Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

wighy
autor
1. apr 2008

nika ahojky posli mi prosima na IP tie recepty pre nňmalu diiiiiky 🙂

nika251
2. apr 2008

Ahoj. Wigh- prepac ze som vcera neposlala ale uz som nebola na nete. Mas to v IP. Inac ako?

wighy
autor
2. apr 2008

ahojky dakujeeeeeeeeeeeem uz som kukla suepr veci su na tej stranke 😉

dnes mi zase skace tlak ale nebojkaaaaaaaaaaaaj nepribudnu ti starosti s malou vseeetko je ok 😀 😉

nika251
2. apr 2008

😀 😀 😀 😀 😀

wighy
autor
3. apr 2008

nika ak by ostalo dnes pekne tak by sme isli von??aky mas program???

nika251
3. apr 2008

Ahoj. Zial dnes to neide- ideme do poradne- koli tomu Damiho ,,papaniu,, a potom idem k rodicom do Hu. ☹ Ale ak by bolo zajtra pekne, tak by sme mohli, hm?

wighy
autor
3. apr 2008

skooooooooooooooooooooooda ☹ tak asi na buduci tyzdem bo zatram mam tu kamosku z BA

daj potom vediet ako ste dopadli na poradni 😉

nika251
3. apr 2008

o.k. Ale tak je vonku krasne ze by som aj isla - ale ta blba poradna ☹ to musim vybavit. PS- pozerala som album- blahozelam Laurinke k uspechu- ale to tej Dr. ukaze 😀 😵 😵 😵

nika251
3. apr 2008

Jaaaaaaaaaaaaaaaj- a Dami sa nam dnes prvy krat pretocil- mala vrtula potom to skusal a skusal 😵 😝

wighy
autor
3. apr 2008

dakujeme pekne hehe presne dr ukazeme 😀 😀 😀

juuuuj daminko nas je ale sikovny,nooooo moja tak teraz sa uz mas na co tesit uz sa ti nezastavi 😀 😀 😀 vrtulka jedna 😅

nika251
3. apr 2008

Caute. Wigh- takze dnesna poradna ma svoj vysledok. To nase prezieranie sa a spava nemoc ma svoj vysledok: pribral za 2tyzdne len 300g ale narastol zo 70cm na 73 a to mu riadne ani nohu nenarovnala 😀 😵 😵

wighy
autor
3. apr 2008

no parada takze vseeetko je oki,to som radaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😅
a co ti povedala na prikrmy???
inak vsimla si si ze tut stranu popiseme celu asi len my dve 😀 😀 😀 😀

nika251
4. apr 2008

Ahoj. 😀 No co uz, ked ostatne sa nie a nie pridat.
Na prikrmy mi povedala ze nemam davat pastrnak- lebo ze to je dost silny alergen- rovnako aj svagrina povedala- ona ma Dr v NZ. Takze pastrnak vysadime a mam davat spenat, ale nie sosku.A o 16,00 kedy tolko spapa mam davat ryzovu kasicku. Ale dnes papa trosku rozumnejsie. Mozno ho to obzerstvo preslo a upokoji sa. Najblizsie ked zas zacne budem vediet cim to je. Bola si vcera vonku? My sme boli v Hu - bola tam aj svagrina s malou - boli sme sa prejst. Dami na rukach- pozeral jak puk. A potom papal az o 01,00 a o 06,00 rano.Len chyba bola, ze potom uz nezaspal. Ale teraz zalomil a spinka. Dnes mi isiel muz pre stlicku- potom ti zreferujem aka je. 😵

nika251
4. apr 2008

Wigh- uz je doma: http://www.detatko.eu/zbozi/3607/Zidlicka-Patro... Zatial sa moooc paci 😵

wighy
autor
4. apr 2008

juuuj to je fakt pastrnak alergen??sakra a mala ho zboznuje

no ta stolicka je paraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadna

nika251
4. apr 2008

Hm, to vies kazdy hovori ine. Mna len zarazila aby som neprovokovala osud s tym pastrnakom. Ktory das ma vediet co mozes a co nie. A ak ti mala nema reakciu tak to uz nechaj podla mna tak. 😉

iva72
4. apr 2008

Baby, inak aj tie príkrmy z obchodu sú hrozné. Ja som našla špenát od 4. mesiacov a je v tom mlieko a smotana, čo mi lekárka povedala, že do 1 roku určite nech nedávam. Včera som jej dala príkrm Hipp, ktorý obsahoval trochu aj karfiol a hrach, zatiaľ jej nič nie je.

wighy
autor
4. apr 2008

no reakciu nemala ziadnu iba na jablko a to bolo vidiet hned, ako mi kasle z neho a vyhadzu sa jej flaky

nika251
4. apr 2008

Tak potom nie je problem. Ivka- ja mu spenatik chcem robit doma - z UM - nejako mu to ukuchtim. Hlavne koli zelezu.

wighy
autor
4. apr 2008

no to je pravda ze do tych kupovanych sa dava kopec veci ale tu na koniku som citala vyjadrenie HIPP ky preco to tak robia a ich vysvetlenie

ja som jej uz spenat robila,nebola nim moc nadsena ale zjedla to hehe sice nam to trvalo 3/4 hodinu bleeeeeeeeeeee

iva72
4. apr 2008

Wighy, a prečo to tak "Hipp" robia?

wighy
autor
4. apr 2008

ivka skusim najst tu na konikovy to vyjadrenie a potom to sem dam 😉

wighy
autor
4. apr 2008

susik77 • 1d • 14. mar 2008 o 08:50
baby, pisala som na hipp.cz dotaz, preco pridavaju do prikrmov sol, cukor, korenie, smotanu a mlieko. tu je odpoved:

Jedlá sůl jodizovaná obsažena v dětské výživě musí být posuzována ze dvou
pohledů. Zaprvé jsou stavební prvky soli- sodík a chlor- životně důležité
látky, které musí dítě ve výživě přijímat. Na druhou stranu však musí být
množství soli ohraničeno tak, aby citlivý dětský organismus nebyl zatížen
(zejména ledviny). Proto platí pro množství přidané soli právní předpisy.
Rovněž mezinárodními standarty je stanoven maximální obsah sodíku na 200 mg
na 100 g stravy. Co se týká výrobků Hipp, je sůl používána v kontrolovaném
množství k vylepšení chuťových vlastností pouze u produktů obsahujících
maso. Tímto způsobem se vyhneme tomu, aby výrobky byly dokořeňovány doma
nekontrolovanou dávkou soli. Dětská výživa Hipp obsahuje rozdílné množství
soli a tím i sodíku u jiných doporučených věků. Menu od ukončeného 4. měsíce
jako první příkrm obsahují nízký obsah sodíku a množství sodíku je méně než
100 mg na 100 g stravy. Menu od 8. měsíce a menu od 12. měsíce obsahují vždy
méně než 200 mg sodíku na 100 g stravy. Tato limitní hodnota zohledňuje tu
skutečnost, že organismus již v tomto věku může lépe regulovat množství soli
používané např. v domácnostech. Strava s nízkým obsahem sodíku, tedy s
obsahem pod 40 mg sodíku na 100 g výrobku, není pro zdravé děti ve věku
zavádění příkrmů nutná. Tato hodnota by byla nutná u těžce nemocných lidí a
byla by při přirozené výživě sotva dostupná. Protože i např. karotka (pro
dětskou stravu tak důležitá) obsahuje přirozeně více nežli 40 mg sodíku na
100 g.

Co se týče mléka, tak produkty obsahující mléko ho obsahují ve formě dětské
kojenecké výživy určené pro daný věk. Smetana je toto kojenecké mléko s
vyšším obsahem tuku.

Některé produkty, týká se to hlavně ovocných příkrmů je nutné doslazovat,
aby nedošlo k překyselení žaludku. Cukr je také nezbytný pro správný vývoj
mozku, takže ho potřebuje i děťátko, ale samozřejmě pouze v omezené míře.

Pepř a ostatní koření (hlavně bylinky) jsou do dětských příkrmů přidávány
pouze pro děti vyššího věku. Je to jednak s chuťových důvodů a je přidávám
ve velmi omezeném množství.

Doufám, že jsem Vám Vaše dotazy zodpověděla, v případě dalších nejasností mě
klidně kontaktujte.

iva72
5. apr 2008

Wighy, dík. Zaujímavé.

iva72
6. apr 2008

Inak na tom špenáte sa píše, že "plnotučné mlieko", tak neviem, či je to kojenecká výživa.....

wighy
autor
6. apr 2008

to je sila 😠 😠

nika251
8. apr 2008

Ahojte. Wigh- mozem ta poprosit- das mi meno tej babenky odkial si objednavala next? Vdaka. PS- kedy sa chystas von? My aj dnes- idem si skusit kupit nejake rifle na ten moj kufrisko 😖

kila
8. apr 2008

Ahojte! Teraz som tu len na krátko, pretože pre zmenu teraz vymieňajú okná na dome moji rodičia, tak som nemohla k nim prísť. Ešte stále čakajú murára, potom budú aj oni malovať, tak možno som sa vám ozvala s veľkým bruškom fakt posledný krát! Najmä, že to so mnou vyzerá tak, že budem mať asi pôrod naplánovaný, čiže vyvolaný, ale to vám hádam už Terezka napísala. Pretože môj lekár práve od 1.4. do 6.6. sa nachádza na školení v BA, robí si svoju druhú atestáciu či čo, takže mi nevie slúbiť, že keď to na mňa príde, tak vie byť pri mne. Vo štvrtok mi ale urobí zlváštnu poradňu o 18.00, tak potom sa uvidí čo bude so mnou...
Inak som už pobalená do pôrodnice... podľa mojej mamy ale ešte tie 2-3 týždne určite vydržím, lebo že vraj ešte na pôrod nevyzerám... No ja by som ale už bola rada, keby sa malá narodila už na budúci víkend, okolo toho 20.4. Aj cítim že sa malá posunula trošku nižšie, ešte viac ma tlačí na mechúr, aj na konečník, aj na kríže... takže na WC-ke sedím každú chvílu... a maternica už tiež asi trénuje kontrakcie, lebo keď ma bruško zabolí tak sa tá bolesť vyžaruje do krížov a do nôh. Inak sú to ako slabšie menštruačné bolesti, ja si predstavujem, že takéto budú asi aj tie pôrodné, len asi silnejšie... A potom vám poviem či som sa zmýliala...
Ešte vám chcem napísať, že sme boli v nemocnici na kurze aby som mohla mať otecka pri pôrode. Bolo to super! Bol tam ešte aj jeden pár, oni už čakali druhé, tak ich to ani veľmi nezaujímalo. Hlavná sestra bola veľmi milá, ukázala nám pôrodnicu a ukldunila aj môjho manžela, vysvetlila mu čo bude jeho úlohou a tak. Povedala nám že po pôrode mi hneď dajú malú na prsník, ešte pred tým že by ju dali do poriadku a až potom ju zoberú na vyšetrenia a tak - a vtedy s ňou môže ísť aj otecko a všetko odsledovať. A za ten čas ma dajú tiež do poriadku. Ešte nám povedala, že aby sme sa nezlakli, pretože tu v KN každé bábo automaticky dajú na chvíľku do inkubátora, aby si zvyklo, že prišlo na svet...
Takže takto sme na tom... jediné čo nám chýba už je len matrac do positeľky, lebo sme ho objednali, ale stále neprišiel, tak dnes som bola v obchode, že ja o 2 týždne rodím, tak nech sa trošku pousilujú...
Jaaaaj, a mala som problém s tlakom, na poradni mi pred dvoma týždňami namerali 150/70 a poslali ma preto k internistovi, tam som ale mala tlak 110/70 a 120/70, takže všetko je ok. Internista skonštatoval, že som to mala asi preto lebo som bola u môjho gynekológa nervózna. No jasné že som bola nervózna, keď mi oznámil, že pôrod mi chce vyvolať! Uvidíme ako to bude pokračovať! Vám prajem veľa šťastia! A vy mi držte palce!

kila
8. apr 2008

Jaj a vybavili sme už aj pediatričku, vybrali sme Dr. Zaťkovú... bola nám veľmi sympatická! 😉

wighy
autor
8. apr 2008

nika kupila si rifle??ja som bola dnes poobede so sovkrou v meste ael nic som nekupila iba cinu hehe

ajtra mi dojde kociiiik huraaaaaaaaaaaaaaaaa takze vo stvrtok by sme mohli hodit stretko
bola som kuknut valec ael nedostali ho 😠 😠 😠

Kiluskaaaaaaaaaaaaaaaa juuuuuj taaaak sa tesim na malu zeeeeeeeeeeeeee
preco ti chce lekvar vyvolat porod?????

juuuj ako si opisala ten kurz vseeeetko sa mi vratilo ake super pocity som mala aj ja a vobec som sa porodu nebala a mozno preto to bolo v poho aj ked to trosku dlho trvalo
tie bolesti ako si pisala som aj ja mala a presne len 100x silnejsie to je na konci ale da sa to, iba ked mi nakonci sali tu vyvolavacku uz to bolo dost narocne bo ja som uz bola dost unavena

straaaaaaasne ti drzim palce a kazde den myslim ako sa mas a taaak, dufam ze sa potom k nam na kocikovanie pridaaaas

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre