Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

wighy
autor
15. apr 2009

ahojte

rekuske vssseeeetko najlepsie k 1 rociku,juuuuj ci to rychlo ubehlo 😵

kila hehe toto prezivame vsetky, deti su dnes strasen vyspele a popredu cize aj vzdor prichadza skor

nika251
15. apr 2009

Kili- my pouzivame nocnicek odkedy vie sam sediet a chodit. Takze rano kaka a piska uz len donho a cez den sa vypyta kakat nan. Ale odkedy bol chory, zhorsila sa mu toaletna moralka. 😀 a bez vycitiek svedomia pusti do pelusky 😠 😠 . A darmo mu vysvetlujem ze on je uz capko na to aby kakal do peluchy 😝

kila
15. apr 2009

Réka teraz začala chodiť, ešte je dosť nestabilná ale zato smelá, počkám kým bude stabilne chodiť a v lete skúsime nočník... 😉
Nika možno keď Dami bude vydieť že plienky nosia len také malé bábätká ako Attila, odnaučí sa zo dňa na deň... 😉 😀 Budeš rodiť v KN?

nika251
15. apr 2009

Si robis srandu, ze??? Myslim, ze to ho bude hecovat este viac- ved sa budeme tocit hlavne okolo Tinkovych plienok a co on? Tak si zarobi do pleny aj on 😝 . teda u nas s brachom to tak bolo.
Co si? V KN? ANi bohovi. Dufam ze stihame NZ ako u Damina. Nepoznam KN nemocnicu a ani nechcem. V NZ mam svojho Dr. tak by som chcela nech odrodi on

kila
15. apr 2009

Nika už som zabudla že si rodila v NZ... starnem... 😅

kila
15. apr 2009

Ja som začala s odstavovaním malej, každý týžden vynecháme jedno dojčenie. Začali sme s ranným dojčením - keď sa zobudí - pripravím jej mliečko Nestlé Junior 1+ a zatiaľ jej materské mlieko nechýba. Horšie to bude v nasledujúcich týždňoch, keď ju dojčím pred každým spaním a určite nebude chcieť spať bez cicíka. Ale bude si musieť zvyknúť.
Vy ešte kojíte?

kila
15. apr 2009

Wighy aj Réka dostala takého istého Pluta na prvé narodeniny od môjho brata akého máte aj vy! 😀

wighy
autor
16. apr 2009

ahojte

kila hehe a paci sa jej
laura ho lubi,furt ho krmi,hladka 😀 😀 😀

ja som kojila len 10 mesiacov, sama sa mi odstavila 😒

kila
16. apr 2009

Dobré ránko! Ako ste sa vyspinkali. My sme mali super noc, vyspinkali sme sa do ružova a Réka zase spí... 🙂
Wighy Pluto sa jej páči, zatiaľ ho nevie používať ale dáva mu pusinky! 😀

katarinka151
16. apr 2009

Ahojte

no priznám sa vám, že sa mi to pomaličky kráti a za chvíľu budem po Kn absolvovať kočíkový maratón. Strááášne sa bojím pôrodu, lebo neviem, čo ma čaká a čo všetko si človek napočúva. Je to strašné ešte ten posledný mesiac vydržať, akurát dnes sme mali nespavú noc a malé cvičilo gymnastiku asi dve hoďky od jednej v noci. Teraz padám z nôh, ale nevadí idem si zdriemnúť 🙂

wighy
autor
16. apr 2009

kila, laura sa na to tiez nevozi, sadne si na hava a ked chce st dalej bud cuva alebo si ho podvohne pod zadkom a tak ide 😀 😀 😀 😀 😀

katka,neboj saaaaaa, cim sa budes viac bat tym si to zhorsis
nemas sa coho bat, proste drobciatko sa vypyta na svet ked to ma prist a ked budes pocuvat setricku, tak to bude v poho

ja sice tehu nie som ale druheho porodu sa vobec nebojim a pritom som ani prvy nemala lahky ale prezila som, najhorsie bolo poslednych 20 minut a to sa dalo prezit,dovtedy sa to dalo pekne predychat 😵 😵

kila
16. apr 2009

Katarínka, neboj sa, ja som sa pôrodu nebála a nebolo to nič hrozné, naopak bol to super zážitok. Pôrod som mala za sebou za 4 hodiny a pritom som prišla do nemocnice "len" na kontrolu lebo mi tvrdlo bruško... 😅 😉 Radšej sa priprav na starostlivosť o bábätko, na dojčenie a tak - to bude horšie... 😅
Ideme sa zbaliť a od zajtra sa môžeme stretnúť zase v KN! Pá! 😉

wighy
autor
23. apr 2009

haloooo kde steeeeeeeeeeeee

nika251
23. apr 2009

Wigh- tuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 😀

wighy
autor
23. apr 2009

hehe 😀 😀 😀

kila
11. máj 2009

Ahojte!
My sme teraz tak všeliako. Odkedy som tu naposledy bola je Réka chorá. Stále má niečo iné a ja som už so silami v koncoch. Keď sme prišli domov dostala zápal priedušiek, brala antibiotiká a probiotiká. Potom som ochorela ja a tiež som dostala antibiotiká. Od tých liekov Réka prestala jesť, vôbec mi nechcela papať a nakoniec dostala zase aj hnačku. Minulý týždeň stredu sa zobudila s teplotou a 3 dni mala vysoké teploty, tak som s ňou zase letela k lekárke. Zase dostala lieky tentoraz na hnačku ale stále nepapala. V sobotu teplotu už nemala ale vyhádzala sa tak som sa zlakla či nemá ovčie kiahne. Dnes sme zase išli k lekárke a vysvitlo že prekonala roseolu. Dnes sa má konečne trošku lepšie, začala papať, aj vyrážky už miznú. V stredu ešte ideme na krv, lebo doktorke sa nepáči že schudla. Veru Réka za posledný mesiac schudla o 200g, je bledučká, tenučká, stále visí len na mne. Ale dúfam že bude všetko v poriadku. Takže máme za sebou ťažký mesiac.

kila
11. máj 2009

A sem už nikto nechodi? 😕 😖 ☹

sue33
11. máj 2009

Ahojte. My sme sa pred pár týždňami presťahovali do KN, tak by som sa rada k vám pridala 🙂
Takmer nikoho tu zatiaľ nepoznám 🙄
V meste a v parku vždy vidím kopu mamičiek, ale pozerám, že na koníku je kľud...

kila
12. máj 2009

A ja sa chcem spýtať že kam ste zvykli chodiť s detičkami na ihrisko? Čo odporúčate?

henrieta76
12. máj 2009

vitaj sue

ahoj kila
teraz nemam cas lebo idem k ipothovi na 3-4d ultrazvuk potom s tomaskom na kreslenie ale potom sa ohlasim.
inac sa mame momentalne dobre ale uz som bola 2x v nemocke kvoli tvdnutiu aj ma zasivali.tolko v rychlosti pridem neskor.

kila
12. máj 2009

Heni vybrali ste si pekné meno pre malú princeznú, veľmi sa mi to páči! 😵
Ešte si chcem od vás poradiť, pretože som sa teraz trošku sklamala vo svojej pediatričke, keďže vôbec nespoznala a neuznala (keď som ju na to upozornila) že Réka má roseolu (6-tu chorou). Tvrdila že 6-ta choroba a ružičky je to isté a proti tomu sa už očkuje. 😕 Vy chodíte ku ktorej pediatričke?

henrieta76
12. máj 2009

uz som doma.
takze pohlavie nevedel potvrdit lebo na nom sedela.mame 1260g
my chodime k tothovej do hederi.

kila
19. máj 2009

Ahojte! Už nám ide prvý zúboK!!!!!!! A Réka to znáša veľmi dobre, aj takto v podstate noc prespí len sa viac mrví v postieľke ale keď jej dám cumlík tak spí ďalej. Kúpili sme jej gél na ďasná ale zatial sme ho nepoužili.
Takže minulý týždeň v stredu jej brali krv, 3 ampulky, zo žily z ruky ako veľkým a znášala to veľmi dobre, plakala len keď ju pichli a potom čakala ticho aby krvička vytiekla. A všetko je v najlepšom poriadku! Pediatrička odporúčila brať stále probiotiká, lebo asi tie hnačky a všeliakú stolicu mala len z tých antibiotík ktoré jej trošku zničili trávenie. A faktom je že teraz keď berieme probiotiká ďalej má stolicu v poriadku. Vraj ich máme brať dlho. Ale aspoň pomáhajú.
My už máme dovolené kravské mlieko od prvý narodenín, ale nie piť z fľaše, len s mliekom variť prívarky a dávať jej prevarené mlieko do jedla. Už jej varím aj krupicovú kašičku alebo jej varím kašičku z ovsených vločiek a mlieka. Má ich veľmi rada, varím ich jej na večeru. Neviem či je to už vhodné alebo nie, ale ja sa teším že aspoň niečo s chuťou spapá, lebo s jedením máme stále problémy. Predtým som jej dávala tie hotové kašičky z obchodu ako Hami, Sunarka a pod. ale už ani tie nechce. V podstate bez problému papá len jogurty, keksy, pečivo, banán a kašičku na večeru. Na obed je u nás veľký cirkus, hodinu s ňou trápim kým do nej niečo dostanem.

kila
20. máj 2009

Túto tému môžeme rovno aj zatrvoriť keď sem nikto nechodí... 😖

henrieta76
20. máj 2009

ahoj kila
neviem kde su baby,kazdy den sa sem pozriem ale nikto tu nieje.s nikou si pisem cez skype.

kila
20. máj 2009

Ahoj Heni a ako sa má Nika? A ty si už v 28tt? Ako to letí!!!! 😅

henrieta76
20. máj 2009

ze leti uz sa ledva viem dockat aby bolo babo vcas a zdrave na svete.sranda je ze odkedy som tehu ten cas sa neskutocne vlecie.
nika sa ma dobre predpokladam ze v tomto teple asi tak dobre ako ja 🙂

kila
20. máj 2009

Hen,i a Tomáš a Erika sa tešia sestričku?

henrieta76
20. máj 2009

no tesia hlavne erika.tomasko sa ma volaktori den spytal ze ci teraz on ostane sam?teraz si chudak uvedomil ze bude sam chlapec a musi potom zvlast do druhej izby.inac meno vymyslel on.

kila
20. máj 2009

Veď nech nie je smutný z toho že bude sám, o pár rokov sa bude tešiť že môže byť sám... 😉 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre