Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

kila
15. júl 2008

Inak ešte musím napísať jednu veľmi dobrú správu: Rékuška už má oči OK!!!!! Vôbec nebolo treba ísť na prefuky slzných kanálikov... z jedného dňa na druhý sa ten hnisavý výtok stratil... tak sa teším, ani si to neviete predstaviť... A máme za sebou aj očkovanie, aj trošku horúčku... a zvládla som to... tak som sa bála že čo urobím keď bude mať horúčku... A máme za sebou aj krstiny, malá má už 3 mesiace. Takže teraz môže prísť zaslúžený oddych. Na poradňu ideme zase až 21.8. - takže dovtedy vegetíme... Hurá! Inak pred týždňom sme boli na poradni a malá mala 5000g a 61 cm!
A najdôležitejšie je, že stále len dojčím a dojčím a dojčím... som na seba trošku hrdá, ale ani ja sama som neverila, že dokážem raz dojčiť tak dlho...

kila
15. júl 2008

Wighy, chúďa malá Laurinka! 😒 😖 😒

kila
15. júl 2008

Heni a Tomáško sa teší do školy? Do ktorej ste ho zapísali?

henrieta76
15. júl 2008

to je super ze ma rekuska ocka v poriadku.
a mozes byt na seba naozaj hrda ze este dojcis,ja som obidve deti dojcila do 8 mesiacov. aj ja som sa bala aby som o mliecko neprisla ale nastastie bolo ho dost.

no do skoly sa tesi,lebo este nevie co ho caka.pojde na ulicu prace.

kila
16. júl 2008

Ahojte! Nemáte nič nové? 😅

renika
16. júl 2008

kila, a ty? My máme nové akurát to, že dnes celý deň nechcel Maxim spať, spal možno 1,5 hod!!! 😖 A to sa ešte nestalo

kila
16. júl 2008

V podstate ani ja nemám nič... Réka tiež nespala vela, ale aspoň teraz večer som ju nemusela skoro vôbec uspávať... 😀 Dobre ste nakúpili v Brendone! 😀

wighy
autor
16. júl 2008

ahojteeeeeeeeeeeeeee

kiluska idem kuk fotkyyyyyyyy, si sikulka vydis ako si to zvladla a tesim sa ze malej sa ocka zahojili

heni ver ak oten cas uteka,juuuj tkaze uz do skoly???a paci sa mu taska???tesi sa????

my mame dnes mesiacov

renika tak sa priprav ze spat bude stale menej a menej hehe

ivka jamama tera ztu ohradku omotanu plienkami hehe a tera zpreto tak kuse lebo jej idu dalsie horne zubky

wighy
autor
16. júl 2008

rekuska je straaasne na spapanie, super ze ste takto zvladli aj krst 😉

kila
16. júl 2008

Ahoj Wighy! 😉 Ako sa má Lauri?

wighy
autor
16. júl 2008

ma sa super klopklopklop,kazdy den mame nejaku novinku tak je to teraz zaujime obdobie, stoji sama ,dnes spravila krocky sama a 4x povedla ze ni eeeeeeeeeee ni eeeeeeee 😀 😀 😀 😀

kila
16. júl 2008

No veru, Réka zvládla krst úplne v pohode, celú omšu prespala! 😀 A ja som sa bála že bude tak kričať že nikto nebude počuť farára... 😅
Ešte som nepočula že by deti pochutnávali na postieľke... 😅 ale dobre vedieť, aspoň sa na to pripravíme... 😅
Lauri je podarená... že nieeeee!.... 😀

wighy
autor
16. júl 2008

a co svokra poslucha???teraz si u rodicov???

inak ja som vedela ze prve slova budu nie,nono,pozor 😀 😀 😀 ved one cely den chuda moje ani nepocuje 😀 😀 😀 😀

kila
16. júl 2008

Svokra poslúcha... má zákaz chodiť na Dunaj... 😀 Teraz sme u rodičov, vraciame sa v sobotu skoro ráno, lebo zase čakáme murára a ideme zase robiť kuchyňu. Škoda že ten majster má čas len cez víkendy, takto mu to bude trvať celú večnosť... 😝
Nechystáte sa niekam na dovolenku?

kila
16. júl 2008

Dobrú noc! 😉

renika
16. júl 2008

jéj wighy, vy dnes slávite, tak všetko Naj Laurinke 🙂

wighy
autor
17. júl 2008

dakujemeeeee

kiluska ideme koncom augusta do chorvatska uz sa neviem dockaaat,juuuj ci si oddychnem 😉

a preco na dunaj?????

iva72
17. júl 2008

Wighy, pretože Kila písala, že jej svokra vyprala Rékino ošatenie vo vode z Dunaja....

henrieta76
17. júl 2008

ahojte

wighy neviem ci sa tomi tesi,chudak reste nevie co ho caka.tasku a ostatne veci ma s motivom cars.on je cars maniak.
aj mi sa chystame do chorvatska len este neviem kedy,akurat dnes idem do tiptravelu pre nejaky dobry last minit.

wighy
autor
17. júl 2008

ivka jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj uz si spominam 😀 😀

do ktorej skoly bude chodit???

super,urcite budu mat nejake v ponuke,daj potom vediet kam idete 😉

kila
17. júl 2008

Čaute! Dovolenka v Chorvátsku je super! Mne sa tam veľmi páčilo! O rok pôjdeme aj my... teraz to vynecháme... 😀

kila
17. júl 2008

Ahojte! Musím sa vám trošku posťažovať na malú... Réka keď mala asi mesiac začala prespávať noci a ja som bola šťastná ako blcha... ale teraz sa to neviem prečo "pokazilo" - budí sa aj v noci a chce papať... samozrejme jej dám prsník ale dúfam že ju to prejde, hádam má len také obdobie, že potrebuje teraz viac...

henrieta76
17. júl 2008

wighy ide na ulicu prace,no v tiptraveli som nakoniec nebola,manzel nie je este doma tak uz nestiham.mozno buduci tyzden ked nepojdeme k babke do sveteho petra.

kilus mozno teraz potrebuje trocha viac papat.ak ta to ukludni mne prespali noc bez jedenia az ked som prestala kojit a aj potom potrebovali este pit cajik.takze ani neviem kedy som prvy krat prespala tak naozaj.a to sa este aj teraz niekedy budia.

kila
17. júl 2008

Ďakujem Henrieta, aj aprílovky ma potešili, že všetky 3 mesačné deti sa teraz pokazili... 😀

henrieta76
17. júl 2008

citala som v pripravach ze chces zacat zachvilu prikrmovat.prosim ta nerob to je to uplne zbytocne ak mas mliecko a nemusis davat umele mlieko.rekuska nic ine nepotrebuje len tvoje mliecko.s prikrmami staci zacat od 6 mesiaca.ale samozrejme je to tvoja dcerka a ty vies najlepsie co potrebuje.

kila
17. júl 2008

Nič sa neboj neurobím to kým Réka bude priberať... len vidíš, že niektoré dvojmesačné bábätká nás už teraz s kilami "predbehli" a trojmesačné sú už skoro 7 kilové, a Réka má len 5100g... 😒

henrieta76
17. júl 2008

kilus to nevadi,ona ich dobehne.zavisi to aj od porodnej vahy.a ber to z lepsej stranky nemusis nosit tazke babetko. 🙂

kila
17. júl 2008

Nebudem stresovať, aj múdre knihy píšu aj pediatrička hovorila že bábätká majú týždenne pribrať 100-150g... tak podľa toho sa budem riadiť... 😅

wighy
autor
17. júl 2008

juuuuuuuuuuuuuuuuuuuj co to ciiiiitam, kiluska ja ta uuuplne chapem,ja som bola niekedy taka vystresovana ze u nas baby mali o 2-3 kila tazsie deti ako laurinka som mala normalne depky ale nedala som sa zlomit a UM som nedala vobec az po 5 mesiaci som musela zacat prikrmovat 1x denne obcas

6 mesacna zacala papat prikmy a priberala strasne malinko, rozbehla sa s priberanim az po 8 mesiaci a tera z ma 8250g co je podla lekarku uplne super ako ked ma 4 mesacne decko 8 kg takze k tomu tolko

nestresuj,mliecka mas a to je dolezite 😉

iva72
18. júl 2008

Kilus, moja prespí noc od 3 mesiacov. Len teraz asi 2 mesiace naspäť sa mi začala v noci občas budiť a neviem prísť na to, že od čoho. Hluk to nie, to už viem. Možno teplo, alebo som rozmýšľala, či ju nebolí brucho od banána, pretože mi ho asi dvakrát vyzvracala. Nebudem jej chvíľu dávať banán...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre