatko kvoli myomu ale oni nic.. takze nechapem. uvidim.len viem ze mi jeden velmi "mily" ujo doktor tu v kn odpovedal na otazku ci budem moct mat aj druhe babo, ze nech sa tesim ked vynosim toto... NO COMMENT.

renika
11. feb 2008

no tak to je prístup - debil 😠

inak, pri UO sa často stane, že sú potom dvojičky 🙂 Určite budeš môcť mať druhé. Len by si mala nájsť nejakého dobrého lekára, ktorý by ťa podrobne informoval o tých myomom, že čo s nimi...

denka28
11. feb 2008

no ved.. uvidim, este vyskusam nejake zazracne cinske lieky jeden kamos mi ich odporucil ale to az po tom ked nebudem kojit, takze sa uviidi.

ty chodis ku komu? a u koho si rodila?

renika
11. feb 2008

chodím do NZ k Langovej. A ja som mala tiež cisársky a robil mi ho primár v NZ. Som bola taký ojedinelý prípad - zápaľ pľúc a zlomené rebrá v 38tt 😖

denka28
11. feb 2008

to sa ti ako podarilo??

renika
11. feb 2008

tak, že som zakašľala a zlomili sa mi dve rebrá 😝 Celé tehu som cvičila cviky, aby som mala ľahší pôrod, robila masáž hrádze so špeci olejčekom a potom, že cisársky 😖 Ale čo už...No keď som priniesla RTG snímku, tak lekári skoro spadli zo stoličky - že deviaty mesiac a zlomené rebrá 😲 Sekciu mi urobil primár v 40tt

renika
11. feb 2008

denka, to je ešte horšie ako tvoj myóm 🙄

denka28
11. feb 2008

tyyyy brdo, to si macherka pocuvaj 😨 a ako si sa zotavovala?

renika
11. feb 2008

v 38tt som bola už v nemocke, aby mi za tie dva týždne, ktoré zostávali do 40tt vyliečili zápaľ pľúc, lebo keď je zápaľ, tak sekciu nemôžu urobiť. Tak som sa pýtala, že čo ak začnem rodiť teraz v 38tt - normálne rodiť nemôžem, lebo mám zlomené rebrá a sekciou tiež nie, lebo mám zápaľ pľúc..na to mi primár povedať - Vy teraz nemôžete rodiť, až keď vám vyliečime zápaľ pľúc. Tak mi dávali antibiotiká do žily, nech rýchlo zaberú. Som sa modlila každý deň, len nech mi ešte neodtečie plod. voda a nezačnem rodiť, lebo je po mne... 😖

denka28
11. feb 2008

no zbohom, chudatko. to ti nezavidim. bolo to tazke ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre