Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

nika251
3. dec 2008

Ahojte. Kili- podla mna najvacsiu blbost urobis prave tym, ze jej zacnes davat cukor. Podla mojho osobneho nazoru- nedavat cukor ale len na par dni vynechat polievocku a skusit jej napriklad urobit nejaky privarok, spenatik s mlieckom a instatnou ryzou. Ja ked uz Damino vymysla urobim nasledovnu gebuzinu: uvarim zemiak, spenat- zmixujem, pridam 2 odmerky UM + 2 odmerky nestle ryzovej instatnej kase a zmixujem rucnym elektrickym mixerom. Neriesim chut. Druhy den jej urob napriklad ryzoto, alebo brokolicovy privarok... A o takych 4-5 dni skus polievocku s kopou mrkvy, troskou slizou. Mozno to zaberie. Ale cukor ries az naposledy.

kila
3. dec 2008

Ale keď tam dáš instantnú ryžovú kašu, tak tam je už cukor a ešte ani nie hroznový, ktorý je zdravší vraj... 😅

nika251
3. dec 2008

Kila. Ma to len velmi mierne nasladlu prichut - to doda spenatiku to prave orechove preco to Dames lubi. robim mu to raz za tyzden. A instatnu ryzu mu davam kazdy vecer miesto ovocnych kasiciek na veceru. A ver mi, nepribera z toho tak ako mi zacal puchnut ked som mu zacala davat tie kasicky. Doslova mi puchol pred ocami. Tak som ich zatrhla a vyhodila ako boli. Od ryzovej nepribera takze o tom cukre tolko. A zvlast cukrove mu nedavam len velmi malo krat liznúť

kila
3. dec 2008

Veď teraz už aj ja jej dávam len ryžovú a kukuričnú kašičku. Uvidím, dúfam že keď jej budem dávať čoraz menej kašičky a viac prívarku tak si zvykne zase na zeleninu... 😅

karin11
3. dec 2008

Kila,no to si ma potesila s tou nemocnicou,hadam to nejak vydrzim,teda budem musiet! 😝
Pocula som,ze Urban je celkom dobry.Rozmyslala som,ci si mam vybavit lekara k porodu,no nie som este rozhodnuta,lebo sa mi zda,ze tí,co tam teraz robia,su vsetci OK.Nie ako volakedy!! 😒
Ked som lezala na gynekologii (ked som potratila),tak tam boli fajn sestricky.No neviem,ci tie iste su aj na novorodeneckom.Asi ano.To,ze sa nemozu nosit nohavicky, som vedela.Ale ani take sietkove,co su na to urcene?Mne take dala sestra,ona ich pouzivala ,no rodila v Prahe.
Mala si nejaky zoznam veci do nemocnice?Lekar zatial nic nespominal,zajtra sa spytam,idem k nemu.Ale asi si ho budem musiet zohnat niekde na internete.

kila
3. dec 2008

Karin, Hegedus nebol nadšený že som sa ho spýtala či by som mohla rodiť u neho, stále mi hovoril že v nemocnici bude o mňa dobre postarané a tak aj bolo. S Urbanom som bola maximálne spokojná. Zoznam som nemala. A do nemocnice nemusíš zobrať šaty pre bábo (čo som sa aj ja čudovala), lebo bábätká tam majú nemocničné šaty, ale môžeš si zobrať ak chceš. 😉

karin11
3. dec 2008

Kila,ja som sa jeho osobne este nepytala na porod(aj ked si tykame),len som sa informovala u jeho zeny.Mozno to necham na nahodu,aj tak teraz nemame prachy navyse. 😢
Saty pre babo si teda nebudem brat,az ked pojdeme domov. 😅

kila
3. dec 2008

Karin vy už máte doma veľkú slečnu! Teší sa na sestričku? 🙂

kila
3. dec 2008

"Potešili" ma v aprílovkách, že nie len my máme problém s papaním... takýto rozhovor by som potrebovala pred 2 týždňami, možno by som nestratila hlavu a trpezlivosť... no ale teraz je už neskoro to banovať... Najviac ma ale štvalo reakcia okolia, mojej mamy a aj svokry... Mama mi poradila aby som jej dala puding a svokra s úsmevom na tvári povedala len toľko, že si musím na to zvyknúť, lebo ani jej synček - môj manžel nechcel jesť keď bol malý a jedol len pudingy, kašičky a podobne... Ale ja to nechcem dovoliť... 😖

karin11
3. dec 2008

Veru,mame doma slecnu,taku velku opicu 😅 Tesi sa na sestricku,aj ked si to este nevie dobre predstavit.Vlastne ani ja nie. 😀 Pre mna to bude zase ako prve dieta.Uz si ani na nic nepamatam,zase budem zacinat od zaciatku.Zhanam vselijake informacie od svojej mladsej segry a z internetu.Keby som nevydala 2krat,asi by som sa uz neodhodlala na dieta.Uz bolo vsetko take pohodlne..A veru aj citim,ze nemam 25 (ale 34),som viac unavena,viac sa bojim o vsetko,nad vsetkym rozmyslam,mozno az prilis.
A co ty?Planujete aj 2 dieta? 😨

wighy
autor
3. dec 2008

ahojteee
jeeej ako sa to tu rozbehloooooooooooo

karin vitaj medzi nami 😵

kiluska vcer asom ta videlaaaaa ale stala si pred domom s a s niekym si kecala a boli sme autom tak sme len prefrcali ale teba som zbadala
co sa tyka papania ta uistim ze je to normalne,taketo stavy mame aj my, niekedy mi mala papa vkuse cely den a niekedy do nej dostane par lyziciek, niekedy banan zje cely a niekedy 2x kusne a dost a aj ja som par x schytala nervy ked nejedla ale azs a sama sebe cuduje mako som sa naucila ovladat

Karin co sa tyka porodnice, ja som tam bola len 4 dni a dalo sa to vydzat a pritom bol taky boooooom porodov ze zeny spali aj vonku na chodbe, lekari boli na vizite len 2x druhe 2 dni vizita ani nebola lebo boli bud na sale alebo v operacke, a sestry na nas vela casu nemali ale mala som stastie bola som s jednou zalatou babou 2 rodickou ta mi vela pomohla

co sa tyka porodu ja som chcela Ipotha ale tiez tak ako kila pisala nebol nejako nadseny tak som to nechala na nahodu a bolo to v poho,a sestricky co su na gynekologii nie su na 600nedeli,tam su detske sestricky a iba ak je zensky problem pride ta sestra z gynekologie 😉

karin11
4. dec 2008

Ahoj Wighy!
Diky za privitanie! 😅
Tesim sa ,ze ste mi obe napisali svoje skusenosti z nemocnice,asi to necham aj ja na nahodu.Akurat vcera som pisala Kile,ze teraz su v nemocnici uz sami taki normalni doktori a dnes sa dozviem,ze este robi aj Kopjakova,vraj s nou podpisali zmluvu na dalsie 2 roky!Neviem,co neostane na dochodku!!!
😠
Ja dufam,ze sestry budu mat na nas viac casu.Ja sice budem tiez druhorodicka,ale neviem,ci by som vedela druhemu pomoct,budem rada,ak vsetko zvladnem sama! 😒
Dnes som stretla znamu,ona rodila v oktobri a tiez bola velmi spokojna so vsetkym.No normalne nechapem,asi to tu bude naozaj lepsie ako volakedy! 😅
Teraz letim na rodicko,zatial pa..

kila
4. dec 2008

Wighy videla si nás? Tak teraz už vieš kde bývame! 😀 😉 A asi som kecala so susedkou, boli sme kočíkovať. 😉

kila
4. dec 2008

Karin, že druhé? Zatiaľ určite nie, pretože malá mi dá zabrať, tuším je hyperaktívna či čo... 😅
Na Mikuláša neplánujem nič moc, kúpili sme malej mikulášsky úbor a malého mikuláša - hračku. Ani na Vianoce nebudeme jej kupovať nič veľké, pretože my sme doteraz nemali stromček, tak teraz ideme kupovať stromček aj všetko čo s tým súvisí - aj to bude dosť. Vlastne bude mať malá ako darček vianočný stromček + nejaké maličkosti, napr. knižku, cdčko alebo ešte neviem...
Ešte sa musím "posťažovať" na malú, lebo nevydrží v kočíku ani chvíľu pokojne sedieť, stále chce ísť z kočíka von a celé kočíkovanie obyčajne prereve a všetky hračky vyhodí z nej von... Spinkať by v kočíku spinkala, ale to zase nechcem, pretože potom by som si ja vôbec neoddýchla. Takže obyčajne s malou ďaleko nechodím a určite ideme do obchodu, lebo aspoň tam sa obzerá a je ticho... 😅

wighy
autor
4. dec 2008

karin drzim moc palce aby to v nemocnici bolo v poho, urcite tera zenbude tolko porodov takze sestricky budu mat na vas cas 😉

kila tam byvate??hehe tak uz vieeeeeem

laurusa vydrzi v kociku iba tak ze jej dam papat rohlik dnes sme boli v emste mala som kopec vybavovaciek skoro 2 hodiny a 10 minut od domu zacala uz vymyslat bolo jej uz dlho chuda moje ale boal statocna hehehe

kila
4. dec 2008

Wighy aj ja už len čakám že kedy bude mať Réka konečne nejaký ten zub a aj ja jej dám rohlík, ale zatiaľ sa ešte vôbec nechystajú von... 😅 Aspoň by trošku aj pribrala... Susedkina dcéra má 3 mesiace a čoskoro dobehne Réku... 😕 😅 😒

kila
4. dec 2008

Jaj a zabudla som sa pochváliť, že už nemáme problém s pitím. Réka pije 150-200 ml za deň a to čajík, vodičku či ďžúsik. A nemusela som ani kupovať zázračný pohárik, kúpila som len nové cumlíky na fľaše... 🙂

wighy
autor
4. dec 2008

kiluska no kym mala nemala zubky tak som to riesila kukuricnymi chrumkami hehehe
to ti pekne pije aj laura uz konecne zacala pit tak osm rada

co sa tyka darcekov som hovorila ze ani ja jej vela kupovat nebudem a nakoniec toho je poriadne velaaaaa mam zakazany vstyp do hrackarsstva hehehehehe

a neboj reka vahou dobehne laura zacala priberat po 8 mesiaci 😉

kila
4. dec 2008

No ale my vlastne máme aj "zakázané" takéto mňamky, držíme bezlepkovú diétu... vraj múku by sme mali až keď malá bude mať rok... jogurty papáte? Aj s tým by som mala počkať až ked bude malá mať rok?

karin11
4. dec 2008

No kocky ,tak rozmyslam,cim by som prispela do diskusie,zatial mam ine problemy ako vy,ani neviem velmi pomoct nejakymi radami.Len mi tak napadlo Kila (smiem sa spytat na tvoje meno? 😔 ),co sa tyka tych zubov,segra ma chlapca a jemu vysiel prvy zubok az ked mal 1 rok.Casto to byva tak,ze ak kojis,zubky vyjdu neskor.Mojej dcere vysiel prvy uz ked mala 4 mesiace!

wighy
autor
5. dec 2008

kiluska fakt ani kukuricne chrumky nemozete???hm tak to je smola 😔

jogurty mala zboznuje a pravidlene ich papa asi od 11 mesiaca

katrin, ved nahod nejaku temu,pokecaaaaaaame mi o vsetkoooooom 😅

kila
5. dec 2008

Ahojte! Dnes sme boli v Nitre, Réku som naobliekala do mikulášskych šiat, každého ohúrila v nákupnom centre! Aj vianočná výzdoba sa jej veľmi páčila, hlasno výskala, no proste bolo s ňou super! 😵
Karin, ja sa volám Katarína... 😉

kila
5. dec 2008

Zajtra už ideme domov, takže tu zase nebudem. A možno prídeme až na Vianoce. Manžel totiž je od dnes na dovolenke až do 7.1. ... hurá! 😀 😀 😀

kila
6. dec 2008

Opravím sa: prídeme k našim aj o týždeň na víkend! Tak o týždeň prinesiem aj nové fotky! 😉

wighy
autor
6. dec 2008

kila ahoj super tesim sa 😵

ja som uz totalne unavena a to je len 10 hodin ale od rana makam ako debil varim peciem upratujem 😝

henrieta76
8. dec 2008

wighy ty ma vymaknes a ani sa neozves?

wighy
autor
10. dec 2008

heniiiiiiiiiii som sa baaaaaaaaaaaaala 😉

henrieta76
10. dec 2008

preco ved nehryziem 😀

kila
12. dec 2008

Čaute! Kuk na naše nové fotky!

kila
12. dec 2008

My sme boli na poradni v pondelok, Réka mala 7 kg a vraj je veľmi šikovná a pekne stojí takže máme povolenie stáť a naučiť sa chodiť! Začíname aj s jogurtami a tvarohom, som zvedavá, zajtra jej dám na raňajky prvý krát jogurtík. S papaním sme na tom rovnako, všetko papáme - ale len s kašičkou. Už sa kvôli tomu nebudem trápiť aspoň že papáme. Réka v poslednom čase je strašne "zlá" - neposedná, je to s ňou horor či už v aute, v kočíku, v nákupnom kočíku, na rukách... a mohla by som pokračovať do nekonečna... nevydrží pokojne hrať 10 minút... 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre