Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

zzz77
6. nov 2009

Na bolesti bruska nam lekarka doporucila espumisan kvapky, tie davam, pijem feniklovy caj no a masaze. Ten krem som sa informovala a Tothova vravela aby som mu ho nedala kym sa mu pokozka uplne neosupe, lebo ze bude mat vyrazky a ze je to zbytocne.

S tym prikrmovanim uz len zo zufalosti ma napadlo, viem ze pribera tak urcite mu mliecko staci, ale mne pripada ze je neustale hladny no a ja unavena☹ Kedze cez den malo spinka ja za den mam odpocinok len asi 4 hodiny.

To je normalne, ze vypapa oba prsniky? Zavidim kockam ktore davaju iba jeden a staci. A odsavanie je nutne po kazdom krmeni? uz sama neviem, cim robim dobre alebo zle. Ak si ho odsajem, len na to myslim aby maly nechcel papat za hodinu. ☹

tomika
7. nov 2009

ahojte mamicky!Neviete či v komárne funguje ten mat.centrum eszter?

lilimonika
9. nov 2009

ahojte kočky 😀

zzz poviem ti len toľko že to máš normálne s tými prsníkmi, nemá každá mamina rovnako mliečka, veru nietkoré by ešte aj rozdávať vedeli 😀
ja som tiež tak, že niekedy mi malá vycucá všetko z oboch, už som 3krát musela dokrmiť, lebo nestačilo, má semtam obdobie že si veľmi často pýta a potom sa mi nestihne dorobiť ☹ , ale ináč všetko super 🙂
takže nemaj starosti okolo toho 😉
ja ešte 2krát za deň pijem čaj na podporu mlieka aby ho bolo ešte viac 😀 , no keď mi malá dlho spí sa stáva, že ich mám už tvrdé ako betón a už mi až strieka 😀

ako bolo u lekára?všetko v poriadku?u Nás všetko ok, máme ísť na kontrolu ešte 23.1.2010 na 10hod.ak sa dobre pamätám 😀

tak sa drž 😉

edita84
9. nov 2009

jeje ahoj lilimonika ako sa máte?

slniecko77
10. nov 2009

ahojte dievcata 🙂
..trosku mimo temu, ale potrebovala by som od vas odporucenie na dobre kadernictvo v Komarne..
..dakujeeeeeeeeeeeem 😵

lilimonika
10. nov 2009

Ahoj edita🙂

máme sa dobre, práve dnes sme boli v poradni a malinká už má 5100g(má 4týždne) 😀
toľko som zato nečakala, strašne som sa prekvapila 🙂
väčšia malinká tá je odkedy je Veronika na svete no povedzme že loptoška, sem tam ju chytí rapel ☹ale pritom sme stále tak, že spolu robíme všetko ale tak..už jej chýba ísť do škôlky, ale keď nemáme možnosť ako ju nosiť, strašne je od nás ďaleko a potom Ricsi chodí veľmi skoro do roboty, vtedy ešte škôlka nie je ...to aby sme kúpili ďalšie auto 😒takže je ešte doma, no ale na budúci rok to musíme nejako poriešiť

a Vy ako?

biatina
12. nov 2009

Ahojte, som tu nová, rodiť mám vo februári, asi v NZ. Je tu niekto s podobným "osudom"? 🙂

edita84
12. nov 2009

lilimonika:

AJ mi sa máme fajn kočky sú zlatunké. budúci rok už aj malinká bude väčšia a tak to už iste lepšie zvládnete.

zzz77
14. nov 2009

Ahojte
Lilimonika u detskej lekarky bolo vsetko OK aj u ortopeda, tam sme sa stretli, ja som uz maleho obliekala ked vy ste prisli, boli sme po vasej lavacke 🙂 Aj my ideme niekedy v januari, uz sa nepamatam, este dobre ze mam vsetko napisane, lebo mam v hlave prievan.
No to papanie je teraz hrozneee ☹ Budi sa mi po pol hodinach z tych bolesti no a potom nespinka, a na koniec je vrieskanie aj na ciciku. Velakrat s plnymi ustami mlieka vrieska, nic mu nie je dobre. Chce papat ale nechce cicik, juj neviem co mam robit. ☹

Slniecko77 ja chodim na 7 sidlisko do plavarne k Renatke, je velmi sikulka a zlatucka.Chcec cislo na nu?

tomika
14. nov 2009

Ahoj biatina.Ja som rodila v Zámkoch.

zzz77
16. nov 2009

Biatina ahoj, vitaj medzi nami 😉

lilimonika
16. nov 2009

Ahojte

zzz , tak som dobre vedela, že si to bola ty 😉 .
ohľadom toho vrieskania na cicíku, to aj mne zvykne robiť malá, nechce ho chytiť ale je hladná a potom vreští....ale našťastie nemáme problém s bruškom

teraz má trošku zapálené očko, slzí jej a ešte ho má také polepené,t ak jej ho natieram kamilkou, nemám opthalmo-framykoin a ten sa nedá kúpiť, je iba na recept tak uvidíme či tá kamilka pomôže ☹
minule osm si pozrela tvoj album a potom eše keď som ťa videla u ortopéda, tak si ťa veľmidobre pamätám z nemocnice, aj naše stretnutia na chodbe 😀

biatina
17. nov 2009

Tomika, ahoj! Aké to bolo? My sa asi sústredíme na Havlasa. Aký je? Dcérku som rodila v KN, s personálom bolo všetko ok, len novorodenecké je vraj v NZ vybavenejšie a preto chceme radšej tam ísť.
zzz77 vďaka, zabývávam sa...
😀

nika251
18. nov 2009

Ahojte. BIatina/ u Havlasa sa ti moze stat ze ti nepride k porodu aj ked je zajednany. Skor by som sa sustredila na Renckovu, Stanka, atd. Skus sa popytat na novozamcankach. Ja som rodila u Stanka obe deti- je to moj gynekolog a kludne mozem povedat, ze lepsieho tam nenajdes. Zasije ta tak, ze to ani citit riadne nebudes a je spolahlivy 😀 .

biatina
18. nov 2009

Vďaka, nika 251, práve zajtra máme prvé stretnutie s Havlasaom, vraj to nebude záväzné, nemusím sa hneď rozhodnúť. No uvidíme...

kila
18. nov 2009

Ahojte! Ako sa máte? My sme hnačku zvládli. Teraz nás pre zmenu trápi nádcha a kašeľ, nielen malú ale aj mňa. 😖
Nika ako ste na tom s tým kočíkom?
Zzz smutne čítam že sa ešte stále trápite. ☹ Keď malý vydrží medzi dojčeniami 3,5 hodiny to je veľmi veľmi super a nevadí že dojčíš z oboch prsníkov! Možno je to pre teba fakt neuveriteľné, ale ja som dojčila každé 2 hodiny a vôbec neklamem keď ti to tvrdím! Určite ho neprikrmuj, keď malý priberá tak má dosť mliečka! Okolo 6 týždňa príde aj laktačná kríza, keď mu cicíka nikdy nebude dosť a ty budeš mať pocit že nemáš dosť mlieka, ale po pár dňoch sa to zlepší! Možno máte práve takéto ťažké obdobie. Naozaj ľutujem, ale nič iné nemôžeš len vydržať a poprosiť rodinu aby ti pomohla. Dosť ma ale zarazilo keď si písala že s malým ešte nechodíš von kočíkovať!!!! 😕 😕 😕 Pre Boha veď teraz je vonku 15 stupňov, je fakt krásne vonku, v tomto roku už krajšie určite nebude! Veď nemusíš vonku byť celé hodiny, ale choďte von aspoň na 30 minút, to úplne stačí, aj Márk sa bude cítiť lepšie na čerstvom vzduchu! Keby som nebola chorá tak sa k vám vyberiem, pobalím vás a šipirc von! Prepáč ale pozbieraj sa, tú malú zmenu prostredia potrebuješ nielen ty ale aj malý! 😵

kila
18. nov 2009

Zzz, pozerali sme vaše fotky a zhodli sme sa s manželom na tom že sa Márk podobá na teba! Je strašne zlatý, už sa neviem dočkať kedy vás navštívime a uvidíme ho naživo! Bude to asi tak o mesiac, ale samozrejme len keď budeme zdravý! 😵
Ale keď sa čoskoro nepoberiete von, tak sa nahnevám a objavím sa u vás možno už aj cez víkend ako hurikán a vyženiem vás! 😅

zzz77
18. nov 2009

Ahojte
Kila ja mam uz dva tyzdne zaseknuty bok a chrbat, ledva chodim, kryvam ako stary pes, von by sa mi aj chcelo ale bez pomoci to nejde, aj u lekara sme boli tak, ze mamka terigala maleho a ja za nimi skoro po stiroch ☹
No a to papanie nie je 3,5hod ale 2 niekedy 2,5hod. no niekedy uz po 1,5hod.sa ozyva, ze je hladny, tak skusam cas tahat, preto mam pocit ze je vzdy na ciciku. Ty si pouzivala odsavacku? Treba ju po kazdom kojeni pouzit, alebo staci len vecer ked mi spinka dlhsie a je viac mlieka?

kila
18. nov 2009

Zzz, juj, sorry, nevedela som že ťa stále bolí chrbát. ☹ A čo s tým robíš? Máš nejakú mastičku?
Ja som odsávačku použila len raz, keď sme chceli vypadnúť z domu, Réku sme nechali doma so svokrou a ona jej dala napapať keď bola hladná. 😅 Priznávam, že s kojením som nemala skoro vôbec žiadne problémy okrem toho že som kojila dosť často.
Boli ste už na poradni? Ako bolo? Márk priberá?

zzz77
18. nov 2009

Kila na chrbat som kupila take naplaste Flector, teraz uz zacinaju ucinkovat, uz nacase po tolkych dnoch. V poradni bolo vsetko OK, strasne sa pacil lekarke, vravela ze je cely svalnaty, to asi z tych bolesti, lebo strasne vela dviha nozicky, uz mi dakedy zlezie z perinky. Nastastie pribera pekne, dnes som ho merala ma 4,6kg a 55cm, Mimochodom lekarka nam zakazala vychadzky, vravela aby som s nim do 6 tyzdna nechodila von kvoli chripkovemu obdobiu, aby sme neriskovali.
Ani my sa nevieme dockat, kedy pridete 😉
Na koho sa podoba vravi kazky inak, my sme sa zhodli ze sa podoba sam na seba 😀 , ale ja v nom vidim draheho 😵

kila
18. nov 2009

Zzz držím palce aby náplaste čím skôr zabrali, musí to byť strašná bolesť! 😖 4,6 kg to je super! Réka mala 5,1 kg keď mala 3 mesiace, takže vaša váha je nadmieru dobrá! 😵 Ale veď to chrípkové obdobie len teraz príde a naozaj nemôžete sedieť medzi 4 stenami. Keď budeš kočíkovať v parku alebo na ulici a nepôjdete do obchodu medzi chorých ľudí, tak chrípku na čerstvom vzduchu nedostanete. Na druhej strane môžeš robiť čokoľvek počítaj s tým že zimu bez toho aby Márk nebol chorý alebo aspoň nemal nádchu neprežijete. Bohužiaľ. 😖 A tá prvá choroba (nádcha, veď nemala ani teplotu) Réky bola strašná, nevedela som čo s ňou, keďže stále len ležala nevedela poriadne ani dýchať, nevedela sať z prsníka lebo mala plný nosček, nevedela som aký liek jej môžem dať. Asi som viac kvôli tej hlúpej nádche plakala ako Réka. 😅
A potom mi poradila Wighy a zvládli sme to. Na jej dobré rady nikdy nezabudnem! Ďakujem ti Wighy za to aj po roku a pol! Zachránila si mi vtedy život! 😀 😀 😀

kila
18. nov 2009

Zzz a prídeme až keď fakt budeme 100%-ne zdraví, sľubujem. 😵 Márk je naozaj pekné bábätko, má peknú pleť, peknú tváričku, vidieť že sa narodil z lásky... 😵 Zase som kukala vaše fotky... 😅

wighy
autor
18. nov 2009

ahojte baby 🙂

juuuj zzz co to citam ,to musi boliet auuuu, drzim palce nech a ti to da co naskor do poriadku
Kila ma pravdu, kludne chod von s malym ale len blizko doma, po ulickach sa prechadzaj,nikomu nedovol aby ti nakukal do kocika, tka sa malemu nic nestane a cerstvy vzduch mu velm idobre padne 😉

Kiluska prosim ta , ty o com hovoris???????ja si take uz ani nepamtam,boooze ako nam len tie deticky rastu 😵 😵 😵 😵 😵

kila
19. nov 2009

Ahojte! Wighy myslela som že si to už nebudeš pamätať! 😀 Pre teba to bola maličkosť ale ja na to nikdy nezabudnem! 😅
Spali sme pomerne dobre, len Réka mala v noci stále upchatý nosček ale dnes to už vyzerá oveľa lepšie! 🙂 Zajtra sa vrátime do KN už zdraví, moja mama nás vždy vylieči! 😅

wighy
autor
19. nov 2009

kila 😉

enc sa vam rychlo ulavi 😵

kila
19. nov 2009

Už sa pripravujete na Vianoce? My sme už začali kupovať nejaké drobnosti na Vianoce, malej sme kúpili kocky a loďku do vody ktorá sama pláva, sponky do vlasov, nohavičky, asi to budú len takéto maličkosti, veď najviac sa bude tešiť na vianočný stromček a že môže rozbalovať a nie na samotný darček. Možno jej kúpime ešte nejakú knižku, CDčko či DVDčko, tie u nás letia tiež. Kúpili sme už aj umelý stromček ktorý má 220 cm takže ani tento nebol najlacnejší. Svokra dostane pyžamo. Moji rodičia súpravu nožov. Najväčší problém bude kúpiť niečo pre manžela a ešte si musím vymyslieť niečo aj pre seba. 😅

zzz77
19. nov 2009

Caute baby, tak dnes sme sa dostali von na prechadzku, lebo bola u mna moja mamka a ona terigala kocik do vytahu hlavne ze sa donho nevojde o tesne dva cm, tak musime davat dole jedno koleso, no a po schodoch, ja sama by som to nezvladla, taham nohu ako invalid ☹ no svoju vahu este unesiem, ale mam uz teso, lebo kazdym dnom to uz je lepsie. 😉
Wighy snazim sa rychlo uzdraviet, aby sme mohli casto byt vonku, ked uz je tak pekne.
Kila dakujem, aj podla mna je naozaj krasny, no s tou pokozkou hm, ma plno vyrazok lebo sa strasne spoti pri papani, hlavne ked histerci,tak mu to teraz umyvam po kazdom cistou vodou.

kila
19. nov 2009

Uff, tak to nie je príliž dobré že musíš rozobrať kočík aby si sa zmestila do výťahu... 😕 😖 Bolo pekne dnes vonku, ako to zvládol Márk, spinkal? 🙂 Na fotkách nevidieť tie vyrážky, vyrastie z toho... 😉

kila
20. nov 2009

Ahojte! Ako ste sa vypinkali? U nás klasika, Réka spala do siedmej a teraz behá vonku so starou mamou. 🙂

zzz77
20. nov 2009

Vonku spinkal hodinu a pol, myslim ze sa mu celkom pacilo a aj ja som sa trocha rozhybala. 😉 Dnes pojde len na balkon, lebo som sama, dufam tento raz mi suseda nezacne prave vtedy prasit koberce oknom, ako to ma denno denne vo zvyku ☹

Ten kocik sme aj merali, ze sa vojde v pohode, len ked sme ho priniesli, sme videli, ze vytah ma pri dverach ram a je o dva cm sirsi, no co uz. Denne ho pouzivame a este som ho nezbadala 😒

Wighy tie fotky o Laurinke si ako robila co mas v albume Lauri scrap? Velmi su pekne a aj ja by som rada o Markovi take 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre