Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

nika251
27. dec 2007

Wighy- ale to nie je iste. Ale ja som pre istotu nakupila. Pytala som sa aj v lekarni pri vahu ze ako to bude a ona mi povedala ze este ani sami nevedia tak sme sa zasobili. Dnes velmi rozmyslam ci ist von alebo nie- maly mi trosku kasle- len par krat do dna ale on nezvykol ani to. Nema sopliky, ani teplotku ale aj tak rozmyslam ci riskovat alebo radsej do zajtra pockat a dnes len na pol hodinu na balkon. Booze, to su dilemy. 😝

renika
27. dec 2007

Ahojte baby. Dúfam, že ste mali krásne Vianoce. My áno 😵

Wighy, rýchlo sa uzdrav. To rúčko na tvár si kúpila v lekárni? Aj manžel bol pred Vianocami chorý. Zo štvrtka na piatok mal 39,2 horúčku ☹ Myslela som, že budem volať pohotovosť. Berie antibiotiká a už sa cíti oveľa lepšie. Aj v pondelok na Vianoce to už s ním bolo celkom fajn. Len s malým mi teraz vôbec nevie pomôcť. Ani keď som varila ho nemohol zobrať na ruky, keď začal malý plakať.

Nika, aj my sme dnes boli len na balkóne

wighy
autor
27. dec 2007

no my eraz nechodime von kedze som chora a aj mala dostala sopliky ☹ tak odsvme a odsavame,nech je to neprejde na priedusky ☹

reni,mne rusko dali ece v nemocke ale myslim ze v lekarni sa tiez da kupit ale v zdravotnickych potrebach urcite
najprv bol manzel chory, takze som bola na malu 4 dni uplne sama ,potom to mna chytilo na vianoce a dnes aj malu,dufam ze jej to rychlo prejde

wighy
autor
27. dec 2007

reni krasne fotecky mate,maly je rozkosny 😅

nikuska aj ty pridaj fotecky nech sa pochochame 😉

renika
27. dec 2007

čo je nejaký vírus vo vzduchu alebo čo, keď je teraz toľko ľudí chorých. Ja sa veľmi čudujem, že som to od manžela nedostala a ani malý. No, ešte nemáme vyhraté, keďže ešte ani on nie je úplne fit. Ale to to zlé, keď nám tí naši muži nepomáhajú, čoo? Veľmi som to za ten týždeň pocítila. Veď len nech vydravie, malého si užije až až 😀

wighy
autor
27. dec 2007

reni hej nejaka pliaga je tu aj okolo nas je kazdy chory 😒 ja som sa tiez tesila ze ma to obislo a figu ale snad bude zatra lepsie 😉

renika
27. dec 2007

musím si aj ja zaobstarať to rúško, keby ma to chytilo. Laurinka už bola niekedy chorá? Myslíš, že to rúško je nanič? A prečo jej dávaš odsaté mliečko?

renika
27. dec 2007

ups, zle som čitala - vy odsávate soplíky a ani mliečko, sorry

wighy
autor
28. dec 2007

reni neviem ci to pomoze ale pre istotu ho mam nech na nu nedycham piramo bacily

chora je teraz prvy krat, zatial ma soliky ale nechapem kde sa v takom malom dietati toooolko moze vytvorit ☹ ,chuda moje takze odsavame a odsavame a ja om vdacna za vysavacovu odsavacku bo naozaj vytiahne aj zadne sople

nika251
29. dec 2007

Wighy a ako dlho po tebe jej to zacalo? Ja mam totiz uz z tychto virusov nocne mory. Ake mala priznaky? Dufam ze jej to uz prechadza a ze teploty vas obisli.

wighy
autor
29. dec 2007

nika manzel zacal byt chory minuly tyzden v stredu, ja na vianoce v pondelok a mala vo stvrtok,ale nastastie ja uz som z toho pomaly vonku a Lauri ma len sopliky,ktore stale odsavam,takze je to ok,mala je inak v poho 😉

renika
29. dec 2007

wighy, tak to je fajn, že už ste lepšie.

Zajtra sa chystám urobiť tvoje Strapaté kuracie rezne. Samozrejme, ja z nich papať nebudem, keďže tam dám aj hríby. Ale prídu bratia, tak si na nich pochutia aj s manželom. Teda dúfam, že pochutia, ešte som ich nerobila 😅

henrieta76
29. dec 2007

ahojte
ako sa mate?dufam ze uz lepsie.
renika ake su to tie strapate kuracie rezne?

wighy
autor
29. dec 2007

reni a preco to nebudes papat??ja hriby papam hocikedy 😉 ale naozaj neviem ako to chuti bo ja zas masko nepapam ale muz si to chvalil a aj baby co to uz robili

heni kuk sem

😉 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=828

henrieta76
29. dec 2007

wighi dakujem
ja som mala to stastie ze ani jednemu z mojich deti nebolievalo brusko,takze som jedla vsetko co mi prislo pod ruky.

wighy
autor
29. dec 2007

juuuj ta kto tisko zavidim 😉

malu dost casto boli brusko,tak cakam kedy to uz prejde

henrieta76
29. dec 2007

mozno sa mi to vypomsti na tretom.ak sa nam konecne podari.

wighy
autor
29. dec 2007

ale neeeeeeeeeeeee neboooooooj aj pri tretom budes poho,rok 2008 to isti uvidis 😉

renika
29. dec 2007

heny, tak to si mala šťastie, že maličkých bruško nebolelo. Čo ja poznám mamičky, tak všetky si tým prešli 😖 Ale vraj po troch mesiacoch sa to zlepší, tak Wighy, ty by si už mala byť za vodou. A stále nič? Nie je to lepšie?

heny, že aj ty budeš zajtra variť Strapaté kuracie rezne, aby sme mali na obed to isté 😀

Wighy, kamoška, ktorá má trojmesačnú dcérku spapala hríby, keď mala malá asi mesiac a ona sa celá vyhádzala, museli ísť k Dr. A tá sa hneď pýtala, že čo pojedla. Keď povedala, že hríby, tak Dr. ju vyhrešila, že hríby nesmie jesť. Ja som bola vtedy v 38tt a hneď mi volala, že čo sa jej stalo. Tak sa hríbov veľmi bojím. Ale je to individuálne. Veď niektoré mamičky papajú čokoládu, iné nemôžu, lebo sa dieťatko hneď vyhádže. A takto by sa dalo pokračovať s x potravinami. Baby pod tým receptom písali, že tam miesto hríbov dali kukuricu, ale manžel má hríby veľmi rád, tak to budem robiť podľa pôvodného receptu. Ozaj, keď ešte máš niečo jednoduhé a rýchle ako napr. tento recept a máš ho odskúšaný, tak sem sa 😉 Nemám teraz veľa času vyvárať a vypekať, tak také rýchle a jednoduché recepty sú na nezaplatenie 🙂

wighy
autor
29. dec 2007

reni to je pravda ze kazde babo je ine,napr,ja cokoladu papam na kila a malej nic nie je ale zjedla som 1 mandarinku a mala sa vyhadzala

jasan dam ti nejake receptiky, ja rada varim ale tiez take rychle jedla 😉

henrieta76
30. dec 2007

ahojte
renika tie strapate rezne dnes nebudem robit,lebo uz mam nakorenenu krkovicku ale mozno zajtra.
wighy tie rychle recepty beriem aj ja.

renika
30. dec 2007

heny, ako si mi to mohla urobiť, že nevaríš to, čo ja 😠 😠 😀 Tie rezne boli naozaj super, ďakujem Wighy. Trošku som aj ja ochutnala. Chutili aj bratom aj manželovi. Ráno som ich pripravila do chladničky a potom len upiekla, keď bratia prišli.

ako budete silvestrovať? My ideme k svokrovým. Zíde sa tam celá rodina. Aj moji rodičia sú pozvaní. Svokor objednal pečené prasiatko. Nieže by objednal varenú sliepku, tú by som mohla aj ja 😀

henrieta76
30. dec 2007

renika a preco by si nemohla to prasiatko?

renika
30. dec 2007

heny, bojím sa, aby som tým neublížila malému. Nechcem riskovať, že bude mať kŕče. Vždy, keď ho bolí bruško, tak si hneď vyčítam, že čo som také zjedla. Dávam si fakt pozor a aj tak ho občas bruško bolí. Jem len varené kuracie mäso alebo pečené. Vyprážané len veľmi veľmi máličko a okrem kuracieho mäsa nejem žiadne, iba ryby. Aj ja by som brala, aby som mohla papať všetko a malému by nič nebolo, tak ako tvojim deťom. To by bolo super 🙂

wighy
autor
30. dec 2007

reni to som rada ze chutilo 😉

ale ved prasiatko mozes kludne papat, reni ty ece kojis???pytam sa len preto aby si nedopadla tak ze prides o mliecko ked nebudes dobre papat aj mne sa to skoro stalo

henrieta76
30. dec 2007

veru reni,prasiatko si kludne daj,nehovorim ze kila,ale troska maska kde neni az tak velmi okorenene mozes.

renika
30. dec 2007

wighy, áno kojím. Tiež si myslím, že moc toho nenajem, ale sa bojím 😒 Jem stále len to isté dokola 😝

baby, tak ja si z toho prasiatka dám a keď malého chytia kŕče, tak vám volám, aby ste ho prišli utíšiť, masírovať buško atď 😀 Ale nie. Aj teraz jedna baba z Novembroviek napísala, ktoré potraviny sa pri kojení nesmú. Zkopírujem sem jej príspevok:

ananás,škorica,tuniak,losos,čokoláda,kakao,alkohol,plesňové syry,kyslá kapusta,kyslé uhorky, čalamáda,avokádo, citrusové ovocie, paprika,rajčiny, údeniny( najma klobása, údené ryby), cibuľa,cesnak, orechy-všetky druhy, jablká- odroda Zlatý delícius-žlté,zelené jablká, sezamové semienka, mak,huby, dressingy, majonézy, med, ........to som napísala len tie potraviny, na ktoré ma dr. zvlášť upozornila a ktoré mi v tom zozname podčiarkla,ale je toho viac...

renika
30. dec 2007

Nika, ty by si si prasiatko dala? Nebála by si sa? Čo zakázané si už skúšala a malý bol v pohode?

nika251
30. dec 2007

Ahojte. Wighy- ten recept je super.Az sa mi bude chciet aj ho urobim. Ale zas len oci budu jest 😝 .
Reni- a to maju nasi dnes zabijacku- ja som nesla lebo je tam vela pribuzenstva a bojim sa o maleho. Ale manzel mi donesie polievocku a masko- ale neviem ci si dam. Maleho aj takto masirujem kazde rano - pridiky a nie este aby ho aj stacalo od bolesti.
Ozaj Reni- v novembri si pisala ze druhe nebude, preco ak sa smiem spytat? Az ma to zabolelo 😔

henrieta76
30. dec 2007

renika tak mne ho mozes kludne priniest.aspon sa trocha povyzivam kym nebudem mat svoje babo.uz mi to velmi chyba a teraz nema ani jedna moja kamoska male babo aby som sa trocha povyzivat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre