Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

henrieta76
20. jún 2008

ahojte,dobru noc

iva72
21. jún 2008

Kilus, moja svokra je očná sestrička a mne povedala, aby som malej masírovala miesto toho slzného kanálika (kútik oka), že možno jej praskne tá blanka, ktorá to blokuje. Ja som nemasírovala, prasklo to samo....

kila
21. jún 2008

Ďakujem Ivka. Už som pevne rozhodnutá že jej to nedovolím urobiť... ideme vyskúšať homeopatické kvapky, materské mlieko a masáž... a požiadam doktorku aby jej urobila výter z očka aby sme zistili aký bacil tam máme a podľa toho ju požiadam o iné kvapky... 😉 a v neposlednom rade dúfam, že z toho vyrastie, ako iné detičky... 😉

kila
22. jún 2008

Takže materské mlieko zatiaľ pomáha... pokračujeme s kúrou... 😉

wighy
autor
22. jún 2008

juuuj kiluska tak to som mooooc rada, drzim palce aby vam tie trampoty ulne zmizli 🙂

kila
22. jún 2008

Ďakujem Wighy! Práve som pozerala tvoju Laurinku, je krásna! 😵 Večer pridám aj ja nové fotky... 😉

kila
22. jún 2008

Pridala som nové fotky! 😵

wighy
autor
22. jún 2008

juuuj rekuska je na spapanie 😅 😉

boze tym nasim detuencom je teraz taaak teplo chudatka

dakujemeeee,musim uz pridat nove foto len som leniva hehe

henrieta76
22. jún 2008

ahojte
boze tie vase deticky su take krasne.
kilus som rada ze rekuske mliecko pomaha na ocka.

wighy
autor
23. jún 2008

ahojteeee

baby tittika ani reni tu uz poriadne davno neboli ☹

fuuuuj take je uz tera zhoruco vonku zeeee 😝

dnes mi dojde kamoska ma o 3 tt termin porodu,juuuj taka som na nu zvedava

henrieta76
23. jún 2008

ahoj
mne teraz pride znama s 3 mesacnym dievcatkom.idem si to uzit.

wighy
autor
23. jún 2008

no nakoniec kamoska neprisla 😖 ale aj to chapem ale aspon sms mohla napisat 😝

wighy
autor
27. jún 2008

haloooo zas to tu upada az z 3 strany som musela lovit hehe

nika251
1. júl 2008

Hellou. Wigh- teraz som si zalovila ja. Az na 3tej strane. Nech nam to tu nezapadne prachom.

wighy
autor
1. júl 2008

no hurraaaaaaaaaaaaaaaaaaaa nika este ze tak lebo nam to tu fakt zavru hehe nechapem kde je ten kopec mamiciek co stretavame v uliciach asi nemaju kona 😀

kedy dame stretko??len ja to teraz mam stazene lebo je u mna krstna dcera chodim pre nu poobede do centra volneho casu tak to potom budem musiet nejako zladit 😉

kila
2. júl 2008

Ahojte! Ako sa máte? My dobre. Aj Rékuške je už lepšie. Kúpila som jej na oči bórovú vodu a kvapky Ocu flash. Pravé oko už má úplne ok. V ľavom oku má stále hnis. Dúfam, že jej to tiež čoskoro zmizne. Na kontrole u očnej sme ešte neboli, lebo má dovolenku - a aj tak jej nedovolím oko prepláchnuť, takže mi tá kontrola ani nechýba.
Budúci týždeň ideme s Rékuškou na očkovanie, rozhodli sme sa aj pre vakcínu proti pneumokokom. Takže naraz dostane dve vakcíny. Strašne sa bojím že bude mať z nich horúčku. Potom budúci týždeň ideme aj na kontrolu k ortopédovi, lebo veru-veru: Rékuška už bude mať čoskoro 3 mesiace! Neuveriteľné! A nakoniec 13.7. budeme mať aj krstiny. Takže budúci týždeň bude hustý.
A my sme konečne začali prerábať kuchyňu. Len nech je to už za nami. Cez víkend k nám príde murár. Kachličky na stenu už máme doma a na podlahu máme objednané. Budúci týždeň ideme tiež objednať kuchynskú linku. Rúru a varnú dosku už máme tiež vyhliadnuté. Čoskoro budem mať novú kuchyňu, hurá!

wighy
autor
2. júl 2008

kiluska ahooooooooooooooj to sa tesim ze rekuskine ocka sa lespia uviis pomaly to bude uuuplne ok 🙂

juuuj tak to ta fakt caka tazky tyzden a neboj nemusi mat horucku nam pomohlo ze na miesto ockovania som prikladala studeny obklad

kila
2. júl 2008

Wighy a aký liek máš doma proti horúčke pre malú?

henrieta76
2. júl 2008

ahojte

kilus som rada ze je rekuske lepsie.

ja som mala zo zaciatku panadol baby sirup ale presli sme na nurofen baby.ja som podavala pred kazdym ockovanim sirup pred odchodom na ockovanie nakolko tieto sirupceky maju aj ucinok proti bolesti.a sestricka povedala ze to je dobre ze tak robim.

wighy
autor
2. júl 2008

kila panadol baby sirup a nejake cipky asi paralenove sa mi zda nastastie som ece ani jedno nemusela pouzit klopklopklop

kila
2. júl 2008

Juuuj, so sirupmi nemáme dobré skúsenosti... bude treba asi nejaký čapík... 😖

kila
2. júl 2008

Ja som netušila že kojiť bude také ťažké. Ja okolo toho toľko otázok. A práve tí od ktorých by som čakala že ma v tom budú podporovať, tak práve tí ma od toho "odhovárajú". Preto to píšem v úvodzovkách lebo neodhovárajú priamo, ale... napríklad manžel mi vyčíta že nemôžeme nikam ísť, lebo ja kojím každé 2 hodiny a keďže nie som taká že by som malú nakojila hocikde na ulici, tak na dlho neideme nikam; toto leto asi vydržím aj bez kúpaliska; a už by dal malej krupisovú kašičku! Vraj mu to poradila kolegyňa... potom sú z toho doma len hádky... Potom je tu moja mama ktorá ma chce presvedčiť že malá potrebuje umelé mlieko lebo určite mám slabé mlieko keď malá papá tak často. Ale ja som jej povedala, že kým malá bude priberať a ja budem mať mlieko, tak nič iné jej nebudem dať. A čo mi vie vlastne mama poradiť, keď ani mňa ani môjho brata nekojila ani týždeň. Ona sama mi povedala že potom sa postarala o to aby nemala mlieko. Tak nech mi láskavo radšej vôbec neradí.

wighy
autor
3. júl 2008

kiluska presne ani ja sa si ani vo sne nemyslela ze kojenie nie je take jednoduche ako sa zda 😒 my bojujeme od zaciatku a tera zuz dobojovavame ale uz je to jedno ved ma pomaly 10 mesiacov tak som rada

ze krupicovu kasu 😠 😠 😠

kiluska kasli na kazdeho mudre rady a riad sa podla seba,viem ze to nie je lahke ale ty si mamina a urobit to co tebe a malej vyhovuje 😉

kila
3. júl 2008

Nevadí baby, musíme bojovať. Mame som vysvetlila čo a ako a teraz ma už rešpektuje. Rékušku si berie na ruky už len keď sa ma na to spýta a ja súhlasím... 😅 Ani to nie je práve ideálne ale zvykneme si. Veru aj moja mama sa musí naučiť, že už aj ja som maminou a Rékuška je moje dieťa a nie jej... 😉

iva72
4. júl 2008

Kilus, ja som nekojila skoro vôbec, pretože malá mi na prsníku len spala, ale čo som počula, tak kojiť sa väčšinou kojí častejšie. Aj kamoška kojí každé 2 hodiny a malá má už 4,5 mesiaca...

kila
4. júl 2008

Zajtra sa vraciame do KN... budúci týždeň budem mať tooooooľko roboty... 😝 😖

wighy
autor
4. júl 2008

kiluska tak to ti verik ked mate ece rozbombardovany dom ale ved to sa casom uprace a bude pekne 😉

kila
4. júl 2008

Jaj Zuzka ja to ani nedožijem... 😝 na dome, hlavne na takom staršom, je stále čo robiť... 😝

wighy
autor
4. júl 2008

to je fakt ze roboty ej furt a furt ale aspon kuchynu budete mat peknu 😉 a potom by sme mohli dat niekedy stretko nech sa kuknem na rekusku 🙂

kila
4. júl 2008

Jasné... 😉 idem ju prebaliť a nakŕmiť...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre