Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

nika251
9. nov 2007

Kila- mozno pre istotu, ale nemyslim ze by si to takto skoro vedela rozoznat od pohybov. najprv si budes musiet zvyknut na pohyby a potom zistis zozdiel medzi nimi. Ved az to bude aktualne tak sa opytas. Este necitis pohyby? Ja som pocitila velmi skoro potom mi prestali- maly sa premiestnil a potom som zacala citit v 17tt ale nie kazdy den. Kedy ako. Ale ked som ho zapila sladkym veruze sa metal poriadne a to mu ostalo az do dnes 😵 . Cely otec- koli sladkemu sa zriekne aj oddychu 😝

kila
9. nov 2007

Nika ešte necítim pohyby, ani šteklenie, ani motýliky, ani bublinky... 😒

nika251
9. nov 2007

To nic. Niektore baby od nas- nebolo ich malo- citili babo az v 20tt a aj neskor. zalezi od toho kde je ulozene. Absolutne si z toho nerob hlavu.Alebo mozno uz pohyby citis len ich nevies identifikovat. Ja som citila take cudne - hrooozne prijemne vlnenie ale myslela som ze su to 😕 ... prdy. Ked som sa to pytala Dr- ten mi povedal ze to je este priserne skor, ze to pohyby urcite nie su 14tt, potom som sa ho to pytala v 17tt- a odrazu to pohyby uz byt mohli. Ale je normalne ze ich budes citit neskor. Zrejme je babus dakde vzadu. A potom ked uz bude velke- tak to uz budes modlit nech si aj pospinka- napriklad zacne kopat vecer- lebo sa vyspi cez den a zacne sa ti hrat s rebrami. Mne ich zvykne uplne vytlacat nozickou a poviem ti, citit to akoby si dostala krc pod rebra a este k tomu tam citim nozicku. Minule som mu uz slubila ze po nej dostane. A do rana sa hral tak, ze sa mi natiahli svaly na rebrach aj na chrbte. Proste parada. 😵

kila
9. nov 2007

Nika vieš si predstaviť ako sa na to teším? 😅

nika251
9. nov 2007

Kila-vies ze viem? Len dufam ze nie si taky posero ako ja. Hrozne som sa plasila ked som ho den necitila, alebo ked bol moc aktivny.... Alebo ked sa Dr pri vysetreni moc sustredil albo ak urobil len- uhm. A hned som sa pytala ci je vsetko v poriadku. A pri UZV som mu doslova vysela na okuliaroch- tam sa trosku odrazalo co videl.Ked totiz meral tak UZV neotacal smerom ku mne 😀 . Navyse- ja som ho nevidela od 13tt- vzdy bol so mnou manzel a tak Dr ukazoval jemu co maly robi,kde je....Aj ked nam potvrdil chlapca. To bola fantasticka manzelova reakcia. V 26tt- nam totiz povedali ze to vyzera na chlapca ale ze to nevidia poriadne.Tak sme sa v 30tt znovu pytali Dr a bol tam aj manzel. Vtedy Dr povedal ze chlapec.Ako sme isli z ordinacie pytam sa manzela ci videl aj on ze je to chlapec. A on na to: spojil si dve paste dokopy a hovori madarsky- ze to bol jasny chlapec ze mal taaaaaaketo gule 😀 😀 . No co ti poviem mala som co robit aby som si nasadla a nepocurala sa od smiechu (pardon za vyrazy ale ono to tak bolo 😀

nika251
9. nov 2007

Utekam na obed. O chvilu sa ozvem. Papa

kila
9. nov 2007

Aj môj manžel chce veľmi chlapčeka... ale to je podľa mňa "chlapská choroba"... 😅

nika251
9. nov 2007

Ja som akosi viac chcela prveho chlapceka- hlavne po tom co som si tu precitala par prispevkov ako ,, ja chcem len dievcatko, chlapceka nie, alebo boooze moj, som nestastna cakame chlapceka,, a na mna to zaposobilo tak, ze som akosi chcela synceka. Ale pravda je aj taka, ze sme sa dlhsie snazili, bola som na laparke, brala lieky a po 15 mesiacoch sa zadarilo a vtedy som si povedala ze ak by sme mali mat hoc aj 3 deti a samych chlapcov ja budem vdacna aj za to. Takze som si slubila ze nikdy ani pri druhom tehu nepoviem ze si zelam to alebo ono. Milujem tohoto chrustika a ak by mal mat len bracekov ja budem stastna matka aj tak.

kila
9. nov 2007

Mne je to jedno... možno sa aj ja trošku viac prikláňam k chlapčekovi ale naozaj len trošulinko...

nika251
9. nov 2007

Rozumiem. Ja som uz doslova alergicka ked niekto- nie rodina- povie daco ako- nevadi, nabuduce bude chlapcek.Ja na to doslova vyletim ze co nevadi, my sme stastni ako blcha. Cakame synceka a ja si hrozne zelam aby sa podobal na manzela- ma cierne oci a cierne vlasy, vysoky, proste fesak. Ale aj to je v podstate jedno.
Byvalo ti zle na zaciatku? Mne bolo cely den nevolno ale grckala som len 4x - aj to som si narobila hambu na verejnosti 😀

kila
9. nov 2007

Nebolo mi zle... na začiatku asi tak v 6 - 7 tt mi bolo tak všeliako, najmä v noci som nevedela spať a musela som chrumkať diétny chlebík, ale nenapínalo ma, neblinkala som... znášala som to veľmi dobre... bolo to aj "trápne" lebo každý sa čudoval že prečo mi nie je zle - tak som mala pocit že ani nie som poriadna tehuľka... 😅

nika251
9. nov 2007

Bud rada. Ked som ,,blinkala,, tak to bola sou- isli sme s manzelikom autom smer Iza a bolo mi zle ale drzala som sa. Stavili sme sa na kofolu v Patinciach a to uz mi bolo fakt hrozne. tak sme sa obratili a ledva sme vysli z Patiniec uz musel zastavovat a ja este za jazdy rozcapila dvera a ...... Aaaale padlo mi to tak dobre 😀 😀 😀 Nastastie to bolo naposledy. Inac len celodenne nevolnosti a pohodicka. No ale aspon mu budem moct porozpravat co so mnou vystrajal pocas teho 😖 😀
Svagrinka cakala dievcatko a mala pokec s modrym kamaratom ( kybel) kazde poobedie. Sranda bola.Zvlastne na tom bolo ze brucho mala typicky chlapcenske- spicate a velmi opeknela - co sa volakedy pripisovalo chlapcom.

kila
9. nov 2007

Tak ja na tieto povery neverím... Ešte ma napadlo, že keď tvrdne bruško tak to nie je dobré? 😕 😅 To znamená niečo zlé? 😅

wighy
autor
9. nov 2007

ahojteeeeeeeeeeee no koooooooonecne mame elektrinu,viete aku kosu mame doma???brrrrrrrrrrr hruuuuza
ale nastastie mala to asi pochopila a spala mi od 10 do pol 2 takze aj ja som mohla zaliest pod perinu 😀

kila
9. nov 2007

Wighy možno potrebuje práve takýto chladnejší vzuch aby dobre spinkala... 😉

wighy
autor
9. nov 2007

kila mne zacalo brucho tvrdnut 20tt nie je to zle kym to nie je prilis casto a hlavne by brusko nemalo tvrdnut ked si v klude 😉

kila
9. nov 2007

Ale keď tvrdne tak to chce znamenať že ideš rodiť? 😅

wighy
autor
9. nov 2007

neeeeeeeeeeee mne to lukvar vysvetloval ze tvrdnut brucho moze aj z toho ze sa babo hybe a maternica sa naduva, 10 tvrdnuti za den je ok.

ja som mala niekedy 20 a nikedy ani jedno,vtedy si treba oddychnut a vylozit nohy 😉

kila
9. nov 2007

No dobre... už som túto tému hádam prežula zo všetkých strán... 😅 Idem domkov... možno sa cez víkend ešte ozvem... Krásny víkend! 😉

wighy
autor
9. nov 2007

kraasny viiiiiiiiiiikend aj tebe 😅 😵

ved ked budes mat nejake otazky sme tu 😉 🙂

kila
9. nov 2007

Ďakujem! Papa!

nika251
9. nov 2007

Ahoj wighi a kila pekny vikend zelam. Uz som vyhajana tak idem citat temy. Aj ked ma jedna dnes poriadne nas.....la 😠

wighy
autor
9. nov 2007

ahojky nika a ktora???ako sa ma drobec???kopcuje???joooj ci mi chyba ten pocit 😅 😉

kila
9. nov 2007

Wighy si tu? 😕

renika
10. nov 2007

nika,mne na buduci tyzden urcite ukoncia tehotenstvo. V pondelok ma vysetri primar,tak mi to povedal a potom sa rozhodne co bude so mnou dalej. Takze je naozaj realne,ze sa tu stretneme. Poznavacie znamenie bude - ciernou fixkou napisane na cele velke MK 😀

kila
10. nov 2007

Ahojte! 😉

nika251
10. nov 2007

Ahojte. Reni- no ak pojde vsetko tak ako ma, tak sa tam urcite stretneme- tiez Dr pocita s buducim tyzdnom. Dufam- kedze mava sluzby stredu a sobotu- tak je velka sanca 😵 . Vidis- ja som ti hovorila ze sa tam stretneme 😀 . To by bola pecka keby aj rovnaky den 😀
Ahoj Kila- ako? Ty mas net doma?
Wighi- nastvala ma tema o tej redukcii-(protivna tema)- ci nazor jednej baby. Ta ma snad pocit ze ma patent na rozum 😠 😠 Radsej som sa potom uz ani nevyjadrila- mele svoje dookola a potom tvrdi ze nechce sudit.

kila
10. nov 2007

Nie, nemám, ale teraz som u rodičov a oni majú... 😉

nika251
10. nov 2007

Jaaj, vy chodite na vikendy k rodicom? Zavidim. Ja by som tiez isla ale manzel ma uz odmieta presuvat ako tomu hovori 😀

kila
10. nov 2007

Ale však NZ nie je ďaleko a mala by si aj pôrodnicu len na skok... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre