Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

kila
19. okt 2009

Chodíme k Zaťkovej. Ale čo iné by mohla poradiť na horúčku? Ráno mala Réka už len 38, zlepšuje sa to. 😉

edita84
19. okt 2009

Aj my tam chodíme možno sme sa aj stretli. 🙂 tak to určite budú zúbky.

kila
19. okt 2009

Ideme domov, uvidíme sa v KN, majte sa! 😉

zzz77
20. okt 2009

Ahojte, vdaka za rady, 😉 postupne vsetky vyskusame, az kym sa to nezlepsi . Nam lekarka doporucila espumisan kvapky, no za 5 minut tu bananovu vecicku vyvracal, tak mu to radsej nedavam ☹
Mne sa pre zmenu tak nadurili prsia, ze od nedele mam horucku. Na zaciatku som sa bala, ze nebude dost mlieka a teraz je ho vela, 😒 Dostala som antibiotika a si davam paralen, mohlo by to uz prejst, som znicena
😝

zzz77
20. okt 2009

Henrieta76 ako davkujes ten espumisan? je pisane 25 kvapiek, ale nemam odvahu tolko dat, nakvapkala som do odmerky s troskou vody a 2 lyzicky spapal asi z toho zvracal, ze to bolo vela. Znova sme ho vyskusali, ale len 3 kvapky na lyzicku a z toho mu nic nebolo.

henrieta76
20. okt 2009

zzz ja som jej najskor davala tych 25 do toho vrchnacika.(bolelo ju pri vecernom kojeni)a ked som videla ze ju boli aj viac krat tak som jej par kvapiek cca 5 nakvapkala priamo do ustociek a hned som jej dala prso takze to zapila.neriedila som ho.

wighy
autor
23. okt 2009

ahojte baby uz som spat, mala som pokazeny pocitac

kila
29. okt 2009

Ahojte! Dúfam že nie ste choré. My choré stále sme, už je to 2 týždne. Nakoniec som musela s Rékou ísť k lekárke lebo som už nevedela čo robiť s jej teplotou, predpísala jej Nurofen a samozrejme antibiotiká pretože začala aj kašľať, ale teplota bola hneď preč. Darmo som jej hovorila že veď má hnačku ako jej môžem dať antibiotiká?!?!?! Veď zničíme jej črevnú flóru?!?! Akonáhle sme však skončili s diétou kvôli hnačke, na druhý deň ráno začala strašne vracať. Zase sme bežali k lekárke, tá skonštatovala že kašeľ je už preč, takže antibiotíka už nemusíme ale zase musíme držať diétu. Poobede už nevracala ale vrátila sa strašná hnačka, prebalovala som ju každých 15 minút. 😝 Ráno sme zase išli k lekárke nech nám dá niečo na hnačku, ale povedala len že treba držať diétu a brať probiotiká. Skoro som ju zabila! 😠

kila
29. okt 2009

Zachránila nás susedka, aj oni boli chorí a jej malá dostala od Tóthovej Smectu. Pre zmenu som včera ochorela aj ja, tiež som zvracala, hnačku mám stále. Včera som nevedela vstať z postele tak sa mi krútila hlava, ešteže svokra zobrala Réku preč. Ešte stále je mi zle, ani Réka nie je v poriadku, tak sme prišli domov k mojej mame aby nás dala do poriadku, lebo vôbec nevládzem a manžel bude celý víkend pracovať.
Réka už 2 týždne drží diétu, už sa nechce jesť ani mrkvu ani zemiaky ani nič diétne a lekárka nám nič nedá! Skoro ma šľak trafil! Nemohla som jej dať ani poriadne napiť, lebo všetko vyvracala, mohla piť vždy len maličké množstvo, ona ale bola stále smädná, viete si predstaviť to trápenie? Malá je smädná a ja jej nemôžem dať ani napiť? Potom sme kúpili v lekárni aj my Smectu a odvtedy je všetko ok. A lekárka jej nezobrala ani len výter, že vraj to nie je vírus. Potom som to ako dostala aj ja, aj celé susedstvo? 😠

kila
29. okt 2009

Zzz to je mi ľúto že aj vy sa takto trápite, dúfam že je vám už lepšie. 😖

kila
29. okt 2009

Inak mám aj dobrú správu, Réka už má 10 zubov, za posledné 2 týždne jej vyšli 3! Už aj dobre spíme! 🙂

kila
30. okt 2009

Zzz, máte dobré fotky! Už ste boli na prechádzke s malým?

edita84
30. okt 2009

Ahoj kila probiotiká ste nebrali? tie môže malá brať aj počas antibiotík a asi mesiac po anti. aj my sme to tak zvikli ked bola malá chorľavá.a ked ti sama od seba nezobere ster tak jej treba povedať nech ho zobere.

kila
30. okt 2009

Ahoj Edita! Samozrejme berieme probiotiká preto nám ani Hylak nepredpísala. Dožaduje od nás moč či nie je Réka dehydrovaná, ale hovorila že nevyzerá tak, aj veľa pije a inak má aj dobrú náladu. A Réku posadiť na nočník je zatiaľ nemožné. V pondelok ideme na kontrolu, som zvedavá že čo bude. Zaujímalo by ma či to nebol rotavírus, veď mala aj vysoké teploty, aj zvracala aj hnačkuje - a teraz už aj ja, aj manžel začína, u susedov už celá rodina je chorá. Uvidíme ešte či nás to do pondelka prejde a keď nie tak ju požiadam o ster - keď ju to stále nenapadne! 😠

kila
31. okt 2009

Dnes Réka konečne nemala stolicu... zlepšuje sa to! Smecta zabrala! Ja som už tiež ok! 😉

kila
1. nov 2009

Ahojte!
Réka nespala až tak dobre, ale dalo sa to zvládnuť, aj som to čakala lebo čoskoro bude spln a na malú to veľmi vplýva.
Ráno mala zase 4 x stolicu ale už to nebola ako polievka ale ako zemiaková kaša. Mám problém dostať do nej Smectu. 😒

nika251
1. nov 2009

Ahoj. Kila- drzim palce nech to mate uz za sebou a nech sa ti mala da konecne do poriadku.
Rada by som sa ta opytala ako si bola spokojna s Gracom? Aj ja mam objednany ale este som sa nepytala kontkretne teba. Dufam ze som objednala dobre. Mne ide hlavne o sportak kedze kosycot mi uz maly vyrastol. Dakujem

wighy
autor
1. nov 2009

ahojteeeeee

juuj kila no teda vy ste sa natrapili 😔 chuda Rekuska, snad uz bude dobre 😵

kila
1. nov 2009

Nika Graco je super, ja by som už žiadny iný kočík nekupovala. Má veľký a ľahko dostupný kôš na nákupy, poľahky ho môžeš riadiť aj jednou rukou aj medzi poličkami v obchode a tiež ho poľahky jednou rukou stlačením jediného gombíka môžeš poskladať. Aspoň ten náš. Je veľmi stabilný ešte sme ho nemuseli nijako opravovať ani namastiť kolesá alebo robiť na ňom niečo. Dobre si vybrala! 😉

kila
1. nov 2009

Wighy vidíš máme teraz zlé obdobie... ☹ veľmi dúfam, že sa to zlepší lebo nechcem sa dostať s Rékou do nemocnice... 😢
Keď sa Réka zobudí ideme domov a neviem kedy sa tu zase objavíme lebo o 2 týždne bude u nás jarmok, asi až po tom.

kila
1. nov 2009

Majte sa a nebuďte chorí! 😉

wighy
autor
4. nov 2009

ahojte

ako sa mate???

ja dnes idem na dalsi lov ciziem pre lauru, je to hruza v tomto meste nic normalne nnemaju uz som pochodila snad vsetky obuvi a moje dieta bude v zime chodit v backurkach 😠 😀 😀

henrieta76
4. nov 2009

ahojte

wighy ja som videla celkom pekne a dost lacne v tej malej obuvi v tej jednosmerke ked ides z mesta na letecke tusim mesacna ulica na konci je elcont elektro obchod.skus tam.

wighy
autor
4. nov 2009

ahojte

no mame cizmyyyyyyy jupiiiiiiiiii

hen iviem ktory obchod,tam som bola a bleee nic sa mi nepacilo, to co mali na luru bolo z brusenej koze s tym mam zle skusenosti v snehu 😔

ale nakoniec so mdostla v obuvi na jokaiho vedla sitna tak som rada 😵 😵 a moze ist zima hehehe

henrieta76
4. nov 2009

no sikulka si.
dnes som bola prvy krat vonku s unom no mala som co robit aby som ho ovladla,isla som jak opyta,musim si znova zvyknut na otacacie kolesa a to som isla tak aby som ba gretku videla.opacne by to bolo urcite jednoduchsie ale fukal by jej vietor.

zzz77
6. nov 2009

Ahojte
Este stale sa trapime s bolestami bruska, nic nepomaha, spinkat nevieme len pol hodinky, lebo sa Mark budi na bolesti, hlasno stona a krici, v noci trocha viac spinka ale joj tie zvuky, tak ani my sa moc nevyspime. Kazdy vravi ze len treba vydrzat ☹ Len aby uz to skoncilo.
Von sme este nesli, lebo lekarka zakazala, ked bolo krajsie, tak som ho vlozila do kocika a otvorila balkonove okno, tak bol trosku na vzduchu, a ani preto nejdeme, lebo papa kazde 3a pol hodiny, niekedy aj cstejsie, tak kym sa dame na cestu, uz sa mozeme vratit.
Uz si neviem rady s kojenim, robim vsetko ako vraveli, jeden cicik nestaci, ak nedam aj druhy je krik od hladu, tak papa z obydvoch, odsavam co ostane, no uz nemam energiu. Nemate dajake dobre triky alebo napady? Do kedy ste kojili? Da sa dokrmovat aj s dacim?

zzz77
6. nov 2009

dala som nove fotky kukk 🙂

edita84
6. nov 2009

zzz ahoj tvoj malý je veľmi zlatunký. na to bruško mu dávaš niečo alebo len masáže? a s tým dokrmovaním sa podľa mňa obráť na lekárku neviem ku ktorej chodíte.

wighy
autor
6. nov 2009

zzz, maly je nadherny 😵

co sa bruska tyka ,laura si tiez svoje vytrpela, 11 tyzdnov mi v kuse revalaaaaaaa 😖
som jej kupila v lekarni krem HOJ na brusko a v DM ceresnovy vankusik, ten sa zohreje a da sa na brusko, to malej velmi pomohlo.
juuj apreboha len nezacni prikrmovat,to nech ta ani nenapadne ky mmas dost mliecka, vydrz to ,davaj mu papat ak ocasto le nchce

ja som kojila 10 mesiacov, a od 4 mesiacov som vkuse odsavala by som maal mlieko lebo laura bola leniva tahat,uff bolo to namahave ale so mrada ze som aspon tolko vydrzala ☹

nika251
6. nov 2009

Ahojte. ZZZ- maly je krasny.
S tym kojenim- poznam- tiez som si svoje vytrpela pri prvom. Kojila som do 3 mesiaca, potom jednoducho odislo mliecko zo dna na den. Aj ked dakto tvrdi ze to sa neda- da sa, proste odide a hotovo. Do troch mesiacov som odsavala, prikladala, krmila jak diva kazdu hodinu a pol. Potom som musela zacat davat UM a svet sa nezrutil. Ale pamatam si ako som sa naplakala ked som sa silou mocou snazila udrzat mliecko. Furt v ruke odsavacka a rucne. Az som si chrasty vydriapala na prsiach co neskutocne bolelo. A nic nepomohlo.
Moja rada znie- ak mas dost mliecka- davaj ho malemu kym to len ide, budes urcite spokojnesia ako ked to nechas tak - bude ta to hrozne mrziet a rozhodnutie je velmi tazke. Ale- ak ti uz jednoducho kojenie nepojde, to znamena- nebude mliecko, tak jednoducho zacni prikrmovat. Malemu moc neprospeje ak budes nestastna a znicena z toho ako sa velmi budes snazit za kazdu cenu kojit. Hlavne ak ti bude revat od hladu. Ale kym ti vydrzi nepapat len kazde 3,5 hodiny- tak to mas fakt velmi dobre. Ja mam maleho starsieho a kojim ho kazde dve hodiny, tri hodiny, v noci snad aj 4x. Ale som rada ze mam prenho dost mliecka, som velmi spokojna. Odsavala som asi do 2 mesiaca, potom sa prestalo tvorit tolko mliecka, mavam pomerne makke prisnik, no ale komu sa stiha dotvarat mliecko kazde dve hodiny, ze??? Obcas mam strach ci ho je dost ale ak nepapa napr. 4 hodiny,tak je ho iste dost 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre