Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

wighy
autor
11. okt 2009

caute babyyy

no snad zzz a lilmonika uz maju za tym a uz sa tesia z deticiek 😵

edita84
11. okt 2009

no možno dlho sa neozvali. 😉

lilimonika
16. okt 2009

ahojte baby

tak ja už mám potom 😀
dňa 10.10.2009 sa Nám narodilo dievčatko menom Veronika má 4300g a 54cm 😀 😀 😀
rodila som u Mudr.Kopjakovej, samozrejme slečne sa zase nechcelo ísť von 😀

máme sa super, včera Nám pustili domov

edita84
16. okt 2009

Ahoj lilimonika gratulujem k malej.

kila
16. okt 2009

Ahojte! Vidím že nič nové neviete o Zzz, tak vám s radosťou oznamujem, že Márk sa narodil 8.10.2009, mal 49 cm a 2900g! 😵 😵 😵 Hoci Zzz mala preložený termín cisárskeho rezu na 9.10. ale Márk sa rozhodol že pôjde von prirodzeným spôsobom ešte toho ôsmeho! 😀 Zzz už bola celkom otvorená keď prišli do pôrodnice ale hneď ich šupli na operačku a vykonali cisársky. 😉 Tento týždeň v utorok ich už pustili domov, vraj sa majú dobre, Márk by celý deň len vysel na cicíku ale ešte si musia na seba zvyknúť. Šťastný otecko im veľa pomáha. Držíme im palce a prajeme veľa zdravia a šťastia do života! 😵 😵 😵

kila
16. okt 2009

My sa máme fajn, Réka stále dobre papá (hoci už neberie sirup na nechutenstvo!!!!!!!!!) a rastie ako z vody. Len teraz vymýšľa v noci. Neviem čo sa stalo s mojou dobre spiacou princeznou. Zobudí sa v noci a chce sa hrať. Ja jej to samozrejme nedovolím, zoberiem ju k nám do postele ale len sa prehadzuje a po hodine začne čertovsky revať. Z toho plaču sa potom tak unaví že nakoniec zaspí ale táto tortúra vždy trvá aspoň 3-4 hodiny. Potom je z toho na ďalší deň unavená celá rodina. Tak som vymyslela to, že asi spí príliž veľa, tak ju teraz každé ráno zobudím o 7.00 (doteraz spala od deviatej do ôsmej). Začína to zaberať. 😉 Ale keď sa to predsalen nezlepší budem musieť jej skrátiť aj popoludňajší spánok. Čo by som ale veľmi nerada urobila, lebo tie 2 hodiny pokoja sú na nezaplatenie! 😅

kila
16. okt 2009

Réka začína aj stále viac hovoriť, skúša po nás opakovať už aj nejaké slová, je veľmi zlatá. Teraz má také obdobie, že na všetko povie "nie" a ja sa z toho čoskoro zbláznim, celý deň počúvam len nie, nie, nie, nie, nie, nie... 😝 🙄 aj vtedy povie nie keď myslí áno... 😅 Dokedy to bude trvať? 😅
A máme 7. zub!!! 😅 Tlačí sa aj ôsmy a deviaty! 🙂

zzz77
17. okt 2009

Ahoj baby
Vidim uz ste boli informovane, tak sme sa narodili, mame sa fajn, nas Mark je poklad 😵 😵 Kuk fotky 😉
Teraz sa trapime, strasne ho boli brusko ☹ ako ste to riesili??
A ten denny rezim vobec nevieme nastavit este, pred papanim prebalovat, alebo po? Ako ste to yvladali??

zzz77
17. okt 2009

Lilimonika gratulujem!!!!! 😵 😵
Teraz som si pozrela znova tvoju fotku a som dosla na to ze si bola vedla na izbe, my sme boli na 8, len som si nebola ista ze si to ty tak som ta neoslovila 😒 Sorry 😖

henrieta76
17. okt 2009

ahojte
lili zzz gratulujem,vela zdravia a mliecka zelam a aby vas bruska neboleli.

zzz ja balim pred a ked pocujem pocas papania ze nalozila do plienky tak aj po.na to brusko vyskusaj kvapky espumisan nam pomahaju ked ju sem tam boli brusko.

lilimonika
17. okt 2009

Ahojkte kočky🙂

zzz no aj ja som tam videla asi teba, ale tiež som si nebola istá 😀 nechcela som trapošiť 😅
nahodím fotky

kila
17. okt 2009

Ahojte! Zzz myslela som že ešte nejaký čas nebudeš mať čas a energiu sem často chodiť, tak som napísala babám že ako ste na tom... Sorry že som ťa predbehla ale nemohla som držať v sebe takúto dobrú správu! 😅
Márk je zlatý, pripomína mi Réku keď bola taká malá. 🙂 Aj Réku bolelo bruško ale najmä ju trápili vetry, cvičili sme s jej nožičkami a masírovali bruško. Mali sme aj nejaký sirup na vetry ale vracala z neho tak som jej viac nič nedala. A skoro som zabudla! Pomáha aj feniklový čaj!!!!!!!

kila
17. okt 2009

Vyskúšajte tento Hipp feniklový čaj, je už od ukončeného 1. týždňa:
http://www.docsimon.sk/tovar/hipp-caj-instantny...

kila
17. okt 2009

Lili gratulujem aj vám a prajem veľa šťastia a zdravia! Ako sa volá ten malý zázrak? 😵

kila
17. okt 2009

Ahojte! V inej téme sme diskutovali o "nevychovaných" deťoch. Ja mám takú skúsenosť s Rékou že doteraz bola tiež veľmi zlatá k iným deťom, každého hladkala a rozdávala pusinky. Odkedy vie povedať nie je "agresívnejšia", už žiadne pusinky ani hladkanie a nenechá sa ani od iných detí pohladkať. Nebije ostatné deti ale strašne na ne kričí "nieeeeee", aj ona skúšala zobrať hračku od iných detí, ale samozrejme som to nenechala a bolo obdobie že som akokoľvek snažila nevedela som jej vysvetliť že nesmie, preto robila histériu, ale teraz je už múdrješia a pochopí čo môže a čo nie. Teraz je veľmi žiarlivá na ostatné deti, nemôžem sa ani pozrieť na iné dieťa nie sa ešte s nimi hrať či rozprávať. Ale asi aj týmto obdobím žiarlivosti jednoducho musí prejsť a časom pochopí že nie je jediná na svete.
Samozrejme aj my sme sa stretli s takými deťmi že robili len zle a rodičia na ne kašľali ale neváhala som im vysvetliť čo sa patrí a čo nie. Aj od Réky chceli už zobrať hračku, ale keď ju nechcela dať, tak som netrvala na tom že ju veru musí požičať, veď je to jej hračka - ani ja by som nerada požičala napríklad svoje auto cudzím ľuďom. 😅

lilimonika
17. okt 2009

volá sa Veronika 😉

zzz aj ja ti gratulujem 🙂

kila
17. okt 2009

Veronika je krásne meno! 😉
My sme boli dnes v Nových Zámkoch, chcela som kúpiť pre malú čižmičky ale nekúpili sme, lebo tie ktoré sa mi páčili práve nemali v jej veľkosti a iné boli drahé. 😒 Nevadí, rozhodla som sa, že ešte počkáme, veď budúci týždeň už bude teplejšie... 😅

kila
17. okt 2009

Réku som uložila spať, má trošku zvýšenú teplotu, dúfam že nebude chorá... Nemám ani Panadol, dúfam že sa to nezhorší v noci... 😕 😖

edita84
17. okt 2009

ahojte kila pozri sa na mesačnú ulicu tam majú veľmi fajn čižmičky a za veľmi dobeé ceny aj my sme tam kúpili malej asi za 14 eur a kožené a sú perfektne teplé.

zzz ja ti odporúčam sub simplex aj ja som to používala ale to sa môže od 3 týždňov .

a gratulujem k babatkam

zzz77
18. okt 2009

Ahojte
Kila vyskusali sme to cvicenie je super a to prebalovanie je aj pred aj po ked cvicime 😀 Chudacik drobcek strasne ho lutujem, tak strasne ho boli az ho napne celeho, pocas spanku sa prebudza na vetry 😢 Na tie kvapky a gel na brusko zavolam lekarke zajtra, ci mozme. A ten feniklovy caj mam davat jemu alebo radsej ho mam pit ja a dostane ho mlieckom? 😕 Uz som pon poslala draheho do obchodu 😅
Nevadi vobec, ze si o nas informovala ja som na to doteraz nemala energiu 😉

kila
18. okt 2009

Ahojte! Réka včera o 21.30 zvracala... Ale potom spala dosť dobre do rána. Ráno som jej namerala teplotu 39,4. Hneď sme bežali do lekárne, teraz má teplotu 38. Neviem čo je s ňou. Nekýcha, prechladnutá nie je. Neviete čo to môže byť? ☹

kila
18. okt 2009

Edita ďakujem za tip, určite sa tam pozrieme! Teraz keď si to písala, aj my sme mali ten sub simplex ale Réka z toho zvracala tak u nás sa neosvedčil.
Zzz, super že cvičenie pomáha, musí si zvyknúť prijímať potravu inak ako v tvojom brušku, bude to trošku trvať. A keď prebalujete aj po cvičení tak to znamená že naozaj potrebuje len dostať črevá trošku do pohybu. Veď keby sme aj my celý deň len ležali a papali, určite aj my by sme mali kŕče.Ten čaj dávaj malému, nevypije z toho veľa ale aj to málo pomôže. Zo začiatku mu to nebude chutiť ale keď mu budeš často ponúkať obľúbi si ho. Ako často si pýta mliečko?

kila
18. okt 2009

Máme nové fotky! 🙂

edita84
18. okt 2009

kila to zvracanie a teplotu môže mať aj zo zúbkov. fotečky sú pekné malá je zlatunká.

zzz77
18. okt 2009

Kila dufam ze sa mala rychlo uzdravi!!!
Mam dalsiu banalnu otzku, maleho davam vzdy lezat na bok, vlastne tak papa a spinka, no a teraz som zbadala, ze sa mu jedno usko uplne skrci, tolko hybe hlavickou, ze si ho zloźi ako salvetku a aj tak ostane, ja mu ho musim napravat. Co mam s nim robit?? :-/ Ciapku nemoze podla lekarky a aj by mu bolo teplo. ☹

kila
18. okt 2009

Už máme aj hnačku, idem robiť ryžový odvar... 😒 Ani teplota nám neide pod 38, vlastne zase sa zvyšuje, zajtra ráno asi ideme k lekárovi. 😒

kila
18. okt 2009

Zzz neviem čo s tým, asi nič, vyrastie z toho... 😉

nika251
19. okt 2009

Ahojte.
Zzz- mne pomahalo pri chlapcoch- davat na brusko pocas dna, ked dokojis daj si ho vyssie cez plece tak aby mu tvoje telo tlacilo na brusko- vtedy sa vytlacia aj prdiky.
Dalej to bolo cvicenie- a masirovanie bruska v style ako ked miesis cesto. Cize nie len taky jemny tlak na brusko ale dvoma prstami mu hniet brusko tak aby si pod prstami citila ako zblnkaju bublinky v brusku- mojim chlapcom zvyklo na lavej strane kusok pod rebrami. Potom ked domasirujes zacni mu pritlacat kolinka na brusko, po pripade pouzi rektalnu rurku.
Ja som pila caj z HN- bol to kminovo- anyzovo-fenyklovy caj a to prechadzalo do mliecka. Plus som pila len fenyklovy caj. Ak ti nepomoze tak mu skus dat do prevarenej horucej vody 5 kminov a len chvilocku nechaj vymocit a to mu daj vypit.
A davaj pozor na stravu ktoru jes- to znamena- stravuj sa tak akoby si mala dietu bud na zlcnik - zatial nejedz ovocie ako jablka, hrozno, vyprazane maso, vajcia a proste vsetko co nafukuje.
Zelam vela trpezlivosti
Kili- v KN je vraj crevna viroza tak mozno ste nachytali tu. Skore uzdravenie zelam malinkej.

kila
19. okt 2009

Dobré ránko! Réka má stále teplotu ale už nemá ani hnačku aj pomaličky pije a papá, zatiaľ neideme k lekárke. Tá naša by jej určite nič iné nedala len Panadol a kázala by jej robiť diétu. To vieme robiť aj bez nej. Na krabičke Panadolu je napísané že treba navštíviť lekára až keď horúčka pretrváva dlhšie ako 3 dni. Počkáme do zajtra.
Všimla som si tiež že sa jej veľmi tlačia aj zuby, hore má 4 predné a má aj 1 hore vzadu - hore vzadu sa jej tlačí aj druhý zub. A dole vzadu sa jej tiež tlačia. Neviem prečo sa začali tlačiť tie zadné ešte keď ani tie predné nemá všetky. 😕

edita84
19. okt 2009

ahoj kila nie vždy idú zuba podľa knižky u každého dieťaťa je to iné moja malá mala celý týždeň horúčky 38 - 39 a hnačky išli jej očné a to všetky naraz. a kde chodíte k lekárke že dáva len panadol?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre