Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

kila
20. nov 2009

Zzz veru treba využiť kým je takto pekne. A ako sa má tvoj drahý? Pomáha?
Mohol by byť takto krásne do konca zimy, vydržali by sme, však? 😅

lilimonika
20. nov 2009

ahojte kočky, fúha toľko ste už popísali, že mám čo robiť čítať 😀

zzz aj ja kojím niekedy každú 1,5hod. niekedy mi spí aj tri hodiny takže tak všelijako.ale keď aj ja tak často kojím, tak ich mám splacnuté ☹ 😀 😀 😀
ale našťastie v noci veľmi dobre spinká 😵

už som prikrmovala 5krát, proste už som musela a už sa mi druhýkrát stalo, že to potom malá v noci vyvrátila a všetko ☹ neviem asi jej nevyhovuje toto mliečko kúpila som Bebu, používala som ju pri Monike a bolo všetko ok, ale teraz to asi nieje dobré ☹
ale to, že to mliečko dostala večer okolo tej 20hod a vyvrátila ho až o 24hod a to aj pri predchádzajúcom krmení aj teraz.
teraz posledné dve kŕmenia takto dopadli, stretli ste sa s takýmto????čo myslíte čo je problém?predtým jej to nerobilo problém a teraz hej..

wighy
autor
20. nov 2009

ahojte baby

zzz juuuj tak to mam blbe ked sa ti kocik nezmesti do vytahu 😔 , ale ber to tak ze my vytah ani nemame a vlacim od narodenia 1-2x denne na 4 poschodie aj kocik aj malu bleee uz mi to fakt lezie na nervy 😝 a ked idem na nakup tak ece a jto no fakt je to na nervy

a to musis stale dat dole koleso apotom naspat???by ma svihlo 😒

juuj aj jdnes je vonku krasne

vcera sme isli s malou az do mesta peso,presla uplne v pohode, isal som do obchodu pre kocik lebo bol zlomeny tka mi ho uz opravili

zzz tie fotky su digiscrapbook 😉

zzz77
20. nov 2009

Mam otazku
Uz dva dni ma bolia prsniky a pichaju a mam aj hrcu, co stym? popritom odsavam co ostane 😒

wighy
autor
20. nov 2009

zzz skus si dat teply obklad,mne to moc pomahalo 🙂

kila
20. nov 2009

Lili, ja som neprikrmovala, ale hádam skús iné mlieko, najlepšie by bolo keby si sa opýtala vašu pediatričku. 😉
Zzz, skús si pomasírovať prsník pod teplou sprchou. To hádam znamená že nebol prsník vyprázdnený poriadne a mliečko ti tam stuhlo. Rozmasíruj si to a vždy si skontroluj či sa Márk poradne prisal na prsník, či má celú bradavku v ústočkách. Je prisatý poriadne vtedy, keď sa nedostane do jeho ústočiek vzduch a pri kojení nehltá aj vzduch, pretože potom ho bude bolieť aj bruško. Dúfam, že sa ti prsník zase nezapáli... 😖

zzz77
21. nov 2009

Ahojte, vcera sme sa predsa dostali na prechadzku, lebo drahy prisiel skor domov, tak on vlacil kocik, on ho tlacil a sa dalo na nom vidiet ze je pisny🙂 normalne sme mali teso.
Kíla s prsnikom som uz skusala obklad aj teplu vodu a masaz, hrca sa zmensila, niekedy ju ani necitim ale bolia dalej a aj ten prsnik boli a pali v ktorej nie je hrca☹ Aj ja dufmn nebude zapaleny.Marka kontrolovat pri papani je niekedy nemozne, uz v nemocnici ho sestricky nazvali cicibeťar 🙂 ale ak sa da ho davam spravne, no vela mykoce hlavou a natahuje cicok a sa vrti.
Lili bratovej vnucke davali umele mliecko od zaciatku a im vsetko vyvracala skoro po kazdom papani, ale neviem co s nou robili sa opitam a ti napisem, no myslim ze ju to casom preslo. Citala som ze by malo babo spapat v 6 az 8 tyzdni asi 700-850 ml mlieka pri pocte 6-8 krmeni, ale urcite to nesedi kazdemu babu, no zvysok urcite vyvrati.
Wighy bez vytahu to musi byt drina, my byvame na 6poschodi dufam nebude nikdy pokazeny. Vdaka za info o fotkach🙂

lilimonika
22. nov 2009

zzz ďakujem ti krásne, si poklad 😵
zatiaľ sa jej ani neodvážim dať a ani kúpiť iné ☹

s prsníkmi aj ja mávam také hrčky troška si ich prešúcham a potom dám malú na ten cicík 😀

zzz77
22. nov 2009

Lili v lekarni sa da kupit specialnu Bebu pre babetka ktore vyvracaju mliecko, brat to kupil pre vnucku, im to bolo dobre.

Cicik ma boli stale, taky palivy pocit ale vsade a nie len dvorec a boli aj ten v ktorej hrcu nemam, zatial ani horucku tak neviem ci to je zapal alebo nieco ine. Nemate napad???

wighy
autor
22. nov 2009

tie mliecka proti vrackaniu ma aj Nutrilon a to je oznacene AR/cize antireflux/ ale to je najlepsie ked to lekar potvrdi

zzz fakt nemam napad, len stale dokola masirovat, nahrievat, ci sa to nestrati,ked nie asi by som volala svojmu lekarovi

edita84
22. nov 2009

Ahoj áno majú nutrilon AR aj mi sme to mali lebo malá mala reflux ked bola malinká ale vyrástla to a tie mlieká sú voľno predajné ale ked ti to predpíše lekár tak sú jasneže lacnejšie. a aj materské mliečko vyvracká?

lilimonika
22. nov 2009

ahojky🙂

edita- materské nie ☹

zajtra zolám lekárke potom napíšem čo bolo 😉

lilimonika
22. nov 2009

zzz ´dakujem pekne si poklad 😉

edita84
23. nov 2009

tak podľa mňa bude len prejedená

lilimonika
23. nov 2009

edita vieš čo napadlo ma, že toto robila už od začiatku...
totižto kým sa normálne nespustilo mlieko tak jej v nemocnici dali 1krát papať a to tiež vyvracala..ale nebrala som to vážne a ani sestričky
a potom takto keď rozmýšľam pozadu že stále keď som jej dala, lebo začiatkom vypila iba málinko, pár glgov a tiež jej to vyšlo, mala som aj také že až cez nos jej to išlo 😢
už som pozerala ako stoja tie mliečka stoja takých cca7€ viac
aj ja som to brala, že bola napapaná ale tak sa zdá že to nie je z toho ☹
zatiaľ mliečko mám, to iba keď si často pýta tak sa mi nestačí doplniť a vtedy radšej jedno kŕmenie nahradím Bebou
iba v prípade potreby, som kľudnejšia keď mám poruke ako keby mi malo od hlavu plakať
ale je zlatá, aj v noci mi pekne spinká, a keď už chce ísť spinkať tak zívne a začne plakať, tak ju položím do postielky a zaspinká 🙂
pri Monike som bola v noci každé dve hodinky hore a Veronika sa mi zobudí okolo tej 4tej hodinky napapká sa a šups naspäť do postielky a vstávame niekedy o 7hod.alebo o 8hod...kedy ako
našťastie 😀

edita84
23. nov 2009

lili a pozreli či nemá reflux? lebo kamoške teraz na to operovali synčeka v Blave ale nechcem ťa strašiť.

lilimonika
24. nov 2009

ahoj edita, myslím, že to nie, aspoň dúfam

ona to robí iba keď jej dám dojčenskú stravu inak nie
ale keď idem do poradne s malou tak sa popýtam

wighy
autor
24. nov 2009

caute

operacia refluxu pride na rad az po dlhej dobe ked to samo neustupi mllsim do 1 roka ale pred tym su vselijake vysetrenia kde zistuju preco je ten zvierac oslabeny a tak ,takze lili nemusis sa bat a deticky srefluxom nevrackaju len trosku ale poriadne prudom 😒 a casto

edita84
24. nov 2009

ja viem lebo aj moja malá mala reflux nám pomohol nutrilon AR a ona to vyrástla ale kamoškin mal niečo pri vchode žalúdka čo bránilo mliečku vtiecť dnu tak mu to museli operovať lebo všetko vygrcal ako hovoríš wighy prúdom

lilimonika
24. nov 2009

ďakujem wighy za upokojujúce slovká 😉
edita tak vy ste si užili s malou ☹ dúfam, že teraz je už všetko dobré 🙂

edita84
24. nov 2009

jasne lili už je všetko ok ale ani ten reflux nebola až taká hrôza ked sme už mali to AR mliečko a potom už bolo všetko ok a chvala boho je zdravá ako rybička.

lilimonika
25. nov 2009

tak to je super 🙂 našťastie,
strašne je pekná

lilimonika
27. nov 2009

ahojte, kočky 🙂

no moja malá už tretí deň nekakala, prdíky jej idú ale kaka nie ☹
zatiaľ našťastie nerobí cirkusíky..
viem jej v tom nejako pómôcť, máte nejaký nápad?

kila
27. nov 2009

Ahojte! Réka dnes zase mala na obed teplotu 39,5 neviem čo z toho zase vykluje. Dúfam že len zub, lebo ma už porazí... 😖 Dosť som sa nalakala, lebo takúto vysokú teplotu ešte nikdy nemala, dala som jej Panadol, ten zabral lebo teraz má len 37,5. Aj vaše deti majú tak často teplotu ako naša Réka? Je to normálne? Za posledné 2 mesiace je to už tretí krát, najprv mala hnačku, potom nádchu a teraz zatiaľ čakáme že čo to bude. 😒

zzz77
27. nov 2009

Ahojte

lili mne vraveli ze to je normalne ak neba babo par dni stolicu, u nas nie je taky problem, Mark ma aj 7krat za den, ale nas boli brusko. Tolko ti viem poradit aj ostatnym ak si neviete rady obratte sa v teme Babatka v diskusii Dakujeme Annag na nu, ona urcite pomoze, vie vsetko, mne ona pomaha s kojenim, ale sa mi zda ze vie vsetko 🙂

Ja mam nadprodukciu mlieka a tie bolesti prsnikov je mykoticka infekcia tak si ich teraz liecim, aj s tym mi pomohla Annag.

Kila lutujem, ze je Reka zase chora, dufam coskoro jej bude lepsie.

edita84
27. nov 2009

ahojte lili ked kojíš tak nevadí že nemá každý deň kakiku
kila mala by si sa objednať u imunologičky aj Beja bola chorlavá a mala oslabenú imunitu a len tak sme sa to dozvedeli že dostala afty a potom do nemocnice na 3 dni odkedy sa jej dala do poriadku imunita už len obyčajné nátchy máme vtedy mala rok.

kila
28. nov 2009

Čaute! Edita ako ste zistili že má Beja oslabenú imunitu, akými vyšetreniami ste prešli a kde? A hlavne ako ste sa liečili? Réka sa dnes ráno zobudila už bez teploty, ale stále neviem prečo mala teplotu, nie je ani prechladnutá ani chorá. Táto bezdôvodná zvýšená teplota sa mi nepáči. 😒
Zzz a ako sa máš? Ešte ťa bolí chrbát? Možno o týždeň sa u vás zastavíme! 😉

edita84
28. nov 2009

ahoj kila boli sme v nemocnici z aftami a afty sú len zo zníženej imunity tak sme išli k Zaťkovej aby mi dala výmennú poukážka ku Kuzmovej u nej zobrali malej krv trebalo zobrať kartotéku a za mesiac sme mali výsledky najprv brala nejaké prášky každý týždeň raz a potom rybomunyl každý mesiac 4 dni táto liečba trvala asi pol roka ale odvtedy je to ok len malé prechladnutia alebo nátchy má.pred tým sme v roku 2007 od zimy mali 5x antibiotiká do apríla.

kila
28. nov 2009

Edita, ďakujem. Budeme musieť ísť k lekárovi lebo stále sa nemáme dobre.

lilimonika
29. nov 2009

kočky viete mi poradiť ☹ ako môžem ešte dopomôcť k produkcii mlieka???pijem čajíky pre dojčiace matky, viem ešte s niečím?????
začínam ho mať pomenej ☹ už musím kojiť z oboch aby sa malá napapkala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre