Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

renika
30. nov 2007

wighy ďakujem 😉 Tiež dávam čiapočku len po kúpkaní. Potom mu ju dám dole. Lauruška je tiež krásna, aj ja chcem takú dcérku 😵

wighy
autor
30. nov 2007

reni ta ksi to o par rokov zopakujeme ty babulku a ja drobca 😀 😉

kila
30. nov 2007

Alebo si občas vymeníte detičky... 😀

renika
30. nov 2007

wighy, ja som ešte pár dní po cisárskom hovorila, že druhé dieťa ani za svet. Ale keď sa pozerám na toho nášho drobca, tak už by som k nemu aj brala sestričku 🙂 Vždy som rozmýšľala tak, že keď prvé dieťa budem rodiť sekciou, tak druhé už nechcem. Teraz nesmiem dva roky otehotnieť a potom uvidíme čo bude. Bóóže, tie naše deti sú takééé krásne, že sa kvôli nim oplatí vydržať všetko 😵 Ozaj Wighy, akú antikoncepciu berieš? Kojíš?

wighy
autor
30. nov 2007

kilusdobry postreh hehe

reni aj ja som hovorila pocas porodu ze druhe nebude a hned po ked som uz lezala tak ze hej 😉

oplati sa pre ne vytrpiet vseetko ale teraz nas caka vela strachu do konca zivota

rei zatial ziadnu lebo kojim takze asi tak

renika
30. nov 2007

ja sa taaak bojím nebrať žiadnu. V nemocnici mi Dr. prizvukovala, aby som dva roky určite určite neotehotnela a potom som išla k mojej gyn. na výber stehov po sekcii a tá tiež prizvukovala, že teraz dva roky nemôžem otehotnieť, keď som po cisárskom. Mám k nej ísť teraz najbližšie 6 týždňov po pôrode a potom mi dá nejakú antikoncepciu, ktorá sa môže aj keď kojím. Myslím, že hovorila Cerazette. Tak som zvedavá. Keby som rodila normálne, tak sa tak nebojím. Ale takto...Lekári by ma asi zožrali, keby som otehotnela

wighy
autor
30. nov 2007

reni aj ja sa bojim ale gumkac to isti 😀 😀

ja som tiez rozmyslala nad cezarette ale pocula som ze nie su dobre tak neviem,brala ich aj moja svagrina a krvacala 3 tyzdne aj tu je niekde o tom diskusia

renika
30. nov 2007

čítala som o tom tu na MK, že sa po nich dlho krváca ☹ Takáto pokročilá doba - medicína na vysokej úrovni a nevedia vymyslieť antikoncepciu, ktorá by bola dobrá a mohli by ju aj mamičky, ktoré koja? To je hrozné, čo spia tí vedci? 😠

že gumkáč 😀

inak mamičky, ako riešite mobily a bábätká? Dávate si pozor, aby boli mobily čo najďalej? Alebo aj telefonujete a držíte ich na rukách?

henrieta76
30. nov 2007

renika mne kazali po cisarskom pockat rok,ten sme aj skoro na den dodrzali po druhom mi kazali 6rokov a po troch ma chytila taka chut mat dalsie babo tak som sa pytala dokiho a on povedal po ultrazvuku ze nech skusime potom sa uvidi ale ako to pozeram budu to 4roky kym sa mi podari otehotniet.
a k mobilom ja som volajako zvlast nedavala pozor,mala som mobil vacsinou v blizkosti a veru bolo aj take ze som pocas kojenia telefonovala.

denka28
30. nov 2007

babulky, mi sme sa zmanzelom uz smiali co bude s nami po porode, predstavte si ze sme spolu 8 rokov, z ktorych 6 sme sa snazilkovali, cize ani nevieme ake to je davat si pozor 😀 . po porode budeme musiet davat pozor alebo nie? 😅

renika
30. nov 2007

heny, ja mám aj v prepúšťacej správe z nemocnice napísané, že neotehotnieť 2 roky a výkričník za tým 😅 Asi je to individuálne..

denka, to bude naozaj zvláštne, keď si po toľkých rokoch budete musieť dávať pozor 🙂 Alebo chcete hneď druhé mimčo? Vlastne to závisí aj od pôrodu. Lebo ak by si mala sekciu, tak si pozor budete musieť dávať určite, pretože hneď nemôžeš otehotnieť. Ale veď to sa ešte uvidí...

nika251
30. nov 2007

Ahojte. Dakujem za rady ohladom tej mojej otazky. Som tu len na skok tak len tolko. Reni- z toho skore si nic nerob. Kamaratke museli maleho ozivovat a tiez mal skore 1. Ale ju na rozdiel od teba plasili somarinami ktore sa absolutne nesplnili. A ked mal po 5 min. skore 8 tak to je super. Mozno nanho blbo zaposobila anestezia. Uricte je v poriadku, neboj.

renika
30. nov 2007

nika, dúfam, že je v poriadku a že to nebude mať žiadne následky 😔 Vy ste mali aké skóre?

nika251
1. dec 2007

Reni- my sme mali 9z9. Ale neboj, tvoj je 100% v poriadku, inac by si nedavali servitku pred usta tak ako pri kamoske. tej vyblafli sprostosti hned v nemocnici. Hlavne ak si mala ako osetrujucu tu starsiu lekarku- ta nasrala par krat aj mna takymi splechmi ze som myslela ze ju zbijem. Neboj sa, ak ta pustili domov na termin tak je urcite v poriadku 🙂

renika
1. dec 2007

Nika, myslíš tú staršiu s krátkymi hnedými vlasmi a okuliarmi? Strašná ženská 😝

nika251
2. dec 2007

Reni- nie, bola to blondina a la zelezna lady 🙄 . Ma tak vytocila az to pekne nebolo. Ale zato tam bola jedna strasne mila mladsia Dr taka hnedovlasa- okolo 32 rokov. ta bola fakt na pohladanie . Ako sa vam inac dari? Ja som musela maleho vybrat z perinky aj zavinovacky lebo sa mi priserne spotil a bojim sa aby sa neprehrial. A to mal na sebe len dupky na traky, kosielku a ponozky.

henrieta76
2. dec 2007

ahoj nika,nemusi byt stale v perinke ja som ich mala vacsinou len pri kojeni aby sa dobre drzali,inac mali rozviazanu perinku max len som ich prikrila.

wighy
autor
3. dec 2007

ahojteeeeeeeeeeeeeeeee

ako sa mate???

henrieta76
3. dec 2007

ahoj wighy uz dobre deti v skolke takze veget.chystam sa cavargovat do mesta.
laurinka ti rastie ako z vody krasna je.

wighy
autor
3. dec 2007

jeeej ako ti je fajn, ides nakupovat vianocne darceky???mne sa v takomto pocasi vooobec nechce ist von 😝

heni neviem mi nahodou poradit kde prestreluju uska??malej o take2 mesiace chcem dat nausnicky

renika
3. dec 2007

heny, ty si ešte na materskej? Čo je nové v KN?

wighy
autor
3. dec 2007

ahoj reni tak ako sa ti dari v mamickovani??maly poslucha??kojis??

renika
3. dec 2007

ahoj wighy, áno kojím. Do včerajšieho dňa som si myslela, že mám dobré dieťa, ale včera neviem čo Maximkovi bolo...celý celučičký deň bol hore a mrnčal si popod nos. Bol napapaný, prebalený a on si mrnčal. Nie plakal, len si tak mrnčal. Neviem ako mohol vydržal byť celý deň hore 😕 Zaspinkal až o pol 12tej večer /asi už od únavy/ a zobudil sa o 4tej. Chudáčik malý, nevedela som prísť na to, čo mu je. Aj bruško som mu masírovala, ale mal vetry, tak v tom to asi nebolo, že by ho bolelo bruško. Dnes je celkom iný...

henrieta76
3. dec 2007

wighy ja som malej davala prestrelovat v lux dvore kde je to solarium,ale este raz by som jej nedavala radsej asi dat prepichnut doktorkou.neviem skus sa este niekoho popytat aky maju na to nazor.
darceky uz mam nakupene,idem len tak s mamkou uz som nabola v meste ani nepamatam,jaj a musim zohnat malej kocik,lebo ten co si vybrala z quelle maju vypredany.takze idem behat miesto jeziska.
renika uz nie som na materskej,ale zamestnana som u manzela takze veget.

renika
3. dec 2007

heny, ty sa máš 😉 A aj darčeky máš nakúpené, tak to ti úprimne závidím. Ja netuším, čo bude tento rok s darčekmi, kedy ich nakúpime pri takom malinkom drobčekovi. Ozaj, viete, že v NZ v piatok otvorili nové nákupné centrum? http://www.aquario.sk/

wighy
autor
3. dec 2007

reni to je normalne, aj ja sa velakra cudujem ako mala vydrzi cely den byt hore 😝

heni lekarka uska neprepichuje,povedala ze sa mam spytat v kozmet.salonoch 😖

a co pekneho si pokupila,daj tip 😉

renika
3. dec 2007

ja tento rok deťom z rodiny objednávam inteligentnú plastelínu. Neviem teraz iné vymyslieť a neviem ani behať po obchodoch. Dúfam, že sa s tým pekne zahrajú. Každému som objednala inú. http://www.plastelina.sk/

henrieta76
3. dec 2007

preco neprepichuje?
tak potom sa skus opytat v luxe inak ta pani co to robila neviem ci tam este je bola mila akoze s tym nebol problem,len ja som mala zly pocit.a mozno by som ho mala aj pri lekarke ktovie.inac ti povedia kedy sa mozu prestrelovat tam si mozes vybrat aj nausnicky a tak ale mozem sa este opytat kmotri ona kde davala prepichovat malej minuly rok.
ja som kupovala len detom,a to tak ze som im dala katalog quelle a dracik a oni si vybrali.mamka chce kosmodisk a manzelovi klasika parfem.a este nieco mu vymyslim len neviem co.

wighy
autor
3. dec 2007

jeej to som nevedela o tom obchodnom dome,mozno po vianociach sa tam kukneme,to uz nebude vela ludi

ta plastelina je super naaaaapad

renika
3. dec 2007

po Vianociach tam nebudú ľudia a budú aj výpredaje 😉 V sobotu bola ´v Aquariu svokra a nedalo sa ani zaparkovať 😝 Tak my tento rok nakupujeme darčeky cez net 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre