Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

lilimonika
14. mar 2010

zzz fíííííííííha to je ale chlapisko 😀
ja jej dávam po kojení trošku, neviem nemerala som to, ale tak do pudingovej misky dávam o niečo menej ako polovicu, ale nie hustú takú redšiu aby náhodou nevracala v noci...no mne to pomáha, spinká my lepšie ....ja to robím tak podľa oka 😀

strašne to ide, veď sme nedávno boli v tej nemocnici a už máme pomaly aj pól rok
teším sa že sa máte dobre 😉

lilimonika
14. mar 2010

wighy ja som teraz tak, že ma to až trápi...keď som mala Moniku tak vtedy sme všetko nahrávali, fotili a teraz... bohužiaľ voľajako to tak rýchlo ide, že ma to až trápi ☹ nemám toľko fotiek ani kaziet nahraných s Veronikou...ale už sú dve a vtedy to je zato iné, nevieš sa venovať iba jednej.. 😀
ale som strašne rada, že ich mám 😀

wighy
autor
14. mar 2010

lil to je veru fakt, pri dvoch detoch to uz nie je take jednoduche je toho casu oovela menej ale aj tak je super ze uz su tieto vydobytky modernej tehcniky a mozme fotit kamerovat nahravat nase deticky, ja mam z detstva tolko fotiek co ma laura za jeden rok 😀 😀 😀 😀

deina
15. mar 2010

Ahojte, ja som sa len prisla kuknut, ako sa dari Kile. 🙂 A ze uz 19tt, ale ti to ubieha, parada. Ako sa citis?

kila
19. mar 2010

Ahojte! Bola som tu už poriadne dávno a len teraz vidím aké zmeny tu na MK prebehli... musím sa tu ešte zorientovať... 😅
Máme sa fajn, ja už cítim aj poriadne kopance, bruško rastie a strašne tlačí na mechúr, takže na prechádzky chodíme len tam kde viem že je nablízku WC. 😅 V pondelok ideme do BA na uzv. Už sa veľmi teším, dozvieme sa konečne čo to bude! 🙂 Ja som si teraz na 100% istá že to bude ďalšia kočka - asi aj preto lebo si to prajem a neviem si predstaviť aké je mať chlapčeka. 😅 Teraz napíšem veľkú hlúposť: ale bojím sa že to bude chlapček a nebudem vedieť čo s ním. 😅 Ale aj toto tehotenstvo je také isté ako s Rékou, cítim sa tak isto - s chlapčekom by to bolo aspoň trošku iné, nie? 😅
S Rékou sme tak, že nočník stále používame tak isto, vôbec nerobí žiadne pokroky, keď ju naň posadím tak kaká aj sa vymočí ale nepovie že má potrebu. Teoreticky zvláda všetko na jedničku, naučila som ju čo má povedať keď jej treba ísť ale nehlási dopredu vôbec. Navyše občas nočník aj odmieta, tak už neviem čo by som mala robiť. 😒 Začala odmietať aj čistenie zúbkov a vôbec netuším prečo, tak pekne nám to išlo... 😖 S cumlíkom sme tak že keď jej v noci vypadne úst, tak sa nezobudí že ho chce naspäť. Všimla som si že aj ona je čoraz múdrejšia a začala si pýtať cumlík aj cez deň, tak som povedala dosť a jednoducho som jej povedala že cumlík dostane až keď ideme spinkať. Asi 1 či 2 dni kvôli tomu revala, ale bola som neoblomná a veľmi rýchlo pochopila a prešlo to. Tak som šťastná že to bolo také lahké. Kým príde druhé bábo chcem ju už celkom odnaučiť od cumlíka. Dúfam že dovtedy budeme mať všetky zúbky. 😅

kila
19. mar 2010

To stretko chcem aj ja, tak sa rýchlo dohodnite a nech je to do augusta, lebo keď porodím potom sa môžeme stretnúťuž len u nás doma... 😀
Wighy a ty ideš kam v septembri? 😕 Ale hádam nikamj... 😕
Inak sme okná na poschodí šťastne vymenili (hurá!) a sú super, v apríli budeme meniť na prízemí a v máji budeme malovať. Ked to všetko bude už za nami budem šťastá ako blcha. 😅
Veru na Niku som v poslednom čase mala šťastie, stretneme sa na každom kroku! 😀 Dami je už veľký fešák a malý ma získal svojím úsmevom, ten je vždy spokojný a má vždy dobrú náladu! 😵

lilimonika
19. mar 2010

Ahoj Kila

moja má už o 2týždne 4roky a ešte stále cumlujeme 😒
ani za svet ho nechce nechať, máme aj tri 😀 potrebuje aj v noci, zvykne sa zobudiť a hľadá ho a cez deň..no tak to je hrôza ☹ najmenšia nemá toľko v pusine ten nešťastný dudel ako ona, už sa nato aj hneváme 😠

aj ja som chcela mať dve kočky 😉 a aj to tak dopadlo 😀

kila
19. mar 2010

Lili, super, len potom sa musím pripraviť že manžel bude chcieť aj tretie - chlapčeka! 😅
Ja som niekde v múdrom časopise čítala že najlepšie je prestať s cumlom okolo 12 mesiacov a čím ďalej ho používa dieťa tým potom je to horšie s odvykaním. A asi to bude pravda lebo aj Réka mala obdobie na jeseň keď cumlík nechcela len ja som chcela aby ho mala lebo jej práve išli zuby a skôr sa ukludnila. A teraz chcem práve opačne, chúďa moja dcérka môže byť zo mňa celkom zmetená. 😅 A všimla som si tiež že jej predné zúbky cumlík začína tlačiť smerom von a nechcem aby vyzerala ako zajačik. 😅

kila
20. mar 2010

Deina, som rada že si ma tu vyhladala a vy sa máte ako, už ste zvyknutí na 2 deti? 😅
Zzz, no toto, že vy už papáte zeleninku, ako letí ten čas! 😵

lilimonika
21. mar 2010

fííííha Kila tak to určite, to by som ani ja nechcela aby jej to ovplyvnilo rast zúbkov, no uvidím vyskúšam teraz pri menšej ten cumlík zobrať skôr 😉
veru veru, mne keď sa narodila Veronika a narodila sa veľká, tak som povedala, že už tretie nebude a manžel nato, že dobre, tak bude štvrté 😀
ale my sa veľmi tešíme dievčatám, priznám sa trošku sa bojím o toho chlapčeka, ako sa oň starať 😅
tak sme aj obaja dúfali, že budeme mať kočku a aj to vyšlo 🙂

wighy
autor
21. mar 2010

ahojteee

kila parada ako ti to tehu leti, so mstraasen zvedava ci to bude dievcattko, ak nie nic sa neboj starostlivost zladnes superksy ako pri reke 🙂
my mame novinku ze laura uz nema dudel, jupiiiiiiiiiiiiii jupiiiiiiiiiiiii jupiiiiiiiiiiiiiii na to aky bla zavislak sme to zvladli super, keby somto vedela skooor a koonecne sa vyspim celu noc ani raz nie sme hore 😅 😅 😅 😅

nika251
21. mar 2010

Ahojte. Wigh- gratulujeme k oddudlovaniu 😀. A ako sa ti to nakoniec podarilo? Ako som pisala - nam vzali dudel kacicky 😀 . A to ze nie si celu noc hore- aj ja ceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem . Ja sa po dobrej noci kuk do zrkadla a zaplacem 😀. Aj teraz uz musim utekat lebo tyran je hore. Stretko bude az bude krasny slnecny cas. Zorganizujeme ho raz- dva.

kila
21. mar 2010

Wighy a ako sa vám to podarilo? Zaujímajú ma všetky triky a tipy... 😅
Nika, chúďa, neboj sa čoskoro sa vyspíš a stažovať sa na nedostatok spánku budem zase ja... 😝

wighy
autor
21. mar 2010

takze:so svokrou sme sa nedavno bavili ze chcem malu oducit od dudla, doma os mnasla jeden stary ktory som jej prestrihla a len tak nahodne hodila na ze maby ho nasla. dala si ho do pusy a ona ze ble,pokazena duda a vyhodila ju do kosa
tak asi pred mesiacom isla k nej v nedelu doobeda, na obed ju dala spat a povedal ze nemame dudel ze ho zabudli doma,a mala zazrakom bez revu zaspala, tka is hovorim ok, ked vie bez dudla zaspat u babky ,tak to bude vediet aj doma
prisiel vecer som ju ulozila do postielky zacala pytat dudu aj mrnkat, nedala osm jej ju, a a si po 10 minutach zaspala,so msastesila jupi
okolo 3 rana sa zobudila pytala dudu, spustila vresk, tak so mjej ju dala v sekunde zaspala, rano ako sa zobudla som jej ju vzala, na obed nebola ochotna zaspat bez dudal tak nespala, o 7 vecer osm ju dala spat pytala dudel nedala som ,povedala som jej zejendu pohryzkala mysla a druhu som dlaa malemu babatku, tak potom od unavy zase zapsala bez dudy
zas sa zobudila o 3 v noci a pytala dudulu, hrlala os msa na mrtveho chrobaka,ze spim asi po 5 minutach si lahla a spala do rana a odvetdy som jej ju uz nevratila a ako u vecer ulozime, tak spi do rana a aj ja trvda jak stolverka 😀 😀 😀 😀 😀 😀
este mi ju obcas spomenie ze mamina daj mi dudu a ja sa zacnem nahlas smiat ci jej šiši ona satiez rozosmeje a je po myslienkach na dudu

som si myslela ze to bude oooooooovela oooovela tazke,keby som to bola vedela tak to skusim skor hehe a bola by som spaal celu noc uz davnejsie hehe ale nevadi hlavne je ze sme bez dudusky 😵

wighy
autor
21. mar 2010

jeeej pisem jak tatar ale snad pochopite 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kila
21. mar 2010

Chápeme... 😀 Budem musieť vymyslieť len nejakú dobrú výhovorku prečo jej nedám cumlík pri zaspávaní. V noci si cumlík nepýta tak to budeme mať o to jednoduchšie. Len treba niečo vymyslieť, niečo čo aj pochopí a niečo s čím bude aj súhlasiť. 😅
Wighy idete ešte do škôlky dohodnúť čo budete musieť v septembri priniesť?

wighy
autor
21. mar 2010

presne kila,treba nieco co pochopi comu bude rozumiet,nieco urcite najdete 😵

mam sa tam stavit v maji 😉

kila
22. mar 2010

Čakáme chlapčeka! 😵

wighy
autor
22. mar 2010

kila jeeeej gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem, budes mat krasny parik 🙂

edita84
23. mar 2010

jéj kila gratulujem super

lilimonika
23. mar 2010

kila gratulujem 🙂 😵
cmuk-cmuk 😀

nika251
23. mar 2010

😀 Kili- gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeem. Hehe- vidis, som ti hovorila ze na pocity pocas tehu sa dat neda. Teda ak citis ze to bude babulka. Tinko ti tak ucaril, ze aj to vase babo sa rozhodlo byt chlapcek 😀 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

zzz77
25. mar 2010

Kila gratulujem aj ja 😉 Nechcela som ti hovorit dopredu, ale ked mi doteraz dakto vravel ze citi, ze bude mat dievcatko, tak to urcite bol chlapcek, tak ja som si bola skoro ista v tvojom pripade 😅 No aspon tvoj muz bude mat po voli, lebo mi este davnejsie vravel on by chcel !! chlapca !! ak by ste mali dalsie babo, a neboj vsak si poradis. Keby to bola kocka aj tak by nebola taka ista ako Reka, tak sa neboj chlapceka, kazde babo je ine a jedinecne. Reka ti uz urcite bude pomahat aka je uz sikovna a velka kocka 😵 😵
Mozno ta ocaril aj nas Mark 😀 😵

deina
25. mar 2010

Kila, gratulujem k chlapcekovi. 🙂 U nas fajn, uz som si zvykla, aj ked niekedy je to tazke, vacsinou sa uz da (prve tyzdne boli hrooozne). Budete mat parik, no to je krasa. 🙂

lilimonika
26. mar 2010

Ahojte holky 😀
musím sa pochváliť, máme prvý zúbok 😀 🙂 🙂 jupíííííííííííííí

zzz máš vtom pravdu, ja keď som bola tehotná s Veronikou tak som tiež stále vravela, že budeme mať chlapca lebo som to tak cítila, úplne inak my bolo počas celého tehotenstva, ani raz som nevracala proste nič...no a vidíš je to kočka🙂momentálne už zubaňa 😀

lilimonika
26. mar 2010

ozaj neviem či som to sem teraz písala, ale doložila som fotky 😉

edita84
26. mar 2010

lili kočky sú krásne a gratulujem k prvému zúbku 🙂

lilimonika
26. mar 2010

díky pekne si zlatá 🙂
drží palce k bábätku 😉

lilimonika
26. mar 2010

zzz a už si skúsila tú kašičku na večer? Veronika už spapká skoro plnú misku a hustú a ešte dvakrát dostane aj cicík, strašný hladoš 😀
ako sa máte?

zzz77
27. mar 2010

Cafte
my sme teraz chory, v noci som ani chvilku nespala, maly bol hore kazdu pol hodinu ☹ ma sopliky a zvysenu teplotu, kazdu chvilu kycha a musime odsavat sopliky, teraz neviem ci to je zo zubkov alebo prechladol. V lekarni vraveli ze na to sa nic nedava 😢 Nemate napad?

Kasicku sme skusali a nechcel to papa, je pravda, ze som ho najprv nakojila a potom o hodinku sme skusili dat a triasol hlavickou a odvracal sa, ze to nechce. Poslednych par tyzdnov velmi zle spinka, zda sa mi, ze od kedy mu davam papat zeleninku, moze to suvisiet?

Lili gratulujem k zubanke 😀 aj my chceme 😅 fotky su super 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre