Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

nika251
27. mar 2010

Zzz- v kupelni napusti co najhorucejsiu vodu do umyvadla a nakvapkaj do nej eukalyptusove kvapky a tam maleho dobre predychaj. Trochu mu to uvolni nos alebo aj do izby takuto paru. Plus echynaceove kvapky vraj dobre zaberaju. Do nosa nasivin alebo maju aj na prirodnej baze len neviem ako sa volaju.
My mame teploty- 39,3 C ine nic. Blee -to Damino.

lilimonika
27. mar 2010

ahoj ZZZ, no to nie je dobrá správa že je Mark chorý ☹
ale zvykne to byť aj od zúbkov ale len horúčka, ale myslím, že soplíky nie...

tak to môže byť, že ju nechcel lebo bol napapaný 😀 ja sa teším, my spinkáme dobre, našťastie 😵
sú detičky ktorých zúbky trápia dlho, my sme si to ani nevšimli ani pri Monike a ani teraz pri Veronike, už keď len klopkala lyžička 😀 😀 😀
no držím ti veľmi palce, určite máš toho dosť, ☹ 😉

zzz77
1. apr 2010

Ahojte, lekarka vravela ties ten nasivin, ale strasne z nich zvracal, lebo sa mu od nich tak uvolnili hlieny, ze to vyhodzoval ako mu to tieklo dolu 😢 ☹ No ale lekarka vobec nepomohla, len ho popocuvala a potom skonstatovala, ze je prechladnuty. No to som vedela aj ja: 😒 Uz nemam odvahu skusat dalsie kvapky 😕

Lili skusala som mu dat kascsku aj pred kojenim a ani tak to nechcel, tak to asi zjem ja ked som to uz kupila. 😝

lilimonika
1. apr 2010

ahoj zzz, ešte ste stále chorý ☹ chúďatká ☹ moja malá keď bola chorá mala som kúpiť sinupret, ten som jej dávala a pomohol, má síce strašne blbú chuť, ale pomohlo 😉
no tie kašičky sú výborné takže dobrú chuť 😉

zzz77
2. apr 2010

este stale a to je len obycajne prechladnutie ☹ nechapem ze ako ma vyzdraviet ak mu mam len odsavat nostek, keby aspon odporucila vytaminy 😒 Ten sinupret som citala ze je na akutny zapal, ale Mark ho nema, joj teraz ani lekarku neviem zavolat, sice asi by mi moc nepovedala. 😠

Nika ty si skusala davat tie echynaceove kvapky?

lilimonika
2. apr 2010

no tá Vaša lekárka je veľmi zaujímavá 😒

edita84
3. apr 2010

zzz ja sm malej vždy na prechladnutie používala solmucol sirup a k tomu nosné kvapky nasivin alebo otrivin

zzz77
4. apr 2010

dakujem za rady 😉
dufam uz ho to coskoro prejde, chudacik uz sa tyzden trapi, uz je aj zachripnuty no a ked zapinam vysavac uz place, lebo mame taku odsavacku, ktora sa dava nan 😖

Edita nevies nahodou ci sa mozu tie kvapky aj ked mame len 6 mes.? V lekarni vraveli, ze pre take male babo sa nic nemoze davat, ze su nevhodne do 1 - 2 rokov.

Co ak by som mu davala stavu z pomaranca alebo ineho ovocia aby dostal aj dajake vitaminy? 😕

wighy
autor
4. apr 2010

zzz stavu urcite nie je to velky alergen

v lekarni dostat pre taketo male deti vitaminy a do nsoteka len libenar nic ine,skus ho naparobat eukalyptom,tak ako ti nika pisala urobi paru v kupekni nech sa dobre nachycha a pustia sa sopliky

nika251
6. apr 2010

Ahojte. ZZZ- my mame odsavacku livinglab a som s nou velmi spokojna. Je mala, ticha a dobra.
Dr. by ti mala predpisat antibioticke kvapky do nosteka. Tie mu zaberu raz dva. Niekedy je zbytocne dieta trapit a trapit a nokoniec aj tak skoncis na nejakom predpisanom lieku. drzim palce nech to mate uz za sebou

zzz77
6. apr 2010

Ahojte
Pozerala som tu odsavacku livinglab urcite je vyborna no cenovo juj... 😕

Eukaliptusovy olej mozem aj taky co je do aromalampy?taky mam doma, alebo je zvlast taky na predychavanie pre deticky?

wighy
autor
7. apr 2010

zzz te nbued edobry aj ja ho pouzivam

zzz77
8. apr 2010

super, zda sa mi ze uz je mu lepsie, konecne!!!
Dakujem vam kocky 😉

zzz77
13. apr 2010

Dala som par novych fotiek 😵

lilimonika
14. apr 2010

zzz ste krásny🙂

a tá mamina ako superne vyzerá 😵 😉 😀

zzz77
15. apr 2010

lili dakujem 😵 😵
jaj mozno na tej fotke super, no dakedy sa ale citim na 100rocnu ked mame rusnu noc 😝
Ako sa mate? papkate zeleninku a ovocie? Mark mi teraz uz nezje zeleninu, lebo ked bol chory tak raz vracal a od vtedy nechce, tak teraz papa ovocie, ale aj to len malo.
Toto blbe pocasie mi lezie na nervy, len tvrdneme vnutri, 😠 uz aby bolo pekne!

kila
16. apr 2010

Dobré ránko! Réka ešte stále spinká, tak som vás prišla prečítať.
Zzz viem, že Márk sa už má dobre, ale ešte ma napadlo že my sme ešte okrem Libenaru zvykli pri chorobe použiť mastičku na hruď, volá sa to Koalka. Krásne čistí dýchacie cesty a uvoľňuje hlieny. 😉 Aj my sme zvykli použiť 1 - 2 kvapky eukaliptusového oleja, tak že ho nakvapkám na namočený uterák a dám jej to na radiátor do izby keď ide spinkať. A potom som ešte jej zvykla zvýšiť matrac, tak že ho podložím vankúšom pri hlavičke aby jej počas spánku tiekli hlieny do bruška a nie do nosa. 😉
Márk rýchlo vyrástol a je veľmi šikovný, uvidíš, že na leto už bude chcieť chodiť sám! Ja som vždy hovorila že Réka je strašne aktívna ale Márk je ešte viac! A som strašne rada že Réka sa k nemu správala tak pekne keď sme u vás boli. 🙂 Už ju samozrejme pripravujeme na príchod bračeka, hovoríme jej že na leto dostane od nás bračeka, vysvetlujeme jej že bude maličký a bude veľa plakať a že ho preto budem musieť často nosiť na rukách, ale ona mi bude pomáhať a bude sa hrať s malým. Večer mi natiera bruško a hrá sa na kukuč s mojím pupkom, hovorí mu aby už išiel von a ukazuje ako sa s ním bude hrať. Je zlatá. 🙂

kila
16. apr 2010

Ja som dnes nespala veľmi dobre, drobček kopal v noci o 106 (asi sa otočil dopredu), ale aspoň malá spala do ôsmej a mohla som aj ja oddychovať. Inak veľmi nezvykne kopať, alebo aspoň menej ako kopala malá, ale je to aj kvôli tomu, že leží trošku zle: dole hlavičkou a tvárou, rukami, nohami dovnútra. Na uzv v 20tt ho bolo veľmi zle vidieť, ešteže sme boli v BA na morfologickom uzv, lebo v KN mi nevedeli nič povedať, nevideli sme mu ani do tváre. V BA nás ale na uzv strašne potrápili, hrozne mi tlačil doktor na brucho, aj ma to veľmi bolelo, ale doktor sa musel mu pozrieť aj do tváre aj všetko dopodrobna pozrieť, veď preto sme tam prišli. A keby sme neišli do BA tak do dnešného dna nevieme čo to bude. Takže sa to pre nás veľmi oplatilo. Chceli sme aj 3D fotku, ale nedalo sa kvôli jeho polohe. Teraz už zase cítim že je otočený dovnútra, čo ale tiež nie je nič príjemné.

kila
17. apr 2010

Čaute!
Ja som sa dnes ráno zobudila v kaluži krvi, hneď som vyskočila z postele, tieklo mi z nosa, bol to hotový horor. Ale je to kvôli tehotenstvu, keď som čakala Réku aj vtedy som často krvácala z nosa, ale vtedy sa mi nestalo že z ničoho nič by sa to pustilo, ale len keď som vyfúkala nos. No nevadí, odteraz musím počítať s tým, že sa mi to môže stať kedykoľvek.
Aj ja som precitlivená, rozplače ma aj blbá reklama v telke. A keď som dnes ráno videla toto, tak mi bolo normálne zle (len pre silné žalúdky):
http://noviny.joj.sk/z-domova/16-4-2010/clanok/......

zzz77
17. apr 2010

Ahoj kila, az mi zastavilo dych ako citam tu kvr v posteli, no nastastie len z nosa. Aj to je ale neprijemne 😒
Pozrela som to video fakt sokujuce, ja som si myslela ze si citala tu na koniku diskusiu "lietanie babatiek", totiz tak sa to vola, aj to je tiez o tom istom a v cechach vraj robia aj take kurzy. Ja ked som to videla po prvi krat som si myslela ze mi bude zle 😲 Hroza co vsetko robia s detickami 😠

zzz77
17. apr 2010

tu je ten link z tej diskusie: http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-......

kila
17. apr 2010

Nečítala som to, v správach hovorili lekári že taký kurz neexistuje a že toho malého to muselo aj bolieť. Ja som z toho mala zimomriavky, takže si tiež nemyslím že je to k niečomu dobré. 😕
To krvácanie môže súvisieť s vysokým krvným tlakom, aj s Rékou som mala vysoký krvný tlak, aj ma poslali k internistu, ale na šťastie až také zlé to nebolo a nakoniec sa to aj upravilo. Ešteže v stredu idem na poradňu, som zvedavá čo bude, počítam s tým že zase budem mať vysoký krvný tlak. 😖

kila
17. apr 2010

Réka dnes dostala tortu od starej mamy:

edita84
18. apr 2010

kila gratulujem malej k narodeninám 🙂

kila
18. apr 2010

Ďakujeme Edita! 😉

edita84
21. apr 2010

kila videla som malú v delte je zlatá 😉

zzz77
27. apr 2010

Aj ja som prave ukazovala drahemu v delte Reku, gratulujeme k narodeninam 😉 a torta bola urcite mnnaaamm 😀

Chystate sa dakde cez komarnanske dni? my sme boli zatial na otvorenych dnoch poziarnikov, jasne ze maly prespal cele, mozno na rok ho to bude uz zaujimat, ale bolo dobre trocha vypadnut z domu v tom peknom pocasi. Kila chybal nam tam tvoj muz 🤐

zzz77
5. máj 2010

Kila vedela by si mi prosim ta poslat cez IP recept toho kolacika, ktory ste priniesli ked ste boli u nas? Velmi nam chutil a chcela by som ho spravit aj ja 😵

Novinka : klopka nam lyzicka 😵 😉 idu nam prve zubky, uz je spicka vonku, konecne 😀

lilimonika
12. máj 2010

ahojte 😉 už som tu bola dávno ☹
zzz nám už minulý týždeň vyšiel 2 zúbok 🙂 teším sa

gratulujem z prvému zúbku 😉
počkaj ešte len teraz ako bude hryzkať a hlavne cicík 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre