Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

edita84
21. jan 2010

aha no to už asi nestihnem 😝 ale ja som na predlženej materskej no ale aj tak si 27 idem vybaviť to zvýšenie a tak sa tam popýtam čo a ako.

lilimonika
22. jan 2010

ahojte baby, už som tu dávno nebola ☹ ale nestíham

celá rodinka sme boli choručký, potom popri rodinke tu mám aj salón no a mám čo robiť...

zzz áno ideme zajtra na 10hod.tak sa tam možno aj stretneme 😀 😉
my sme ešte očkovanie nemali, lebo malinká bola chorá a teraz pre zmenu mala zase hnačku tak lekárka, že až na budúci týždeň dostane, aby sa z toho všetkého dostala na 100%

kila
22. jan 2010

Edita tak to neviem ako to je, normálne ten zvýšený príspevok dostaneme len do 2 rokov dieťaťa, potom do 3 rokov dostávame zníženú sumu.
Ja som na úrade práce, soc. vecí a rodiny ešte nebola lebo každý hovoril že najprv treba ten papier zo sociálnej poisťovne, a teraz sa dozvedám že ho ani netreba a stačí vyplniť žiadosť na úpsvar! No nevadí aspoň som si už vyzdvihla papiere aj na ďalšiu materskú dovolenku. 😅

lilimonika
22. jan 2010

keď si pred začiatkom roku 2010 poberala materskú tak netreba zobrať papier zo sociálky🙂
nesmieš byť živnostníčka ak si, tak musíš svoju činnosť pozastaviť alebo zrušiť, nesmieš pracovať nikde ani na dohodu!!!

kila
22. jan 2010

Lili teraz už to viem aj ja... 😅

kila
22. jan 2010

Réka za posledný mesiac sa veľmi veľa naučila. Tvorí vety z 2 slov, už pozná strašne veľa slov a všetko po nás opakuje, každému rozkazuje čo má robiť, ale je zlatá. Už vie povedať že ako sa volá (povie Jéka), ako sa volám ja (Kaka) a ako sa volá ocino (Lala). A na všetko sa pýta. Keď čítam noviny tak sa pýta na písmenká že ktoré je aké, je veľmi múdra. Ľudí sa vôbec nebojí, ku každému je priateľská a deti zbožňuje: pozdraví ich, pohľadká, dáva pusinky skoro každému. Máme z nej veľkú radosť. Jej kamoška zo susedsva má o 4 mesiace menej a keď sme boli naposledy na prechádzke tak ju držala za ručičku. Boli také zlaté, na zjedenie. Len potom tá jej kamoška už jej nechcela dať ručičku a Réka z toho bola taká smutná, že plakala až kým sme neprišli domov. Skoro som plakala aj ja že už mám takú veľkú babu doma. Už sa neviem dočkať kedy bude jar a leto a budeme chodiť na ihrisko lebo vidím na nej že strašne potrebuje detský kolektív aj iných ľudí okolo seba, nielen rodinu. 🙂

zzz77
23. jan 2010

Ahojte
ockovanie bolo hrozne, skoro som plakala aj ja a este som mu musela drzat nozicky ked mu davala sestricka ockovania a ako keby to nesstacilo hned dve naraz ☹ potom sa zdal byt celkom kludny, trocha sa dalo na nom vidiet ze je trocha unaveny, ale potom dve noci za sebou som bola kazdu hodinu hore, lebo plakal zo sna a nic nepomahalo, tak sa teraz citim ako keby ma presiel tank 😝

lili aj my sme boli dnes, ale okolo 11 lebo mi zaspinkal tak som nemala srdce ho zobudit aby sme tam dosli na 10,50. Velmi vela nas bolo, plna cakaren, este dobre ze to islo dost rychlo no aj tak som ho musela vnutri nakojit, lebo ako sa zobudil sme sa ponahlali k dokimu 🙂

kila
24. jan 2010

O hodinku ideme domov, tu sa uvidíme najskôr o 2 týždne, majte sa! 😉

lilimonika
26. jan 2010

ahoj zzz, veru aj som Vás videla, ale už len zo zadu, my sme práve vtedy odchádzali 🙂

aj my sme boli ešte v meste no a keď sme tam prišli mali sme ísť na 10tu bolo tam veľa ľudí a malá plakala, lebo bola hladná, tak sme odišli odtiaľ išla som ju nakojiť a potom sme sa vrátili a boli tam v čakárni len dve maminy, no ale vnútri nás bolo plno☹, samozrejme práve keď sme prišli tak tam plakalo malinké bábo tak začala aj moja 😀 a po celý čas čo sme tam boli 😀 nič nepomáhalo..no čo už, to stále keď aj Monika začne plakať pre niečo tak aj Veronika spustí 😀
takže aj my sme išli troška neskôr, no a keď som vyšla od lekára tak full plná čakáreň 😲
škoda, že sme sa nestretli, akurát tak som Vás videla, keď ste už vystúpili z auta a išla si s maminou aspoň si myslím, že si to bola ty, videla som ťa iba zo zadu ☹
no zajtra máme ísť na kontrolu tak už by sme mali dostať aj to očkovanie, už sa to ťahá tretí týždeň..

zzz77
28. jan 2010

lili ano bola som tam s mamkou s autom a maly bol v modrej autosedacke, to fakt skoda ze sme sa nestretli 😖
nastestie vtedy nikto neplakal tak aj my sme boli kludni, hlavne ze mal Mark plne brusko, no a ked ho vysetroval lekar tak sa chichotal, lebo ho to studene steklilo 😀 , no zas tam mame ist 20.marca aj ked vravel, ze je vsetko ok, neviem naco 😒
ako dopadlo ockovanie? my ideme zase na dalsie 8.februara ☹

lilimonika
29. jan 2010

no tak som si dobre myslela, že si to bola ty☹(((
my už našťastie nemusíme ísť....no očkovanie prebehlo dobre, malinká už bola unavená, chcela spať a ja som ju prebudila ako zaspávala v sedačke takže sme zase preplakali celý čas čo sme boli u lekárky 😀 ale našťastie všetko v pohode, ani horúčka nebola 🙂
my máme ísť až v marci, celé sa nám to posúva keďže aj prvé očkovanie bolo neskôr....
pre zmenu zase väčšia dcérka zostala chorá ☹ dúfam, že to nechytí Veronika... ☹
máte pekné fotky🙂musím už aj ja vložiť nové fotky,no keď bude viac času...
dávajte na seba pozorček 😉

zzz77
30. jan 2010

lili to je fajn ze ste nemali horucku, dufam ani my nebudeme mat pri dalsom ockovani. Lutujem ze je Monika chorucka dufam prejde ju to rychlo, prajem vam rychle uzdravenie 😉
Dakujem za pochvalu fotiek, snazim sa ich robit co najviac, dostal maly fotoalbum, tak ich este musim povyberat a dat vyvolat. Uz cakam vase nove fotecky 😀 aj Vam vsetko dobre 😵 😵

Chodili ste niekto s detickami plavat? Mark sa tak strasne rad kupe, ze sme sa rozhodli ho zobrad, ale neviem od akeho veku sa moze, a kde by sme mohli ist, neviete mi poradit? no jasne ze az ked bude asi lepsie pocasie 🙂

edita84
1. feb 2010

Ahojte wighy dnes som bola v škôlke po prihlášku zajtra idem k lekárke a do 15. februára sa majú odovzdať. ty si na tom ako? podarilo sa ti niečo vybaviť?

zzz77
2. feb 2010

Wighy skusam pouzivat Gimp, aj ty si robila tie pekne fotky tymto programom? nemas dajake fajn kity? hladala som na nete ale som z toho uplny jelen ☹ , kedze zial neviem moc po anglicky to ide tazko 😒

edita84
2. feb 2010

zzz skús to na imikimi.com tam sú nádherné pozadia a je to ľahké treba sa len zaregistrovať

wighy
autor
2. feb 2010

edita diky, hej aj ja uz mam prihlasku 😉

zzz ja robim vo photoshope a vela rad a pomocok je na tejto stranke
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Conten... je tam aj navod a tutorial pre Gimp 😉

zzz77
3. feb 2010

Wighy dakujem, asi skusim aj ja radsej photoshop 😉

wighy
autor
3. feb 2010

gimp nepoznam ale ked nieco potrebujes vo photoshope daj vediet 😉

denka28
3. feb 2010

ahojte baby, pozdravujem vas,chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, chcela by som kupit pre chlapceka capacky adidas, daju sa kupit niekde v komarne?

kila
6. feb 2010

Ahojte! Mám nové fotky bruška a drobčeka:
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
Aj o Réke som pridala nejaké nové fotky.
A mám samé dobré správy: s Rékou sme začali používať nočník a ide jej to veľmi dobre! Zatiaľ nehlási že jej treba na nočník, ale keď ju posadím naň tak vždy vyprodukuje niečo. Čoskoro vyskúšame nohavičky a možno pochopí že sa treba hlásiť. S jedením sme tiež pokročili, už nepapáme pred telkou vôbec. Povedala som si že to už takto ďalej nemôže ísť, začalo sa mi to už vymykať z rúk a aj túto zmenu prijala bez problémov, z čoho som bola riadne prekvapená!
Ďalšia dobrá správa je, že s drobčekom v brušku je všetko ok, ja už nevolnosti vôbec nemám. Ultrazvuk nám potvrdil termín pôrodu na 12.8.! Bola by som najšťastnejší človek na zemi keby to naozaj vyšlo keďže vtedy máme výročie svadby! Na poradni mi zobrali krv na testy, ale som kludná a viem že tentoraz všetky výsledky budú ukážkové. Pre istotu som už ale dohodla termín na morfologický ultrazvuk s Dr. Čunderlíkom v Bratislave. Viete, u neho sme boli keď boli s Rékou problémy podľa krvných testov. Do Blavy ideme 22. marca. Ale s Rékou mi tie týždne tehotnosti nesedeli s vypočítanými týždňami podľa kalendára, a teraz je všetko tak ako má byť.
A ešte stále mám dobrú správu: okná na detskú izbu a spálňu budú hotové už koncom tohto mesiaca, potom bude treba už len vymalovať a takto sa blíži aj odsťahovanie svokry!

kila
6. feb 2010

Zzz ja to viem tak, že plávanie pre bábätká je od 3 mesiaov a je aj v Patinciach ale je to veľmi drahé, aj my sme sa pred 2 rokmi informovali. Ten kurz stál vtedy 3500 Sk, v tej cene ale bol asi 30 minutové plávanie, fotenie pod vodou, masáž bábätka a aj saunovanie bábätka, pretože vraj tam majú chladnejšiu vodu a treba detičky po plávaní zohriať. 😅 A je to vlastne kurz, takže keď sa prihlásiš, tak by si tam mala chodiť týždenne 2x, a je to dokopy 8 či 10 posedení.
Susedka chodila s malou do Esztergomu na plávanie, tam ten kurz stál 10 000Ft, chodili týždenne raz, dokopy asi 10 x, ale nič viac v tom nebolo. A do Esztergomu sme nechodili preto že je to dosť ďaleko a keď k tej cene prirátam aj náklady na benzín, tak by sme vyšli rovnako ako keby sme chodili do Patiniec. 😅
V lete s malým kludne môžete chodiť na kúpalisko, v Komárome je super, chodia tam aj s úplne malými bábätkami, my sme chodili tiež tam a Réka bola nadšená. Môžeme ísť v lete aj spolu! 😉

wighy
autor
6. feb 2010

AHOJTE

Kila jeeeej to sa tesim ze mas same dobre spravicky paraada 😵 😵 😵 😵 😵

len si vychutnavaj tehotenstvo,vseeetko bude oki 😅

denka neviem poradit ohladom tych capaciek ☹

kila
6. feb 2010

Wighy a vy sa máte ako? Už ste vybavili škôlku? Predstav si, aj my sme už boli pozerať škôlky, pretože vraj čím skôr tým lepšie a vraj nemajú dostatok miest. Pokukali sme škôlku na ul. Františkánov a na ul. Hlandlovská - Bene. Podať prihlášku je pre nás samozrejme ešte skoro, ale na Handlovskej sme sa dali zapísať na zoznam dietičiek pre rok 2011, pretože táto sa nám viac zapáčila a je aj blízko nás! 😉 Réka sa medzi deťmi cítila fantasticky, mali sme problém ísť domov. 😀

zzz77
7. feb 2010

Kila vdaka za info 😉 do studenej vody ho nechcem brat no a do Esztergomu je fakt daleko, ale v lete uz budeme mat aj bazen vies Mark dostal od Reki 😀 tak na kupko nemusime, ale vy kludne mozete prist k nam, bude aj pre nas vacsich bazen na namocenie, uz sa neviem dockat.
Velmi nas tesi ze je s vami vsetko ok, drzime palce aby aj nadalej bolo vsetko ako ma byt. Reka je velmi sikovna 😵 😵

Mark na pomaly 4 mesiace, presne v pondelok no a uz ma 7kg, je uz veliky valibuk, no a na nase najvacsie potesenie robi velke pokroky, z chrbta na brusko sa mi prave vcera otocil uplne sam, az som z radosti skrikla, doteraz to robil len s pomocou 😀 😀

wighy
autor
7. feb 2010

kila diky za IP hej tu stranku poznam a zatial nist ale sledujem priebezne 😉

prihlasku so mpodala a teraz uz len cakat na vysledok ale straasne sa toho bojim ze co bude,lebo si neviem predstavit co ked mi ju nezoberu tak ako nechapem z coho budeme zit 🙄 🙄 🙄

ul frantiskanov je v meste nie?? a tu handlovsku som ani nevedela kde to je v bene???

ja som ju zapisala sem pri nas a veru miesta je malo lebo skolky sa pozatvarali a posledne roky je baby boom tak je malo miesta 😒

kila
7. feb 2010

Wighy áno, ul. Františkánov je v meste, je to úplne vynovená škôlka, ale mne sa tam vôbec nepáčilo. A práve som myslela na to že pre vás je škôlka v Bene tiež blízko, pretože by si musela prejsť len popod most, zabočiť do ľava do prvej uličky pri tých radových domoch a je to na konci ulice smerom k hlavnej ceste. Je vlastne pri hlavnej ceste, určite si tú budovu už videla. Lenže je to škôlka s vyuč. jazykom maďarským. Je maličká s rodinnou atmosférou, majú 2 triedy - 1 pre malých a 1 pre veľkých, a prijmú maximálne 10 malých detí. Rozhodli sme sa pre túto preto lebo oproti tej prvej škôlky ktorú sme videli majú väčšie triedy, triedy sú svetlejšie, majú obrovský dvor s novým ihriskom, učia tu mladé učiteľky a je najbližšie k nám. Deti sa učia aj aj po slovensky, či po anglicky alebo po nemecky podľa prijania, chodia na kurz plávania, do divadla a majú aj iné rôzne akcie.
Wighy keby náhodou Lauru neprijali skús sa na to popýtať aj v iných škôlkach alebo v súkromných jasličkách, tam chodia deti do 4 rokov, no ale to je už asi drahý špás. 😅

kila
7. feb 2010

Zzz ďakujeme za pozvanie, určite k vám prídeme, to bude pre deti zábava! 🙂

wighy
autor
7. feb 2010

kila diiiky uz viem ktoru myslis, niekedy to bola lodeniciarska skolka 😉
ja malu chcem dat len do slovenskej skolky aj ked ju ucim po madarsky vela toho ece nevie ale ved sa nauci
je to sice tiez blizko ale ak budem robit na druhom konci mesta a nemam vodicak tak by som to akosi nestihala,ja proste veriiiim ze mi ju zoberu sem a hotovo ked nie tak si hodim maslu hehe lebo na sukromnu nemame 😝 no ved do mesiaca sa snad dozviem co bude a potom budem riesit

kila
7. feb 2010

Laurinka sa už teší na škôlku? Kam chodievate teraz v zime?

wighy
autor
7. feb 2010

kiluska heee jstrasne sa tesiiiii furt hovori ze ide do skolky hrat sa s detickami

no terza je to nic moc len tu po okoli sa potulujeme a ked idem kocikom tak idem do mesta alebo na nakupy tam k vam do family centra, minule som v hyperke kukala ten kutik este sme tam neboli

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre