Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

wighy
autor
14. nov 2008

Ahojteeeeeeeee

vcera sme boli s nikou v MC na pohranicnej
bolo celkom fajn len to bolo preplnene a strane vela deti ale teraz uz budu otvoreny aj v pondelok takze budeme asi vtedy chodit sa tesim ,detom sa celkom pacilo 😉

nika251
19. nov 2008

Ahojte. Heni- dufam ze sa ti v augustovkach zadari. Ja som horovila ze nic z toho ale ako sa zda, predsa len sa zadarilo a v juli cakame babo. 😵

wighy
autor
19. nov 2008

Nika ece raz ti gratulujeeeeeeeeeeeeeeeem a tesim sa s tebou 😵

nika251
21. nov 2008

Wigh- ece raz vdakaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😵 😀 😀

kila
21. nov 2008

Nika gratulujeeeeeeeem!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵
Si neuveriteľná! A to ste plánovali a chceli?!?! 😅 Mne Réka dá zabrať a o druhom zatiaľ nechcem ani počuť! 😅

kila
21. nov 2008

U nás Réka už aj raňajkuje kašičku. Ale s tým jej spaním je to stále rovnako: zobudí sa 1 - 2 krát v noci. Len nedávno som si všimla ale že má suchú pokožku na tváričke - to asi z vody že ju po papaní stále umývam - tak sme začali používať krémik od Nivey. Bolo ťažké vytvoriť si režim že kedy papať a kedy ju dojčiť, pretože často ani nie je hladná. Ráno o 8.00 raňajkujeme, o 9.30 dojčím a ide sa spinkať. O 12.00 obed, o 14.30 dojčenie a zase sa ide spinkať. Potom olovrant je o 16.30, večera o 19.00 a keď ide spinkať tak o 20.00 ešte ju nadojčím. "Probém" máme s pitím - neviem či je to problém alebo nie - mne sa zdá že málo pije, za deň vypije maximálne 50 ml čajíku, čo sa mi zdá strašne málo. 😅

kila
21. nov 2008

Nika a sorry že som ťa hneď nespoznala na jarmoku, v lete si bola iná - už viem že prečo! 😀 😀 😀 To len srandujem, ja si tváre veľmi ťažko zapamätám, to preto. A preto, lebo sme sa dávno videli. Aj ja by som rada išla do MC niekedy, len mi malá spí od pol desiatej do jedenástej a tak to asi bude zatiaľ nemožné. Vyhovuje mi to preto, lebo vtedy aspoň viem variť, alebo upratať, alebo oddychovať. Poobede sme zvykli chodiť so susedkou kočíkovať ale len tam u nás okolo, ona nezvláda veľké vzdialenosti pešo... 😅
Nika a daj fotku malej fazuľky do nového albumu! Som zvedavá! A stále tomu neviem uveriť tak sa teším! 😵 😵 😵

nika251
22. nov 2008

Ahoj Kiluska. Dakujem 😵 , foto este nemam az 4.12 ideme na sono.
Nic sa nestalo ak si ma nespoznala, inokedy spoznas 😀 . No hej, to tehotenstvo je na mne hroooozne vidno 🙄 -keby som nemala pozitivny jeden test za druhym tak ani netusim ze som teho. A ano, chceli sme babo ale kedze bola aj MS tak som si bola ista ze som neni tehu. Len ked aj hned odisla tak som hadala ze mam hormonalnu poruchu ale urobila som test nech mam pokoj. Skoro som skolabovala ked boli // do minuty vonku. Druhy den som spravila zas a este rychlejsie. Urobila som aj test modra sprava a tam sa javili zaroven, takze niet pochyb. Priznaky ziadne len mam hlaaaaaaaaaaaaaaaaad. Idem jest!

wighy
autor
22. nov 2008

Nika k dnesnym 1 narodeninam zelame Daminkovi vseeetko najlepsie,vela zdravicka, stasticka 😵 😵 😵

nika251
22. nov 2008

kujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem Prave cakam kedy pride od svokrovcom kam sme ho rano dali aby sme mohli potajme vyzdobit byt ale mlady si tam taaaak zaspal 😠 😝 🙂

kila
22. nov 2008

Všetko najlepšie Daminkovi!
Teraz mu popraje všetko dobré aj Rékuška:
ônj kkkjjjjjjjbbn .,.zzgz g z+ ad&usm
😀 😀 😀
...stačilo, lebo rozbije klávesnicu... 😀 😅

wighy
autor
22. nov 2008

Kiluska kto je ta tvoja suseda s ktorou chodis kocikat??lebo ja mam byvalu spoluziacku tiez byva v Bene a ma maleho chlapceka narodeneho v decembri,nie je to ona??????

kila
22. nov 2008

Wighy, nie, naša susedka sa volá Gabika a majú malú Boglárku, narodila sa teraz v auguste... 😉
Bola som vonku s malou, brrrr, je zima, aj trošku snežilo, a veľmi fúka vietor... 😖
Wighy vy ešte nechystáte malú fazuľku pod stromček? 😅

kila
22. nov 2008

Ozaj a dnes som skúsila dať malej napiť z kávovej šálky čajík a ona normálne pila... Tak asi je už na cumlík "veľká" a odteraz budeme piť z pohára... ...hádam môžem odložiť fľašky, nedávno som jej nakúpila väčšie... 😅

wighy
autor
22. nov 2008

kiluska nestras,v ziadnm pripade druhe nieeeeeeeeeee 😀 😀 😀

hlavne po tom com mi zacla vo stvrtok robit, nechapem ako sa mi decko meni pred ocami

vo stvrtok zacala byt zla, "agresivna" ak jej nieco nedovolim tak ma udrie/nechapem odkial to ma 😔 / alebo ked varim alebo robim nieco a neurobim jej po voli napriklad ju hned nedvihnem tak ma pohryzie,dufam ze ju tento osial prejde lebo sa mi o nepaci 😔 😔 😔 😔 normalne jej srsi zlost z ociek 😕 ale iba so mnou to robi 😝

editakn
23. nov 2008

Ahojte, chcela by som sa pridat tiez ku vam Komarnancankam, my sme tiez s malou 8 mes.dcerkou z Komarna a este nemameziadne kamosky🙂)

kila
23. nov 2008

Čaute! Dnes keď Réka uvidela že jej chcem dať napiť z fľašky urobila taký cirkus a krik, že už som sa toho vzdala navždy. Zatiaľ pije zo šálky, ale skúsime aj my pohár so sosáčikom, len ho ešte musíme kúpiť, lebo nemáme. 😅

kila
23. nov 2008

Edita vitaj! 🙂
Wighy Lauri má len také obdobie, prejde ju to... už sa teším že nás to tiež čaká... 😝

nika251
23. nov 2008

Ahojte. Edita vitaj medzi nami. Nie vzdy tu sme ale obcas sa tu pozliezame vsetky. A volakedy chystame aj stretko tak dufam ze sa nas tam zide co najviac.

Krucinala - Dames mi daco porobil s klavesami a teraz mam pismena cez pol strany zvacsene :-O

kila
23. nov 2008

Dami je ale šikovný! 😀

kila
23. nov 2008
henrieta76
24. nov 2008

ahojte

konecne som sa sem dostala,mala som pokazeny laptop.
no nie som tu par dni a aku novinku tu vidim.
nika zo srdca ti gratulujem dufam ze aj ja coskoro najdem //
edita vitaj
kila tento tyzden mi to nevychadza ale hadam buduci tyzden sa mozme stretnut pri hypernove.

wighy
autor
25. nov 2008

ahojteeee

edita vitaj 😅

kiluska mala je nadherna juuuj ak ovyrastla

nika nemali sme 2 dni internet tak so msa nevedela ozvat 😒

lucka79
26. nov 2008

Ahojte,som z Komarna.Cakam babatko som v 30 tyzdni tehotenstva.Lekar mi povedal ze je pre mna riziko rodit normalne.Mam zlu zrazanlivost krvi a varixy aj na rodidlach.Chcela by som sa spytat ake mate skusenosti s cisarskym porodom v Komarne a ktoreho gynekologa by ste mi doporucili.Bojim sa ze ma zle zosiju,ze budem mat zapal,ze mi nepride mlieko.Aky cisarsky je lepsi epidural alebo celkove uspanie?Moze bit manzel aj pri cisarskom reze?Prosim odpovede a rady mi poslite na email.....lucie.takacsova@gmail.com
Dakujem.

henrieta76
28. nov 2008

vitaj lucka.napisala som ti mail.

lucka79
1. dec 2008

Dakujem vsetkym co mi odpisali,trosku som kludnejsia,ale predsa len je vo mne ten strach z niecoho nepoznaneho.A je to predsa len opracia a nie porod.Bojim sa.Cisarskym musim tak ci tak,teraz rozmyslam o Ipothovy,nevie niekto na neho tel.c.?Nie to do ordinacie ale co by ml pri sebe.Chcem mu navrhnut,ci by nebol on pri cisarskom,a chcem sa ho spytat na par veci okolo toho vsetkeho,ako je napriklad ci pri epidurale moze byt manzel...Este raz kazdemu dik za vsetko.

wighy
autor
1. dec 2008

luci tak kvoli tymto otazkam sa budes musiet asi objednat k nemu lebo do telefonu ti toho vela nebude vediet povedat, je to vynikajuci kekar,
zavolaj do ambulancie a dohodni si s nim stretko, co sa tyka cisarskeho ked som rodila je tak sluzby v nemocnici mal streda,stvrtok a 1 sobota v mesiaci tak by ti vedel naplanovat cisarsky na tie dni a ak dobre viem da sa o tom dohodnut aj u nas v nemocnici ale na to sa treba tam informovat

uplne chapem tvoje obavy, ja som rodila normalne a som za to strasne vdacna a pri druhom sa tiez budem obavat cisarskeho ako ty ale neboj vsetko dobre dopadne 😵

karin11
3. dec 2008

Ahojte kocky!
Aj ja cakam babo,dievcatko.Som z Komarna.Termin mam 24.januara.
Lucka,neviem,ci sa budes vediet dohodnut s Ipothom,kamoska k nemu chodi,chcela unho rodit (nie cisarsky) a velmi sa mu to nepacilo.Podla mna preto,lebo maju aj ordinaciu a vtedy nevedia ist k porodu. Ale kedze u teba ide o cisarsky,mozno by sa dalo. 😉 Ja chodim k Hegedusovi,nanho mam mobil,ale to ti asi velmi nepomoze,vsak? 🙂
Myslim,ze pri epidurale nemoze byt manzel,ale ak mas znamosti,vsetko sa da..Aj kamoska tak rodila.
Inak aj ja sa toho vsetkeho okolo porodu trochu obavam,rodila som pred 11 rokmi,tak dufam,ze sa nieco zmenilo k lepsiemu v KN nemocnici!! 😖

kila
3. dec 2008

Ahojte! Ako sa máte? My sa máme fajn. Len Réka začína byť strašne prefíkaná. Nechce jesť. Nechápem ako sa to mohlo stať, ale polievku ani prívarky nechce jesť. Jedla by len kašičku a ovocie. Nechcite zažiť čo som s ňou zažila. Zo dňa na deň odmietala polievku a ani za svet ju nechce. Vidí sa mi, že chce stále len sladké. Ale nechápem prečo, keďže predtým tak pekne všetko doradu papkala. Myslím si, že som urobila zle keď som jej začala kupovať tie kašičky. Baby, ktoré ich používate ihneď ich vyhoďte, lebo deti časom prídu na to, že kašička je lepšia ako polievočka a potom dopadnete ako my... Teraz to robíme tak, že do kašičky jej dávam polievku či prívarok, no chutí to otrasne (sladká kašička + polievka, len si predstavte), ale Réke sa to páči. Mama hovorí, že by som mohla skúsiť jej dať do polievky cukor, tak možno skúsim kúpiť v bio obchode hroznový cukor.
Inak malá už stojí sama v ohrádke... Najbližšie prinesiem aj fotky... Kúpili sme jej na Mikuláša aj mikulášsky dievčenský úbor, určite bude zlatá... A v pondelok sa chystáme na poradňu, som zvedavá koľko kíl bude mať, lebo Réka už mala aj viac ako 7 kg, ale teraz že nechcela jesť trošku "schudla" ... Ani neviem ako sa to stalo, asi každý deň zjedla menej a menej tej polievky, keď som zbadala, že to nebude v poriadku, tak už bolo neskoro a nechcela jesť vôbec. Potom som urobila chybu, že som stratila s ňou trpezlivosť a nakrmila som ju polievkou nasilu aj keď kričala a plakala. A na druhý deň nechcela jesť už vôbec nič, ani kašičku. Potom som plakala aj ja s ňou pri každom krmení. Teraz už aspoň papá, aj keď ju musím oklamať s tou kašičkou, dúfam, že časom sa to upraví...

kila
3. dec 2008

Karin aj ja chodím k Hegedusovi, ale rodila som u Urbana... prišlo to príliš rýchlo... 😅 😀 Ja som bola s nemocnicou spokojná, bola som sama na izbe skoro celý týždeň, už ma z toho išlo poraziť, radšej by som bola s niekým na izbe. Maminky dávajú do izby po jednom či po dvoch, takže to je super. A sestričky pomáhli, snažili sa. Izby nie sú nič moc, ale ten týždeň vydržíš. Čo sa mi nepáčilo, že sme nemohli nosiť nohavičky, čo je úplná blbosť... 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre