Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

renika
22. feb 2008

Nika, ale veď to, ako opisuješ to očkovanie po TBC, tak nám to vyzerá teraz tiež 😲 Tak ja už nechápem ako to má vyzerať, keď aj Wighy hovorí, že Laurinka tam má chrastičku. My sme dávali aj proti pneumokokom. Do pravej nožičky dostal Hexa a do ľavej pneumokoka. Dr. hovorila, že ktorá nožička mu opuchne, tak na to dostal reakciu. A jemu opuchla pravá a dostal teplotu 38,5 po odpočítaní ☹ Na ľavej nemal vôbec nič, ani opuch, ani krčku, nič. Ledva čo som vedela nájsť ten vpich ihlou. Na tú teplotu som sa spýtala Dr., že čo mu mám dať a ona mi odporučila Panadol Baby sirupček. Tak to som mu dala a zabralo to. Ale je to stres, aj v noci som každú chvíľu musela merať, či sa horúčka nezvyšuje, lebo je vraj nebezpečné, keby sa dostal do veľmi vysokých teplôt. Preto sa tak bojím toho druhého očkovania ☹
Myslím, že Maximko má už po soplíkoch, lebo cez deň mu už nemám čo vytiahnuť, ale ráno ešte zvykne mať. Asi sa mu to za celú noc nazbiera.

wighy, no lepšiu správu si pred víkendom ani nemohla napísať - 18 stupňov?? 😲 Supeeeeer. Veľmi chcem už leto, veľmi veľmi veľmi...

renika
22. feb 2008

jeej Nika, Damiánko má dnes 3 mesiačiky, tak mu prajem všetko naj, nech je zdravý a rastie ako z vody 🙂

ako vám je dobre, že môžete spolu kočíkovať...to tu u nás... 🙄

wighy
autor
22. feb 2008

reni juuuj chuda Max,neh mu teplota co najskor prejde 😉
s tym pocasim dufam ze bude pravda bo jasa na to spolieham 😀 😀

Nika Damiakovi zelame vsetko najlespie k 3 mesiacikom

renika
22. feb 2008

wighy, už mu prešla, to bolo pred tromi týždňami 🙂 Vtedy bol očkovaný po prvýkrát, v marci ideme druhýkrát

wighy
autor
22. feb 2008

jaaaj tak to je super 😉 my mame dalsie ockovanie az za 1/2 roka huraaaaaaaa

renika
22. feb 2008

to ste mali super, že ste nemali reakciu. Nie ako my 😒

wighy, kedy začneš dávať Laurinku do behúňa?

iva72
23. feb 2008

Renika,
a proti pneumokokom si si doplácala? Lebo aj my sme dávali, ale lekárka povedala, že nám to poisťovňa hradí, pretože sa malá narodila pod 2,5 kg. Platila som len nejakých 78,-Sk.

renika
23. feb 2008

ivka, áno, doplácali sme za vakcínu 2700,- Sk 😝 Sofia bola taký drobček? Narodila sa skôr alebo prečo? Na webe www.pneumokok.sk sú spomenuté dôvody na preplatenie vakcíny. Pamätám si, že aj toto tam bolo, taká nižšia váha pri narodení plus kopec iných dôvodov. Ale my nespadáme do žiadnej kategórie, tak sme platili.

wighy
autor
23. feb 2008

reni ja nemam behuna a ani s nechystam malej kupit 😉

dnes sme 1x papali mrkvicku.mala bola bohovska 🙂 😵

tittika?,tak ako uz to mas za sebou???

heni a ty???kde si?????

renika
23. feb 2008

wighy, tak vy už prikrmujete? Dúfam, že ste odfotili prvé sústo 😵

čítala som článok o behúňoch, že to vraj nie je dobré pre deti. A potom ďalší článok, že aké je to vhodné, že to spevňuje svalstvo na nohách atď. Tak kto sa má v tom vyznať? Prečo sa nechystáte kúpiť?

wighy
autor
23. feb 2008

reni moja lekarka to vola "predprikrm" 😀 😀 😀 pretoze ide o to abysi zvykala na inu chut a lyzicku 😵 normalne prikrmovat zacneme az po 6 mesiaci 😉

reni neviem ja som dost proti tym behunom ale skor z toho dovodu ze dieta sa strasne rychlo premiestnuje cez byt a bojim sa aby sa mi neobachala, ved pomaly zacne lozit tak ju dam na zem a potom sa dostane tak kam chce
ved chodit bude cely zivot tak naco to urychlovat

😉

nika251
23. feb 2008

Ahojte. Wighy- blahozelam k prvemu sustu. Uz sa tesim na nase. Hm, my behunik asi dostaneme takze ho pouzivat asi budeme ale s rozumom. Mala ho aj neterka a lietala s nim jak drak 😀 , bola bohova. A budemem musiet kupit koberce do do bytu lebo mame kachlicky.
Dnes bolo nadherne tak sme s malym boli u starkych v Hurbanove a tam sa obdivovali so sesternickou.Valili na seba taaaaaake okale. Na zozratie.

wighy
autor
23. feb 2008

nika ahojky juuuj museli byt drobci podareny???a kolko ma sesternicka,??

mne dnes bola malu kocikovat svokricka tak som mala cas poupratat a navarit mnamky manzel povedal ze to bolo super len som zabudla dat vinko 😀 😀 😀 tak vam to sem davam pre inspiraciu
záložácké kotlety

Suroviny:
vepřové kotlety,sůl,ml.pepř,hladká mouka. na 1 porci masa:plátky cibule,kopeček steril.žampionů,plátek šunky,strouhaný sýr, 2dl bílého vína
Postup:
kotlety naklepeme,osolíme,opepříme,obalíme v hl. mouce a opečeme.Do pekáčku vytřeného máslem a vysypané strouhankou dáme maso,cibuli,žampiony,šunku a str.sýr,podlijeme vínem a upečeme v troubě do zlatova

renika
23. feb 2008

wighy, ja som dnes robila toto http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2694 a bolo to perfetnéééééé, mňam 😎

Nika, aj my máme dlažbu. Na nej to nepôjde? Nerada by som dávala koberce 😝 S gumenými kolieskami si to viem predstaviť, že by to šlo. S umelými nie. Ja ešte nie som rozhodnutá ani to, či ho budeme dávať do behúňa alebo nie..

renika
23. feb 2008

my sme sa dnes tiež boli prechádzať, ale po hodine sa spustil vetrisko, tak sme išli pomaly domov.

wighy, mne by to chutilo bez vína, nerada varím na víne, nemám ho vôbec rada ani na pitie, hrozne mi smrdí 😝

henrieta76
23. feb 2008

ahojte
wighy tu som len nestiham pisat ale vsetko mam precitane,ale teraz deti pozeraju rozpravku takze som na chvilu tu.

henrieta76
23. feb 2008

renika ty vzdy pridas dobru inspiraciu aj tie strapate rezne boli super aj toto urcite urobim.
baby k tym behunom z vlastnej skusenosti,syn bol kludak tak v nom aj vydrzal aj sa s tym premaval,ale vacsinou ho tlacil a tak sa aj naucil chodit.dcera je besna ta mi z neho vyliezla(vlastne vyliezla zo vsetkeho,stolicky na jedenie postielky ohradky proste zo vsetkeho z coho sa dalo vyliest).takze ho pouzivala na tlacenie.preto by som vam odporucala radsej tie tlaciace hracky ake maju Ficher Price aj Chicco,a vyuziju ich aj ako hracku.pripadne odrazadla moje tlacili aj tie ale tie treba kupit masivnejsie aby sa neprekotili.

henrieta76
23. feb 2008

ked sa nam uz konecne zadari a budeme mat babo tak ja kupim urcite takyto behuna v ziadnom pripade.

wighy
autor
23. feb 2008

reni mnaaam ja som to uz tiez robila a muzikovi to chutilo 😉

take odrazadlo mame aj my v plane kupit ale take kde ece je take drzadko pre rodica aby som sa nemusela zohynat 😀 😀 😀

tittika
23. feb 2008

ahojte maminky,tak inseminaciu mame za sebou,vooobec to nebolelo 😵 a ci bola uspesna sa dozvieme o 2 tyzdne,doki povedal myslite pozitivne a este vecer sexikovat aby sa mi aj hormony vytvorili ci co 😖 ale bolo to tazke take straaasne na silu ☹ ☹

henrieta76
23. feb 2008

ahoj tittika tak ti velmi silno drzime palce.

denka28
23. feb 2008

tittika, viem si predstavit, asi pol roka sme sexikovali iba ked nam to doky dovolil, a aj pozu nam urcil 😔 , bolo mto hrozne. tesim sa ze mate inseminaciu za sebou, a modlim sa aby bola uspesna. v ktorom centre ste boli?

iva72
24. feb 2008

Ja tiež skúšam dávať malej kašu 1x denne, ale ona ešte nechápe, že je to jedlo, myslí si, že je to hra. A keď ju prestane baviť, tak prestane otvárať ústa. A potom kým jej nedám mlieko, zatiaľ plače. Neviem kedy a ako si to uvedomí.

wighy
autor
25. feb 2008

ahojteeeeee

mame novinkuuuuuuuuuu, Laiuri ma uz 2 zuuuuuuuuuuuuuuuuuuuubky 😀 😀 😀 jeden vidiet uplne a druhy len vykuka z dasienka 😀 😀

Nika, ides dnes kocikovat???ja idem ale najprv idem na staru postu mam tam nejaky list, potom do DM a potom na klapkove kupit maelj nejaku ciapocku

denka28
25. feb 2008

wighy, gratulujeme k zubkom,len tak dalej 😵

kila
25. feb 2008

Ahojte baby!
Dobré správy: máme nakúpený nábytok do detskej, ale postieľku sme kúpili inú (nie tú ktorú mám v albume) - ale oveľa, oveľa krajšiu! A podľa lekára Réka je už otočená hlavičkou dole, tak sa pripravujeme na hladký bezproblémový prirodzený pôrod. Máme už aj zmluvu na odber pup. krvy, už sme aj zaplatili zálohu.
Zlá správa: naše eurookná do detskej a do kuchyne ešte stále nie sú hotové, hoci náš dom je už úplne rozbombardovaný, lebo sme všeko pripavili na výmenu okien a malovanie. Nakúpili sme materiál a ja som v rámci tehu cvičenia nanosila tehly do izby (samozrejme som ich nosila po jednom a robila som si prestávky) - za čo ma svokra prekne sprdla a sprdla aj môjho manžela že mi to dovolil. Ja som sa nakoniec rozplakala, lebo teraz vôbec hádky neznášam a aj tak som kvôli tým oknám úplne vynerváčená...

kila
25. feb 2008

A to tehu cvičenie som v stredu nestihla... 😖 čo strašne, strašne, strašne ľutujem... 😖 aj vtedy to bolo tak, že už nám donesú okná a ja som práve vtedy nosila tie poondiate tehly... 😖 😅 😝 a teraz asi zase nestihnem, keďže nie sme doma... 😖

nika251
26. feb 2008

Ahojte. Reni- na tu dlazbu nefrflem koli koleckam, ale koli tomu ze az sa bude ucit sam chodit a nedaj Boh padne tak si rovno hlavicku rozbije ☹ 😖 takze tie behunove koberce kupit musime. Juj aky je podareny ked ho vyberiem z postielky. Uz si mi sada na ruku nie lezi a objime ma okolo krku. Na zozratie. Hlavne v noci ked je rozospaty a hladny. Vyberiem ho v pyzamku a to sa ma chyti. Zlaticko.
Dnes sa chystame s muzom trosku flaknut- teda ja a Daminko- manzel bude makaaaaat 😀
Kila- nic v zlom, ale aspon niekto mal rozum. Neblbni s nosenim lebo potom bude neskoro lutovat. Nestastie sa stane hrozne rychlo a Reka je este dost malicka na to aby sa narodila. V prvom rade mysli na nu a az potom na hocico ine.Nehnevaj sa za trosku tvrde slova ale urcite vies co znamena bat sa o nenarodene babo- no a o narodene je este hrosie. Takzes NEVYMYSLAT!!!! Aby si potom mohla kocikat s nami 😀

wighy
autor
26. feb 2008

ahojteeeee

kilus neblaaaazni neopovaz sa nieco nosit, ty si tam len na dirigovanie.s tymi oknami to mas poriadne nanervy a preco vam to ece nespravili??nechapem
a presne ako hovori nika, cakame ta na kocikanie
vcera sme sadli do cukrarne mnaaaaam a Damianko bol podareny tak sa krasne usmievka baby budu po nom saliet 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre