Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

kila
2. sep 2009

ZZZ vybrali ste už detského lekára?

henrieta76
2. sep 2009

ahojte
no tento rok aspon teraz ked som tam bola jabol naprask cely cas bolo plne.
kila dufam ze si sa ma nezlakla ako som ta prepadla.urcite si si pomyslela aka sialena zenska 😀

kila
2. sep 2009

Heni kdeže! 😀 Určite som bola prekvapená a teším sa že som ťa stretla a že si nás spoznala! 🙂 Ako bolo deťom prvý deň v škole a škôlke?

zzz77
2. sep 2009

Ahojte
Kila uz som vybrala pediatricku MUDr.Tothovu, manzelka primara, tak mi vraveli ona je velmi dobra lekarka, no neviem treba este ist aj za nou pred porodom?

Moj drahy najprv nechcel byt pri porode a ani ja som ho tam nechcela, potom sme si to rozmysleli a bol nadseny, no kedze bude cisarsky tak tam nemoze byt ☹ , tak bude cakat za dverami.

Ja to tak vidim, ze z Komarna mamicky odchadzaju do ineho okresu a z ineho chodia sem. Neviem kto ako ale moje dve zname rodili v DS a neboli spokojne.

kila
2. sep 2009

Ahoj Zzz! My sme boli u našej pediatričky pred pôrodom - aspoň nám dala telefónne číslo, nejaké inštrukcie ako sa máme starať o bábätko a dohodli sme prvú návštevu. Ale nemusíte tam ísť, lebo naša susedka vôbec netušila že musí mať aspoň meno pediatričky pri pôrode ku ktorej budú chodiť, až keď sa ju na to opýtali rýchlo zavolala mne, že ku komu chodíme my a zariadili to aj tak. 😀 Ale podľa mňa je dobré aspoň sa tam ukázať a poobzerať sa - a určite zober tam aj partnera, lebo možno bude tam chodiť aj on! Nieže zablúdi alebo niečo pomotá, veď vieš akí sú chlapi😉 😀

henrieta76
2. sep 2009

som rada ze ma nemas za blazna 😀 este dobre ze som sa ponahlala lebo mala strasne plakala kym sme prisli domov.detom sa pacilo,ale ja sa tesim viac budem mat teraz trocha volnejsie.mozme dat konecne hromadne stretko.
zzz dobre si vybrala,aj mi k nej chodime.treba k nej ist ci ta zoberu(urcite zoberie)da vam t.c a v den ked vas pustia domov jej treba zavolat a dohodnete 1 navstevu.pri porode treba nahlasot pediatra.

kila
2. sep 2009

Heni priznám sa najprv ma napadlo že si nejaký agent čo predáva všeliaké hlúposti... 😅 😀 😅 Potom ma napadlo že si ma s niekým mýliš... tak mi padol zo srdca veľký kameň, že si to ty! 😉

henrieta76
2. sep 2009

to som rada aj ked to bolo dost rychle dufam ze nabuduce budeme mat moznost sa aj trocha porozpravat.

kila
3. sep 2009

Dobré ránko! Dnes podvečer sa vraciame do KN! 😉

lilimonika
3. sep 2009

ahojte kočendy 😉
u Nás v hurbanove nemusíme ísť sa vopred ohlásiť k pediatričke, našťastie, nechcelo by sa mi tam trepať 😀 mi chodíme k mojej detskej takže ju poznám..
zajtra idem na prietoky a potom uvidíme čo mi povedia, no už nech sa narodí 😀

ja pôjdem rodiť radšej sama aj tak bude mať čo robiť manžel, neľúbi stresové situácie 😀

každá mamička má svojho favorita ako nemocnicu, niekto má dobré skúsenosti v NZ a niekto v KN a naopak.je to tak, že či už ideš na jedno alebo druhé miesto musíme to tam vydržať 😀

kila
3. sep 2009

Presne tak ako Lilimonika píše, treba to vydržať. Kým som bola s malou v nemocnici jojkala som že chcem ísť domov, a potom keď sme boli doma jojkala som že ako o nás bolo v nemocnici dobre postarané a doma už nič nestíham, nevládzem... 😝 😅 😀

kila
3. sep 2009

Neviem ako sú na tom vaše deťúrence, ale Réka strašne ľúbi moju mamu. Keď sme u našich ako aj teraz, vôbec ma nepotrebuje, stále ťahá starkú za ruku aby sa s ňou hrala, plienky jej tiež vymieňa ona lebo mne kričí, keď sa zobudí už ukazuje prštekom na dvere že chce ísť von k starkej, moja mama na nič teraz nemá čas len je s malou, aj variť musím pre našich ja... Som rada že je to takto, aspoň si oddýchnem. 🙂

lilimonika
4. sep 2009

kila no to máš dobré 😉 veru aspoň si oddýchneš, treba to využiť kým sa to malej takto ľúbi 😀
aj moja malá má rada starku z KN, s tou je v pohode a ani sa o ňu nebojím ani nič, nemám problém..tak sa zdá, že aj ona bude strážiť Moniku kým budeme v nemocnici aby ocinko mohol pracovať 🙂
no som zvedavá ako to vyriešia 😀 to už nechám na nich ako si to zariadia, ale určite si budú musieť zvyknúť na pár vecí pri malej, lebo ona sa mi ešte v noci budí na kakauko....

hela78
5. sep 2009

lilimonika Ako si dopadla u doktora, prietoky si mala OK? Ja som bola u doktorky mojej a jej sa nepáčilo moje CTG a musela som vypiť niečo sladké a vrátiť sa zase na CTG. Na konci mi povedala, že už mám kontrakcie, kt vidí z výsledkov. Hovorila som, že sem tam mi tvrdne bruško, ale pri malom to ani tak nesledujem. Takže uvidíme ako som na tom. Dokedy vydržíme tak. Včera sme vyskúšali, že večerné uspávanie ako ide bezo mňa. Kým nešiel spať bolo všetko OK, len pri uspávaní ma hľadal malý a že takých 5-10 minút aj plakal. Podľa otca plakal, ale podľa starej mamy len trošku. TAk uvidíme ako to budú zvládať.
Veci už máš pripravené do nemocnice?

lilimonika
5. sep 2009

Ahoj Hela 🙂 všetko bolo ok, našťastie.
ja ešte na budúci týždeň pôjdem mojej lekárke a potom už budem chodiť do KN na CTG....no uvidíme dokedy to vydržíme, aj mne sa už strašne hýbe, strašne kope a tvrdne brucho.a zvyknem mať už čoraz častejšie aj bolesti také krče takže asi sa to už blíži 😵 práve som vravela dnes manželovi že musím vybaviť ešte vecičky ako objednávočky a tak ohľadom obchodu ak by ma to chytilo aby to on nemusel robiť.....
mám už skoro všetko nachystané ešte si musím kúpiť klobúčiky na kojenie a rybaciu masť ale do lekárne som sa ešte nedostala ☹
no tak zatiaľ s tým spaním ste to dosť dobre zvládli, veru mali by sme to aj mi tak vyskúšať, ani ma to nenapadlo.ďakujem za dobrú radu.naša malá si ešte len teraz zvyká na svoju izbičku, spíme tak iba tretí deň a ešte má zato problémy.....no uvidíme, potom napíšem 😉
drž sa!!!!!to by bola sranda ak by sme sa tam stretli 😀

wighy
autor
5. sep 2009

😅 ahoje babyyyyyyy
jeeej tu bolo normalne co citat hehehe

heni co s astretka tyka ja som zaaaaaaaaaaaaaaaa 😵

aj my chodime s malou k Dr.Tothovej, naststie je mala zdrava klopklopklop takze sme tma chodili le nna povinne prehliadky
tera zsajnu nemam kedy streba ist znovu 😕 nic mi nepovedali

henrieta76
6. sep 2009

ahojte
wighy super treba sa s nikou a kilou dohodnut a mozme sa hocikedy stretnut,vlastne mne to vyhovuje len doobeda lebo poobede musim ist pre deti.
a samozrejme aj ostatne ktore maju zaujem.

wighy ked bude treba ockovat oni ta zavolaju.inak treba chodit asi len na tie rocne prehliadky ale ja som nebola nikdy.aspon sa nepamatam.

wighy
autor
6. sep 2009

heni super, mne je to jedno ja sa prisposobim vam 😵

asi tam radsej zavolam a opytam sa,lebo pochybujem ze oni budu volat 😝

nika251
7. sep 2009

Ahojte. Wigh- v 2. roku a najblizsie ockovanie v 3.roku 😉
Heni- posli mi prosim ta cislo na tu kadernicku na 7-micke. Dakujem.

wighy
autor
7. sep 2009

nika diiiky ale naposledy ked som tam s malou bola povedala ze v 2 rokoch netreba 😕 zajtra im zavolam 😉

zzz77
9. sep 2009

Ahoj baby, ako sa mate? 😉

Tak boli sme sa ukazat u dr.Tothovej, bola tam len sestricka, bola velmi velmi milucka a zlata, zapisala si ma ako novu a dala nam telefonne cislo, ked budeme uz doma im mame zavolat a oni dojdu k nam domov, netreba maleho hned vlacit mestom, super 😀

Lilimonika a Hela ako ste na tom? este ste 2V1? 😀 😀

wighy
autor
9. sep 2009

zzz super, hej sestricka je velmi zlata, no a to ze tam nebola lekarka je dost casty jav 😒 no ale co uz

hela78
10. sep 2009

Ahojte baby!
No ja so ešte 2in1! Sice od rána už trošku spiním , ale ma ešte poslali domov. Hovoria, že som ako načasovaná bomba. Takže mám len sledovať, kedy sa to začne, keď nie tak v sobotu sa mám vrátiť naspäť. Uvidíme!!! 😒

wighy
autor
11. sep 2009

hela mooc drzim palce 😵

henrieta76
11. sep 2009

hela drzim palce.

wighy co to stretko?

wighy
autor
11. sep 2009

heni ked len chcete ja mam cas buduci tyzden hocikedymne mala spi do 12-13,30 pred aj po mozem hocikedy 😵

henrieta76
11. sep 2009

no ja viem byt v meste okolo 10h.okrem pondelkov.spytaj sa prosim kili ked s nou budes.a este nika by sa mohla vyjadrit.

wighy
autor
12. sep 2009

super na 10 aj mne vyhovuje
kile na pisem sms a nika sa sem snad uakze a mozme si dohodnut miesto 🙂

lilimonika
12. sep 2009

Ahojte kočky 🙂

no ja som ešte v celom 😀

v piatok som bola na hematológii lebo som mala zlé výsledky krvi, tak mi predpísali lieky aby som sa do pôrodu dala do poriadku, ináč nič nové
bola som vo štvrtok u mojej gynekologičky ale nevravela nič, ani ma nevyšetrila tak neviem, že ako som na tom, že kedy to bude, a či sa to už vlastne blíži... ☹
v piatok už idem na CTGčko tak uvidíme čo povedia.., ale sestrička odtaiľ mi práve vravela, že to môžem potiahnúť až do 41týždňa, ťahala som to aj s malou...

ale ako vidím, čítam, že Hela tá ma už predbehla 😀

hela78
20. sep 2009

Ahojte kočky!
No tak ano, ako píše lilimonika,
12.09.2009 o 15:40 sa mi narodil malý Olivér 50cm a 3400 g v Komárne. Všetko bolo OK. Dr. hovoril, že ako pozeral papiere za 3 hodiny bol malý na svete. Mne sa to zdalo trošku dlhšie, ale teraz po týždni už aj ja hovorím, že sa to dalo vydržať.
Sestrička a DR. boli strašne milí.
Vo štvrtok sme už aj prišli domov. Ale toľko aj stačilo z nemocnice. Nehovoriac o tom, že posledné dni sme dostali na izbu najprv 1, potom ešte jednu cigánku. Strašní ľudia. Akurát už bolo na čase prísť domov.
A strava - hrôza. 😒
Ale už sme doma 😀 to je hlavná vec a zdraví 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre