Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

zzz77
9. aug 2010

Tak to mala ta pani, ktora je tam na dozor, povedat tej babe aby isla s detmi domov 😠 vsak to je uplne odradzajuce, mozno nase deti hryzkali tie iste veci 😲

Ja som bola dnes s malym vonku na ihrisku medzi domami a ani 5minut sme tam neboli a uz zjedol dajaku burinu 😲 a to som sa len na sekundu otocila za synom znamej 😝 zbieral kvetinky mojmu Markovi 😀

lilimonika
24. aug 2010

ahojte babenky, už som tu bola dávno 😅

gratulujem Kilu 🙂
Veronika už má 6zúbkov, hryzkáme ako divý 😀 , aj u Nás prevláda ovládač, mobil alebo mamina 😀
už pekne lezieme, aj sa postaví s oporou a sem tam chvíľočku postojí aj sama.je strašne zlatá🙂
keď ma vidí jesť, že si beriem jedlo tak hneď mňam mňam a musím jej dať z chlebíka, žuzle si ho a je spokojná 😀strašne veľa papáme, ale aj Monika je veľká jedáčka..
Monika pôjde do škôlky, našťastie,mali sme s tým problém,lebo nebolo miesto až pred dvoma týždňami prišla dobré správa, že je voľné miesto, teraz máme tešo 🙂
zzz už sa blížia narodky, strašne to uteká🙂ako sa máte?
včera sa my snívalo, že som bola tehotná, že sme čakali tretie 😀

zzz77
27. aug 2010

Ahoj lili veru uz davno si sa tu neukazala, my sa mame fajn, maly vystraja o106, nam teraz idu zubky dole dvojky, papa vsetko ale najradsej to co my jeme oko aj ty vravis, robi uz svoje prve samostatne krociky a strasne sa mu to paci, viska od radosti, 😀 velmi lubi vyberat svoje saty zo skrine, nestiham po nom stale upratovat. Vcera sedel na kope triciek a pulovrikov ako kohut na smetisku a hlasno daco vysvetloval 😝 😀 Velmi vela blaboce, ked ideme po meste z kocika diriguje a ukazuje smer 😀
No veru narodky, ani som sa nenazdala a uz tu budu, strasne rychlo to leti 😵 Aky darcek dostane mala?? Urcite je velmi zlata, nehodis dajake aktualne fotky?
Ty mas ale sny, asi v podvedome na to tuzis 🤐 😉 Moj muz by uz chcel druhe, ale som mu vravela az ked maly prespi noc co ale este nehrozi "zial aj nastastie" 😝 aj ja by som chcela, ale tym vsetkym cim som presla pri IVF pri Markovi uz nechcem! Necham to na prirodu, mozno...tentoraz....

lilimonika
30. aug 2010

ahoj zzz, no nám už vyšiel 7zúbok 🙂
Veronika zvyčajne sprespí celú noc, semtam je že sa prebudí, že ju treba troška popestovať, alebo za jej nožička zasekne a nevie sa otočiť, ale papať to nie, večer spapá napr.výživku, ľflašky mliečka a potom ide spinkať 😀
Dnes Nám Veronika prešla taký meter sama, tak som sa tešila ako blcha😀DD
no aký darček nemám ani šajnu, je to ťažké,lebo toľko vecičiek má Monika že je ťažké niečo také kúpiť aby nemali nejaké podobné veci..
nahodím potom aj nejaké tie fotky🙂
majte sa krásne 😵

zzz77
31. aug 2010

Lili a Veronika kedy prestala s cicikom? viem ze ti mliecko dost skoro odislo ☹ Mne vraveli mamicky, ktore este kojili dlhsie, ze sa im budilo az kym neprestali uplne s cicikom tak to buse asi kvoli tomu, ze sa mi budi casto. ale akonahle dam na cicik okamzite zaspinka, je to asi tak 2x ale len ked uz strasne place a asi 2x dam len vodicku napit. Aj ja davam veceru kasicku potom cicik namiesto flase mliecka 😉

Babenky neviete nahodou kde sa daju tu v okoli kupit take umele chranice na roh stola aby sa maly nebuchol a bezpecnostne zamky na dvere a chladnicku aby neotvaral vsetko co dociahne a aby si prsty neprivrel, uz parkrat sa mu podarilo ☹ . Uz som skoro vsetko obehala a nikde, ani nevedia o com hovorim 😒

lilimonika
4. sep 2010

ahoj ZZZ, Veroniku som skončila kojiť v 7mesiaci, potom ešte bolo odbobie že v noci dostávala ešte 2krát mliečko a už je tomu také 2mesiace že sa už len zobudí sem tam, niekedy pár dní má že sa v noci aj 3krát zobudí, zapalče si, troška si ju pritúlim 😀 a spinká ďalej
ale väčšinou sú už noci že sa my zobudí iba ráno 🙂
Monika tá keď mala ešte 3roky tak sa my stále budila aspoň 1krát papať , takže normálne žasnem na Veronike že je aká šikuľka🙂
ani som nevedela že ešte kojíš 🙂
niekde som to teraz prednedávnom videla tie chrániče,a le neviem kde, no keď ma napadne tak ti dám vedieť

wighy
autor
5. sep 2010

@zzz77 my sme take chranice kupili v Ikei ale minuly tyzden som ich videla v Lidli skus pozdriet ci este maju🙂

lilimonika
7. sep 2010

ano ano akurát idem napísať že v Lidl by ich mali mať 😀

zzz77
8. sep 2010

Dakujem, dnes som tam bola ale nic take nemali, no nevadi, lebo som kupila v BabyShope na vyskusanie par kusov, no nepomaha to, lebo zo stola tie chranice okamzite dava dole a skrinu otvori aj tak ked je ta vec zatvorena, lebo takou silou potiahne dvere, ze sa to otvori, tak davam varesku kde sa da. Takze to boli len vyhodene peniaze, este ze som nekupila na kazdu skrinu 😒

wighy
autor
9. sep 2010

zzz to co my mame na rohoch stola sa neda dat dole, mame to tam uz 2 roky a je to tam stale dole to nejde ale to sme kupili v ikei

zzz77
9. sep 2010

@wighy a to ako vyzera? lebo co som ja kupila to je taky trojuholnik a do vnutornej strany sa daju obojstranne lepiace pasky a tak by sa to malo prichytit na stol, ale ako vycnieva troska ta spodna hrana tak on to automaticky ztiahol dole a uz to neslo znova nalepit, je pravda ze to hned aj slo do pusy, tak to cele zaslintal 😀 je to znacka babyono.

wighy
autor
10. sep 2010

my sme v ikei kupili take ze, je to plastovo-gumeny roh v tvare rucicky tiez bola zospodu lepiaca paska ale drzi poriadne, skusim to kuk na nete a ked to najdem dam sem link🙂

wighy
autor
10. sep 2010
zzz77
11. sep 2010

Wighy pozrela som to su uplne ine ako mam ja, mozno sa chystame do Ikei a ked vravis, ze su dobre tak kupim taketo.

zzz77
11. sep 2010

lili ano este kojim, ale uz len v pred zaspanim a v noci. Teraz je to castejsie, lebo mu idu zuby a strasne vela je hore, a dakedy len to pomoze , ak ho dam na cicik. Cez den mi uz papka poriadne vsetko, nastastie lubi papkat. 😉

wighy
autor
11. sep 2010

zzz tak nam to drzi uz viac ako 2 roky na stole a na jednej skrinke v jeje izbe kde beha tak keby na to spadla tak s neublizi, nalepte to vecer ked bude maly spat nech to do rana poriadne prilne🙂

zzz77
13. sep 2010

wighy boli sme vcera v Ikei a kupila som tie chranice a ako si radila este vecer som ich nalepila. Rano ich hned zbadal samozrejme sa ich pokusal dat dole, ale nesli 😀 super, dakujem za napad 😵

wighy
autor
13. sep 2010

@zzz77 jeeeej to som rada, dufam ze vydrzia zvedavy napor Marka 😵 😵 😵 ale ako som uz pisala u nas este stale drzia aj ked ona sa ich uh povec nepokusa dat dole ale ked bola krpata tak to ohryzala 😀 😀 😀 😀

andika10
13. sep 2010

prepáčte že sa sem vmiešam, len sa chcem spýtať či je tu neaká čo robila v ma´darsku a odtial išla na materskú, ako to tam funguje ja tomu vôbec nechápem

wighy
autor
13. sep 2010

andika bohuzial ja ti nepomozem :( ale mam jendu znamu ktora robila v nokii a odtial dostavala matersku

nika251
13. sep 2010

Andyka, myslim, ze by si sa mala poinformovat skor v socialnej poistovni. Oni ti urcite povedia viac 😉
@wighy helou, ako sa mate? Co Laurinka a skolka? Pracujes uz?

kila
17. sep 2010

Čaute! Ďakujeme za gratulácie, neskôr pridám fotky!
My sa máme fajn, Tomáško je malý anjelik a Réka ho má najradšej na svete, takže žiadne problémy nemám s deťmi. 😵 Tomáško väčšinou stále len papá a spinká, takže on je naše zlatíčko, hoci posledný týždeň mu začali bolesti bruška a to dosť silné, veľmi sa strápi. Dojčím, prekonali sme už aj menšiu laktačnú krízu, no ale vtedy som mu len dala častejšie jesť a teraz pekne papá každé 3 hodiny. Dojčenie Tomimu ale veľmi nejde, pretože pri jedení ústočkami "cupitá", prehltne obrovské množstvo vzduchu, nevie chytiť poriadne bradavku a ja neviem čo s tým. Ale na poradni keď mal 1mesiac už vážil 4,3 kg a merial 56 cm, takže rastie ako z vody. 😀 Réka je z neho nadšená, pusinkuje ho, hladká ho, pomáha pri prebalovaní a kúpaní, dáva mu svoje hračky, vie ho aj zabaviť ako mu rozpráva o všeličom, je radosť na nich pozerať. 😵 Keby mi niekto pred pôrodom povedal že budeme mať doma takúto idylku, neverila by som. 😅 A keďže malý "stále" spí mám kopu času aj na Réku. Rodičia nám veľa pomáhajú, svokra na nás varila celý mesiac, teraz už varím aj ja a moji rodičia zvyknú zobrať Réku k sebe na víkendy, takže vtedy žehlím a upratujem.

wighy
autor
17. sep 2010

Kila neuveritelne joooj mate to uuplne super mooc gratulujem Reka je sikulka obrovska 😵 😵 😵 😵

kila
17. sep 2010

A pôrod bol tiež bez problémov. Ráno o piatej som sa zobudila na bolesti a s tým že sa to už začalo. Oznámila som to aj manželovi, ale s tým, že zatiaľ sa nikam neponáhlame. Potom bolesti oslabli, ale stále som ich cítila, začal sa deň, mala som kopu roboty okolo Réky, ešte som išla s Rékou sama autom do mesta vybavovať veci a na poštu a na ihrisko... 😀 a keď Réka išla spať poobede tak som prekontrolovala tašku do pôrodnice. Nevedela som dokedy sa mám trápiť s týmito bolesťami, s Rékou som nič také necítila alebo som to len asi nezaregistrovala. 😅 Večer o ôsmej som povedala manželovi, že tak to už bude naozaj ono a čoskoro asi ideme, s takýmito bolesťami sme išli s Rékou už do pôrodnice. O deviatej som ešte uložila Réku spať. Chcela som ale počkať kým mi odtečie plodová voda, lebo nechcela som aby manžela poslali zase domov. Plodová voda mi odtiekla o 21.30, to som už mala 5 minutové bolesti, tak svokra zostala s Rékou a mi sme bežali do pôrodnice. To som sa už ale mala veľmi zle a ledva sme došli do nemocnice. Vyplnili sme papiere, o 23.00 ma vyšetril lekár, bola som otvorená na 3 cm. Manžel bol so mnou. O pol hodinu som povedala pôrodnej asistentke, že ja už musím tlačiť, tak ma hneď presunuli na sálu a o 10 minút bol malý na svete. 😵 Manžel bol taký šťastný že mu bolo úplne jedno ako sa bude malý volať, tak dostal meno ktoré som mu vybrala ja.

pukica
1. okt 2010

haloooo baby nechcete sa zapojit do peticie ohladne rodicovskeho prispevku?

nika251
3. okt 2010

Ahojte. Pukica ja som prave vyplnila peticiu online. http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=499573

annamarika
3. okt 2010

@andika10 ahoj, ja som isla z madarska na materskú, konkrétne co by ta zaujímalo?

zzz77
4. okt 2010

@pukica ano chcela by som!!!!! Je to super naaapad, hned ako som pocula o stiahnuti penazi som si pomyslela, zas s nami pracujucimi vybabru a malo by sa s tym daco robit!!!!

pukica
4. okt 2010

@zzz77 vies tie harky podstrcit aj nejakym znamim?vytlacis si ich ked ti dam link alebo sa stretneme a dam ti ich?mame na to uz len dva dni,v stredu najneskkvor ich musim poslat.alebo ak myslis tak vypln aj ty online a daj vediet aj znamim,hm?ako sa rozhodnes? 🙂 daj prosim cim skvor vediet nech viem co a ako 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre