Komárno? Maminky, tehulky, snažilky

wighy
6. nov 2007

Ahojte, tak som sa rozhodla zalozit novu temu a budem rada ak sa ku mne pridate Komarnancanky,ved nas je tu uz par,vsak ma tu nenechate samu 😀 😉

nika251
1. jan 2010

Ahojte. Zelame vam vsetkym stastny Novy rok, vela, vela lasky, spokojnosti, zdravia, hojnosti.
Wigh a uz aj nieco mas? Od kedy nastupujes?

iva72
1. jan 2010

Máme sa dobre. Nebola som tu, pretože som sa dlho od Sofinky nevedela dostať k počítaču. Ona chcela byť nielen pri mne ale aj na stole..... a potom bol cirkus..... Mali sme rôzne obdobia, Sofia je dosť ťažko zvládnuteľná, hlavne vonku. Je tvrdohlavá a bolo obdobie, že sme mali histerické záchvaty (v trvaní cca 1 hodinu) na dennom poriadku, keď som ju nevedela utíšiť. No a keď si dieťa vonku ľahne na zem a ešte hlavne do najväčšej kaluže, ktorú nájde) a nechce sa ani pohnúť, tak to tiež nie je bohviečo..... Nebudem sa o tom rozpisovať viac, myslím, že až teraz si začína uvedomovať, čím som pre ňu a už ma mnohokrát aj poslúchne, alebo vidím, že už veci viac pochopí, keď jej niečo vysvetľujem, prečo sa to nedá. No deti sú rôzne. Ja stále hovorím, že keď sa ráno zdravé zobudíme, cez deň Sofi dobre jedla aj pila, a večer ideme zdravé spať, to je najdôležitejšie a to ostatné hádam vydržíme....

kila
1. jan 2010

Šťastný nový rok vám prajeme! 😵
Ako ste silvestrovali? Réka petardy dosť dobre znášala, nezobudila sa ani o pol noci na petardy ale až o 0,30 keď zazvonil telefón. 😅 Ale potom spinkala do ôsmej. 🙂
Wighy ďakujem, budem musieť to zvládnuť. 😅 Kde ste boli na dovolenke, ako vám bolo?
Ivka máš za sebou náročné obdobie, dúfam že rok 2010 už bude lepšie, aj Sofi rastie a má stále viac rozumu. Ja som sa tiež zvykla sťažovať že Réka je histerická ale po tom čo si písala musím uznať že Réka je anjelik. 😅

kila
1. jan 2010
wighy
autor
2. jan 2010

ahojte

nika ,nie zeatial nic nemam, do starej roboty ma musia zobrat ale uvidime co bude 😔

kila, wooow ako reka narastla 😵

ivka ahoj, no nezavidim a tiez to poznam, sice u nas to nie je az take kriticke ale obcas s atake hysaky aj u nas odohrali

kila
2. jan 2010

Wighy a už aktívne hladáš niečo, posielaš životopisy alebo robíš niečo pre to? Vlastne ešte máš čas do septembra. 😉

wighy
autor
2. jan 2010

kiluska zatial mam ziadost len na profesii ale odtial mi chodia len same hovadiny

po znamych som rozniesla ze keby o niecom poculi tak nech daju vediet, no ja by som aj skor isla robit ale najneskor toho septembra

dost sa toho bojim lebo som zvedava kto ma zamestna ked mam male decko 😔 nemozem si dovolit pracovat 12 hodin denne ako ked som bola slobodna

barbyka
3. jan 2010

Renika ty si z BAJčU?

zzz77
8. jan 2010

lili kedy idete k lekarom? my k pediatricke 18.01 a k ortopedovi 23.1., nie nahodou vtedy idete aj vy?

Baby Vam deticky ako znasali ockovania? ja z toho mam zimomriavky, chudacik netusi co ho tam caka, urcite bude vrieskat 😕

henrieta76
8. jan 2010

ahojte

zzz mne prve celkom dobre len nezabudni nozicku obkladat studenym.no teraz to druhe hroza celu noc me boli hore kazdu hodinu.nic nepomahalo len na ciciku byt.

nika251
10. jan 2010

Ahojte. zzz- mne starsi teplotoval ale to bolo vsetko. Spinkal vtedy celu noc - teda az na kojenie a trosku rano pomrnkaval ale inac po panadole bol ok. Tinko nemal reakciu, bol trosku placlivy ale len prvy den a potom uz bolo ok. Drzim palce

zzz77
14. jan 2010

Dakujem, idem kupit aj panadol, a ten obklad je dobry napad 😉 vdaka

wighy
autor
15. jan 2010

ahojte baby ako sa mate????

zzz kukla som fotky,Mark je nadherne dietatko 😵 😵 😵

baby neviete nahodou ako je to so zapisom do skolky????ja uz mam z toho poriadne nervy 😔

zzz77
16. jan 2010

Wighy dakujem 😀 a uz sa smeje a dava si rucicku do pusinky, nevieme sa vynadivat 😵 😵

edita84
16. jan 2010

wighy do 15 februára musíš mať odovzdanú prihlášku takže sa v škôlke môžeš zastaviť už koncom januára.wighy ani som nevedela že Marika je tvoja svokra.
a kde chceš dať malú do škôlky?

wighy
autor
16. jan 2010

edita noooo vidis aky je svet
maly 😀 😀 😀 😀

no ja chodim do skolky ako na klavir ale riaditelka tam nikdy neni 😢 tu na sedmicku vedla obchodu ale nam poriadne nervy ci mi ju zoberu, ak nie tak to si potom hodim asi maslu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

edita84
16. jan 2010

prečo by ti ju nezobrali? tam zvykne byť riaditeľka okolo 12 asi.

wighy
autor
16. jan 2010

no ked som tam bola naposledy v oktobri tak som s riaditelkou hovorila a povedala ze mi nevie zarucit ci mi malu zoberu lebo ze prednost maju 5.6 rocne deti, to ako chapem ale nech mi nikto nehovori ze pride na zapis az tolko 5-6 rocnych deti,no nic dufam to ze mi ju zoberu a hotovo 😉 uz nech mam od nich pozitivnu odpoved

edita84
16. jan 2010

no to je super ale ved to tie 5 6 ročné decká idú do veľkej triedy a moja známa sa tam bola pýtať v lete a jej povedali že to nebude problém. aj ja už chcem ísť tento mesiac vypýtať prihlášku aby som to stihla do toho 15.2. wighy na tvojom mieste by som im chodila tam každý týždeň 😉

wighy
autor
17. jan 2010

edit diiiky, idem aj zajtra a budem chodit kym mi tu sisnutu prihlasku nedaju

inak presne to som hovorila ze co ma 5 rocne dieta s 3 rocnym ved nebudu v jednej tirede a pochybudem ze sa v takej velkej skolke otvara len jedna velka a jedna mala trieda
ty kam das malu do skolky????

edita84
18. jan 2010

ja ju chcem dať na dvojku už som hovorila aj s riaditeľkou lebo tá je mamina suseda takže my to máme v suchu.

wighy
autor
18. jan 2010

jaaaj fakt ved si hovorila a ako mala sa uz tesi???labo laura hrozne jooj nech jej to nadsenie len vydrzi 😀 😀 😀

edita84
18. jan 2010

aj Beatka sa teší zatiaľ uvidíme ako to bude v septembri.

wighy
autor
18. jan 2010

taaak nech ist to nadsenie ddlllho vydrzi 😀 😀 😀 😀

kila
21. jan 2010

Ahojte! Včera sme prišli k mojej mame a budeme tu celý víkend. Aspoň vás budem mať čas prečítať. My sa máme fajn. Nie sme chorí a aj ja sa už mám lepšie. Už nemusím ani toľko jesť lebo nie je mi stále zle, veď som pribrala už 5 kg! Dostala som aj tehu knižku, aj balík pre tehuľky. Mám aj fotku z 10 tt ale zabudla som fotooaparát doma. Škoda lebo máme dobré fotky az s Rékou ako sa sánkuje a aj malá fazuľka je fantastická! Veľmi ma zaskočilo na poradni keď som videla ako kope rukami nohami, s Rékou som bola na sone v 9 tt a ten rozdiel je obrovský! Už som nemohla vydržať a kúpila som aj fazuľke prvé dupačky, bol výpredaj zimného tovaru a pre malého aj tak budem musieť kúpiť nejaké teplé vecičky lebo po Réke zostali menšie čísla len letné, keďže sa narodila na jar. Ale chystáme sa ešte aj na väčšie nákupy najmä zimného oblečenia pre deti už na budúcu zimu. Milujem výpredaje a keď v októbri prídu zase chladnejšie dni tak nejaké základné oblečenie bude mať aj Réka aj malý a nemusím vtedy behať a rozmýšľať čo si deti oblečú.
A neviem prečo ale keď rozmýšľam o bábätku tak sa mu prihováram ako chlapčekovi, preto keď aj teraz budem písať možno raz použijem ženský rod, raz mužský rod a bude z toho taký mišung... tak sorry. Tehu demencia. Inak svokra by chcela zase dievčatko, lebo že chlapček je niečo úplne iné a dievčatká sú ovela lepšie (asi mala starosti s mojím manželom ). A manžel tiež hovoril že si nevie predstaviť že by sme mali chlapčeka. Mne je zas jedno, ale už som si predstavila ako premeníme "jeho" izbu na žlto-modrú.
A objednali sme zase eurookná, keďže ideme zase prerábať dom, vlastne ideme robiť druhú detskú izbu. Réka dostane našu a my sa presťahujeme do svokrinej spálne. A svokra sa odsťahuje preč. Takže budeme prerábať tieto 2 izby. Koncom februára už budú hotové. V kuchyni a detskej izbe už sú eurookná, potom nám zostane už len obývačka kde ich bude treba vymeniť. Takže máme veľké plány a málo peňazí a snažíme sa šetriť kde sa dá.
Už som bola aj v sociálnej poisťovni, vypítať si potvrdenie o tom že som dostávala materské, keďže to potrebujem k zvýšeniu rodičovského príspevku, ale musela som vyplniť len žiadosť a vraj mi to pošlú poštou. Už som to mohla dávno vybaviť ale teraz musím čakať na ten hlúpy papier. Vy ste to už vybavovali, ani vám nedali potvrdenie?

kila
21. jan 2010

Zzz už ste po očkovaní? Ja som Réke nedávala studený obklad, lebo nožička ju nebolela ale mala teplotu asi jeden deň a bola umrnčaná.

edita84
21. jan 2010

ahoj kila super že už si videla drobca kopkať, ty budeš dostávať pri druhom zvýšenú materskú alebo len normál?a ked sa môžem spýtak ku komu chodíš gyn.?

kila
21. jan 2010

Ja budem dostávať už teraz zvýšený rodičovský príspevok do apríla kým Réka nebude mať 2 roky. A po druhom tiež dostanem ten zvýšený, pretože pred nástupom na materskú som pracovala. 😉

edita84
21. jan 2010

kila Réka je aprílová? tak ako moja ona je 18. tak keby som ja ostala tehu tak aj ja dostanem na druhé zvýšené? pred malou mám odrobený 1,5 roka .ale teraz som čítala že to je do 3 rokov

kila
21. jan 2010

Keby si porodila do apríla tak by si automaticky dostala zvýšený rodičovský príspevok (do 3 rokov Beatky) lebo by sa tvoja rodičovská dovolenka pokračovala, ale to sa hádam nestane. 😀 Ale takto asi by si mala odpracovať tých 270 dní, až potom by si mala nárok na zvýšený príspevok. Ale to neviem určite.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre