Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

lilimonika
25. aug 2009

ďakujem pekne za privítanie 😉 noooooooooo mala by to byť kočka ako aj prvá, tak uvidíme 😀
prvý termín mám na 19.9 a druhý na 4.10
vraví sa, že druhé dieťa príde skôr a aj pôrod ide rýchlo tak uvidíme..
Manžela mám z KN 🙂

wighy
autor
25. aug 2009

ahojte

vitam ta Lilimonika 😵

nika cauko, ako????vseeetko oki????daj nejake nove fotkyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

nika251
26. aug 2009

Dobre ranko. Wigh- ano, vsetko je ok, chlapci su poklad. Dnes sme sa konecne vyspali. Daminko bol v noci u svokry tak som sa sustredila len na Tinka- nakojila, vyprdkala a spala do 07,30 😀
Fotos dakedy fakt musim pridat ale nejako nemam tolko casu sediet tu. Som tu furt len na chvilu a uz musim utekat.
Ako Lauri?
Lili- hod nejake foto nech ta aj vidime. Takze mas doma babinec? Ja mam dvoch chlapiskov 😵
Terminy mas celkom slusne od seba- to musi byt radosti. Mohli ti dat rovno termin v style ,, ved volakedy sa to narodi ,, 😀

lilimonika
26. aug 2009

Čau Nika 😀 to si ma dobre pobavila s tými termíny, ale sa aj čudujem, lebo podľa ultrazvuku mi nepovedali termín, takže bude prekvapko.
no pokúsim sa niečo nahodiť, ale ja sa nerada fotím, takže neviem či nájdem niečo schopné 😉
jáj kočky si neviem predstaviť ako budem zvládať dve deti, totižto ešte malinká sa mi zvykne v noci budiť na kakauko a ešte tam bude aj mikro, no to bude makačka
rozmýšľam že kúpim monitor dychu, lebo teraz určite nebudem taká bdelá ako pri malej ☹ máte s tým skúsenosti?
wighy ďakujem za privítanie 😉

hela78
26. aug 2009

Čaute kočky,
Ja som síce zo Štúrova, ale sa chystám rodiť do KN. Lilimonika, zostala som prekvapená, že máme asi rovnaký termín. Som takisto vypísaná na 21.sept. a podľa pohybov okolo 14.10., ale do vtedy už určite chcem byť doma. Veľmi rada by som prečítala nové správy o pôrodnici v KN. Pred 2 rokmi som tam bola, zmenilo sa niečo? Máte nové skúsenosti?
Ilona

nika251
26. aug 2009

Lili- my mame nanny. Mali sme aj pri starsom a je to super vec.
My mame rozdiel medzi nimi 20mesiacov a da sa to.Ale je pravda ze maly v noci uz nepapa a je bez plienok takze do rana je ako tak pokoj len sa nesmiem vzdialit zo spalne. Takze kaslem na to, ze malicky mrnka a riskujem ze ho zobudi mrnkanie. To sa pokuka a spinka dalej. Ale ak vyjdeme von tak sa zobudi o 04,00 a kikirika do rana.

zzz77
26. aug 2009

Ahoj baby, vitajte lilimonika a hela 😉
My sme prave teraz kupovali novy monitor, tu ma baby nahovorili na novy a som presvedcena ze sme urobili dobre. Kupovali sme ho v madarsku Angelcare, ako som pozerala ceny, tam bol najlacnejsi.

henrieta76
26. aug 2009

ahojte
vitajte lili a hela.

hela asi ta sklamem ale v porodnici sa nic nezmenilo az na to ze vobec nedavaju tex.plienky ani ako postolky len papierove inac vsetko postarom.

ja som mala rozdiel 22 mesiacov a tiez to bolo v pohode.treba si len na seba zvyknut vytvorit akotaky rezim a bude to ok. rok a pol to bolo zaujimave ale odvtedy velakrat ani neviem ze mam deti.vlastne teraz uz ano 😀 cca 5 tyzdnov 😀

lili ja som teraz kupovala angel care a som maximalne spokojna.

hela78
26. aug 2009

Dakujem za privitanie henrieta76. Este ked by som ta mohla otravovat s takými vecami, že čo je potrebné zobrať si zo sebou do nemocnice a atď. Vidim, že máš čerstvé skúsenosti. Je možné dojednať si lekára? Ak ano koľko to zhruba stojí? Je tam ešte stále tá zadná izba -akoby krajšia - koľko za to sa platí? Dakujem

henrieta76
26. aug 2009

samozrejme mozes kludne otravovat ked viem pomozem.s tym lekarom neviem ja mam vlastneho a on mi robil cisarsky,tahze v tomto ti zial neporadim.ta izba este je,neplati sa za nu ale musis si ju dopredu objednat lebo nie je vzdy volba,mna tam nahlasil moj doki ale nakoniec primar robil poriadky a dal tam svoje pacientky tak som bola na obycajnej izbe.a do nemocky brat podla mna to iste ako predtym,len som musela este malej dat doniest aj lieh na pupok lebo nemali.
ku komu chodis?

lilimonika
27. aug 2009

ahojte kočky, som rada, že sa nás toľko pozbieralo 🙂
zzz77 ďakujem za radu, kuknem sa na ten monitor dychu.aj ja si myslím, že nový je lepší, lebo som aj čítala že tá podložká je dobrá 2roky a potom ju treba vymeniť...
hela 78 no to je super, tak sa možno aj stretneme, no aj ja som tak, že by som to nechcela ťahať do druhého termínu, síce moja malá tej sa veru nechcelo ísť von, tá ma poriadne potrápila

už nedávajú text.plienky?mne sa zdá, že keď som bola pred troma rokmi dávali no ale už sa ani riadne nepamätám 😀
ale veru na tento lieh som zabudla, že si musím kúpiť, to som musela aj vtedy

ohladom tej lepšej izby je to tak, že keď tam je miesto dajú ťa tam ak ich poprosíš, ale vopred ohlásiť to nevieme, lebo nerodíme s cisárskym....tam je určený termín ale nás to môže chytiť kedykoľvek 😉
na oddelení sa zmenilo toľko, že sú tam nové sestričky aj doktora som tam stretla nového, už Basternák nechodí rodiť(mimochodom ja som u neho rodila 😠 )
tak uvidíme že čo bude 😀

lilimonika
27. aug 2009

henrieta76 si mi veľmi povedomá z fotiek 🙂

henrieta76
27. aug 2009

lili vsak hod nejake foto o sebe mozno sa pozname.mne je povedomy tvoj manzel 🙂 neviem ci nie je kamarat kamoskinho manzela.

lilimonika
27. aug 2009

no musím nafotiť niečo, lebo nemám nič normálne 😀

už ma napadlo, že v nemocnici som dostala normálne plienky aj tie poštolky..takže teraz už ani to nedávajú?vtedy keď som tam bola mali problém s košielkami, nemali sme dosť, museli sme čakať kým dostanú čisté 😠

zzz77
27. aug 2009

Hela78 co do porodnice som si vytlacila zo stanky http://www.dietaaja.sk/taska-do-porodnice.php , ale som vela veci zo zoznamu vyskrtla, myslim je to trocha prehnane. 😉 Na oddeleni som dostala letak, ze pre babo treba: jednorazove plienky, vlhcene utierky, kabatik, ciapku, ponozky a pri odchode domov: deka, perinka, 3plienky, postolky, kosielka, kabatik s ciapkou. Nic ine nenapisali a vidis treba aj alkohol na pupok a ine.

Heni o kolko skor si vybavovala cisarsky? Ja som bola za primarom a vravel este mam casu, tak ho nechcem neustale s tym vyrusovat, len mam obavy, co ak malemu sa bude chciet von skor, tak ako tvojej Gretke. 😕 Sice vravia, ze chlapci sa tak neponahlaju, ale co ak.

henrieta76
27. aug 2009

zzz mne dal primar termin v 30tt ale vybavoval to moj doki kvoli sterilizacii.mne ale dali termin aj preto skor lebo som pre nich pripad sam osebe.2x cisarsky 2x mimomaternicove serklaz pobyt v nemocke kvoli tvrdnutiu...predpokladali skorsi porod.
pri malom mi tusim davali termin v 36tt

hela78
27. aug 2009

Henrieta76 ja chodím zatiaľ sem do Štúrova ku Ikrényiovej. Prvého som rodila u Dr. Sebő - ked si e3te dobre pamätám jeho meno. Chcem sa tam aj ja niekedy zastaviť, len tak že čo je nového a keď by to prišlo na mňa tak ako za kým mám isť.
lilimonika Keď sa sestričky tam vymenili to ma trošku teši, lebo pri 1. mi s dojčením tak nepmáhali. Ale uvidíme. Vtedy sme tam boli strašne veľa - skoro na každej izbe a niekde aj 4 ženy. S 1. som aj ja prenášala - a bol chlapček, teraz zase čakáme chlapčeka, ale moja sestra mi radila, že to 2. môže prísť skôr, lebo ani taký časový rozdiel nemám medzi nich. TAk uvidíme. Mne už dosť tvrdne aj bruško a cítim zmeny počasia, hlavne keď príde ochladenie. Vtedy akoby sa tešil k tomu. lilimonika a už máte meno? My sme sa vykotvili u Olivéra.
BAby to, že nedávajú už textilné plineky a postolky znamená, že to musíme zobrať mi samy? Heni a kým ste tam boli malá mala na sebe ich veci? Alebo svoje vlastné si mala doniesť?

wighy
autor
27. aug 2009

caute baby,nove aj stare 😀 😀 😀

normalne som mala co ciiitat wooooooooooooow 😵

nika u nas vsetko po starom, nic nove, az na to ze laura zacina za vsetko revat, ked jej nieco nedovolim, nedam, zakazem, alebo ideme domov skor ak osa slecne uraci tak furt reeeeeeeevuz mi sibeeeeee hehehehe

pred 2 rokmi v nemocke davali papierovi plienku + nato latkovu + postolky,ja som to dodrziavlaa do 5 mesiaca
😉 pre pokoj duse
a mala som stastie lebo som mala super sestricku pri porode a vybavila mi tu "lepsiu" izbu

lilimonika
27. aug 2009

hela78 no mi máme vybrané pre dvievčatko Veroniku, ale manžel teraz prišiel ešte s Tamarkou, alebo Petrou.
ale teraz máme Moniku a tá Veroniku to k tomu ľadí 😀 no keď nás prekvapí chlapček no neviem, nevieme sa dohodnúť, on chce po sebe Richard a ja zase nechcem, ja mám meno po mame a mne sa nikdy nepáčilo....
no tak na toto som aj ja zvedavá či si musím zobrať aj poštolky a obyčajné plienky a potom dá sa to tam aj ustrážiť?lebo tak veľakrát detičky zoberú sestričky ....
wighy aj som tiež tak používala poštolky a obyčajné aj nám to tak ukazovali v nemocnici...
no len pevne fúfam, že vychytím dobré spolubývajúce 😀

henrieta76
27. aug 2009

mala mala na sebe ich veci kym som ju nemala nastalo pri sebe,potom ked uz bola so mnou som jej mohla dat aj vlastne ale nedala som.a tex.plienky a postolky nedavaju preto lebo vobec nedavaju.ja som obidvom davala poctivo ale boli zimne deti a teraz som aj trocha rada ze netreba v tomto teple.
sebo je moj doki.a sestricky su tam na novorodeneckom asi tak 5 velmi dobrych ostatne sa mi nepacili.mala bola aj pod lampou lebo bola zlta a ked tam bola ta dobra bola kludna a led ta druha stale plakala.zaujimave vsak?dokonca to aj ona citila.a spolubyvajuce? no ja som mala stastie ale na ostatnych izbach boli aj zaujimave pripady.

nika ty davas tex.plienky a postolky?

katarinka151
27. aug 2009

Ahojte maminy, tehulky a proste všetky čo sem chodíte. Novým prírastkom z celého srdiečka blahoželám a vitajte na svete, tým čakajúcim držím palčeky. V prvom rade sa chcem ospravedlniť, že som sem dlhšie nezablúdila, ale mali sme bojové obdobie s malou Peťkou kvôli kolike. Teraz ako sa to blíži k 3. mesiacu sa to zlepšuje zo dňa na deň, ale nechcem zarieknúť. Dúfam, že už sa nám podarí aj niekedy vybehnúť na prechádzku do mesta, či niekam, kde sa vieme stretnúť.

lilimonika
28. aug 2009

ahoj Katarinka151 môžem sa spýtať kde si rodila?ale bo to bola v KN tá plátená izba?preto sa pýtam, že je tam ocino aj starí rodičia no fotkách 🙂
henrieta76 ja keď som bola s malou vtedy dávali, ale dobre že si písala, lebo tak potom aj to pribalím 😀
no veru boli tam aj vtedy také prípady na izbách že hrôza, ja som posledné 2dni vychytila takú spolubývajúcu, že sme ešte mali zostať jeden deň vnútri ale vyprosíkala som sa domov, lebo som si už myslela že sa z nej zbláznim 😠
wighy ty si mala šťastie s pôrodnou asistentkou, ja som mala otrasnú, dobre ma potom pobabrala ☹

lilimonika
31. aug 2009

Halóóóóóó´mamičky Komárno kde ste stratili????? ☹ ☹ 😀

hela78
1. sep 2009

Asi všetci išli na spoločnú prechádzku alebo na ihrisko. Lilimonika ako sa máš, ako sa držíš? Ja som bola štvtok u doktora, hovoril, aby som ešte víkend vydržala a potom už ba som mohla aj teoreticky rodiť. Malý sa ma tľko kope, že už ani sama neviem, či sa mu chce už tak na svet, alebo len má málo miesta. Tento týždeň zase piatok idem na kontrolu. Som zvedavá, čo mi povie. Ozaj ty ideš niekoho vybavovať - myslim na doktora?

katarinka151
1. sep 2009

lilimonika ja som rodila na východe presnejšie v Spišskej Novej Vsi a tam je room in a návštevy sú povolené na izbách. Ja som malú mala pri sebe 24 hodín po pôrode a boli sme spolu v jednom kuse. Brávali mi ju len na detskú vizitu a ináč som ju mala pri sebe aj počas návštev. A ocino bol aj pri pôrode 🙂 🙂 🙂 ináč vrelo odporúčam

kila
2. sep 2009

Čaute! Ja som mala na nemocnicu v KN šťastie. Rodila som u Urbana, nemala som dojednaného lekára a aj tak všetko dopadlo dobre a mám super zážitok z rodenia, bol so mnou aj manžel. Nemala som ani tú lepšiu izbu, ale predsa som skoro celý týždeň bola sama na izbe (skoro som sa z toho zbláznila, že som sa celý deň s nikým nerozprávala), lebo personál na snažil aby sa každý cítil príjemne a aby nikomu nebolo tesno. Ja som bola spokojná.
My sa máme fajn. Malá čoraz viac vymýšla a ničoho sa nebojí, vylezie aj na tú najvyššiu šmýkačku, len ja mám potom čo robiť aby som ju ustrážila. 😝 😅

lilimonika
2. sep 2009

Ahojte babenky 😀
no hela78 ja som tiež tak, že malinké kope ako ďábel, no zajtra idem na poradňu tak uvidíme čo mi povie, našťastie výtok už nemám pomohlo mi čo mi predpísala lekárka ale pichať ma ešte stále zvykne, ale myslím že to robí malé, lebo je to stále vtedy keď sa ono pohne alebo kopne.takže už teraz loptoškuje 😀
doktora nemám vybaveného nijakého, bude kto bude..neviem si predstaviť aké to bude teraz som veľmi zvedavá
hela ako často ti tvrdne brucho? mne veľmi často dnes som sa rozhodla to počítať, ale bude to okolo 15krát určite

katarína151 no určite si to mala veľmi dobré, bohužiaľ u mňa nehrozí že by manžel bol pri pôrode, on by to nezvládol 😀
ale keď som už bola na izbe bola tam jedna kočka ktorá tam mala známu zo sebou a masírovala jej chrbát a také a že to ako veľa pomohlo, no tak také by som príjala aj ja ☹

kila no to by som zato príjala aj ja, aby sme neboli nasáčkovaný na izbách, ale teraz je veľmi veľa mamičiek..aspoň tak viem
no tá moja huncútka 3 ročná tá tiež len špekuľuje, dnes sme spali prvý krát v detskej izbičke a páčilo sa jej, no ale ešte spala s maminou 🙂

katarinka151
2. sep 2009

lilimonka ak dobre viem tak k pôrodu môžeš zavolať koho chceš, známa mala svoju maminu. Tu ide len o psychickú podporu a môj manžel to zvládol bravúrne, ale 3 dni po dostal zvýšené teploty a nechutilo mu jesť

lilimonika
2. sep 2009

fíha 😀 prepáč, že sa smejem, ale aj tak bol šikula

to viem, že sa dá, ale neviem koho by som si tam zobrala ☹

kila
2. sep 2009

Lili, aj pred rokom sa rodilo veľa detí a predsa bolo v pôrodnici prázdno. A do KN mamičky veľmi neprichádzajú rodiť z iných miest, skôr odchádzajú. Tak hádam budeš mať šťastie aj ty! 😵 Aj môj manžel sa bál pôrodu, ale trvala som na tom aby bol pri nás - a dopadlo to bravúrne, bol to super zážitok aj pre neho a teraz už každému rozpráva aby neváhal a skúsil to. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre