Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

wighy
autor
18. mar 2008

oki t kco keby sme sa stretli pred babyshopom o 13 ??skor nestiham kedze uz papame na obed prikrm a trva to neskutocne dlho a potom ju musim prezliect a poutierat podlahu hehe 😝
super tak zajtra si spravime nakupovaci den 😉 tesim

nika251
19. mar 2008

Wighy- to bude super aj tak tam chcem ist pozriet este raz stolicky. Takze o 13,00. Ak si toto precitas, len ma prosim prezvon aby som vedela ze ti uz nemusim pisat. papapapappapapa

nika251
20. mar 2008

Ahoj. Wighy- vcera som sa cestou spat zastavila este na trznici - aj v tom hrackarstve vo vnutri a pytala som sa na ten valec. Vraj mavaju- su vraj rozne velkosti a cenu povedala okolo 150Sk- len dufam ze sme sa dobre rozumeli. Ale teraz nemali.

Babule zelam krasne sviatky.

iva72
20. mar 2008

wighy,
včera mi mama priniesla nejaký výstrižok z novín, kde je zoznam, čo sa nemôže dávať deťom do 1 roka. Sú tam aj ryby.

wighy
autor
20. mar 2008

nika ahooooooooooooj v ktorom hrackarstve??vnuri v atriu??super diky ved buduci tyzden sa tam mozne stavit hm??

a potom cakam miery z poradne 🙂

ahoj ivka a v ktorych novinach to bolo???
aj mne boli podozrive tie ryby ale potom som zacala patrat a aj inde som nasla ze ryby ano ale ja este s tym aj tak pockam 😉

iva72
20. mar 2008

neviem, bolo to vystrihnuté, môžem sa spýtať.

iva72
20. mar 2008

a čo papáte?

wighy
autor
20. mar 2008

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

ivka zatial na desiatu bananik alebo hipp marhulku bo jablcko nemozeme
na obed varim zeleninku+masko/mrkva, zemiak, kuracie prsia alebo pastrnak, brokolica a masko/
ryzu som ece neskusala ale v mama a ja v speciali su dobre receptiky takze podla toho budem varit aby mala vselijake kombinacie

nika251
20. mar 2008

Wighy- v atriu. Napisem ti na mob lebo potom palim do tesca kupit plienky a k nasim. Zajtra neviem ci budem na nete. O.k- buduci tyzden pojdeme bielit hrackarstva.

iva72
20. mar 2008

Ja nahrádzam zatiaľ len jedno jedlo, niekedy ovocím, niekedy zeleninou, brokolicu zatiaľ nedávam. Ten zoznam je vystrihnutý z toho časopisu, ktorý zvykne byť zadarmo v lekárňach, neviem ako sa to volá.

wighy
autor
20. mar 2008

ok nikus budem cakat 😉

ivka ja som male dala zatial brokolicu len jednu malu ruzicku aj to len vrch len pre spestrenie chuti
na cisto brokolicove jedla si este chvilku pockam 😉

iva72
21. mar 2008

Už som vymyslela ako budem malej dávať jablko. Včera som jej polovicu postrúhala a zmiešala som ho s jablkovou kašou od nutrilonu. Chutilo jej to.

wighy
autor
21. mar 2008

super napad,ja sa tak chystam davat ryzovu kasu ak by ej nechutila tak do nej zamiesam nejake ovocie 😉

ivka kedy jej davas kasu??

iva72
22. mar 2008

wighy, ja zatiaľ dávam tuhú stravu len raz denne na obed. Tak to tak striedam - raz jablkovú kašu, raz banán, raz zeleninu. Je toho ešte málo na výber, čo jej môžme dať, tak sa bojím, aby jej aj tá zelenina každý deň neprestala chutiť. Ak máš nejaký dobrý recept, alebo nápad, napíš. Mne radili aj jablko pomiešať s banánom - bŕŕ, ale to si teda neviem predstaviť, ešte by jej prestal chutiť nakoniec aj banán. Písala si, že dávaš Hipp marhulku. Marhulu môže?

wighy
autor
22. mar 2008

ivka lekarka mi povedala ze postupne mozem davat uz vsetku zeleniku a par dni vzdy skusat pre pripadnu alergiu
ja som jej napriklad dnes dala na desiatu banan s jablckom a malej to chutilo 😉
dotera zco papala na obed - mrkvicka,zemiacik, kuracie prsicka
pastrnak, kuracie prsicka
dnes som jej otvorila alnaturu tekvica, ryza a dala do toho masko
zajtra jej uvarim mrkva, tosilinku karelabiku a masko
marhulky uz mozu, ja som jej dala hipku ale je v nej cukor ale mojej to nevadi kedze pomalinky pribera 😉

z ovocia moze.jablko,hruska,banan, marhula, slivka

nika251
23. mar 2008

Ahojte. Wighy- ja uz tiez davam mrkvicku- nastastie bez nasledkov a vcera dokonca po chvile rucania spapkal vsetko a nevyplul snad len za pol malej lyzicky 😵 a dnes som robila varene zemiaky a dala som mu len na spic prsta- po chvilke prevalovania v ustach to spapal 😵 ale zemiacik chcem zacat davkovat az zajtra- po 4 dnoch davkovania mrkvicky. Bude to tak o.k? Alebo az neskor? A mozem mu dat do mrkvicky trosku jablcka- len trosicka.

iva72
23. mar 2008

Mne lekárka povedala, že zeler nech nedávam, je vraj silno alergénny. Skúšali ste hrach?

kila
23. mar 2008

Ahojte! Príjemné Velkonočné sviatky! Kuk do môjho albumu, je tam hovotá detská izba! 😀 Konečne! 😀
Ale teraz sme pre zmenu rozbombardovali kuchyňu... takže sme zase s prácami tam kde sme boli - a to na začiatku... 😝 manžel rozobral kuchyňu, ale to úplne, až k základom, takže ideme najprv zase hľadať murára, lebo treba vyčarovať omietku na stenu, vyrovnávací poter na podlahu, ideme kupovať kachličky, dlažbu, atď., atď. ... ale už sa vám nebudem sťažovať, a radšej budem myslieť na to akú budem mať raz peknú novú novučičkú kuchyňu... 😅

wighy
autor
23. mar 2008

kilus paradna izbicka juuuj malej sa bude paaaaaaacit 😅

juuuj ty by si uz mala len oddychovat a cakat na den D 😉

nikus zemiacik uz mozes kludne zaviest, zaklad je nikdy nekombinovat 2 nove zeleninky alebo ovocia za den lebo nezistis z coho by mal reakciu,za par dni kldne daj do mrkvicky jblcko ale musis ho pred tym trosku podusit 😉

juuuuuuuuuuj takze uz aj Dami je velky papkac 😅

ivka hej aj ja tak viem ze zeler sa nemoze

a hrach som neskusala a ani do 9 mesiaca nebudem strukoviny az neskor

kila
23. mar 2008

Ja sa mám "fajn", aj bábo... ale už viem čo ste mysleli vtedy keď ste písali o tom, že už je vám bruško na obtiaž... takže vlastne aj ja sa začínam cítiť zle, fajn mi už ani vôbec nie je... 😒 celé noci nespím alebo preto že mám žalúdok stále v krku alebo ani neviem prečo, ale spať neviem... 😝 občas je mi z toho už do plaču tak ma trápi kyselina v hrdle... 😢 už mám z tej kyseliny zapálené hrdlo a samozrejme z toho zápalu začínam kašlať a tečie mi nos... 🙄 A ešte niečo... asi mám zlatú žilu či čo... a neviem čo s tým... 😖 Jaj, a nech nezabudnem na opuch rúk... 😝

kila
23. mar 2008

Ahoj Wighy! 😵 Už nerobím vážne nič ťažké... aj včera robila kuchyňu manžel a svokra... a ja som len varila... ale ani to sa mi neporadilo, mäsko som upiekla do čierna... 😅 išlo to priamo do koša, nedalo sa to zjesť... 😅 v poslednom čase sa mi nič nepodarí, všetko mi padá z ruky a ani nohy ma neposlúchajú... 😅

kila
23. mar 2008

Už som zvedavá na najbližšiu poradňu - vo štvrtok, ideme tam spolu s manželom a potom sa chystáme do nemocnice aby aj otecko mohol byť pri pôrode... 🙂

wighy
autor
23. mar 2008

juuuuj moja uz len par tyzdnov a brusko bude preeeec nebooooooj 😉
hej tie posledne tyzde su bllllllll ale neboj rychlo to ubehne
no ta kyselina ju brutus,poznaaaaaaaaam 😝
co sa tyka zlatej zily s tym vela nenarobis,ja som si myslela ze ma to obislo ale nieeeeeeeeeeee pri porode som ju schytala 😀 😀
v lekarni sa daju dostat nejake kremy ale ja som ece neskusala, treba davat pozor aby si nesedela na studenom 😉
uz sa tesim ze budeme v lete kocikaaaaaaaaaaat

iva72
23. mar 2008

Wighy, tiež som sa už dočítala, že hrach až po 1 roku. A čo karfiol, o tom sa nikde nepíše, že sa nesmie.

Kilus, ja som mala zl. žilu po pôrode, pomohol mi hemorex. Je to z biliniek, treba si to dávať dlhšie, aby pomohol, ale môžu to aj tehotné, aj dojčiace matky. Viem ako sa cítiš. Vydrž! Onedlho budeš mať iné starosti. Ja občas od malej neviem ísť ani na WC.

wighy
autor
23. mar 2008

ivka brokolica, arfiol sa moze len treba dobre rezat stonky,tie nafukuju 😉

ikuska tkaze preds len bude manzel pri porode??supeeeeeeeeer 😉

wighy
autor
23. mar 2008

kilus ako citam tak uz aj aprilovky sa rozrodili 😉

ivka nemas mama a ja special???tam je vsetko pekne rozpisane 😉

kila
23. mar 2008

Na tú zlatú žilu som fakt "nasratá" lebo teraz s tým už asi nič neurobím a po pôrode to bude asi ešte horšie... 😝 má to aj môj otec, tak som na to mala predispozície asi, ale aj tak... aj on môže používať krémiky, tabletky, čaje, hocičo, nič mu nepomáha, mal by ísť pod skalpel, ale to sa mu nechce a radšej sa snaží s tým žiť... 😖
Už sa teším na leto aj ja, v poslednom čase bolo fakt hnusné počasie, fúkalo, snežilo... alebo som musela doma stále niečo robiť a keď som už mala trošku voľna tak som radšej išla ľahnúť... nevedela som sa dostať k tomu aby som ti písala smsku a išla s tebou kočíkovať... 😖

wighy
autor
23. mar 2008

kila to ti verim to hnusne pocasie nici aj mna 😝 😝 😝
uz sa neviem dockat jari 😅
ale keby nahodov ta to pochytilo tak kludne napis budem rada 😅

kila
23. mar 2008

Ahoj Ivka! Takže Hemorex, to si napíšem... 😉
Wighy bude, bude... 😀 jedna známa ktorá je sestričkou v nemocnici ale na inom oddelení nám hovorila, že sme sa rozhodli správne, personál si potom nedovolí byť zlí na mňa... 😅 Len svokra stále jojká, že to nie je dobré a čo tam bude jej synček robiť keď mu bude zle... 😝 ...ale my sme sa s manželom dohodli, že mne bude stačiť aj to keď bude stáť za dverami... 😅

kila
23. mar 2008

Ok, Wighy... 😉
A veru aprílovky už niektoré porodili, ja som dnes ráno začala chystala tašku do pôrodnice... manžel len kukal že čo robím... 😀 ...ale asi ja sa tam nasťahujem s dvoma kuframi... 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre